Kyborgové

Cyborgs: Heroes Never Die

Akční / Válečný / Drama

Ukrajina, 2017, 110 min

• Daddko

Zle sa na to pozerá keď sa dva slovanské národy zabíjajú (a to ešte rovnakého vierovyznania) a dej sa odohráva v období prímeria ktorá žiadna strana ako vidieť nedodržiavala. Videl som to v ruštine s ukrajinskými (anglickými) titulkami, už podľa toho je zrejmé že medzi UA dobrovolníkmi boli rusky hovoriaci bojovníci ktorí možno celý život prežili na Ukrajine a preto ju bránili. To sa nemalo stať, doslovne brat proti bratovi. Kyborgovia sú akísi scifi mutanti, Angličania film nazvali Kyborgovia - Hrdinovia nikdy nezomrú. Čo na tom bolo tak hrdinské ? Je to tragické. Ukrajina bojovala s regulárnou armádou proti ruským separatistom. Kde bola UA armáda v bojoch o letisko? Vojnové scény slabý priemer, jediná vojenská akcia ukrajinských a ruských tankov ...tak to bolo poďme sa hrať na vojačikov. Priamy zázah z T-72 vyzerá inak ako trochu skautského ohníka na panciery. Z historického hĺadiska Krym bol vždy Ruský, len v 1954 si Nikita zmyslel. Juhovýchodná Ukrajina až taká zrejmá nie je...i keď tú oblasť založili Donski kozáci, t.j. Rusi. Vznikla neuznaná Donecká ľudová reublika (časť konfederácie s Luhanskou oblasťou = Novorusko) a je asi len otázkou času kedy sa pripojí k Rusku. Sankcie Kieva majú bumerangový efekt.(22.9.2018)