poster

Černá zmije - Černá zmije III (série)

 • Velká Británie

  Blackadder the Third

Komedie / Historický

Velká Británie, 1987, 3 h (Minutáž: 30 min)

 • noriaki
  ****

  Dotaženější než druhá série, ale její vtipnosti nedosahuje. Plusem je skvělý Hugh Laurie, mínusem je jeho postava na pár facek. Doufal jsem že se v nějaké reinkarnaci znovu objeví sympatický mistr převleků princ Ludwig. Zápletka epizod je komplikovanější, hodně se politikaří, děj se zamotává a humor je tomu poplatný. Černá zmije stírá všechny okolo a ono mu to prochází, i když inteligentní cynismus vyměnil za štiplavý a jedovatý sarkasmus.(23.7.2014)

 • Shakaar
  *****

  S Edmundem Blackadderem se setkáváme napotřetí. I v tomto případě lze říci že je řada mnohem lepší než minulá. Po boku Atkinsona se kromě Robinsona setkáváme i Hughem Lauriem, která většina zná doktora House. Musím říct že zde hraje lépe a poznáte jeho anglickou a nedabingovou (pokud si dáte originál) hereckou stránku. I v této serii se dostáváme o nějaké to století dál a vidíme zde Blackaddera jako sluhu Hughta Laurieho, regenta který prakticky nemá žádný rozum a z části proto ho může Blackadder snáze manipulovat, za předpokladu že regent něco nepokazí.(31.10.2010)

 • Valentin
  *****

  Osobně považuji druhou a třetí řadu za výtvory stejné úrovně. Je to hlavně plné změn, místo Tima McInnernyho se v roli druhého blba (Baldrick vede) zjevuje Hugh Laurie. O to více chybí přítomnost Stephena Frye (je jen v posledním díle, ale zase si pěkně zafackuje) , ti dva by měli být vždy spolu. Ale jinak je to znovu plné neuvěřitelných scén a humoru.(16.1.2012)

 • Helo
  *****

  Podobná úroveň jako v řadě druhé, pouze jsme se přesunuli o pár století vpřed a natvrdlého lorda Percyho vystřídal stejně natvrdlý princ George zahraný Hughem Lauriem. Nutno říct, že Percy chyběl, páč jeho dabing byl vždy úžasný a ať řekl cokoliv, bylo to neskutečně vtipné, ale na druhou stranu princ George je postavička vtipná sice trošku jiným způsobem, ale pořád vtipná.(25.3.2013)

 • MsUtahraptor
  **

  Nope, nevermore. První nevýhodou téhle série je relativně neznámé období (ve školních lavicích věnované především Francii, jako zástupci zahraničního vývoje), druhou příliš černobílé pojetí. Upřesním- prakticky každý, kdo není Blackadder sám je blb, a sarkastická "přechytralost" hlavního hrdiny tak velmi rychle začne lézt na nervy.(11.3.2014)

 • - Pátá epizoda je parodií na film Wicked Lady (1945). Amy namluvil James Mason, který hrál ve filmu kapitána Jacksona. (Kulmon)

 • - Jediná ze sérií Černé zmije, ve které se neobjeví Rik Mayall. (Kulmon)

 • - V této sérii nemohl mít Rowan Atkinson bradku, protože jeho tehdejší přítelkyně to nesnášela. (Valsadora)