Na základě prvního dílu nelze dělat žádné dalekosáhlé závěry ale některé věci jsou už teď zřejmé. Za prvé je jasné, že producenti z HBO měli plné právo pořád dokolečka zdůrazňovat informaci o filmovém svícení a filmovém snímání protože seriál vypadá vizuálně opravdu překrásně. Za druhé si není třeba zastírat, že seriál ve skutečnosti nestojí a nepadá jen s diváckými sympatiemi pro hlavního hrdinu. O tom jestli divák po prvním díle u seriálu vydrží následujících pět dílů do dalšího pondělí podle mě rozhoduje hlavně atraktivita představitelky pondělní klientky. Hagai Levi věděl moc dobře proč hned v prvním díle vyrukovat s nejtěžším kalibrem a já musím s potěšením říct že Táňa Pauhofová je v roli minimálně stejně slutty&neurotic jako Melissa George (a možná víc). Česká HBO má nakročeno k ohromnému úpěchu.(10.10.2011)

Příliš dobré, než abych tím plýtvala. Čtvrteční sezení s Janou a Michalem oscilují mezi komorní párovou terapií a individuálním hledáním poznání. Témata dialogů řeší potraty, rodičovství... Vztahy jsou křehké, kruté, živočišné. Geislerová je geniální jako žena, která potřebuje nad sebou tvrdou ruku. A každý díl vypadá líp a líp. Což už se po prvních dvou sezení zdá až nereálné. Roden je v tomto skvělý průvodce, neruší, ale zároveň má i vlastní krizi. Už se těším na další dny.(12.9.2012)

Třísériová USA verze je moje srdcovka. Věděl jsem, že předělávali tento skvost třeba i v Holandsku. Bál jsem se, jak dopadne cz verze. Ve výsledku jsem byl naprosto překvapen. Kromě fantastického Rodena stojí za zmínku výborná Pauhofová, obrovsky překvapil Hejlík (z obsazení snad nejlepší) a Hoffman, Geislerová klasicky nezklamala, lepší volbu než Doubravovou snad tvůrci ani nemohli mít a nakonec i vynikající Melíšková. Jediným slabším článkem pro mě byla herecky Magálová, která to zvládla obstojně, ale bohužel jsem porovnával s Wiestovou, která byla více klidná a ve výsledku působila "soustředěněji". Každopádně je to na české poměry neskutečná pecka, kde i to zasazení do českých reálií vyšlo. Mimojiné i důkaz toho, že i v ČR a na Slovensku existují bravurní herci a když se ještě sejdou ti správní režiséři a scénáristé, může v dnešní době vzniknout skvělé dílo. Spolu s Hraběnkami, Přešlapy, Okresním přeborem a Comebackem jeden z nejlepších cz seriálů poslední doby. Těším se na druhou sérii. Jednoznačně 100%(18.1.2012)

• marvan

Plakal jsem. Smíchy. Americká verze In Treatment byla remakem izraelského seriálu, který dokázala věrohodně převést do amerických reálií. Česká verze je remakem remaku. Interiéry jsou téměř kopií interiéru americké verze, jen s nepodstatnými obměnami. Výsledek odpovídá stavu současného českého filmu. Působí jako zpráva z paralelního vesmíru, která s tím v čem reálně žijeme nemá mnoho společného. Čeští neumětelové si jen chtějí hrát na velký svět a velké emoce. Smysl tohoto remaku mi zcela uniká, když nesrovnatelně lépe zvládnutá americká verze už v České televizi běžela.(27.10.2011)

Seriál ohodnotím až se dostanu, alespoň na konec první série. Musím říci, že po prvních asi dvou dílech jsem byl trochu zmatený. Třetí mě už ale pohltil a další se pomalu doplňovali. Terapie je v dnešní době úpadku českých seriálů jako světlo na konci tunelu. Inteligentní a duchapřítomné vyprávění, které vás prostě drží a drží. Panovala tam nejistota. Nicméně se převelice těším na další díly. Roden si roli psychiatra zahrává přímo perfektně a odvažuji se říci, že se jedná o jeden z nejlepších počinů jeho života. Nejvíc mě asi zaujmul případ Jany a Michala, ale nejméně asi Igorův případ, i když musím říct, že každý příběh byl úžasný a držel mě a ke konci Igorova případu mě i ten zajímal na vyšší úrovni. Překvapil mě i tvůrčí tým, který se skládal z takových dnešních špiček jako Zelenka, Najbrt a nebo trochu slabší Fruit. Všichni tři zatím odvedli úžasný kus práce. Nuže, v dnešní době příšerného seriálového újmu, je Terapie zřejmě nejlepší český seriál 21. století. Jen tak dál...(9.4.2013)

• - To, co Marek (Karel Roden) říká o Kognitivně behaviorální terapii, je nesmysl. Říká: „KBT terapeut, když máte deprese, vám řekne běžte sportovat a vy na deprese zapomenete.“ Tak to fakt není. Behaviorální terapie předpokládá, že poruchy chování jsou naučené reakce a lze je tedy přeučit. Kognitivní terapie staví na teorii, že emoční poruchy jsou výsledkem poruchy myšlení, které lze změnit. KBT je obrácena k přítomnosti a hlavně budoucnosti, na rozdíl od hlubinné psychoterapie. U této terapie je však důležitá motivace pacienta. (sator)

• - První série seriálu zaznamenala na českém trhu obrovský úspěch a stanici HBO přinesla zvýšení sledovanosti i zvýšení počtu předplatitelů kanálu. O pokračování bylo rozhodnuto prakticky ihned. (gogos)

• - Karel Roden absolvoval doposud nejdelší natáčení ve svém životě. Seriálu Terapie věnoval úctyhodných 95 natáčecích dnů, na filmování odjížděl v půl šesté ráno a zpravidla se vracel domů po osmé večer. Natáčení probíhalo od pondělí do pátku včetně 6 pracovních sobot. (frings)