Terapie - Série 1 (2011) (série)

Epizoda 30 (S01E30)

(epizoda)

Dita, pátek 19.00: Marek se na další schůzku s Ditou znovu dostaví se svou ženou. Manželé mají strach o svou dceru Kláru, které bude příští měsíc sedmnáct a údajně strávila noc u kamarádky. Alice se zmiňuje o jejích divadelních aktivitách v bohnické léčebně, Klára jí během sezení zavolá na mobil... Alice pak vypráví o Sandře, kterou zahlédla před jejich domem. Markovu bývalou pacientku charakterizuje jako rozmazlenou fiflenu, jež s muži průhledně manipuluje. Stěžuje si na Markovu odtažitost, ten se brání tvrzením, že Alice žárlí na jeho práci. Dita analyzuje jejich konfliktní vztah a dospívá k názoru, že Alici přestala vyhovovat její dosavadní role. Její výklad přeroste v profesní hádku s Markem ohledně metod terapie. (HBO Europe)

castor

Je pátek a zase uděláme pár kotrmelců. Manželé mají u Dity strach o svou dceru Kláru. Nepřišla domů. Alice tvrdí, že Marek vypění, sama ale poté, co zazvoní telefon, začne slovy „Kláro, já tě zabiju!“ Pak se rozvypráví o (pondělní pacientce) Sandře, kterou zahlédla před jejich domem. Zase jde o reakci, která je úplně „mimo“. Dita interpretuje svoji verzi, jenže výklad přeroste v profesní třenici s Markem. ()