Spoilery. V rámci zatuchlé české seriálové žumpy se samozřejmě jedná o naprostou bombu, ale v globálním měřítku to zbytečně často vyřazuje rychlost, i když je cíl ještě daleko, viz. parádně rozjetý předposlední díl, kde naprosto nepochopitelně přijde místo závěrečné gradace čecháčkovské stažení ocasu. Oproti rodinným masakrům třeba v Californication velký rozdíl. Každopádně Roden to táhne neskutečně, jeho mrtvolný pohled se pro roli terapeuta v těžké krizi středního věku, který ve své profesi dokonale selhává, skvěle hodí. První týden je očistec, ale pak se to slušně rozjede. Marek Pošta je skutečně velké dřevo, takže pokud někoho šokuje potrat přímo u něho na gauči, tak asi těžko rozdýchá velice zdařilých 14 dní, kdy se mu jedna pacientka pokusí spáchat sebevraždu přímo u něho doma, u druhé má problém, aby po ní nevyjel, dalšímu natáhne a manželský pár se mu podaří dohnat k rozvodu. Během toho se mu navíc dokonale zesere i manželství, když se jeho žena začne kurvit s nějakým stavařem a povedené děti tomu také nepřidají (Berenika jako hippie telátko hrozná a Cina jako hetero syn stejně pořád homo). Ano, terapie je přepálená jako svině, ale emoce skoro nevydoluje, takže někde je chyba. Chytřejší dialogy jsem skoro nezaregistroval. Ohánění se pár psychologickými termíny pořád dokola působí spíše pozérsky než odborně. Nejlepší díly jsou s Michalem a Janou. Většinu času jsou slušně vyhrocené a hlavně ukazují iracionálnost a možnou zákeřnost vztahů moderního střihu. 1. série: 60%.(2.7.2015)

Jak pořád říkám - produkce HBO má čuch na dobrá témata a ještě je umí i skvěle zpracovat - na české poměry grandiózní seriál.. Uchvátily mě zejména první díly.. Úroveň bohužel ke konci klesá a autoři neví, jak se z pacientů vyvléct a tak nechají seriál trošku páchat harakiri.. Obsazení si snad už ani lepší přát nemůžu - na stálice jsem se ráda podívala, nováčky jsem ráda objevila.. I. řada z toho vyšla náramně, už se těším na tu druhou (doufám, že ne zbytečně..)!(17.7.2012)

Přestože jsem viděla pár dílů americké verze, která mě nějak nenadchla, musela jsem si rozšířit obzory i v té české. První i druhý díl jako by scénářem vypadl z oka americké verzi - doslova. Další díly jsem se snažila udělat si čistý a vlastní obrázek o tomto seriálu a povedla se jedna věc. Oddělila jsem dojmy z americké verze od dojmů z české verze. Totiž není žádnou novinkou, že Češi nemají svou vlastní hlavu a rádi "převezmou" cizí nápad, a tak jsem se k tomu také stavěla. Zajímaly mě díly, při kterých se zpovídali pacienti psychologovi ze svých problémů, ale vadily mi díly ve kterých psycholog řešil své rodinné problémy...Nemám moc ráda několik dějových linií zároveň a proto jsem docela ráda, že postav(tedy pacientů) nebylo více. Za pochvalu rozhodně stojí přirozené herectví Karla Rodena a Táňi Pauhofové.(9.4.2013)

Kto si chce odpočinúť od reklamami preplnených programov ako CSmaTalent a podobné shity, Terapia je výborná voľba. Charismatický Roden, Geislerová, Hoffmann, Pauhofová. Čo dodať. Príjemne strávená polhodinka. Snáď jediný omyl tohto seriálu je vtierknutá K.Magálová, ktorá tam naozaj nemá čo robiť a jej čeština je neznesiteľná.(31.10.2011)

Zajímavě se rozvíjející seriál, v českých poměrech nevídané indoorové drama, hodnoceno po 7 epizodách. EDIT: Po 20 dílech klesám s hodnocením o jednu hvězdu, nedivil bych se, kdy bych šel příště i níže. Ale příště nebude - první sezonu nedokoukám. Má úcta patří tvůrcům za odvahu přetočit izraelský seriál od českých poměrů.(11.2.2012)

• - Postava Viktora, která se objeví v seriálu, byla vybírána z dětí které jezdí na herecké tábory s uměleckou agenturou Ambrozia. (('Butcher'))

• - Terapie je první seriál české HBO, ve kterém využívá formát převzatý ze zahraničí. (endoskop)

• - Terapie je historicky prvním hraným seriálem kanálu HBO realizovaným na českém území. (dauni1)