poster

Nepříčetná

 • USA

  Unsane

 • Slovensko

  Nepričetná

 • Kanada

  Unsane

 • Nizozemsko

  Unsane

 • Velká Británie

  Unsane

Horor / Thriller

USA, 2018, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • SHI-SHA
  ****

  Velmi poutavý a napínavý příběh, zajímavě natočené. Skvělý výkon hlavní herečky, horší výkony ve vedlejších rolích (hlavně matka mi připomínala Tommyho Wiseau). To byly mé první pocity po zhlédnutí. A pak jsem si přečetl, že je film natočený na iPhone. Mám rád out-of-the-box přístup, ale tohle mi přijde trochu moc. Spíš než důkaz, že jde natočit dobré dílo i bez špičkového techniky, mi to zavání zaplaceným promem nakousnutého jablka. A trochu neúctou vůči celému štábu. V mém hodnocení to ovšem nezohledňuji.(11.6.2018)

 • Psychor
  odpad!

  Na královském filmovém žánru si již vylámalo zuby mnoho uznávaných režisérů hollywoodského mainstreamu, ale snad žádný z nich nepohořel do takové míry jako Soderbergh. Hororově sterilní Unsane utkví v paměti pouze otřesným vizuálním zpracováním. Jakoby se Soderberghovi porouchala kamera a celý snímek z nouze natočil na mobilní telefon. K projekci jsem se nechal zlákat atraktivitou námětu, jenže po pár minutách bylo zřejmé, že scénáristé neví o systému psychiatrické péče zhola nic. Jakožto zdejší hororový expert tak musím Unsane ohodnotit odpadem.(30.5.2018)

 • Marceloo
  ***

  Zaneprázdnená pracovníčka Sawyer (Claire Foy) sa dôsledkom nerozvážnosti stane pacientkou psychiatrickej liečebne. Tvrdí, že jej stav je výborný, lenže tým nikoho nepresvedčí. Po akceptovaní faktu, že sa z miesta tak skoro von nedostane, sa musí postaviť najväčšiemu strachu svojho života. - Pred pozeraním som si hovoril, ako môže režisér s viac ako tridsaťročnými skúsenosťami u filmu natočiť svoj prvý horor a použiť v ňom ten najohranejší twist, kedy sa na konci ukáže, že je hlavná postava na hlavu. Pán Soderbergh ale príjemne prekvapil a jedná sa o niečo úplne iné a dosť uspokojivé. Z priebehu sa vela prezradiť nedá, ale funguje kvalitne hlavne vďaka presvedčivo zahranej hlavnej úlohe, kedy hlavnej postave jednoducho musíte držať palce. Dám tomu tri hviezdy, pretože mi velmi chýbala krv a nejaké gore scény, ktoré by to potiahli ešte vyššie. Pár hodín po zhliadnutí mi začína byť fakt lúto, že z toho prostredia režisér nevyťažil poriadnu atmosféru, ale to ma kvôli jeho absencii žánrových skúseností neprekvapuje. + herečka z Vampire Academy + herečka z Stranger Things + herečka z Hide and Seek + herec z The Blair Witch Project, Hatchet a The Town That Dreaded Sundown + herečka z Sweet, Sweet Lonely Girl(30.5.2018)

 • MiaMahoney
  ****

  Zatímco zdejším samozvaným hororovým exprdům Psychorovi a ŽIVÉMRTVOLE, kteří evidentně táhnou za jeden Prozac, zřejmě film až příliš připomínal léta strávená v polstrované místnosti, všem ostatním, normálním a soudným divákům se tenhle milý psychothriller prostě musí líbit a neříkejte, že ne! Zpočátku sice trochu naivní a pomalejší, ale jako celek naprosto funkční napínák, který dokáže i vcelku fádní zápletkou potěšit mé divácké oko.(24.7.2018)

 • Stoka
  **

  První polovina filmu totálně o hovně a ta druhá polovina za dvě hvězdičky. Jako co by jste chtěli víc?? A ještě tu vidím Horor/Thriller - viděl někdo ''něco'' hororového? Já teda ne - kurva, to slovo horor už cpou úplně všude. Filmy, které jsou označené jako horor, vlastně ve skutečnosti žádným hororem nejsou - a troufám si tvrdit, že ani POLOVINA filmů z označením ''horor'' nejsou skutečnými horory. Kurva, dávejte tam raději thriller nebo drama, uděláte líp. Většinou to o horor ani neškrtne. Věřím, že pro hlavní protagonistku, to musí být humáč, když má za prdelí takového úchylu, ale kdyby raději držela hubu a nikoho si nevšímala, možná, ''podotýkám'' možná by byla rychleji na svobodě. Je pravda, že personál a vlastně v celé té psychiatrické léčebně to bylo trochu čudné. Prostě fake, pojišťovna = vycucat z lidí prachy a tam si dělejte už co chcete. A navíc z toho pošuka, co on mlel za hovadiny, mi vyskakovaly žíly na těle, nejradši bych mu poslal kulku mezi oči a to hned, čurákovi.(21.8.2018)

 • - Steven Soderbergh natočil celý film za 10 dní na svůj iPhone, a to v rozlišení 4K. Stal se tak prvním známým režisérem, který se k podobnému kroku odhodlal. (boni)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 21. února 2018 na filmovém festivalu v Berlíně. (Stoka)

 • - Spoiler: Počet mŕtvych vo filme: 5. (Astonko)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace