Batman Ninja

Batman Ninja

Animovaný / Akční / Sci-Fi

Japonsko / USA, 2018, 85 min

• TomX2

Previezť zločincov z Gothamu do starých dôb Japonska a obohatiť to niekoľkými prvkami sa zdá ako zaujímavý a vcelku bizarný nápad, avšak Batman Ninja je naozaj film určený skôr pre publikum, ktoré má v obľube DC Comics a rado by videlo jeho postavy v bizarnom prevedení. Ja bohužiaľ k tejto skupine divákov nepatrím a z tých rôznych ninja vsuviek som mal pre zmenu veľmi negatívne pocity a nebyť animácie, hudby a z poslednej tretiny aj fajn súboja medzi Jokerom a Batmanom, hodnotenie by som dal dokonca ešte nižšie.(5.5.2019)

• moviefan4

Krásny príklad toho ze krásny vizuál a zaujímavý nápad na úžasný film nestačí. Tento film má sklamal neskutočne moc, vôbec nevyužitý všetci záporaci, moc veľké prepnutie do anime štýlu a upravené pre čisto japonský trh. Škoda toho, keby tu je menej anime kravín a viac využite potencionalu so bad guys bolo by to omnoho lepšie.(4.2.2019)

Krásná japonská animace, naprosto skvělý a mnohdy epický hudební doprovod, neobvyklé zasazení do feudálního Japonska a na konci roboti. Je to experiment, co se týče těch robotů, tak i dost odvážnej, ale funguje skvěle a taky moc baví. Jenom mě trochu mrzí, že ostatní nedostali o něco více prostoru, když už se nám tu sešla tak skvělá sestava. Každá postava je navíc perfektně vizuálně zpracovaná tak, že přesto, že je její vzhled uzpůsobený době, ve které se film odehrává, není problém poznat o koho se jedná. Už jednou netopýří můž v dokázal, že se do alternativní minulosti báječně hodí v Batman: Gotham by Gaslight a tady tomu není jinak. Dovedu si představit i více filmů s Batmanam v takovém kabátě. Vypadá to prostě nádherně a náramně dobře se na to kouká. Pro mě v TOP 3 Batmanovských animácích a naprosto zaslouženě.(8.9.2018)

• hroubek

Hodně velký WTF. Zajímavá myšlenka přenést Batmana a jeho spojence a záporáky do feudálního Japonska. Dokud se to drží "při zemi" tak je to dobré. Jenže pak se z toho stane něco na způsob Pacific Rim a Strážců vesmíru, a na to já neměl nervy. Tento film je dělaný pro Asijský trh, který si z toho stříkne do kalhot. Pro nás ostatní velká bída.(21.5.2018)

Ninja Batman, nám v poslednej scéne ukázal aký mal vlastne celý film potenciál Vo filme Batman: Gotham by Gaslights všetko klapalo a malo šmrnc tej doby. Tu to však nefungovalo a to kvôli inej filmovej kultúre, a roztrieštenému konceptu. Úvod bol skvelý a bol som ochotný odpustiť aj prípadné nedostatky, ktoré plynú zo zahraničnej produkcie. Predsa len sa na postavy a grafiky od WB pozerá tak nejak lepšie. Animované DC majú aj tak svoje čaro ktoré nám v hraných filmoch chýba. Ako sa hovorí koniec dobrý všetko dobré, no vďaka potitulkovej scéne ani ten koniec nebol boh vie čo. Každopádne oceňujem vidieť aj príbehy, ktoré majú zvrat a aj napriek obohratému deju dokážu prísť s niečim novým ako je napr. postava Gorilla Grod. Za mňa solidných 65,9%(30.4.2018)

• - Když Robin hraje na flétnu, tak hraje úvodní znělku z filmu Batman (1966). (kellne)

• - Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna scéna. (TomX2)

• - Vývoj filmu začal už v roce 2014. (kellne)