Černá zmije - Černá zmije III (série)

Blackadder the Third

Komedie / Historický

Velká Británie, 1987, 3 h (Minutáž: 30 min)

3. seria sa opat posunula do inej doby, tentokrat spriada Cierna Zmija svoje prefikane plany na prelome 18. a 19. storocia. Baldrick sa stal este tupsim ako predtym (kto by veril, ze sa to este da) a Hugh Laurie nahradil ako staly ucinkujuci Stephena Frya (ten sa objavil iba v jednej casti, rovnako aj Robbie Coltrane). Je vtipne vidiet Hugh Laurieho, ako hra slabomyselneho princa (ako kontrast k Housovi). Inak priblizne na urovni druhej serie - obcas vydarene vtipy, obcas nie (ale niektore diely stali za to).(9.6.2013)

S Edmundem Blackadderem se setkáváme napotřetí. I v tomto případě lze říci že je řada mnohem lepší než minulá. Po boku Atkinsona se kromě Robinsona setkáváme i Hughem Lauriem, která většina zná doktora House. Musím říct že zde hraje lépe a poznáte jeho anglickou a nedabingovou (pokud si dáte originál) hereckou stránku. I v této serii se dostáváme o nějaké to století dál a vidíme zde Blackaddera jako sluhu Hughta Laurieho, regenta který prakticky nemá žádný rozum a z části proto ho může Blackadder snáze manipulovat, za předpokladu že regent něco nepokazí.(31.10.2010)

• El Pistolero

9/10. Hned po „IV“ má nejoblíbenější zmijí série. Blackadder (Rowan Atkinson) zde zaujal roli majordoma a břitkého glosátora společenských poměrů, která mu sedla výtečně. Úvodní instrumentální znělka nemá chybu, stejně jako vychytané názvy všech epizod, a více prostoru zde po zásluze dostal oddaný sluha a milovník tuřínů Baldrick (Tony Robinson), který opět hýří vychytralými plány. Na Hugha „Dr. House“ Laurieho coby waleského prince George jsem si musel chvíli zvykat, ale nakonec jsem si jej také oblíbil.(18.9.2012)

Pro mě jednoznačně nejlepší počin od Atkinsona, který je doplněn skvělým Tony Robinsonem. Anglický humor ve své téměř vrcholné podobě a je jedno, jestli se zrovna koukáte na epizodu z hlubokého středověku nebo 1. světové války. Další z nesmrtelných seriálů, který postupem svého cynického věku zraje. Jako hnusné a levné víno od nepřátelského frantíka:) (90%)(6.12.2011)

Seriál si stále zachovává velmi vysokou úroveň, nicméně oproti druhému dílu série je zde patrný lehký pokles. Byl dán prostor „vedlejším“ postavám, které jsou sice skvostně zahrané, zvlášť pak H. Laurie jako Princ Regent, nicméně je to na úkor Edmunda (R. Atkinson), který zdaleka nezáří tak jako v předchozí sérii. I přesto však zůstává Černá zmije jedním z nejlepších komediálních seriálu všech dob.(6.2.2012)

• - V páté epizodě projíždí Černázmije seznam manželek vhodných pro prince Jiřího s tím, že jediná možná je Karolína Brunšvická, kterou ale zavrhuje s tím, že má strašnou povahu. Ve skutečnosti se Jiří a Karolína vzali a manželství bylo strašlivou pohromou. (Kulmon)

• - Pátá epizoda je parodií na film Wicked Lady (1945). Amy namluvil James Mason, který hrál ve filmu kapitána Jacksona. (Kulmon)

• - Jména herců ze čtvrté epizody Mossop a Keanrick odkazují na tři známé herce 18. století: irský herec Henry Mossop (1729-1744), angličtí herci Edmund Kean (1789-1833) a David Garrick (1717-1779) (Kulmon)