poster

Rodinné sídlo (TV seriál)

 • Velká Británie

  Howards End

Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2017, 3 h 42 min (Minutáž: 53–57 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Necrotongue
  ***

  Asi takto, původně jsem si myslel, že bude seriál pojednávat o něčem úplně jiném, moje chyba, měl jsem si přečíst obsah. Příběh mě místy celkem bavil, ale občas i lehce nudil, kladem bylo určitě zajímavé herecké obsazení, jinak mě ale žádné nadšení nepostihlo, a přestože se průměrná známka dostala na čtyři hvězdičky, neměl bych z nich dobrý pocit, takže svévolně snižuji na tři kousky.(6.8.2018)

 • annes
  ****

  Těšila jsem se na nové zpracování s obsazením oblíbených herců :-) Začátek vypadal dost slibně, ale konečný díl mi připadal tak nějak afektovaný, špatně rozvržený, zvláštní jednánía ta konečná scéna byla jako nahraná...takže celkově vzato parádní kostýmy, perfektní dům, milé tváře ovšem ve výsledku skoro průměrné.(23.5.2018)

 • DwayneJohnson
  ***

  Je to tak standardně natočeno, řekl bych. Kvalitní výprava i herci, jen ten příběh je takový bez šťávy. Pěkně se na to kouká, Mcafayden je výborný, jen se obávám, že když mi někdo za pár let položí otázku, jestli jsem viděl Rodinné sídlo, tak je dost možné, že jako první si vzpomenu na stejnojmenný film s Anthony Hopkinsem. A to jsem ho viděl tak před dvaceti lety.(3.4.2019)

 • Tosca
  ***

  Do kvalit nádherné Ivoryho filmové adaptace z roku 1992 (Anthony Hopkins, Emma Thompson, Helena Bonham Carter, Vanessa Redgrave), oceněné třemi Oscary (herečka, scénář, výprava) to má sice daleko, ale překvapivě je to velmi povedená TV adaptace Forsterova románu z roku 1910. Zvláště výběr herečky Hayley Atwell do hlavní role Margaret Schlegel se povedl. 70 %(13.9.2019)

 • terunka003
  ***

  Klasické, britské, dobové, romantické, vztahové x dost zvláštní postavy, rychlé, nedotažené. Přiznám se, že knižní předlohu neznám a vlastně nevím o čem má Howards End pojednávat, ale veškeré postavy byly dost ujeté. Hrozně rychle měnily názory a nálady. Občas jsem měla pocit, že v ději jsem o něco přišla. Žádná postava mi nebyla sympatická. Hodně průměrný britský seroš. Ale Matthew byl zase moc hezký a pěkně se mi na něj koukalo. ..to bylo hodně slabé. To už jsem psala? Tak to bude asi fakt.. (31.7.2018)