Slasher

Kanada / Velká Británie / USA, (2016–2023), 30 h 19 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvůrci:

Aaron Martin

Katie McGrath, Brandon Jay McLaren, Steve Byers, Patrick Garrow, Christopher Jacot, Dean McDermott, Erin Karpluk, Rob Stewart, Jessica Sipos (více)

Série(5) / Epizody(40)

Řádění sériových zabijáků po sobě zanechává spoušť a jejich další oběti bojují v hororové sérii o život. (Netflix)

Recenze uživatele Marceloo k tomuto seriálu (3)

Slasher (2016)

Mladá žena sa rozhodne po dlhých rokoch vrátiť do mestečka Waterbury, v ktorom prišla o svojich rodičov. Obyvatelia z jej príchodu nemajú velkú radosť, ale jej ozajstní priatelia sú radi, že ju znova vidia. Vrah s prezývkou The Executioner je taktiež rád, pretože po dlhých rokoch môže začať opäť vraždiť. - Slasher bol pre mňa po Dead of Summer druhým najočakávanejším hororovým seriálom tohto roku. Už z názvu je jasné, akým smerom sa celý priebeh bude uberať a v rámci Slasherového subžánru je tento projekt velmi vydarený. The Executioner má solídnu masku a záhadnú atmosféru okolo svojej osobnosti, gore je pre TV úroveň vynikajúce a mestečko je ako stvorené pre tento subžáner. Celá tá záhada okolo vraha sa mi páčila, aj keď po odhalení zostalo mnoho vecí a motívov neobjasnených. Negatívami sú nesympatické herecké obsadenie, dlhšie a zároveň nepotrebné 50 minút dlhé epizódy a trochu slabší dej. Napriek tomu som však s týmto projektom velmi spokojný a pokračovanie s novou linkou alebo novými postavami by mi vôbec nevadilo. + herec z Poltergeist + herečka z Antibirth ()

Kdo za to může (2017) (S02)

Päť rokov po desivých udalostiach, pri ktorých piati vychovávatelia zavraždili svoju mladú kolegyňu, sa pätica musí vrátiť do kempu Motega, kde sa všetko odohralo. S vraždou oficiálne nemali nič spoločné, pretože bol obvinený iný člen tábora, ktorý sedí vo väzení. Musia sa vrátiť kvôli tomu, aby zahladili stopy a hlavne odstránili telo zosnulej. Po príchode na miesto zistia, že miesto sa za dlhé roky zmenilo, ale keď v kempe Motega začne vyčíňať bezcitný vrah, je jasné, že nie každý zabudol na udalosti, ktoré sa odohrali pred piatimi rokmi, a všetci účastníci budú musieť za svoje hriechy niesť zodpovednosť. - EVERYBODY IS A SUSPECT!!! Táto veta od Randyho zo Screamu perfektne zhrnie to, ako tento seriál funguje. Mystérium okolo vraha je vybudované výborne a kemp je pre tento Slasher ako stvorený. Vraždy sú extrémne brutálne a miestami ma až prekvapilo, čomu dal Netflix v tomto seriále zelenú, ale na nedostatok gore sa v tomto prípade nedá sťažovať, pretože krv tečie potokmi. Nepríjemné počasie ešte viac umocňuje atmosféru a pocit bezmocnosti. Flashbacky majú v tomto prípade mimoriadne významnú funkciu a práca s nimi bola ideálna, pretože dokázali budovať napätie až do poslednej epizódy, kedy do seba všetko zapadne a všetko vyústi do prekvapivého, aj keď trochu nelogického záveru. Plné hodnotenie nedávam len kvôli tomu, že práca s charaktermi sa mi nezdala byť až taká dobrá, ako ostatné aspekty, ale inak je to plne funkčný Slasher, ktorý vylepšil všetky slabiny z už beztak dobrej prvej série. + herečka z Crimson Peak + herec z Dead of Summer + herec z Crimson Peak + herec z Lake Placid a iZombie + herec z Channel Zero + herečka z Wrong Turn 4 a Wolves + herec z Silent Hill: Revelation ()

Flesh & Blood (2021) (S04)

Zámožná rodina Gallowayovcov sa pripravuje na tradičné stretnutie. To bude tento rok nepríjemné, keďže ich otec zomiera. Prekvapí ich, keď sa dozvedia, že dedičom jeho obrovského majetku bude len jeden človek. A to ten, kto prežije zákerné hry, ktoré pre svojich blízkych pripravil. - V prvom rade musím pochváliť gore, pretože taký luxus som už roky nevidel. Problémom je ale to, že nič druhé sa tu pochváliť nedá. Scenár je odfláknutý a dokopy nedáva žiadny zmysel, casting je úplne mimo, pretože nikto z celej rodiny sa ani trochu neponáša na niekoho iného a o réžii premárneného hororového talentu Adama MacDonalda radšej ani nebudem písať. Tu by ma zaujímalo, či bol ten úplne zbytočný queer pandering, ktorý nemal pre dej absolútne žiadny význam, jeho nápadom, alebo na neho príliš tlačili z vyšších miest. Slasher je ukážkovým príkladom toho, kam sa uberá moderný horor, pretože to, čo prišlo v roku 2016 ako svieži seriál, sa postupne mení na nepodarenú agitáciu, ktorej jediným cielom je naplniť nejaké progresívne kvóty a divácky pôžitok ide úplne bokom. Jo a ešte si tu poznačím, že moderným hororovým dielam, na ktorých sa David Cronenberg podiela akoukolvek tvorcovskou formou, sa mám vyhýbať a pozrieť si radšej jeho staré hororové pecky. ()