Je mi jedno, jestli je tento seriál přesnou kopií izraelského originálu. Já jsem na něm v době vysílání byla závislá, s napětím jsem očekávala každý nový díl. Obsazení je výborné (jestli půjdu někdy v životě k terapeutovi, nechci nikoho jiného než Rodena ;)), tvůrci jsou osvědčení profesionálové. Epizody mají krátkou stopáž, takže udrží po celou dobu diváka v napětí. Znělka je taky výborná. Zkrátka už vím, proč jsem se těšila půl roku dopředu na tuto seriálovou událost. Po absolvování všech dílů nadšení trochu opadlo (nebavily mě pátky s Ditou, vůbec jsem nepochopila samotný závěr), přesto považuji "Terapii" za nadprůměrné dílo mezi českými seriály a vůbec bych se nezlobila, kdyby vzniklo pokračování.(3.11.2011)

Spoilery. V rámci zatuchlé české seriálové žumpy se samozřejmě jedná o naprostou bombu, ale v globálním měřítku to zbytečně často vyřazuje rychlost, i když je cíl ještě daleko, viz. parádně rozjetý předposlední díl, kde naprosto nepochopitelně přijde místo závěrečné gradace čecháčkovské stažení ocasu. Oproti rodinným masakrům třeba v Californication velký rozdíl. Každopádně Roden to táhne neskutečně, jeho mrtvolný pohled se pro roli terapeuta v těžké krizi středního věku, který ve své profesi dokonale selhává, skvěle hodí. První týden je očistec, ale pak se to slušně rozjede. Marek Pošta je skutečně velké dřevo, takže pokud někoho šokuje potrat přímo u něho na gauči, tak asi těžko rozdýchá velice zdařilých 14 dní, kdy se mu jedna pacientka pokusí spáchat sebevraždu přímo u něho doma, u druhé má problém, aby po ní nevyjel, dalšímu natáhne a manželský pár se mu podaří dohnat k rozvodu. Během toho se mu navíc dokonale zesere i manželství, když se jeho žena začne kurvit s nějakým stavařem a povedené děti tomu také nepřidají (Berenika jako hippie telátko hrozná a Cina jako hetero syn stejně pořád homo). Ano, terapie je přepálená jako svině, ale emoce skoro nevydoluje, takže někde je chyba. Chytřejší dialogy jsem skoro nezaregistroval. Ohánění se pár psychologickými termíny pořád dokola působí spíše pozérsky než odborně. Nejlepší díly jsou s Michalem a Janou. Většinu času jsou slušně vyhrocené a hlavně ukazují iracionálnost a možnou zákeřnost vztahů moderního střihu. 1. série: 60%.(2.7.2015)

Přestože jsem viděla pár dílů americké verze, která mě nějak nenadchla, musela jsem si rozšířit obzory i v té české. První i druhý díl jako by scénářem vypadl z oka americké verzi - doslova. Další díly jsem se snažila udělat si čistý a vlastní obrázek o tomto seriálu a povedla se jedna věc. Oddělila jsem dojmy z americké verze od dojmů z české verze. Totiž není žádnou novinkou, že Češi nemají svou vlastní hlavu a rádi "převezmou" cizí nápad, a tak jsem se k tomu také stavěla. Zajímaly mě díly, při kterých se zpovídali pacienti psychologovi ze svých problémů, ale vadily mi díly ve kterých psycholog řešil své rodinné problémy...Nemám moc ráda několik dějových linií zároveň a proto jsem docela ráda, že postav(tedy pacientů) nebylo více. Za pochvalu rozhodně stojí přirozené herectví Karla Rodena a Táňi Pauhofové.(9.4.2013)

PONDĚLÍ 09:00 – SANDRA. ÚTERÝ 10:00 - IGOR. STŘEDA 16:00 - LINDA. ČTVRTEK 17:00 - JANA a MICHAL. PÁTEK 19:00 - DITA. /// Přehlídka lidskejch úzkostí v ordinaci, kde se nesvlíká (aspoň by se nemělo...). TERAPIE přináší (téměř) všechno, co jsem očekával. Konverzační napětí, sílu i vážnost okamžiku a pár perfektních hereckých výkonů. A přestože je některej díl kapku o hovně, myslím, že není ztrátou času. Jestli v sobě máte kus voyerismu, rádi sledujete ,,soukromý“ lidský emoce a potřebujete zjistit, že i psycholog je jen člověk a ne zrcadlo, co odráží pacientovi pocity....tak vás tenhle seriál, plnej ,,vztahovačnejch“ lidí, který maj potřebu, aby je někdo poslouchal nemůže zklamat. NĚKTERÝ VĚCI BY ČLOVĚK NEMĚL TAHAT NA DENNÍ SVĚTLO! A co vy? Mimochodem, myslím, že jsem dobrej posluchač... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Na Izraelskej originál BeTipul čumět nebudu. 2.) Erekci mám jen u slovenských hereček. 3.) Právě díky mě chcíplo několik civilistů. Válka je válka, ale.... 4.) Nevím, jestli se mám rozejít s Máňou. 5.) ,,Fr“ bydlí moc daleko. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *(29.4.2012)

Moc nerozumím hodnocení - odpad. Je to tu snad automatické? Každé české dílo je jasně nejhorší? Neměli bychom po všech těch Ordinacích, Ulicích a Cestách být rádi za každé dílko, které se snaží být dospělé a inovativní? A co víc, ještě když se to docela daří? Terapie je po Okresním přeboru jedním z mála seriálu, které v Česku za něco stojí. Je to výborná, napínavá podívaná. Nutí vás těšit se na další díl, což se mi po Ztracených stalo vlastně poprvé.(30.11.2011)

• - Postava Viktora, která se objeví v seriálu, byla vybírána z dětí které jezdí na herecké tábory s uměleckou agenturou Ambrozia. (('Butcher'))

• - Terapie je první seriál české HBO, ve kterém využívá formát převzatý ze zahraničí. (endoskop)

• - Seriál se začal natáčet 27. září 2010 v barrandovských ateliérech. Poslední natáčecí den byl naplánován na 17. února 2011, nakonec natáčení skončilo 19. února. Celkově filmování trvalo 95 natáčecích dnů. Druhá série se točila 76 dní a poslední klapka padla 25. srpna 2012. (morgos)