Černá zmije - The Black Adder (1983) (série)

Zrozen pro trůn královský (S01E02)

(epizoda)
  • Česko Zrozen ke kralování (více)

V roce 1486 odjíždí král Richard IV. z Anglie na křížovou výpravu proti Turkům. Za své nepřítomnosti nechává v království svého syna Jindřicha panovat jako regenta. O rok později na královský dvůr přijíždí válečný hrdina v boji s Turky, Skot jménem McAngus. Oznamuje, že král se vrátí co nevidět. Král prý také vzkazuje, že se má McAngusovi vyplnit každé jeho přání. Mezi jeho první požadavek patří převzetí pozemků, které čistou náhodou patří zrovna lordu Edmundovi. Úlisný lord „Černá zmije“ si pochopitelně nemíní nechat vzít všechny své pozemky, proto se snaží zbavit otravného Skota jakýmkoliv způsobem… (Česká televize)

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Ty že jsi zabil Warwicka z Leicesteru?" "Přesně tak! Bylo obtížné toho divocha oddělat, ale praktikoval jsem šermířský backhand, takže dneska jsem se doopravdy činil!" "Vskutku zajímavé. V určité fázi jsem jej také zabil. Není to náhoda?" "Ehm, inu, reprízy se přeci stejně nepočítají, že?" ____ Bezchybná satira na sňatky středověkého ražení. Aneb jak uspět v obraně před mrduchtivou pyrenejskou vévodkyní pomocí strategie homosexuální ředkvičky z Doncasteru - rozlučkou na téma poslední večeře s parožím. Účast Princezny Lei nevyjímaje! ____ "Chiswicku, pošli prosím květiny francouzskému králi jako smuteční kondolenci za smrt jeho syna." "Toho, kterého jste nechal popravit?" "Jo, přesně toho." ()

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Pravda, humor tu byl občas dost zoufalý, ale i tak jsem se výborně bavil, protože Brian Blessed se už rozjel naplno a jeho král Richard si epizodu ukradl pro sebe ve chvíli, kdy se znovu objevil na scéně. Je zajímavé sledovat, jak jsou zatím Percy s Baldrickem jen nenápadnými postavami v pozadí:-) ()

fabecc1222

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Řekl bych, že tenhle díl ovládá takový "lidový" humor. Takový lepší Troška no. Na tomhle díle je také dost vidět, že Černá zmije se teprve prostě hledá, a ještě nemá pevně upevněné své místo na poli legendárních seriálů. Skot místy výborný, ale místy dost otravný. ()