Batman Ninja

Batman Ninja

Animovaný / Akční / Sci-Fi

Japonsko / USA, 2018, 85 min

• TaanStari

Podle traileru mi to připadalo jako adaptace celého Batmanova mythosu do feudálního Japonska. Jenomže on je to jen další bullshit o cestování v čase. Potěšil Gorilla Grood, kterému se pro jeho absurditu nedostává moc filmového prostoru, zbytek záporáků (kromě Jokera a Harley Quinn) naprosto zaměnitelná. Vizuálně to vypadalo (v jakémkoliv pauznutém záběru) moc hezky, akorát FPS kolísalo od koukatelného až po otravně malé, což bylo bohužel nejvíc vidět v bojových scénách a záběrech na obličej, takže to při sledování rušilo kdy mohlo. Nicméně pořád to bylo aspoň o třídu výš, než takový Berserk. Anglický dabing prý probíhal tak, že dostali šest stránek nepoužitelného scénáře, takže si asi 90% dialogů vymysleli, aby to vzhledem k animaci dávalo smysl. Japonská verze je prý lepší, ale hradoboty a opičího transformera nespasí nic...(7.5.2018)

• 3DD!3

Zvrácený až bizarní příběh o tom jak Baťa a spol. skočí do doby feudálního Japonska. Doufal jsem v zemitou drsnou fantasy ve stylu Afro Samuraje, ale chyba lávky. Města se tu transformují na obrovské roboty na páru. Roboty na páru! Vizuálně je to sice naprostá špička, ale ty přihlouplé zvraty a laciné dialogy to strašně sráží. Finální souboj se samurajskými meči je ovšem prvotřídní. Za vidění to stojí. Dečka budou možná i nadšené.(10.5.2018)

Vidět Batmana skládat pečetě jako v Narutovi rozhodně nebyla ta největší šílenosti v tomhle Batmanově anime debitu. Anime protkaném odkazy např. Cowboy Bebop, JoJo Bizarre Adventure a atd. Sám ani nevím jak tohle hodnotit, jelikož příběh je nesourodý. Na druhou stranu jsem neviděl lepší stylizaci a design postav z Gothamu, tak jak Batman Ninja nabídne. Rozhodně se jedná o zajímavé pojetí postavy na pozadí feudálního - lehce industriálního Japonska od známých tvůrců anime, plus ta podtitulková scéna je luxus.(1.5.2018)

• hroubek

Hodně velký WTF. Zajímavá myšlenka přenést Batmana a jeho spojence a záporáky do feudálního Japonska. Dokud se to drží "při zemi" tak je to dobré. Jenže pak se z toho stane něco na způsob Pacific Rim a Strážců vesmíru, a na to já neměl nervy. Tento film je dělaný pro Asijský trh, který si z toho stříkne do kalhot. Pro nás ostatní velká bída.(21.5.2018)

• Hellierer

Tak tohle vůbec nesedlo. Při oznámení jsem byl z myšlenky nadšený, po traileru natěšený. No a po shlédnutí? Zklamaný! Stylizace je sice skvělá, avšak scénář tu vyloženě chybí. První půlhodina je pořád i docela nadějná, bohužel potom se do toho začnou pléct mech věci a začíná to smrdět průserem, jímž to do konce kratičké stopáže situace zůstane. Škoda! Nápad to byl dobrý. 40% (28.4.2018)