Batman Ninja

• Japonsko

Batman Ninja

Animovaný / Akční / Sci-Fi

Japonsko / USA, 2018, 85 min

Vidět Batmana skládat pečetě jako v Narutovi rozhodně nebyla ta největší šílenosti v tomhle Batmanově anime debitu. Anime protkaném odkazy např. Cowboy Bebop, JoJo Bizarre Adventure a atd. Sám ani nevím jak tohle hodnotit, jelikož příběh je nesourodý. Na druhou stranu jsem neviděl lepší stylizaci a design postav z Gothamu, tak jak Batman Ninja nabídne. Rozhodně se jedná o zajímavé pojetí postavy na pozadí feudálního - lehce industriálního Japonska od známých tvůrců anime, plus ta podtitulková scéna je luxus.(1.5.2018)

• 3DD!3

Zvrácený až bizarní příběh o tom jak Baťa a spol. skočí do doby feudálního Japonska. Doufal jsem v zemitou drsnou fantasy ve stylu Afro Samuraje, ale chyba lávky. Města se tu transformují na obrovské roboty na páru. Roboty na páru! Vizuálně je to sice naprostá špička, ale ty přihlouplé zvraty a laciné dialogy to strašně sráží. Finální souboj se samurajskými meči je ovšem prvotřídní. Za vidění to stojí. Dečka budou možná i nadšené.(10.5.2018)

• hroubek

Hodně velký WTF. Zajímavá myšlenka přenést Batmana a jeho spojence a záporáky do feudálního Japonska. Dokud se to drží "při zemi" tak je to dobré. Jenže pak se z toho stane něco na způsob Pacific Rim a Strážců vesmíru, a na to já neměl nervy. Tento film je dělaný pro Asijský trh, který si z toho stříkne do kalhot. Pro nás ostatní velká bída.(21.5.2018)

Holy Batomanu! Stredoveké Japonsko, námorné bitky, samurajovia, ninjovia, opice, transformers, Power Rangers, katany, Great Wave of Kanagawa, hora Fuji... všetko, čo ste kedy chceli vidieť vo filme o Batmanovi v Japonsku je tu. Teda okrem Godzilly. A nie je to len fan service, okrem toho to má aj celkom koherentný dej, skvelé zvraty a nápady (farmár a jeho dcéra) no najmä dychberúci pestrofarebný vizuál. Žiaden DC animák nevyzeral tak skvelo. A to neznášam anime a predošlý anime crossover Batman: Gotham Knight pokladám za najhorší animovaný film od DC.(28.7.2018)

Idea zasadiť batmanov príbeh do prostredia historického japonska mi ihneď prišla extémne zaujímavá a pútava. Postava netopiereho muža je do danej atmosféri žánru priam ako stvorená a vlastne až po prvých traileroch sa mi v hlave vynorila otázka prečo s danou myšlienkou neprišiel niekto už v minulosti (ak tomu tak bolo, ospravedlnte môj nedostatok informácií). Samotný výsledok je však pre mňa osobne sklamaním, nakoľko je Batman Ninja štandartné akčné anime so všetkými anime klišé, s tou výnimkou, že sa v deji vyskytujú postavy z Gotham City. Ničím neprekvapí a zároveň ani dostatočne nevyužíva možnosti, ktoré daný námet ponúka. Nebyť naozaj výbornej štylizácie a animácie, tak by som s hodnotením šiel rapídne nižšie a vlastne už aj samotné tri hviezdičky sú len s prižmúrenými očami.(28.4.2018)

• - Po útoku na batmanov úkryt Bruceovi zmizne brada a Selina má zrazu krátke vlasy. (toi-toi)