Terapie - Série 1 (2011) (série)

Epizoda 14 (S01E14)

(epizoda)

Jana a Michal, čtvrtek 17.00: Jana se na sezení dostaví sama, s čímž Marek nesouhlasí a vysvětluje jí rozdíl mezi terapií individuální a párovou. Novinářka, která během minulé schůzky potratila, se údajně cítí šťastná. Očekávané dítě prý nechtěla, je ale zneklidněná z vlastní bezstarostnosti, jež odporuje vžitým konvencím. Během jejich rozhovoru vpadne do pracovny Michal, který Janu podezírá, že s Markem flirtuje. V následující hádce vyčte své ženě její údajný sklon k záletům a přirovná ji k hárající feně. Jana naštvaně odejde a Marek žárlivému Michalovi navrhne, zda nechce zvážit individuální léčbu... V epilogu se v pracovně objeví Markova žena a oznámí mu, že se svým milencem jede na týden do Vídně. (HBO Europe)

castor

Stále častěji se u mě objevuje pocit, že si tvůrci ukousli příliš velké sousto. Ano, museli vnímat (náročnou) psychologickou obec, aby se jim nevysmála, ale zejména vnímali nějakých 98 % diváků, pro které musí být látka srozumitelná. Ona sice je, ale pak nastupuje zase jiná část diváctva, pro kterou jsou prostě kroky Marka a zejména jeho pacientů zvláštní. Jana, která během minulé schůzky potratila, se tváří vyrovnaně. Dítě prý vlastně stejně nechtěla. Přichází sama. Zneklidněný z celého dění je pak hlavně Michal, který se dostaví později. A zase ji začne provokovat sklonem k údajným záletům. V závěru všemu dodá korunu Markova manželka. ()