No za téma 4* za obsah 3*---zatím...Kamila Magálová mi přijde naprosto fantastická svou mírou pravdivosti. Protože jsou díly které mi otevřeli oči (duši) opravuji na maximum.(Viděno znovu 2017) Po druhém zhlédnutí- po letech zkušeností z vlastní terapii- (i když jiného typu) vidím bloky terapeutů přes které nevidí objektivně, vidím těžkopádnost , dlouhodobost a často bezvýslednost terapie tohoto typu pomoci... Terapeut by měl být opravdu "vyčištěn" jinak strhává klienta do pokřiveného světa vlastního vidění... Ale je nutné si uvědomit že toto je mainstreemový seriál nikoliv život...:-)(19.10.2011)

PONDĚLÍ 09:00 – SANDRA. ÚTERÝ 10:00 - IGOR. STŘEDA 16:00 - LINDA. ČTVRTEK 17:00 - JANA a MICHAL. PÁTEK 19:00 - DITA. /// Přehlídka lidskejch úzkostí v ordinaci, kde se nesvlíká (aspoň by se nemělo...). TERAPIE přináší (téměř) všechno, co jsem očekával. Konverzační napětí, sílu i vážnost okamžiku a pár perfektních hereckých výkonů. A přestože je některej díl kapku o hovně, myslím, že není ztrátou času. Jestli v sobě máte kus voyerismu, rádi sledujete ,,soukromý“ lidský emoce a potřebujete zjistit, že i psycholog je jen člověk a ne zrcadlo, co odráží pacientovi pocity....tak vás tenhle seriál, plnej ,,vztahovačnejch“ lidí, který maj potřebu, aby je někdo poslouchal nemůže zklamat. NĚKTERÝ VĚCI BY ČLOVĚK NEMĚL TAHAT NA DENNÍ SVĚTLO! A co vy? Mimochodem, myslím, že jsem dobrej posluchač... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Na Izraelskej originál BeTipul čumět nebudu. 2.) Erekci mám jen u slovenských hereček. 3.) Právě díky mě chcíplo několik civilistů. Válka je válka, ale.... 4.) Nevím, jestli se mám rozejít s Máňou. 5.) ,,Fr“ bydlí moc daleko. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *(29.4.2012)

Je to hodně promakaný ve scénaři i dialozích a díky skvělému hereckému obsazení se z Terapie stává slušná návykovka. Po skončení první série mám jasno ve dvou věcech : psychologa bych nedal, dřív nebo pozdějc by mě to rozemlelo na sračky, ale pokud jde o seriál, chci ještě. Jasně různé příběhy pacientů, z lečitele lečenej, dobrý, ale co já si užíval, byly herecký duely Roden x Melíšková; Roden x Geislerová a v poslední části svého "příběhu" hereckýho výkonu Míši Doubravové, emotivní přirozenost jak stehno - bravo -mladí vpřed !(21.3.2016)

Pakliže vám v seriálu nevadí minimální akčnost (sám Roden v jednom rozhovoru řekl, že nejakčnější scéna je tehdy, když se zvedne, aby udělal klientovi kafe), tak je to jasná volba. Mezi českou sračkoidní seriálovou a filmovou produkcí posledních let tento počin kvalitativně ční poměrně vysoko. Samosebou dílko žene kupředu především charisma Karla Rodena a také pozoruhodné zákruty psychoanalýzy, kdy je poměrně zábavné sledovat, že takový rozhovor nepátrá po významu jednotlivých sdělení, ale spíše po jejich pohnutkách. Zcela jednoznačně je také myslím patrné, jak mizerný herec je tolik přeceňovaný Lukáš Hejlík (kdo ho kdy viděl v jeho cyklu Listování, nemůže zůstat na pochybách), i když uznávám, že dostal debilní úlohu, protože roli vojáka - depresivního leteckýho navigátora z Afghanistánu - mu nemůže uvěřit nikdo.(27.10.2011)

(hodnocení po prvních pěti dílech) 70% Jako veterán prvních dvou řad americké verze In treatment nemůžu jít výš. Jakkoli mám Rodena rád, při srovnání s Gabrielem Byrnem (hm, teď mě napadlo, jak by to vypadalo, kdyby Paula hrál Al Pacino) vychází jako ten druhý vzadu. Herci představující pacienty jsou na tom o něco lépe, především mě zaujala Táňa Pauhofová, manželský pár (Aňa Geislerová) a pilot. Lukáš Hejlík. Kvalitativně se česká verze blíží druhé sezóně In treatment (která byla slabší než první), což pořád ještě znamená koukatelnou show, ale kouzlo, které by mě přilepilo k obrazovce a nepustilo po celých 45 dílů to bohužel postrádá. Ještě si rozmyslím, jestli mám koukat dál.(2.12.2011)

• - Karel Roden absolvoval doposud nejdelší natáčení ve svém životě. Seriálu Terapie věnoval úctyhodných 95 natáčecích dnů, na filmování odjížděl v půl šesté ráno a zpravidla se vracel domů po osmé večer. Natáčení probíhalo od pondělí do pátku včetně 6 pracovních sobot. (frings)

• - Terapie je první seriál české HBO, ve kterém využívá formát převzatý ze zahraničí. (endoskop)

• - Seriál se začal natáčet 27. září 2010 v barrandovských ateliérech. Poslední natáčecí den byl naplánován na 17. února 2011, nakonec natáčení skončilo 19. února. Celkově filmování trvalo 95 natáčecích dnů. Druhá série se točila 76 dní a poslední klapka padla 25. srpna 2012. (morgos)