Lazarat

Scénografie:

Rumyan Dimitrov

Kostýmy:

Alla Zaroui

Členovia albánskej polície spoja svoje sily s agentom jednotky REMEA aby bojovali proti miestnej drogovej mafii pod vedením Franka Pedullu. Tak novovytvorená skupina pod vedením Agama Hoxhu začína svoj boj nielen s podstatne silnejším nepriateľom, ale aj s duchmi vlastnej minulosti, ktorý najviac trápia agentov Reia a Elenu...Názov filmu je odvodený zrejme od skutočnej albánskej obce s názvom Lazarat, ktorá bola neskôr administatívne spojená s mestom Gjirokäster a dej filmu zrejme čerpá zo skutočných udalostí, keď v roku 2014 práve v Lazarate miestna polícia v júni roku 2014 zničila miestnu produkciu cannabisu a zároveň tranzitnú cestu pri preprave drog do talianskeho mesta Neapol. Celkom vydarený akčný film, ktorý však neponúkne nič, čo by ho dokázalo vyčleniť z množstva filmov s podobnými príbehmi o boji polície proti organizovanému zločinu.(26.4.2019)

• Marze

Malá vesnice získala celosvětovou známost pro produkci cannabisu téměř po deset let, kdy to bylo mimo možnosti albánské policie. Toto bezzákonné období skončilo v červnu 2014, kdy více než 500 těžce ozbrojených policistů vpadlo do vesnice ze vzduchu a spálili plantáže marihuany. Mnoho vesničanů bylo zatčeno. Při natáčení jeden obyvatel řekl novinářům, že místní mají obavy, že film zhorší už existující stereotypy o lidech v Lazaratu jako gheto kriminálníků s těžkými zbraněmi. Ale zdá se mi , že film je nereálně přepálen i když bez nějakého odsuzování. Chvílemi to byl válečný žánr.(13.4.2019)

• Lacike

Rovnaky napinak ako predosly Kaufmanov film Daylight's End. Nezazivny pribeh, nezaujimave postavy, hnusne exteriery a monotonne prestrelky, ktorych okrem finalnej dvadsatminutovky vela nie je. Prestrelky v Triple Threat ma nenadchli, ale bavili ma viac ako ktorakolvek v tomto filme. Najviac mi v nich chybala zivocisnost typicka pre ranne Kaufmanovky. Zda sa, ze uz na to Kaufman nema a ide len na pol plynu bez toho, aby predviedol nieco nove a ani nedokaze tak dobre napodobnit styl, ktory mu na zaciatku kariery isiel tak dobre. Jednu hviezdicku davam za nadhernu Ravšanu Kurkovu. Presne môj typ. Stihla, vysoka, prenikave oci a huste cierne vlasy. Kvôli nej som to vydrzal sledovat do konca. 3/10.(30.3.2019)

• mzss1

(45%) Od tohoto béčka jsem očekával aspoň mírný nadprůměr, ale bohužel to dopadlo ještě o něco hůře. Neříkám, že je to katastrofa, ale skoro celou dobu jsem se u sledování nudil. Přitom má tato záležitost téměř vše, aby to mohlo být dobré. Docela dostatek akce, která je rozložena po celém snímku, solidní herce, funkční příběh. Jenže tyto filmové aspekty byly zřejmě režisérem špatně a nezáživně podány. Příběh je hned od úvodu dost roztržitý, až pak ho začnu v průběhu filmu víc vnímat. Postavy mě hned také přestanou bavit až na hlavního dobrého herce Louise Mandylora, který snad celý snímek táhne. Hrál dobře, i když ty jeho výbuchy vzteku byly trochu divné. Co se týče akce, tak bitky byly takové obyčejné, ale ne vyloženě špatné. Přestřelky – to už bylo horší. Nebylo to vyloženě špatně sestříhané, ale jednak to působilo dost obyčejně a navíc to nemělo žádný efekt, žádnou dynamičnost, takže i spoustu Seagalovek je na tom líp s přestřelky. Zamrzelo mě to, protože finále v tomto snímku bylo asi cca 20 minutové, kde byla nonstop akce a vůbec mě nebavila, usínal jsem u ní, jak to bylo špatně a amatérsky natočené a to jsem k béčkovým filmům dost vstřícný. Nechci tu být za ovce, ale režisér Kaufman na to asi už opravdu moc nemá, uvidíme v budoucnu.(4.4.2019)

Solidní akční thriller o skupině elitních Albánských poldů, který se snaží dostat mazanýho Americkýho mafiána, kterej v Albánii podniká. Akce je vydařená, herecký obsazení bezchybný a tentokrát to má na podobnej typ filmu překvapivě kvalitní scénář. Potěší i to, že postavy nejsou černobílý a nejednoznačnej gangster v podání charismatickýcho Armanda Assanteho má v mnoha věcech pravdu. Za mě spokojenost. Pokud si ten film zaplatila Albánská vláda, tak je to suveréně nejlepší píárko roku.(25.3.2019)

• - Okrem Albánska a metropoly Tirana pracovali filmári aj v bulharskej Sofii. (MikaelSVK)