Černá zmije - Černá zmije III (série)

Blackadder the Third

Komedie / Historický

Velká Británie, 1987, 3 h (Minutáž: 30 min)

Ták, teď vyplníme tuhle žádost o přijetí do Parlamentu... Jméno? Baldrick...a křestní? to nevim...nemáš ani tušení? možná je to Vypadni...cóže?! - no když jsem si přišel hrát za ostatníma a řekl jsem jim: "ahoj, já jsem Baldrick", tak oni řekli: "jo, my víme, vypadni Baldricku!"...jojojo, dobře, takže pan V. Baldrick. Rozpoznávací znaky - žádné...mám velkej výrustek uprostřed obličeje...to je NOS Baldricku!!! Výskyt abnormálních příznaků v rodině...víš, co já to škrtnu, tady to ab...výskyt normálních příznaků v rodině - rozhodně žádné. A zápis v rejstříku...absolutně nic...ale notak Baldricku, máš se stát členem Parlamentu - napíšu tam podvody a sexuální deviace.(8.5.2012)

Takže, jak jsem vyrozuměl, Napoleon je v severní Africe a Nelson zaujal postavení v... - Na Aljašce, Vaše výsosti, to kdyby nás chtěl starý Bony oblafnout a přijít přes severní pól. 1. díl: 6/10 2. díl: 8/10 3. díl: 8/10 4. díl: 8/10 5. díl: 8/10 6. díl: 10/10 Celkové hodnocení: 4* Kvalitativně srovnatelné s druhou sérií. Černá zmije pořád něco vtipně komentuje, Baldrick má jako vždy v záloze nějaký ten vychytralý plán a Hugh Laurie v roli imbecilního prince taky válí.(14.1.2011)

Humor zůstal velmi podobný. Akorát má Mr. B druhého nahazovače. Baldrickově hlouposti tu směle konkuruje Jiří - princ z Walesu (!) - v klasickém podání držitele řádu Impéria (HL). A pan Atkinson tyto nadhozy opět skvěle využívá ke svým ironickým a sarkastickým poznámkám. Velmi povedené jsou závěrečné titulky. _ Tuším, že poslední série z prostředí Světové války bude ještě o kousek dál.(7.3.2011)

3. seria sa opat posunula do inej doby, tentokrat spriada Cierna Zmija svoje prefikane plany na prelome 18. a 19. storocia. Baldrick sa stal este tupsim ako predtym (kto by veril, ze sa to este da) a Hugh Laurie nahradil ako staly ucinkujuci Stephena Frya (ten sa objavil iba v jednej casti, rovnako aj Robbie Coltrane). Je vtipne vidiet Hugh Laurieho, ako hra slabomyselneho princa (ako kontrast k Housovi). Inak priblizne na urovni druhej serie - obcas vydarene vtipy, obcas nie (ale niektore diely stali za to).(9.6.2013)

Třetí Černá zmije nedosahuje kvalit série druhé, ale jako vždy má i tato něco do sebe. Opět tu jsou originální zápletky, i když kvalita dílů kolísá mezi 80 - 100 %. Vedlejší role jsou opět geniálně obsazené. Fenomenální Hugh Laurie jako princ Regent (House ať se jde zahrabat) ani výborný Robbie Coltrane ale ani v nejmenším nemají na naprosto zabijáckou roli francouzského vojáka v podání Chrise Barrieho, který je tady bez debat mnohem lepší než Arnold Rimmer sám... Edmund je opět o něco mazanější a neúnavně glosuje vše kolem sebe. Obzvlášť se mi líbil závěr série a překvapivě se mi ani moc nestýskalo po Percym... I přes to, že druhá série této úspěšně šlape na paty, je i tato série geniální a perfektní. Nejlepší epizody: Inkoust a neschopnost s Hagridem, Drchnička a šlechta s Rimmerem a závěrečný díl Duel a dvojník. Mimochodem, neuvěřitelně mě dostával Baldrick, který je také lepší, než kdy dřív... 95%.(19.9.2012)

• - V této sérii nemohl mít Rowan Atkinson bradku, protože jeho tehdejší přítelkyně to nesnášela. (Valsadora)

• - V páté epizodě projíždí Černázmije seznam manželek vhodných pro prince Jiřího s tím, že jediná možná je Karolína Brunšvická, kterou ale zavrhuje s tím, že má strašnou povahu. Ve skutečnosti se Jiří a Karolína vzali a manželství bylo strašlivou pohromou. (Kulmon)

• - V roce 2004 se seriál umístil na 2. místě v anketě "nejlepší britský sitcom" vedené televizemi BBC, ITV a Channel 4. (M4rkl4r)