Jak pořád říkám - produkce HBO má čuch na dobrá témata a ještě je umí i skvěle zpracovat - na české poměry grandiózní seriál.. Uchvátily mě zejména první díly.. Úroveň bohužel ke konci klesá a autoři neví, jak se z pacientů vyvléct a tak nechají seriál trošku páchat harakiri.. Obsazení si snad už ani lepší přát nemůžu - na stálice jsem se ráda podívala, nováčky jsem ráda objevila.. I. řada z toho vyšla náramně, už se těším na tu druhou (doufám, že ne zbytečně..)!(17.7.2012)

Hodnoceni zatim po 2 cyklech, tj 10. dilech. Ze zvedavosti jsem zhledl jeste na 11. dil se Sandrou, nebot jeji pribeh me zatim zaujal nejvice. Pauhofova mozna dava pri konfrontacich s Rodenem najevo svuj hlubsi herecky potencial. Po teto postave by me jeste velmi zajimalo, jak se bude vyvijet Linda. Samoliby vojak Igor me zatim naopak nechava chladnym, manzelska dvojice Jana a Michal spise zase stve. Epizody s Ditou jsou dobrym scenaristickym napadem a logickym vyustenim, kdy se terapeut de facto meni na pacienta, uvidime, jak nakonec jeho realizace bude vyvijet. Zatim si nedokazu predstavit, ze by nasledovalo jeste 34 stejne stavenych dilu celeho serialu , je treba, aby se pribehy postav zacaly hybat vyrazneji nez dosud. Kazdopadne dalsimu sledovani se nebranim... Po zhlednuti celeho serialu zvedam hodnoceni na 4 hvezdicky. Vyvoj se posunul zadoucim smerem, osudy postav se rozhybaly. Na absolutni hodnoceni to vsak neni, serial trpi chvilkovymi mrtvymi body a obcasnymi prilis strojenymi dialogy. Nastesti jsou vsak tyto situace v minorite.(8.12.2011)

Kaju se, ale nikdy jsem si nepomyslel, že úsloví "přehodit na českou výhybku" bude platit i v pozitivním slova významu. Petr Zelenka a Marek Najbrt (ti dva minimálně!) jsou zárukou kvality, ale znáte to. Jemný, náznakový kus, jehož kvality jen tak neodhalíte, emoce totiž často bývají velice skryty a mistři nepotřebují přehrávat. Užili jsme si také těch, kteří kvalitní televizní role moc nedostávali (Lukáš Hejlík, Martin Hofmann, oba dva vynikající) a nepotěšil mě snad jen příliš doslovný závěr. Americký remake miluju, české změny ničemu neublížily. Takže jak dál, přátelé? :-)(20.12.2011)

Jedním slovem - VYNIKAJÍCÍ!! Na české poměry mistrní práce! Sledováno v únoru 2013. První až sedmá série (tj. 1. - 35. díl) -- Moje hodnocení: 95%. Zařadím se na pozici 180 mezi fanoušky tohoto seriálu :) Moc se těším na další díly a podle mého je to jeden z nejlepších českých seriálů a určitě jeden z mých TOP 10 seriálů celkově.(2.2.2013)

• marvan

Plakal jsem. Smíchy. Americká verze In Treatment byla remakem izraelského seriálu, který dokázala věrohodně převést do amerických reálií. Česká verze je remakem remaku. Interiéry jsou téměř kopií interiéru americké verze, jen s nepodstatnými obměnami. Výsledek odpovídá stavu současného českého filmu. Působí jako zpráva z paralelního vesmíru, která s tím v čem reálně žijeme nemá mnoho společného. Čeští neumětelové si jen chtějí hrát na velký svět a velké emoce. Smysl tohoto remaku mi zcela uniká, když nesrovnatelně lépe zvládnutá americká verze už v České televizi běžela.(27.10.2011)

• - Karel Roden absolvoval doposud nejdelší natáčení ve svém životě. Seriálu Terapie věnoval úctyhodných 95 natáčecích dnů, na filmování odjížděl v půl šesté ráno a zpravidla se vracel domů po osmé večer. Natáčení probíhalo od pondělí do pátku včetně 6 pracovních sobot. (frings)

• - Terapie je první seriál české HBO, ve kterém využívá formát převzatý ze zahraničí. (endoskop)

• - Postava Viktora, která se objeví v seriálu, byla vybírána z dětí které jezdí na herecké tábory s uměleckou agenturou Ambrozia. (('Butcher'))