poster

Nepříčetná

 • USA

  Unsane

 • Velká Británie

  Unsane

 • Kanada

  Unsane

Horor / Thriller

USA, 2018, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Xmilden
  ****

  Soderbergh mě opět nezklamal a více podobných filmů, kde se divák bojí o postavy a kde dopředu není vůbec nic jistého. Spolu s Invitation další důkaz toho, že na tyhle filmy se musí zkrátka takříkajíc od lesa. A když má tvůrce pod čepicí a ještě to celé zvládne natočit za 10 dní na svůj mobil. Tak tady už vyloženě musím zatleskat. Herecky byla hlavní postava naprosto boží a Joshua Leonard představuje jednu z nejděsivějších novodobých postav. 80%(4.7.2018)

 • castor
  ***

  Opakuje, že si chtěla jen s někým promluvit, a že tam jednoduše nepatří. Jenže oni mají volné postele, pojišťovna cvaká, a tak se Claire Foy ocitá v psychiatrické léčebně, kde nepolyká jen pilulky, ale jde jí také o život. Protože ústav střeží i jedna nevyrovnaná troska, která byla zřejmě mnohokrát odmítnutá a která si nepřeje, aby se jeho oběť vrátila ke svému starému životu. Experimentátor Steven Soderbergh mezinárodně proslul jako jeden z vůdčích talentů nezávislého filmu 90. let, znovu využívá minimum prostředků a znovu vyvolává debatu o tom, kam kinematografii posouvá digitální éra. Neznamená to ovšem, že by ztratil něco ze svého filmařského instinktu, kdy rád redefinuje hranice. Navíc Foy hraje výborně.(21.6.2018)

 • Marceloo
  ***

  Zaneprázdnená pracovníčka Sawyer (Claire Foy) sa dôsledkom nerozvážnosti stane pacientkou psychiatrickej liečebne. Tvrdí, že jej stav je výborný, lenže tým nikoho nepresvedčí. Po akceptovaní faktu, že sa z miesta tak skoro von nedostane, sa musí postaviť najväčšiemu strachu svojho života. - Pred pozeraním som si hovoril, ako môže režisér s viac ako tridsaťročnými skúsenosťami u filmu natočiť svoj prvý horor a použiť v ňom ten najohranejší twist, kedy sa na konci ukáže, že je hlavná postava na hlavu. Pán Soderbergh ale príjemne prekvapil a jedná sa o niečo úplne iné a dosť uspokojivé. Z priebehu sa vela prezradiť nedá, ale funguje kvalitne hlavne vďaka presvedčivo zahranej hlavnej úlohe, kedy hlavnej postave jednoducho musíte držať palce. Dám tomu tri hviezdy, pretože mi velmi chýbala krv a nejaké gore scény, ktoré by to potiahli ešte vyššie. Pár hodín po zhliadnutí mi začína byť fakt lúto, že z toho prostredia režisér nevyťažil poriadnu atmosféru, ale to ma kvôli jeho absencii žánrových skúseností neprekvapuje. + herečka z Vampire Academy + herečka z Stranger Things + herečka z Hide and Seek + herec z The Blair Witch Project, Hatchet a The Town That Dreaded Sundown + herečka z Sweet, Sweet Lonely Girl(30.5.2018)

 • Psychor
  odpad!

  Na královském filmovém žánru si již vylámalo zuby mnoho uznávaných režisérů hollywoodského mainstreamu, ale snad žádný z nich nepohořel do takové míry jako Soderbergh. Hororově sterilní Unsane utkví v paměti pouze otřesným vizuálním zpracováním. Jakoby se Soderberghovi porouchala kamera a celý snímek z nouze natočil na mobilní telefon. K projekci jsem se nechal zlákat atraktivitou námětu, jenže po pár minutách bylo zřejmé, že scénáristé neví o systému psychiatrické péče zhola nic. Jakožto zdejší hororový expert tak musím Unsane ohodnotit odpadem.(30.5.2018)

 • xxmartinxx
  *****

  Fascinuje mě, s jak málem jde udělat tolik. Soderberghovu jménu jsem dlouho odolával a pamatuju si, že mě v době, kdy jsem filmy začal sledovat, vyloženě iritoval. Nevím, v jakém poměru jsem se změnil já a v jakém on, ale jeho poslední věci mě pravidelně dostávají. A klaustrofobické béčko Unsane je pro mě rozhodně velká lahůdka.(5.6.2018)

 • - Steven Soderbergh natočil celý film za 10 dní na svůj iPhone, a to v rozlišení 4K. Stal se tak prvním známým režisérem, který se k podobnému kroku odhodlal. (boni)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace