Epizody(36)

Společnost HBO Europe se vrací k oblíbenému a úspěšnému seriálu Terapie poslední třetí řadou. Drama vrací do křesla pro terapeuty psychologa Marka Poštu, kterého tentokrát čeká řada klientů s velmi specifickými problémy v práci i vztazích... Tvůrci Terapie i ve třetí řadě prokazují odvahu otevírat témata, o kterých se těžko mluví byť jen v soukromí, natož na veřejnosti. Není proto vůbec přehnaným tvrzením, že seriál může mít terapeutický efekt nejen na publikum, ale na celou společnost. Terapie 3 se věnuje autentickým psychickým potížím a věrohodně zpracovává i proces, jímž klienti psychologa při jejich rozebírání procházejí. Na sevřeném půdorysu jednotlivých dílů působí nenadálá odhalení, vyvstávající z řízeného dialogu mezi lékařem a jeho pacienty, jako rozbušky. (HBO Europe)

kajas

Fantastická druhá série zůstala nepřekonaná, ačkoli začátek terapií všech nových pacientů vypadal hodně slibně. S každým dalším týdnem jsem ale seriál sledovala méně a méně pozorněji a závěr mě vyloženě zklamal. Minimálně od čtvrtečních sezení (s dvojicí Chýlková + Boková) jsem čekala důstojnější a razantnější zakončení. Nejvíc na mě nakonec zapůsobil "úterní" Vojta Dyk, protože asi jen málokdo čekal, že se dokáže tak vcitít do složité role transsexuála. ()

Trilobitter

Poslední série v lecčems příjemně překvapila. Příběhy byly originální, zápletky zajímavé. Finále ale představuje vysloveně zklamání. Poslední díl byl nervydrásající přehlídkou absurdních dialogů, iritujících hereckých výkonů a nedokončených linií, na jejichž završení přitom celou sérii čekáme. Zejména linka se stalkerskou matkou si zasloužila důraznější zakončení, vztah Marka s Míšou pak nějaký důstojnější scénář, než jen končíme - aha, počkej ... ale vlastně nic.Terapie III za 4*, ale poslední díl za 1* a to jen kvůli kameře. Zklamání. Opravdu zklamání. ()

sator

Ve třetí řadě jsou pro mě takové psychycké anomálie, že nemám šanci je pochopit a tudíš mě ani nebaví, kromě snad Taclíka... Vila, ve které Marek Pošta (Karel Roden) bydlí a provádí terapie, se nachází na adrese Dělostřelecká 652/5 ve Střešovicích. Což je divné, protože je to vila která patří jeho exmanželce, od které se odstěhoval  a v které prováděl terapii a bydlel v první sérii. Ve druhé sérii, kdy odešel od rodiny bydlel na adrese Lomená 493/10 ve Střešovicích. ()

Swansea odpad!

Formát z originálního izraelského Be tipul převzalo v licenci mnoho zemí včetně ČR. Česká partička si zase obsadila své oblíbence včetně tragických diletanů jako V. Dyk. Naprosto ubohý part Rodena. Pokuď shlédnete naprosto špičkovou 3.řadu z produkce Maďarska, tak budete mít srovnání. Proto odpad pro zdejší klauny. ()

sofiapetra

Dala jsem si vždy jeden kousek k večeři - a sledovala jsem to ráda. Marek Pošta mě sice čím dál víc štval svou rozměklostí a otázkami, které by jistě napadly každého člověka s alespoň průměrným IQ, ale to ze mě jistě mluví averze k psychologům a terapeutům jakožto druhu. Ovšem ke steskům na nedostatečné finále se připojuji také - tak dlouho jsem čekala na 37. díl, až jsem se podívala na ČSFD - a zjistila jsem, že jich je jen 36. Nepoznat, že seriál skončil, vážně asi o něčem svědčí... ()

• 3. série byla natočena již v roce 2016, do vysílání se však dostala až v roce 2019. (fabecc1222)
  • Vila, ve které Marek Pošta (Karel Roden) bydlí a provádí terapie, se nachází na adrese Dělostřelecká 652/5 ve Střešovicích. Což je divné, protože je to vila, která patří jeho exmanželce, od které se odstěhoval a ve které prováděl terapii a bydlel v první sérii. Ve druhé sérii, kdy odešel od rodiny, bydlel na adrese Lomená 493/10 ve Střešovicích. (sator)
  • V terapii zazněl odborný termín haptika. Jedná se o způsob sdělení, které se tlumočí bezprostředním tělesným kontaktem s druhým člověkem. (sator)