Impulse

USA, (2018–2019), 17 h 1 min (Minutáž: 44–59 min)

Tvůrci:

Jeffrey Lieber

Předloha:

Steven Gould (kniha)

Hudba:

Benjamin Wynn

Maddie Hasson, Sarah Desjardins, Missi Pyle, David James Elliott, Craig Arnold, Enuka Okuma, Callum Keith Rennie, Shawn Doyle, Genevieve Kang, David Alpay (více)

Série(2) / Epizody(20)

V tomto akčním sci-fi seriálu se setkáváme se šestnáctiletou Henriettou Colesovou (Maddie Hasson), která při nepříjemném zážitku aktivuje vnitřní sílu z pudu sebezáchovy a uvolní své nadpřirozené schopnosti, o kterých nevěděla a které se postupem času s pomocí přátel musí naučit ovládat... (Trajektt)

iXtr3m3

Neznášam, keď sľubný námet, ktorý stroskotal už viackrát znovu a znovu nechajú stroskotať. Mali sme tu Jumpera. Výborný film, ale bez pokračovania. Mali sme to Tomorrow People, ktorí stroskotali dokonca trikrát, keďže tu boli tri seriály, z ktorých som videl len ten posledný, ktorý skončil v najlepšom. A teraz sme dostali Impulse, ktorý ani zďaleka nevyužil ani len to, čo využili v posledných Tomorrow People, pretože doplním k začiatku, neznášam seriály, kde je 80% obsahu dejová suchá sterilná a navyše natlačená vata. A toto je prípad aj Impluse. V oboch desaťdielnych sériach sa niečo začne diať v podstate až v posledných dvoch častiach a to je zle, to je veľmi zle. Jedna hviezda za opätovný pokus spracovať podobnú látku ako vyššie menované diela a druhá hviezda za herca, ktorého som poznal už z posledných Tomorrow People. Inak fakt neodporúčam sledovať. A to už samozrejme nehovorím o tom, že neznášam seriály, ktoré boli ukončené skôr, ako stihli tvorcovia urobiť nejaký zmysluplný záver a zakončenie, takže sme mali možnosť zhliadnuť zaujímavý Cliffhanger, ktorý ale nemal ani náhodou ani na posledných Ľudí zajtrajška, pričom inšpirácia bola zjavná a navyše vyznel kvôli ukončeniu seriálu totálne do prázdna. ()

zelda82

Chapu, ze autori asi chteli udelat neco chvalyhodnyho a poukazat na trauma, ktere se rozvine po pokusu o znasilneni, ale porad nechapu, proc to nenatocili samostatne. Protoze protkat to teenage flickem, detektivkou a story o nadprirozenych schopnostech opravdu neni dobra a funkcni kombinace. A taky je dost skoda, ze se to poradne rozjelo az v devatym a desatym dile,o tom cliffhangeru na konci ani nemluve. Priste min osvety a vic to the point. ()

HenryIvan

Tvorcovia mali naozaj dobrý nápad. Zobrali tematiku, ktorá bola v podstate podobná ako vo filme „ Jumper ”, vrazili do toho kúsok detektívky, dostali sa aj do vôd teenage problémov a pridali aj iné námety. Znie to ako zhluk veľmi veľkého počtu narrativov, ktoré môžu spolu vytvárať kontraproduktivitu a v podstate sa to občas stáva. Seriál je zrežírovaný obzvlášť pomaly, so zameraním na postavy a na isté dejové linky. Niektoré digresie, ktoré by v podstate ani byť digresiami nemali a človek by čakal, že budú ústredným motívom deja, sa s hlavným príbehom prepletajú menej aj keď je to veľmi dobrá výstavba pre druhú sériu. Tá bude dúfam svižnejšia a dynamickejšia. No prvá séria sa mi aj tak dosť páčila a vyzdvihnúť musím hlavne výkony hercov, ktoré sú skvostné. 75 %. Druhá séria - Prvá séria bola dobrá, no tá druhá jej nakopala zadok. Skvelý vývoj a fakt dúfam, že nás tretia (a po prípade aj ďalšie) neminie. ()

skeptic

Seriál zameraný viac na psychológiu postáv a realistický vývoj medziosobných vzťahov, než na (pre niekoho) lákavejšiu sci-fi premisu. Áno, vskutku. Viac sa to podobá na indie drámu, než na Jumpera. Seriál je z veľkej časti o vyrovnaní sa s traumtatickým zážitkom. Hlavná postava nie je idealizovaná (asi preto niekomu "vadí"), nie je čierno-biela (podobne ako aj iné postavy v seriáli), má odtiene, preto je pre mňa uveriteľnejšia, čo verím, bol tvorcovský zámer. Pre lepšie spojenie s hlavnou postavou nám tvorcovia dovolia občas nazerať aj jej subjektívnou optikou (sny, (deformované) spomienky, bezvedomie - kde často nastáva aj konfrontácia daného nepríjemného zážitku). Jedná časť je dokonca podáná fromou "uhol pohľadu", teda časť deja nám je podaná z dvoch odlišných perspektív. Možno si hovoríte, že to bolo len zbytočne nekonzistentné s ostatnými časťami, avšak umožnilo to vstúpiť do deja napätiu a zvedavosti, kedy hľadáte pohnútky postáv za ich zdanlivo čudným správaním (nezodpovedajúcim ich predchádzajúcemu vývoju/stavu), aby to nakoniec mohlo byť rozriešené a vaše hypotézy (ne)potvrdené. ___ Motív "komixového superhrdinstva" je touto sériou zavrhnutý ba až vysmievaný, keď jediným človekom uvažujúcim o Henry ako o superhrdinke je Townes, ktorý je definíciou nerda. Takáto reflexia superhrdinstva v záplavách superhrdinských seriáloch a filmoch je osviežujúca. ___ Seriál sa nesie celkovo skôr v pochmúrnej atmosfére (malé mestečko, prevládajú tmavšie farby, modrošedá, často sa veci dejú večer, v noci) a pôsobí relatívne komorne, hlavne ak prihliadneme nato že je v žánri sci-fi. Impulse je do určitej mieri aj o deštrukcii a konštrukcii rodiny (Boonova rodina sa na konci totálne rozpadá, Henrietta naopak našla rodinu a scelili sa). Nejde nepochváliť hercov, ktorý podali vynikajúce výkony, veril som im snáď všetko. Paradoxne som mal pocit, že Impulse menej fungoval v akčnejšej, epickejšej rovine (epizóda 9), tak uvidíme či sa to v ďalšej sérii potvrdí, lebo myslím si že sa schyľuje k väčšej akcii. 80% ()

DavidWebb

***Absolútny nezdar v hlavnej úlohe*** Už sa vám niekedy stalo, že v hlavnej úlohe filmu/tv seriálu sa "predviedol" niekto, komu ste v zásade želali len to najhoršie a dokonca aj od "záporných" postáv? Well... this is the case... celé naruby. Ale musím uznať, že určitý drive to malo. ()

Sharleen

Prvých pár dielov bolo takých vlažných, nič moc sa tam nedeje. Hlavná postava Henry mi hlavne zo začiatku dosť kazila dojem a tak nejak celkovo mi nesadol jej herecký prejav. Ale nakoniec sa vyplatilo pokračovať ďalej, škoda, že sa to viac rozbehlo až tak v druhej polovici. Hlavne za posledné 3 diely pridávam štvrtú hviezdičku. Uvidíme, aká bude 2. séria. ()

cernakus

Kdyby to nebyla meetoo agitka, jak zlikvidovat člověka prakticky neškodný sexuální nátlak, tak by to byl solidní scifi seriál za 4 hvězdy. Dostalo to ode mně tři, protože kdybych ubral na dvě, tak mně meetoobijky za deset let až ovládnou planetu vykastrují. ()

vodkasesemte

Po přečtení vašich komentářu jsem se rozhodl reagovat. Nezáleží o čem to je (a někdy je to tak lepší), když to má dobrý obsazení. Já se v tom popravdě ani nesnažím hledat smysl, jen jsem si načal chipsy a jdu na druhej díl. Ta kunda v hlavní roli je prostě k sežrání. Cestování v čase a prostoru je dnes naprosto normální, jen vy dementi ze zvláštní na to čumíte jako na science fiction. Negr policajt, negr psychiatr, by ses z toho ... A skvělej soundtrack (Fever High, Skylar Grey)! Ani druhej díl mě nezklamal. To, že se to rozjede až v 9, 10, mě nezajímá. Rád si užívám to pomalý tempo. Má to slušný tempo, náhodou, dal jsem tři epizody za sebou a těším se na další! Nepamatuji se, že bych v poslední době sledoval nějakej seriál. To mi podstrčil vyhledávač, protože jsem v poslední době něco četl o torsion field? Informace nemá hmotnost a dokáže se šířit mnohem rychleji než světlo. Navíc to vysvětluje spoustu dalších záhad. "Chapu, ze autori asi chteli udelat neco chvalyhodnyho a poukazat na trauma, ktere se rozvine po pokusu o znasilneni, ale porad nechapu, proc to nenatocili samostatne." To je dement/kráva. Jo, to za to mohlo. Kolem toho se celej seriál točí. Jak nějaký vymrdaný kurvě někdo šáhl na kozy a ona z toho po zbytek života měla trauma. Jdi radši přispívat na zed HateFree. Nvm, co na tom jako nefunguje. Nadpřirozeno tam hraje prim, to je snad jasný každýmu, když vidí toho Araba, jak paralelně cestuje v čase. Ty musíš bejt ale blbá pýča. Jaký scifi, ty demente, to je mysteriozní. To, že to napíšou do menu, znamená, že to po nich budeme papouškovat? Sis spletl komentář asi, ne? Prej meetoo agitka, to je kripl! ()

natalie15

Veľmi zaujímavý a chytľavý námet o superschopnosti natočený civilne a realisticky. Hlavná hrdinka je plastická, jednoducho jej uveríte naozaj všetko. Maddie Hasson predvádza skvelý herecký výkon ako Henry a ja som jej fandila od samého začiatku. Jej priateľ Towns je jeden z najmilších seriálových postáv, aké som kedy videla. Napokon, toto nie je film o superschopnostiach, je to film o vyrovnávaní sa s dospievaním a so schopnosťou teleportácie v reálnom svete, ktorý naozaj nie je veľmi ružový, ani pre hrdinku, ani pre ostatných. Videla som po koniec prvej série, takže hodnotím len potiaľ. 80%. ()

hufnagel

Akosi som už starý tak to šlo úplne vedľa mňa.Skôr sa mi zdala tá Jenna s tými výraznými očami.Americký priemer. ()