Černá zmije - The Black Adder (1983) (série)

Věštba (S01E01)

(epizoda)
  • Velká Británie The Foretelling

Edmund, vévoda z Edinburghu (Rowan Atkinson), je vedle svého spořádaného a úspěšného bratra tak bezvýznamný, že jeho otec, vévoda z Yorku, ani neví, že nějakého druhého syna má. Před bitvou na Bosworthském poli, kde se v roce 1485 král Richard III. po boku svých věrných střetne se svým úhlavním nepřítelem Jindřichem Tudorem, získá Edmund nového sluhu Baldricka, jehož jedinou kvalifikací je jeho podlézavost. Začátek samotné bitvy ovšem Edmund zaspí. To by ještě nebylo tak zlé, jenže jediný, koho Edmund toho dne (zezadu) zabije, je právě jeho král Richard. (Česká televize)

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

První epizoda seriálu ještě trpěla dětskými nemocemi, Rowan Atkinson působil přehnanou mimikou spíše jako Mr. Bean než Edmund Black Adder i Brian Blessed se teprve hledal, takže to zatím na lepší hodnocení nebylo. Ale bez mučení přiznávám, že jsem se místy bavil velice velmi. ()

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Zítřek bude pro nás šlechtice velice významným dnem." "No, jestliže nás porazí, tak nikoliv. V tom případě budu jinak rozčtvrcen. Má ruka skončí v Essexu, mé torzo v Norfolku, a pokud mi Bůh nebude přát, moje genitálie skončí na stromě v té osadě námořnických zabedněnců jménem Liverpool." ___ Geniálně nahláškovaný baladický otvírák o nechtěné strýčkovraždě při pauze na chcaní a krvácejícím plodu království britského - a samozřejmě všeho všudy omylně bezhlavém - alespoň tak značí všeříkající vražedná statistika! ___ "Dle momentální situace soudím, že naše spolupráce v boji není nutna. Vždyť se jen podívej, jak se všichni skvěle baví! Ačkoliv uznávám, že pár z nich jen tak bezdůvodně nečinně leží." ()

fabecc1222

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

První díl je hodně "Mr. Bean" . Atkinson je tu dost rojzetý ve své typické mimice, která tady ale spíš škodí... Táhnou to spíš oba (vlastně tři) králové. Richardova smrt je dobrá parodie na Shakespeara, ale jinak spíš takový průměrný úvod. ()

• Epizoda obsahuje potitulkovou scénu. (SONY_)