Chata na prodej

Chata na predaj

Komedie / Drama

Česko, 2018, 77 min

• silentname

"Chata Na Prodej" ma akosi vysoko nebavila. Neviem čí som to len ja, ale mám pocit, že je to urobené všetko maximálne polovičato. Nepoznáme poriadne dôvody problémov, ktoré naše postavy riešia. Je ťažké ich pochopiť, lebo mám pocit, že tu máme kopec medzier a film nám ich nevie poriadne zaplniť. Nemám pocit, že spracovať to ako film bol úplne ideálny nápad. Skôr by som to videl ako minisériu. Potrebujeme postavy viac poznať a pochopiť, inak to proste všetko vypáli naprázdno. Moje obľúbené postavy sú tu dve a to je Sebastian (Michael Pitthan) a otec v podaní Davida Vávru. Obaja sú mi sympatickí a pôsobia relatívne dobre. No potom je tu aj babička. A jediné čo poviem je, že počas celého filmu som chcel, aby jednoducho odišla zo scény a už sa nevrátila. A podobne som vnímal aj Terezu Voříškovou. Človek by nemal chcieť, aby postavy išli preč z filmu. Ale v prípade týchto dvoch som to naozaj chcel, lebo mi strašne pílili nervy. A potom je tu ešte aj sused, ktorý je podľa mňa absolútne zbytočnou postavou. Nič nepridá, len dokopy tam zaberá miesto. Celý tento film pôsobí ako keby chcel povedať niečo dobré a zmysluplné, no absolútne nevie akú techniku si zvoliť a len zabíja môj čas. Nie je to to najhoršie čo som videl z českej produkcie, no rozhodne to nemôžem ohodnotiť ani pozitívne. Mňa toto proste nebavilo. Hodnotenie: C-(12.2.2019)

„KAM JEDEME?“ ... „NA CHATU!“ /// Taková normální rodinka... opravdu! Nic neříkaj... jen se mračej... teda kromě Synkový, to je tchýně (matka) jak vyšitá... Celkem fajn pokusy (i výsledky) vo černej humor. Spousta ženskejch pochodovejch myšlenek (rejou a rejou a rejou...), chlapská uťáplost a chata, symbol odpočinku, bohatství i manželských nevěr... tentokrát na prodej. Sympatickej malej (českej) film. Takovej ze života. Ani ne tak z mýho, ale dokážu se tam „dostat“. Baví mě ten nenucenej životní humor i „sedmdesátkovej“ soundtrack. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se koupit chatu. 2.) Miluju ženský myšlenky. 3.) Nemiluju ženský myšlenky, ale miluju Judit Bárdos. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ *(8.1.2019)

Nápad mi přišel dobrý, vypadalo to zajímavou zápletku jako v poslední době třeba u Teorie tygra. Výběr herců mi přišel super. Dost vhodně zvolené charaktery pro role. A místy jsem se dost smál. Je i vidět, že nebyla snaha film zbytečně natahovat. Cekově slušně odvedená práce, která se mi líbila, neurazila a pobavila.(2.12.2018)

4* evidentně se mi komedie Tomáše Pavlíčka trefila do vkusu a po dlouhé době se v české tvorbě objevil vztahový film, který ukazuje a řeší problémy mezi členy rodiny s humorem a nadhledem, tak jak to mám rád a má podle mě větší smysl. Dokonce se povedlo trefit i ty správné charaktery k hereckým protagonistům a zejména Jana Synková tu má jedinečnou roli. Navíc mi tu perfektně sedl i retro hudební doprovod pro mě neznámých retro písní. Jediné dvě drobné výtky mám k neslanému nemastnému zakončení a tu druhou, že mi film nesedí moc do kina, ale chápu, že se chce vydělávat. A doufám, že na televizních obrazovkách bude mít větší úspěch a hodnocení mu tu stoupne. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ](11.12.2018)

Docela mě ten film zamotal šišku. Jo, dej si ho v létě ideál v letňáku s pivkem a zasměješ se, ale ono to někdy pálí docela vostrejma ("ty žádnou rodinu nemáš"), jenže dál se jednotlivé postavy neřešej, jen vždy kousknout a jít dál a já právě nedokážu odhadout jestli to byl záměr nebo neschopnost. V každým případě konec měl být úplně jiný. Co se však povedlo na výbornou je casting. Jana Synková když spustí s tou svou hlasovou intonací, tak je člověk nasranej jak trestaneckej kýbl. Postavy ve finále docela nenápadný, ale zajímavý, jen u Terezky mě přišlo že její postava už je trošku přes čáru. Vašek Kopta výbornej, Judit krásná, Ivanka skvěle civilní a Honza Strejcovský mě nejblížší. Knížní bitka, auto dialogy luxusní. Určitě se na to chci podívat znovu, ten film není tradiční český ha ha ha jak by se mohlo zdát a za to palec nahoru, ale zatímco strejda trautemberk měl kyselo moc kyselé, já mám tenhle český film moc evropský.(25.7.2018)

• - Režisér Tomáš Pavlíček sa nechal pri písaní scenára inšpirovať skutočnými rodinnými historkami a postavami. (classic)

• - Děda (Jan Kačer) za celý film řekne pouze 8 slov a poprvé promluví až ve 29. minutě filmu. (CjKukis)

• - Film měl mít původně název „Sešlost“. (Teres)