Jak si zhruba představuji, že probíhalo psaní závěrečného týdne: Zelenka: So... how do we end this final season? Dusová: We don't. Zelenka: Genius! Give this woman a raise! Na otevřené konce-nekonce jsem u Terapie z předchozích dvou sérií zvyklý, ale zde mě to zaskočilo hlavně ze dvou důvodů - jednak byla série inzerována jako poslední a druhak ty dopady na život Marka Pošty na konci byly opravdu velké a hodné rozuzlení. Jsem ale rád i za tu vymodlenou třetí řadu, dokonce o díl delší než byla druhá. Bez Dity jsem se obešel, zbylo aspoň víc peněz na díly s pacienty. Tam to je již standardní vysoká laťka - příjemně zahrané komorní drama zase s trochu jinými, neotřelými, a proto svěžími, problémy. Jako obyvkle jsou některé zajímavější, některé méně, ale všechny v příběhu mají svou roli a klidně bych vydržel je sledovat dál. Seriál však byl proti a i přes neukončení terapie většiny z nich nám ukončil vhled do ní. Což je ale na druhou stranu dobře, vzhledem k tomu, jak kolísavá byla kvalitně oproti předchozím sezónám (a to ani nerozebírám Markovo chování s jeho rodinou, kde jsem nad vším občas zíral, jelikož stejně jako jeho syn jsem Markovi fandil).(8.3.2019)

Poslední série v lecčems příjemně překvapila. Příběhy byly originální, zápletky zajímavé. Finále ale představuje vysloveně zklamání. Poslední díl byl nervydrásající přehlídkou absurdních dialogů, iritujících hereckých výkonů a nedokončených linií, na jejichž završení přitom celou sérii čekáme. Zejména linka se stalkerskou matkou si zasloužila důraznější zakončení, vztah Marka s Míšou pak nějaký důstojnější scénář, než jen končíme - aha, počkej ... ale vlastně nic.Terapie III za 4*, ale poslední díl za 1* a to jen kvůli kameře. Zklamání. Opravdu zklamání.(4.3.2019)

Fantastická druhá série zůstala nepřekonaná, ačkoli začátek terapií všech nových pacientů vypadal hodně slibně. S každým dalším týdnem jsem ale seriál sledovala méně a méně pozorněji a závěr mě vyloženě zklamal. Minimálně od čtvrtečních sezení (s dvojicí Chýlková + Boková) jsem čekala důstojnější a razantnější zakončení. Nejvíc na mě nakonec zapůsobil "úterní" Vojta Dyk, protože asi jen málokdo čekal, že se dokáže tak vcitít do složité role transsexuála.(10.3.2019)

Dala jsem si vždy jeden kousek k večeři - a sledovala jsem to ráda. Marek Pošta mě sice čím dál víc štval svou rozměklostí a otázkami, které by jistě napadly každého člověka s alespoň průměrným IQ, ale to ze mě jistě mluví averze k psychologům a terapeutům jakožto druhu. Ovšem ke steskům na nedostatečné finále se připojuji také - tak dlouho jsem čekala na 37. díl, až jsem se podívala na ČSFD - a zjistila jsem, že jich je jen 36. Nepoznat, že seriál skončil, vážně asi o něčem svědčí...(27.3.2019)

Je tomu sice šest let od poslední série, ale ve skutečnosti se vůbec nic nezměnilo. Karel Roden je pořád zatraceně dobrej herec, a terapeut k tomu, a navíc k němu chodí pořád slušně ulítlé postavičky všedního pražského života, které neméně dobře hrají přední herci a herečky, o kterých je v dnešní době dost řeč, a kteří jsou kolikrát i dost vidět. A ti všichni předvádí herecké kolotoče filmové radosti, které ve spojení s psychologickými rozbory a terapeutickými mikrořečmi Karla Rodena (který slovem obecně šetří, ale na druhou stranu ví kam a kdy udeřit), vytváří solidní třetí sérii, na kterou bylo opět radost koukat. Nemá smysl podrobně rozebírat každou z postav, která se tu objeví. Na některé jsem koukal radši, na některé méně. Dokonce i díly byly sem tam slabší, ale to k tomu tak nějak patří. Ne každá terapie může být pro diváka nutně zábavná. Snad jen dodám, že nejzajímavější linie pro mě byla s Markem Taclíkem, která stejně tak i, pro mě, nejzajímavěji skončila.(15.4.2019)