Třísériová USA verze je moje srdcovka. Věděl jsem, že předělávali tento skvost třeba i v Holandsku. Bál jsem se, jak dopadne cz verze. Ve výsledku jsem byl naprosto překvapen. Kromě fantastického Rodena stojí za zmínku výborná Pauhofová, obrovsky překvapil Hejlík (z obsazení snad nejlepší) a Hoffman, Geislerová klasicky nezklamala, lepší volbu než Doubravovou snad tvůrci ani nemohli mít a nakonec i vynikající Melíšková. Jediným slabším článkem pro mě byla herecky Magálová, která to zvládla obstojně, ale bohužel jsem porovnával s Wiestovou, která byla více klidná a ve výsledku působila "soustředěněji". Každopádně je to na české poměry neskutečná pecka, kde i to zasazení do českých reálií vyšlo. Mimojiné i důkaz toho, že i v ČR a na Slovensku existují bravurní herci a když se ještě sejdou ti správní režiséři a scénáristé, může v dnešní době vzniknout skvělé dílo. Spolu s Hraběnkami, Přešlapy, Okresním přeborem a Comebackem jeden z nejlepších cz seriálů poslední doby. Těším se na druhou sérii. Jednoznačně 100%(18.1.2012)

PONDĚLÍ 09:00 – SANDRA. ÚTERÝ 10:00 - IGOR. STŘEDA 16:00 - LINDA. ČTVRTEK 17:00 - JANA a MICHAL. PÁTEK 19:00 - DITA. /// Přehlídka lidskejch úzkostí v ordinaci, kde se nesvlíká (aspoň by se nemělo...). TERAPIE přináší (téměř) všechno, co jsem očekával. Konverzační napětí, sílu i vážnost okamžiku a pár perfektních hereckých výkonů. A přestože je některej díl kapku o hovně, myslím, že není ztrátou času. Jestli v sobě máte kus voyerismu, rádi sledujete ,,soukromý“ lidský emoce a potřebujete zjistit, že i psycholog je jen člověk a ne zrcadlo, co odráží pacientovi pocity....tak vás tenhle seriál, plnej ,,vztahovačnejch“ lidí, který maj potřebu, aby je někdo poslouchal nemůže zklamat. NĚKTERÝ VĚCI BY ČLOVĚK NEMĚL TAHAT NA DENNÍ SVĚTLO! A co vy? Mimochodem, myslím, že jsem dobrej posluchač... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Na Izraelskej originál BeTipul čumět nebudu. 2.) Erekci mám jen u slovenských hereček. 3.) Právě díky mě chcíplo několik civilistů. Válka je válka, ale.... 4.) Nevím, jestli se mám rozejít s Máňou. 5.) ,,Fr“ bydlí moc daleko. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *(29.4.2012)

Kto si chce odpočinúť od reklamami preplnených programov ako CSmaTalent a podobné shity, Terapia je výborná voľba. Charismatický Roden, Geislerová, Hoffmann, Pauhofová. Čo dodať. Príjemne strávená polhodinka. Snáď jediný omyl tohto seriálu je vtierknutá K.Magálová, ktorá tam naozaj nemá čo robiť a jej čeština je neznesiteľná.(31.10.2011)

Viděl jsem zatim první dva díly, ale působí to na mě lehce nepřirozeně. Moc učesané, moc takové umělé. A Roden jako terapeut mě zatim moc nepřesvědčil. Ale vcelku mě to baví...no uvidim, jak se to bude vyvíjet dál.. První díl byl rozhodně lepší než druhý! -- Tak po pěti dílech už je to trochu lepší. Některé věci se vysvětlily a to je dobře. Ale přesto zatím nebudu s hodnocením hýbat. -- Devátý díl zatím nejlepší!!! Trochu si zvykám. Baví mě to. I když jsou rozhovory a situace lehce nepřirozené, přeci jen se najdou výjimky, které rozhodně stojí za to. Ale třeba díly s vojákem Igorem mě moc nebaví, ty jsou určitě nejhorší. -- Po patnácti dílech musim říci, že mě lehce začíná seriál nudit. Možná lépe řečeno štvát. A to hlavně v tom, jak se terapeut Marek neustále dostává do sporu se svými pacienty. A to z důvodu, že Ti ho každou chvilku slovně napadají a někdy dost nevybíravě a za pár vteřin, jakoby nic, obě strany pokračují ´´vesele´´ dál. Přijde mi to občas směšné a často nucené. Nejvíc mě ale deptá Dita, za kterou chodí Marek pro SVOU terapii.. Dita je totiž celkem blbá, ale snaží se tvářit a mluvit hrozně chytře. Vyznívá to směšně a seriál to naprosto kazí. Dita je jednoznačně nejvíc nesympatická postava seriálu. Nejlepší scény jsou s Markovou manželkou Alicí. Na tom měli tvůrci možná více stavět. A co se týče pacientů, díly s Janou (Geislerová) jsou asi nejlepší.(26.11.2011)

Ze čtyř hvězd snižuji na tři. Přes upřímnou snahu se mi nepodařilo shlédnout celé. Příliš dlouhé. Příliš mnoho slov, jak už to na terapiích bývá. Divák (já) je vyždímaný jak citron, ale tentokrát si říká, že naprosto, naprosto zbytečně - proč kvůli nějakému seriálu, navíc kvůli postavám, jejichž příběhy mu jsou ne vždy úplně blízké - zkrátka zbytečně strávený čas přes většinou excelentní herecké výkony. Z tohoto pohledu daleko raději vzpomínám na seriál autorky Alexandry Berkové Co teď a co potom, kde hrál hlavní roli terapeuta Jan Hartl, seriál byl kratší, příběh uchopitelnější a tím pádem stravitelnější. Rozdíl - zde individuálka - tam skupinová terapie. Takže nic nového pod sluncem. Podobný seriál už tu byl.(15.1.2012)

• - První série seriálu zaznamenala na českém trhu obrovský úspěch a stanici HBO přinesla zvýšení sledovanosti i zvýšení počtu předplatitelů kanálu. O pokračování bylo rozhodnuto prakticky ihned. (gogos)

• - Terapie je historicky prvním hraným seriálem kanálu HBO realizovaným na českém území. (dauni1)

• - Postava Viktora, která se objeví v seriálu, byla vybírána z dětí které jezdí na herecké tábory s uměleckou agenturou Ambrozia. (('Butcher'))