Černá zmije (TV seriál)

Blackadder

Komedie / Historický

Velká Británie, 1983–1989, 12 h 15 min (Minutáž: 30–35 min)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (16)

Celý seriál by klidně obdržet označení (pro některé varování) obsahuje kvalitní britský humor a nebyla by to klamavá reklama. Rowan Atkinson ve své druhé nejlepší roli. Dobré dílo komedie nepotřebuje mnoho někdy stačí kulisy jak z československé kulisove pohádky. Co je dobré mít jsou dobré humorné dialogy a to Černá zmije napříč staletími má.(26.3.2018)

Zajímavý britský komediální seriál z historického prostředí s Rowanem Atkinsonem a Hughem Laurie.(8.2.2018)

Aneb ta nejkultivovanější a bezkonkurenčně nejzábavnější forma dějepravy všech dob! Společně s Červeným trpaslíkem absolutní vrchol obscénnosti absurdní komiky nejen v rámci britcomů, a zároveň exemplární kuchařka k tomu, jak ukuchtit delikátní seriálovou libovku ad absurdum!(18.4.2018)

Unaired pilot: škoda, že jsem k tomu neměl titulky, ale jinak je to stejně dobré, jako vše ostatní z Černé zmije - teda kromě Boldricka, kterého na štěstí pak už vyměnili. Stejnej nápad je pak použitý i v jednom díle první série, i když už ne tak parádně. Úlisnej skvělej Atkinson, to je to nejlepší, co ze sebe kdy dostal a nemá na něho ani Bean. Jeho Černá zmije a Boldrick jsou jednoznačně nejlepší postavy seriálu, Percy vtipnej není, ale aspoň vyplňuje místo. Urážky, přiřovnání a situace jsou tak šílené, že jsou zralé na chrst. Jinak je to tam snad samej Richard a ten v podání Briana Blesseda - no, dá se snést, ale s tou přehnaností to někdy až moc přehání. PS: na dabing se vyserte, v origiálne je Edmundův smích dokonalej... 2. série: On sice je Percy někdy strašně suchej, ale bez něho by to nebylo ono. Edmund je zas úplně jinej, než v první sérii, ale hlášky a ksichty jsou geniální. Škoda té královny Alžběty, ta je zahraná/napsaná dost blbě, stejně jako její chůva Nursie. Boldrick je ale úplně nejlepší, nejšpinavější stvoření, které se kdy dostalo do něčích služeb. Nejde mluvit jen o jehou hlouposti, ale i o nápadech, s kterejma vždy přijde. Rozesmíval mě snad ještě víc, než samotnej Edmund. Ve třetí sérii jsem věděl, že uvidím mladého Hugha Laurieho a taky jsem věděl, že nebyl moc vtipný. To se docela potvrdilo, protože hrál úplného blbečka. Na štěstí Zmije coby hlavní sluha si s ním nebral servítky a často ho sejmul takovou hláškou, že se divím, že mu za ni nevymyli hubu. A hláškuje, jak je zvykem, vždy a všude a v jakékoliv situaci. Nemůžu tvrdit, že tahle série je moje nejoblíbenější, ale bez ní to prostě nejde, protože stejně se tam najde hromada skvostů. Zato čtvrtá je asi v mém hodnocení ta nejlepší. Prostředí zákopů nikdy nebylo vtipnější a líbí se mi, že se tam vlastně sešel celej ansámbl ze všech předchozích sérií. Celej ten seriál je prostě jedna velká bomba plná typického anglického humoru a jako takovej ho můžu všem doporučit.(16.5.2020)

Černá zmije. Tak trochu tvoří dvojici s červeným trpaslíkem. A to jak barvami, tak kvalitním humorem. Na oboje se rád dívám a k obojímu se rád vracím. Dobrý výběr herců a skvělé hlášky, co se neomrzí. Asi není potřeba o tom písnit do nekonečna.(15.9.2019)

Pro mě jednoznačně nejlepší počin od Atkinsona, který je doplněn skvělým Tony Robinsonem. Anglický humor ve své téměř vrcholné podobě a je jedno, jestli se zrovna koukáte na epizodu z hlubokého středověku nebo 1. světové války. Další z nesmrtelných seriálů, který postupem svého cynického věku zraje. Jako hnusné a levné víno od nepřátelského frantíka! 1. série 8/10, 2. série 9/10, 3. série 8/10, 4. série 9/10.(26.2.2020)

Tohle je Atkinsonovo snad nejvydařenější role. Místo přiblblého Beana a nešikovného Englishe je tu vychytralý Blackadder, který po všechny čtyři série srší svým cynickým důvtipem. Ano, v první sérii, je trochu Beanovsky vylekaný a vykoktaný, ale druhá a třetí série představují úplný vrchol komedie britského humoru. Mimojiné jsou zde i další hvězdy, kdy jsem nedokázal věřit svým očím, že je tu i Doctor House tentokrát bez vousů a s mimořádně vysokým hlasem. Čtvrtá série mi až tak vtipná nepřišla, ovšem je tu Stephen Fry a Darling, a bylo smutné loučit se s poslední epizodou. 80%(22.3.2020)

Zábavná jazda, ktorá začala za kráľa Richarda IV. pomerne nesmelo, no kdesi v polovici 16. storočia chytila závratné tempo, s akým vytrvala až do konca 1. svetovej vojny. A že nikdy nevznikla V. séria zaoberajúca sa liverpoolskym fenoménom? Tento bôľ aspoň z časti zahojí prítomnosť troch bonusových epizód, kde sa cestuje do dinosaurích liet, spomína na mušketierov či spievajú vianočné koledy. Najlepšie na všetkom aj tak je, že sa seriál dá s odstupom času pripomenúť. Čomu sa ale vyhnite je starý Nova dabing s potlačenou originál stopou, teda ak si nechcete princa Edmunda rozhnevať hneď na začiatku. Ten nový vzhľadom na anglické výrazy zabíja pár vtipov, no je už relatívne v poriadku. Bez čoho by sa seriál zaobišiel je umelý smiech, ktorý vie byť dosť výrazný a najmä vo štvrtej sérii ruší.(4.12.2017)

1. série - 90%, 2. série - 100%, 3. série - 100%, 4. série - 100%(1.1.2018)

Co na to já mám říkat? :)(12.7.2018)

Ve středověku jen trochu poťouchlé, ale pak mě naprosto rozsekala renesance a fenomenální 1. světová. Brutálně sarkastický chytrý Rowan Atkinson v pozici která mu nesmírně sedí. Fenomenální. Z Boldrika jsem padal smíchy na zem a válel se v křečích. Spousty vynikajících herců a rolí. Vrchol anglické komedie. Když jsem to viděl tak jsem si říkal, že dobrý humor skutečně někde na světě opravdu existuje. Nezapomenutelné dílo.(29.4.2020)

první serie taková ještě nesmělá,jinak jízda :D(20.1.2018)

Seriál jsem silně nepochopil, takže hodnotím pouze zábavu. Některé scény jsou až pitomé. Doporučuji. Hvězdiček 4(7.7.2019)

Nechapu, jak to nekdo muze spojovat s red dwarf. To za A. Za B. Rowanovi se neda uprit snaha, ale chybi tomu ten skutecny humor. 4.* za to, ze jsem pro ceske vydani opravoval titulky a vim, ze tam snaha o humor je.(14.1.2020)

95%(26.5.2018)

Percy, have you ever wondered what your insides look like? Sometimes, My Lord, yes. Then I'd be perfectly willing to satisfy your curiousity! Is that clear? Is it? Najslabšia zo všetkých sérii, pretože účastníci sa ešte držali na uzde. Aj tak však patrí medzi to najlepšie v seriálovej tvorbe.(2.10.2018)