poster

Moře, náš osud (festivalový název)

 • Velká Británie

  In Which We Serve

 • Austrálie

  In Which We Serve

 • USA

  In Which We Serve

Drama / Válečný

Velká Británie, 1942, 115 min

 • Ikewoo
  ***

  Zcela očekávaná propagandistická podstata filmu, i když podle mého názoru potlačená jakýmsi vrozeným klidem britského vlastenectví oproti extatičnosti jiných "národních" propagand. Oproti jiným komentům mě právě vystavění filmu formou flashbacků zaujalo a vydělilo tento film z mnoha jiných filmů válečné propagandy - není tolik přímočaný a okatě prvoplánový, zvláště když si člověk uvědomí jakousi téměř povinnou národní hrdost, která se objevuje v mnoha jiných britských dílech (nejenom filmech). (LFŠ 2012)(21.7.2012)

 • majo25
  ***

  Mierne propagandistická vojnová dráma, ktorá je spracovaná formou flashbackov. Tie pôsobia trochu rušivo a je ich až príliš. Pripíjať na meno lode, modliť sa k lodi, ohovárať loď, ako nejakú milenku manžela...neznie nijakovsky zaujímavo a takých scén je dosť. Môžem ale pochváliť záver filmu, v ktorom dochádza k úmrtiam a teda aj k citovej dráme hlavných protagonistov a na rok vzniku filmu aj prevedenie bojových scén na lodiach. Hodnotenie: 50%(8.6.2014)

 • Sarkastic
  ***

  Britský válečný film, který překvapivě není tak moc ovlivněn zdejší propagandou (vzhledem k době natáčení), nepůsobí nijak zvlášť směšně (alespoň co se válečných scén týče), vyhýbá se přehnanému heroismu, patriotismu či jiným neduhům tohoto žánru a nepostrádá slušnou dávku autenticity. Technická stránka není zrovna z nejlepších, ale to se tak nějak dá omluvit rokem a podmínkami vzniku tohoto filmu. Škoda nudnějších civilních scén, které výrazně zpomalovaly tempo snímku, proto pouze lepší 3*.(19.10.2012)

 • Toj
  ***

  Tak tohle mi příliš nesedlo.. Narativně zajímavě vystavené, ale zároveň lehce zmatené a nudné. Na můj vkus tam bylo příliš námořníku a jak víme, tak všichni námořníci vypadají stejně... A to ani nemluvím o černobílých námořnících. Takovej Ejzenštajn, ten pracoval s masou, ale tady nás zajímají jednotlivé lidské/námořnické osudy... No a hlavně mě nějak mijí ta posedlost velkou lodí... Na druhou stranu věřím, že film není tak fanatickou oslavou britského námořnictva v boji proti Hitlerovi, jakou by mohl být. Pokud tedy utopení a roztřílení námořníci nebyli ve své době reklama na narukování...(16.7.2010)

 • Disk
  ***

  Sice je Moře, náš osud považován za Leanův debut, ale ten se tady teprve učil, protože tento film je hlavně autorským dílem slavného dramatika Noela Cowarda. Ten ostatně napsal pro budoucího uznávaného filmaře další filmy z první poloviny 40. let, které završilo Pouto nejsilnější. Viděno na velkém plátně v digitálně zrestaurované verzi.(9.8.2012)

 • - Ve snímku si zahrála i herečka Juliet Mills, přestože se narodila pouhý rok před uvedením filmu. Její rolí bylo mimino. [Zdroj: Cinema] (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace