Chata na prodej

• angličtina Bear with Us (festivalový název) (více)

Rodiče prodávají starou chatu, pro kterou už nemají využití. Před předáním chaty novému majiteli se však matka (Ivana Chýlková) rozhodne uspořádat poslední pořádnou rodinnou slezinu. Zbytek příbuzenstva neprojevuje přílišné nadšení, tahle setkání bývají vždy dost náročná. Děda (Jan Kačer) už je duchem spíše nepřítomen, otec (David Vávra) tyto akce odmítá, syn (Jan Strejcovský) je věčně přiopilý a ironicky glosuje svět kolem sebe včetně rozpadajícího se vztahu s přítelkyní (Judit Bárdos). Babička (Jana Synková) je specialistkou na upřímné dotazy, které ostatní přivádějí přinejmenším do rozpaků. Nevyrovnaná dcera (Tereza Voříšková) na chatu přibere svého úspěšného německého přítele (Michael Pitthan), který se jediný na rodinný výlet těší, protože neví, do čeho jde. Naděje na idylický víkend na samotě u lesa rychle skončí, ale opravdové dobrodružství začne těsně nad ránem, když rodina zjistí, že se kamsi vytratil dědeček. Stopy vedou do lesa… (CinemArt)

hony23

Takoví Homolkovi po 50 letech, akorát ten humor a nesmrtelné hlášky tomu nějak chybí. Sledujeme pouze do absurdna vyvedené postavičky, neustále mezi sebou rozhádané. Casting se ale vyloženě povedl, postavy jakoby byly psány hercům přímo na tělo. ()

Tomas_PO

Očakávaná česká komédia, ktorá však očakávanie určite nepredčila. Príbeh je vystavaný na stvárnení stereotypov problémovej československej rodiny v rámci všetkých možných krížových vzťahov. Niektoré momenty sú však umelo vyeskalované. Napätie a 'pointu' sa síce stvárniť tvorcom podarilo, no divákovi prináša nadmernú dávku nepokoja. V porovnaní s nádherne ľahkou, trefnou a ironickou Teorie tygra neporovnateľné. S prižmúrenými očami 3 hviezdy. ()

MikSpeedy

Příběh takové obyčejné české rodiny, do kterého se dá vcítit. Příjemná věc z prostředí českých chatařů nenadchne strhujícím dějem, ale ani neurazí. Film se nesnaží tlačit na pilu a to je dobře. Nejedná se o žádné velké drama. Téma prodeje rodinné chaty a posledního víkendu stráveného v ní s rodinou je koukatelné. ()

esmoke

Manželé prodávají chatu o kterou se nestarají a nepoužívají ji. U podpisu smlouvy manželce hrábne a chce ještě na chatě přespat s celou rodinou. Říkal tu někdo Wes Anderson? No jen takový pokus, jinak je to televizní inscenace co šla do kin. Chválím, že má jen 75 minut. (2D dabing) Rozpočet: ?? miliónů, Tržby: 12,13 miliónů Kč . ()

Kozlowski8

Komedie o jedné povedené rodince, která společně prožije poslední víkend na chatě, která po onom víkendu změní majitele... Komedie, která může vyvolat rozporuplné ohlasy. Než si člověk trošku zvykne na styl podání - střeštěné absurdní situace, často vyšroubované až do krajnosti a bláznivé, v rychlém sledu se měnící vztahové souvislosti - může film rychle odepsat - nebo mu může zachutnat, jako mně. Film není vůbec hloupý - naopak - scénárista si výborně vyhrál s příběhem i dialogy, s těmi šílenostmi a absurditami to udržel tak akorát na uzdě, přidal i trochu černého humoru. Velikou radostí při koukání na film jsou herci. I zde tvůrci ukázali skvělý typ pro výběr - typově i kvalitou. Vávra, Synková (oba bohužel ve filmech málo k vidění), Kačer, Chýlková, Voříšková i další - všichni na jedničku. A když jsem u citu pro výběr, platí také pro zvolenou lokalitu. Již úvodní záběr na chatu krásně navnadí a pohladí romantickou duši. Na tu praštěnou rodinku se nedá jen tak zapomenout. 75%. ()

Winster

Moc se mi líbila použitá hudba. Teď to frčí víc než vymejšlet nějakej song novej přímo k filmu. Což je dobře, protože spoustu opravdu pěkných a hlavně méně známých písniček, které pak takhle hezky zazní. ( Rangers, Petr Novák) JInak situace jak u nás doma :D . ()

Veeria

Nerada bych dala možné nejhorší hodnocení - nechci hanit práci druhých, kteří tomuto filmu věnovali svoji energii, nadšení. Tento film mi ale opravdu nesedl, smysl mi nejspíš unikl a nevím, čím má tento film obohatit diváka, co mu předat. ()

Dawe2

Hodně mě to bavilo, párkrát jsem se od srdce zasmál. Herecky není moc co vytknout a ještě bych vyzdvihl výběr herců do postav, to fakt sedlo. Konec je asi trochu zbytečný, šlo by to zakončit asi i jinak. Stupidní to asi občas je, ale osobitost postav mě překvapila. A celkem i promyšlenost celého děje, propleteného do celé rodiny. Mě to sedlo. ()

tchempi odpad!

Když člověk v 60. letech sezřal zkažený vlašák, poblil se. Když člověk dnes sežere zkažený vlašák, poblije se. Ve zkratce: Je to stejně salmonelózní a projímací jako „nová vlna“ 60. let. ()

Delmondo

Není špatných námětů, ovšem převedení do špatného scénáře může i dobrý nápad totálně zabít a Chata na prodej je toho krásným důkazem. Kdyby byl ten prostý příběh obohacen alespoň o kvalitní, hutné dialogy viz nová vlna šedesátých let mohl to být skvost, takhle je to jen hodina a čtvrt nudy a ničeho. Dve hvězdy zajímavé obsazení a Petra Nováka na začátku. ()

gpx

Nedá se tomu vlastně nic moc vytknout, ale mně osobně tyhle filmy přijdou dost zbytečný. Proč se v televizi dívat na něco co sám běžně prožívám. ()

MrKrahujec

Já bych to zdaleka neviděl tak černě (tedy přesněji modře), jak je zde prezentováno, ten film zajisté není nijak oslňující veledílo, ale na tu současnou českou bídu je to nadprůměr, a to dost vysoký nadprůměr. Jak po stránce režijní, tak i herecké. S tímhle by musel být spokojen i legendární divadelní režisér Stanislavskij - ani jednou se mě jako diváka nezmocnil pocit, že se mi lže. Naopak jsem většinu (ale co, většinu, úplně všechny) postavy bezpečně identifikoval i ve svém vlastním životě a ať mi nikdo netvrdí, že zrovna jemu se to v žádném případě nestalo. ()

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

10.11.2020

Nominace na Ceny české filmové kritiky 2018

Nominace na Ceny české filmové kritiky 2018

03.01.2019

Rok se s rokem sešel a přichází na řadu rozhodování o nejlepších filmech roku. Tentokrát je řeč o ryze domácích filmech a ke slovu se dostanou pro změnu kritici, dnes byly totiž čerstvě oznámeny… (více)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Vary přivítají šestici domácích režisérů

Vary přivítají šestici domácích režisérů

02.06.2018

53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary uvede v soutěžním programu rovnou šestici českých snímků. V každé ze soutěžních sekcí se představí dva domácí režiséři. V Hlavní soutěži se o… (více)