Terapie - Série 1 (2011) (série)

Epizoda 12 (S01E12)

(epizoda)
Drama / Psychologický
Česko, 2011, 27 min

Igor, úterý 10.00: Igor přinese do Markovy pracovny nový kávovar. Předvádí, jak přístroj funguje, a zmiňuje se o svém včerejším setkání se Sandrou. Psycholog dar zprvu odmítá jako pokus o manipulaci, pak ho ale přijme. Prohlásí, že jde o oficiální zahájení Igorovy terapie. Sebevědomý voják Marka informuje o tom, že odešel z domova, a vypráví mu o reakcích své ženy Míši. Popisuje také osobnost jejich devítiletého syna Aleše, který vyrůstá jako samotář v izolovaném hájemství vlastních zálib. Vzpomíná na svou matku i bezcitného otce. Ten prý kdysi vyhlásil pomyslnou válku celému světu, v nefunkční totalitní armádě však nikdy doopravdy nebojoval. V závěru sezení se hovor stočí k osobě Sandry, o niž má Igor velký zájem. (HBO Europe)

castor

Stále častěji se u mě objevuje pocit, že si tvůrci v mnohém ukousli moc velké sousto. Úterní sezení s elitním vojákem z povolání Igorem začne tím, co ho zobrazuje: dotáhne presovač, protože káva mu u Marka prostě nechutná. Už méně arogantní se pak rozpovídá o synovi a jeho uzavřenosti k okolí a odtajní Markovi, koho o den dřív potkal. Vzpomíná rovněž na svou matku i bezcitného otce, u kterého bude zřejmě v mnohém zakopaný pes. ()