První týden byl ve znamení křečovitých dialogů a odtažitého Rodena, kterému - podle tvůrců - mají diváci časem přijít na chuť. Divné ale je, že se terapeut choval rezervovaně jak ke svým novým pacientům, tak i k těm dlouhodobým, což se počátkem druhého týdne rapidně změnilo, a on byl náhle přívětivější ke všem. Bije se tu tedy předpoklad, že hlavní protagonista se chová pořád stejně, avšak naše sympatie k němu se mění (k lepšímu). Příjemná délka jednotlivých dílů je dobrým výplňkem pro volný čas a dá se mluvit o jisté návykovosti. V podstatě jde ale pouze o další pokračování (v našich končinách velmi oblíbených) reality-show, jen v umělečtějším hávu... (Výjimečně zrežírované epizody: 21+43, 44, který jsou dost silný)(23.10.2011)

• Ivoshek

UPDATE V PŮLCE DÍLU 2 - voják, který rád používá slovo "spekt" a spojení "je-li pravda, že jste dobrý posluchač?" no WTF???? Jestli jsem si u prvního dílu říkal, že je to divné, ale mohlo by to být fajn, teď už si myslím, že je to jen laciné a šustí to papírem až sem. Takže já jsem s terapií skončil. Sry, Karle. .............. PŮVODNÍ KOMENTÁŘ: Tak já fakt nevim... Viděl jsem první díl a zatímco Roden mě celkem bavil, řešený příběh ani ta herečka se mi nelíbily. Přišlo mi to takové nějaké nevěrohodné (i když, pravda, veselá příhoda ze společných toalet má své kouzlo). Uvidíme. S ohledem na to, že seriál zatím nemá moje oblíbené atributy (plnokrevné násilí a sex nebo černý humor), bude muset přijít s něčím navíc, aby mi sebral 22,5 hodiny mého času...(23.10.2011)

Karel Roden je pekelně dobrý, hraje naprosto skvěle. Zejména díly, ve kterých řeší věci se svojí ženou jsou z jeho strany brilantní. Vždycky se mu tak trochu zlomí hlas nebo zatřese brada, že je v tom všechno a zároveň žádné slzavé údolí. Scenáristicky je to ale bohužel špatné. První díl je super, ale pak to jde prudce dolů a kolem 10. dílu už je člověku celá ta terapie docela protivná. Marek je vztahovačný, ve všem hledá nějaké hluboké přesahy, a co je nejhorší, díly ani moc nikam nespěji. Lidé sedí na pohovce, povídají si o všem možném a na konci ví všichni stejné houby, jako když si tam sedali.(7.1.2013)

Moc nerozumím hodnocení - odpad. Je to tu snad automatické? Každé české dílo je jasně nejhorší? Neměli bychom po všech těch Ordinacích, Ulicích a Cestách být rádi za každé dílko, které se snaží být dospělé a inovativní? A co víc, ještě když se to docela daří? Terapie je po Okresním přeboru jedním z mála seriálu, které v Česku za něco stojí. Je to výborná, napínavá podívaná. Nutí vás těšit se na další díl, což se mi po Ztracených stalo vlastně poprvé.(30.11.2011)

• Qitek

Terapie po V odborné péči působí lacině a velmi trapně. Herecké výkony , včetně mého milovaného Karla Rodena (!!!) jsou prkené a neskutečně to celé působí lacině a rádoby strašně důležitě. Že někdo dělá remaky mi vůbec navadí, ale doufal jsem, že si (a gór Češi) vezmou na mušku pouze koncept seriálu, ale oni nejenže okopírovali absolutně vše, včetně dialogů, ale dokonce i okopírovali některé záběry. Ubohost a neskutečný propadák z jakéhokoliv hlediska a začal bych u režie a z velmi nevěřícně kroutící hlavou bych skončil u naprosto přehrávajících hereckých výkonů našich oblíbených i neoblíbených herců. Hanba nám. Hanba.(11.11.2011)

• - Postava Viktora, která se objeví v seriálu, byla vybírána z dětí které jezdí na herecké tábory s uměleckou agenturou Ambrozia. (('Butcher'))

• - Seriál se začal natáčet 27. září 2010 v barrandovských ateliérech. Poslední natáčecí den byl naplánován na 17. února 2011, nakonec natáčení skončilo 19. února. Celkově filmování trvalo 95 natáčecích dnů. Druhá série se točila 76 dní a poslední klapka padla 25. srpna 2012. (morgos)

• - První série seriálu zaznamenala na českém trhu obrovský úspěch a stanici HBO přinesla zvýšení sledovanosti i zvýšení počtu předplatitelů kanálu. O pokračování bylo rozhodnuto prakticky ihned. (gogos)