Epizoda 23 (S03E23) (epizoda)

Drama / Psychologický

Česko, 2019, 23 min

Komentáře uživatelů k epizodě (3)

 • sator
  ***

  To je situace...😢(20.2.2019)

 • TroiMae
  ***

  Je to až tragikomické, že když jeho klienti/ky sdělí svůj náhled a pocity, tak terapeut je často popře a řekne, jak to je „ve skutečnosti“. Když Jarda sděluje své pocity, terapeut doslova zařve: „To není pravda!“ Nebo: „Já tomu odmítám věřit.“ A neustále moralizování, kvůli Jardovým nevěrám. Mezi terapeutem a klientem se doslova strhne souboj. Přitom může jít prostě jen o osobní téma terapeuta, odmítání nevěry tak moc, že vymyslí interpretaci o tom, že právě kvůli tomu Jarda havaroval. Začne to znít jako boží mlýny a karma. To, že to je terapeutovo osobní téma, je evidentní, a že může jít o protipřenos, ale vůbec to nereflektuje. Odmítne s klientem dál pracovat, pokud nepřestane s nevěrami. Což by samo o sobě bylo legitimní. Je to sice delikátní věc, ale pokud se morální světy terapeuta a klienta minou, je profesionální se k tomu přihlásit a ukončit spolupráci, tedy, jak terapeut výstižně říká, odmítnou asistovat u něčeho, o čeho asistovat nechce. Problém vidím v tom, že se k tomu terapeut kvůli své slepé skvrně nepřihlásí, ale hází odpovědnost na klienta. Když se klient přirozeně ptá, že by to znamenalo porušení slibu, důvěry o spolupráce, terapeut mu „vysvětlí, že vlastně na to nemá nárok, protože svými nevěrami dává najevo, že morální závazky neuznává. Pasivní agrese? A že si za to klient může sám, protože se nesnaží – tím terapeut myslí, že se klient nesnaží naplňovat terapeutova očekávání, přání a požadavky, jeho morálku.(16.2.2019)

 • Alnag
  **

  Tak nevím. Marek Pošta má být zkušený terapeut (už v 1. a 2. sérii) a přitom se (nejen v tomto díle) chová jako úplné tele. Víc by mu to slušelo v kazatelně než v roli terapeuta. Za to jeho moralizování by ho klienti už dávno měli kopnout do zadku, ale oni tam chudáci týden co týden chodí pro další dávku... Bože, takhle ne!(17.2.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace