Here and Now

Best Day of My Life

(pracovní název)

Drama / Hudební / Romantický

USA, 2018, 90 min

Je celkom ťažké hodnotiť film "Here And Now". Ns jednej strane ma to skutočne nudilo, na druhej je to veľmi zaujímavé. Na jednej strane to nemá moc čo ponúknuť, na druhej je to komplexné. Osobne by som povedal, že tak ako titul hovorí, niektoré momenty musíme prežívať tu a teraz, lebo nemusíme už nikdy dostať druhú šancu. A presne týmto si prechádza hlavná hrdinka Vivian, ktorej lekári počas vyšetrenia niečo objavia. Na druhý deň má prísť na kontrolu. A celý film vlastne sledujeme len jeden deň našej hrdinky, ako prežíva jednotlivé udalosti, ako sa stretá so svojimi kolegami, rodinou, priateľmi a ako prežíva jednotlivé momenty. Takže ako som povedal, moc sa toho vo filme neudeje, no na druhú stranu ma to dosť zaujímalo. Naša hlavná hrdinka v podstate dlhodobo žila pre svoju spevácku kariéru a všetko ostatné išlo trošku bokom. No vyzerá to teraz tak, že čoskoro z nej neostane nič. A je dôležité si uvedomiť ako tie posledné momenty chceme prežiť. A chceme odísť s čistým svedomím a pocitom, že sme neboli na sklonku života sebeckí. V tomto ma to baví. No rozhodne to potrebovalo trošku dopilovať svoj naratív a trošku to nejako odzvláštniť, lebo miestami skutočne len pozeráme scénky a nič z toho nemáme. Ako celok to nakoniec do seba zapadne, no potrebujeme si na to skutočne počkať. Hodnotenie: B-(9.12.2018)

• BOURQUE

Film o žene, ktorá sa snaží vysporiadať so zlou správou, ktorú dostane od lekárky. Film nie je jednotný, jednotlivé snímky nie sú „kontinuálne“ a z hereckej stránky nájdeme mnoho iných kvalitnejších filmov z tohto žánru. Napriek tomu musím povedať, že na S. J. Parker som videl snahu presvedčivo zahrať postavu Vivienna. To, že to na filmu nie vždy je vidieť, nemusí byť nutne jej chyba. P.S.: Veľmi malá/krátka až zarážajúco bezvýznamná rola pre R. Zellweger. Osobné hodnotenie: 65% (**) (31.3.2019)

• Pethushka

Film, který je téměř kompletně postavený na hereckém umu Sarah J. Parker. Nic proti ní nemám, myslím, že dokonce byly doby, kdy jsem si o ní myslela, že je úžasná. A to taky je, jako módní ikona. Jako herečka ale ne. Její herecké výkony jsou pro tenhle film podle mě omezené.(22.1.2019)