Topiaci sa aj slamky chytá. Týmto sa zrejme riadil Parker (Lindsay Farris), keď prijal prácu, ktorej náplňou je pozorovanie neznámej ženy, ktorá žije v byte oproti jeho skromne zariadenej základni. Parkerovi sa táto práca nepáči, lenže po smrti svojho syna a finančných problémoch bol nútený ponuku prijať. Už po krátkej chvíli zistí, že spoločník sledovanej osoby je krutý násilník, ale to ešte netuší, že miesto, z ktorého on sám pracuje, skrýva nebezpečné tajomstvá. Parker sa začína dostávať do problémov v čase, keď sa na jeho tele objaví zvláštna rana. Cíti neustálu úzkosť a má nepríjemné vidiny. Jednoduchý zárobok sa postupne mení na nočnú moru... (Marceloo)

Marceloo

Topiaci sa aj slamky chytá. Týmto sa zrejme riadil Parker (Lindsay Farris), keď prijal prácu, ktorej náplňou je pozorovanie neznámej ženy, ktorá žije v byte oproti jeho skromne zariadenej základni. Parkerovi sa táto práca nepáči, lenže po smrti svojho syna a finančných problémoch bol nútený ponuku prijať. Už po krátkej chvíli zistí, že spoločník sledovanej osoby je krutý násilník, ale to ešte netuší, že miesto, z ktorého on sám pracuje, skrýva nebezpečné tajomstvá. Parker sa začína dostávať do problémov v čase, keď sa na jeho tele objaví zvláštna rana, cíti neustálu úzkosť a má nepríjemné vidiny. Jednoduchý zárobok sa tak mení na nočnú moru. - Horory z Austrálie milujem, ale Observance mi velmi nesadol. Občas však s takýmito prípadmi počítam, pretože pozerám horory vždy bez predchádzajúcich informácií a je jasné, že mi nebude vyhovovať úplne všetko. Problémom je hlavne hlavná postava. Herec bol nesympatický, otravný a na kvalite mu nepridávalo ani depresívne prostredie uzatvoreného a špinavého bytu. Scenár pre mňa taktiež nebol ničím ideálnym, pretože nič nehovoriace flashbacky sú pre mňa väčšinou v hororoch najväčšou katastrofou. Potešil ma samozrejme John Jarratt aka Mick Taylor, ktorý však dostal len niekolko sekúnd a objavil sa v úplne bezvýznamnej úlohe. Psycho výjavy sa mi však páčili, aj keď ich význam bol často ťažšie pochopitelný. Je jasné, že Austrália si u mňa týmto svoju neporazitelnú reputáciu nepokazí, ale vedia to jednoducho aj lepšie. + herec z Wolf Creek a Wolf Creek 2 ()

juta

Nuda po celou dobu filmu, který je o ničem. Jen devadesát minut prázdného šmírování ženy, který stejně nakonec nepřinese nic kloudného a ještě vás naštve tím, že jste se dívali takovou dobu na něco, co nedává pořádně smysl. ()

silentname

Na "Observance" som sa celkom aj tešil. Bez toho, aby som o filme veľa vedel som si hovoril, že by to mohlo fungovať. Lenže.... lenže. Myslím si, že najlepšie to asi vystihol Nostalgia critic tu. Človeku dokopy nikdy nič neujde, lebo scénky, kde sa niečo deje sa dajú porátať na prstoch jednej ruky a aj tak nie sú vôbec zaujímavé. A plynie to podľa mňa z dvoch faktov. Prvým je Lindsay Farris, ktorý ako hlavný hrdina absolútne nefunguje a človeka jeho halucinácie vôbec netrápia a druhý dôvod je to, že film má absolútne nulovú atmosféru. Po celý čas sa neudeje nič strašidelné, nič zaujímavé, nič inovatívne, čo by to mohlo niekam zdvihnúť. Myslím si, že to chcelo prepísať celý scenár, lebo tu nefungovalo skoro vôbec nič. Jedinými dvoma výnimkami je atmosféra toho skromného bytu, kde by som žiť určite nechcel a Stephanie King ako pozorovaná žena má pár momentiek, ale zvyšok je nuda nuda nuda nuda nuda. Nič sa nedeje, nič nefunguje a furt sa točíme v kruhoch. Odporúčam film ignorovať a radšej si pozrieť niečo iné. Hodnotenie: D- ()

kaylin

Nebyl jsem znechucen z toho, že by zde byly hnusné scény, ale prostě z toho, že dění ve filmu „Observance“ bylo unavující. Tohle není něco, co sledujete s nadšením, tohle je něco, co vás postupně ubíjí, což je prvek, který rozhodně nepřináší kvalitní hodnocení filmu. „Observance“ musím hodnotit špatně, protože i když se tváří originálně, natočen je jednoduše hodně špatně a potenciál není využit. ()

CharlieSs odpad!

Wtf? Absolutně o hovně. Žádný děj, žádná pointa, žádný význam, žádná logika, prostě NIC. Jen další totální nízkorozpočtová sračka, na které jde amatérismus opravdu vidět. ()

Pitryx odpad!

Skoro 90 minut zbytečně pro... Ono to není vůbec natočeno špatně. Zpočátku to u mne mělo čáku i na osmdesát %. Jenže když se mělo začít vysvětlovat, co, proč a jak, nikde nic, Takže jsem vlastně celou dobu koukal na sestřih podivných scén, jenž nikam nevyústily. A to je velká škoda. ()