Ningyo

(festivalový název)
  • USA The Ningyo

Výpravný a strhující film o hledání legendární japonské kouzelné stvůry ningyo na přelomu minulých století. (iShorts)

M.a.t.t.

Vzhľadom k tomu, za aké peniaze celé fantasy dielo vzniklo, je Ningyo až nečakane profesionálnym krátkometrážnym filmom s pomerne vydarenými vizuálnymi efektami. Nie som si však úplne istý, ako na neho nahliadať, keďže funguje výhradne ako krátka ochutnávka niečoho komplexnejšieho a jeho uzavretie nie je vôbec uspokojivé. Akoby jeho tvorca až príliš evidentne dúfal v celovečernú verziu, no je otázne, či sa jej niekedy dočkáme. 70% ()

easaque

+3* sice se jedná jen o upoutávku k něčemu většímu, nad čím se pravděpodobně zavřely vody a nikde ani známka, že by se na tom pokračovalo, což je docela škoda. Ze začátku jsem měl pochybnosti, ale mohlo by jít o zajímavý dobrodružný projekt s velkým potencionálem s prvky mysteriózna. Tvůrci tohoto krátkého filmu jeho většinu natočili ve svém obýváku, což není vůbec poznat a neméně zajímavý je jeho The Making Of. Rád bych dal vyšší hodnocení, ale bez pokračování ztrácí smysl. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] - motto na závěr: že by autor byl americký Tomáš Krejčí, který lákal investory na Válku s mloky či Posledního z Aporveru, kdo ví??? ()