Kaju se, ale nikdy jsem si nepomyslel, že úsloví "přehodit na českou výhybku" bude platit i v pozitivním slova významu. Petr Zelenka a Marek Najbrt (ti dva minimálně!) jsou zárukou kvality, ale znáte to. Jemný, náznakový kus, jehož kvality jen tak neodhalíte, emoce totiž často bývají velice skryty a mistři nepotřebují přehrávat. Užili jsme si také těch, kteří kvalitní televizní role moc nedostávali (Lukáš Hejlík, Martin Hofmann, oba dva vynikající) a nepotěšil mě snad jen příliš doslovný závěr. Americký remake miluju, české změny ničemu neublížily. Takže jak dál, přátelé? :-)(20.12.2011)

Zajímavě se rozvíjející seriál, v českých poměrech nevídané indoorové drama, hodnoceno po 7 epizodách. EDIT: Po 20 dílech klesám s hodnocením o jednu hvězdu, nedivil bych se, kdy bych šel příště i níže. Ale příště nebude - první sezonu nedokoukám. Má úcta patří tvůrcům za odvahu přetočit izraelský seriál od českých poměrů.(11.2.2012)

Jak pořád říkám - produkce HBO má čuch na dobrá témata a ještě je umí i skvěle zpracovat - na české poměry grandiózní seriál.. Uchvátily mě zejména první díly.. Úroveň bohužel ke konci klesá a autoři neví, jak se z pacientů vyvléct a tak nechají seriál trošku páchat harakiri.. Obsazení si snad už ani lepší přát nemůžu - na stálice jsem se ráda podívala, nováčky jsem ráda objevila.. I. řada z toho vyšla náramně, už se těším na tu druhou (doufám, že ne zbytečně..)!(17.7.2012)

Seriál ohodnotím až se dostanu, alespoň na konec první série. Musím říci, že po prvních asi dvou dílech jsem byl trochu zmatený. Třetí mě už ale pohltil a další se pomalu doplňovali. Terapie je v dnešní době úpadku českých seriálů jako světlo na konci tunelu. Inteligentní a duchapřítomné vyprávění, které vás prostě drží a drží. Panovala tam nejistota. Nicméně se převelice těším na další díly. Roden si roli psychiatra zahrává přímo perfektně a odvažuji se říci, že se jedná o jeden z nejlepších počinů jeho života. Nejvíc mě asi zaujmul případ Jany a Michala, ale nejméně asi Igorův případ, i když musím říct, že každý příběh byl úžasný a držel mě a ke konci Igorova případu mě i ten zajímal na vyšší úrovni. Překvapil mě i tvůrčí tým, který se skládal z takových dnešních špiček jako Zelenka, Najbrt a nebo trochu slabší Fruit. Všichni tři zatím odvedli úžasný kus práce. Nuže, v dnešní době příšerného seriálového újmu, je Terapie zřejmě nejlepší český seriál 21. století. Jen tak dál...(9.4.2013)

Hodnoceni zatim po 2 cyklech, tj 10. dilech. Ze zvedavosti jsem zhledl jeste na 11. dil se Sandrou, nebot jeji pribeh me zatim zaujal nejvice. Pauhofova mozna dava pri konfrontacich s Rodenem najevo svuj hlubsi herecky potencial. Po teto postave by me jeste velmi zajimalo, jak se bude vyvijet Linda. Samoliby vojak Igor me zatim naopak nechava chladnym, manzelska dvojice Jana a Michal spise zase stve. Epizody s Ditou jsou dobrym scenaristickym napadem a logickym vyustenim, kdy se terapeut de facto meni na pacienta, uvidime, jak nakonec jeho realizace bude vyvijet. Zatim si nedokazu predstavit, ze by nasledovalo jeste 34 stejne stavenych dilu celeho serialu , je treba, aby se pribehy postav zacaly hybat vyrazneji nez dosud. Kazdopadne dalsimu sledovani se nebranim... Po zhlednuti celeho serialu zvedam hodnoceni na 4 hvezdicky. Vyvoj se posunul zadoucim smerem, osudy postav se rozhybaly. Na absolutni hodnoceni to vsak neni, serial trpi chvilkovymi mrtvymi body a obcasnymi prilis strojenymi dialogy. Nastesti jsou vsak tyto situace v minorite.(8.12.2011)

• - První série seriálu zaznamenala na českém trhu obrovský úspěch a stanici HBO přinesla zvýšení sledovanosti i zvýšení počtu předplatitelů kanálu. O pokračování bylo rozhodnuto prakticky ihned. (gogos)

• - Terapie je první seriál české HBO, ve kterém využívá formát převzatý ze zahraničí. (endoskop)

• - Igor (Lukáš Hejlík) řekne Markovi (Karel Roden) že platí za necelou hodinu. Ve skutečnosti ten rozhovor trvá ani ne půl hodiny. (peta.m.marek)