poster

Černá zmije - Černá zmije III (série)

 • Velká Británie

  Blackadder the Third

Komedie / Historický

Velká Británie, 1987, 3 h (Minutáž: 6x30 min)

 • Eddard
  *****

  Už mě pomalinku unavují superlativy. Nebudu se tedy předhánět s ostatními, kdo téhle třetí sérii složí největší poctu. Proto budu stručný - vygumovaný princ Jiří, rozkošně idiotský Baldrick a chudák Černá zmije, který musí přemýšlet a jednat za všechny dohromady dávají nezapomenutelnou trojici, které výborně sekundují epizodní postavy. Nejlepší díl tady vybrat nelze, snad "Nob and nobility" s hostujícím Chrisem Barrym v roli ďábelského francozského revolucionáře. 100%(26.6.2006)

 • Nassau
  *****

  Pro mě jednoznačně nejlepší počin od Atkinsona, který je doplněn skvělým Tony Robinsonem. Anglický humor ve své téměř vrcholné podobě a je jedno, jestli se zrovna koukáte na epizodu z hlubokého středověku nebo 1. světové války. Další z nesmrtelných seriálů, který postupem svého cynického věku zraje. Jako hnusné a levné víno od nepřátelského frantíka:) (90%)(6.12.2011)

 • Cheeter
  *****

  Třetí série a časová doba, která mi sedí více, než středověk nebo renesance. A i humor stihl vyzrát. Jak u některých seriálů s přibývající dobou kvalita jde dolů, tady jde nahoru. Navíc pomohl Hugh Laurie, který umí hrát totálního pitomce, tak přesvědčivě, že vidět ho hrát kohokoliv jiného je pak nepřesvědčivé.(3.5.2018)

 • Necrotongue
  *****

  Třetí řada seriálu,kterému bych dal podtitul Neznámé dějiny Anglie.Opět vynikající záležitost,ve které hlavní hrdina opustil řady šlechty a vyskytuje se zde jako komorník korunního prince.Ústřední trojice Rowan Atkinson,Tim McInnerny a Tony Robinson se od této série rozpadla,Tima McInnernyho nahradil Hugh Laurie a vůbec to nebyl špatný tah,budoucí Dr.House si roli prince Jiřího evidentně užil a na výsledku je to znát.(12.8.2016)

 • Wishkah
  *****

  Intrikátor a mistr hláškař Černá zmije, jeho častý terč a sluha Baldrick a totálně vypatlaný magor princ regent. Co chtít víc?.....snad jen vyslechnout si nejkratší epos :"Žil jednou malý buřtík jménem Bladrick a žil šťastně až do smrti."....absolutní špička. i když je čtvrtá série o kousek lepší, tak i u téhle sem si občas málem cvrkl do kalhot(14.4.2009)

 • - Jména herců ze čtvrté epizody Mossop a Keanrick odkazují na tři známé herce 18. století: irský herec Henry Mossop (1729-1744), angličtí herci Edmund Kean (1789-1833) a David Garrick (1717-1779) (Kulmon)

 • - V této sérii nemohl mít Rowan Atkinson bradku, protože jeho tehdejší přítelkyně to nesnášela. (Valsadora)

 • - Pátá epizoda je parodií na film Wicked Lady (1945). Amy namluvil James Mason, který hrál ve filmu kapitána Jacksona. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace