Epizody(6)

V režii Miroslava Krobota se v šestidílném televizním seriálu představí celé Dejvické divadlo. Tedy nejen všichni členové hereckého souboru, ale i ostatní zaměstnanci, příbuzní a přátelé. A všichni v něm budou hrát sami sebe... Vedení kdysi slavného a snad i kultovního Dejvického divadla je vystaveno nečekané a v podstatě existenční zkoušce. Tato kulturní instituce nezíská grant na svou činnost a je postavena do situace, kdy se musí v daleko větší míře starat sama o sebe, tedy sehnat peníze na svůj provoz a přitom neslevit ze svých uměleckých ambicí. Tak začíná šestidílný komediální seriál, jehož hlavním a jediným hrdinou je kolektiv Dejvického divadla, jehož existence neodvratně míří ke zkáze. Půjde o mystifikaci s prvky absurdního a černého humoru, který vychází z poetiky Dejvického divadla. (Česká televize)

Recenze uživatele Adam Bernau k tomuto seriálu (4)

Zkáza Dejvického divadla (2019)

Fajnová kamera i střih, jen moc nechápu doprovodnou hudbu. Dr. Franze jsem chtěl za prezidenta, ale jako autora filmové hudby teda nevim. ()

Režisér (2019) (E01)

"Polibte mi všichni prdel! Chci o samotě nést svůj úděl." Absolut pleasure. Plesl, Halka, etc. etc. V Dejvickém divadle jsem nikdy nebyl a z předešlých dejvičáckých seriálových projektů jsem byl vždy dost v rozpacích (Čtvrtá hvězda, Dabing street), ale jestli Zkáza udrží laťku prvního dílu a nebude dějově stagnovat, může jít o jeden z nejlepších českých seriálů vůbec. Krásný scénář, provedení samo sebou. Huchtala! ()

AIDS (2019) (E02)

Trochu jako reklamy s Trojanem a kvalitnější povídka z youtube. Po fajnšmekrovském prvním díle sklon k banalitě, nemluvě o zápletce vyžadující, aby nikoho nenapadlo, že se nejprve musí nechat vyšetřit. A co nejhůř, seriál zřejmě bude klást větší důraz na jednotlivé epizody než na celek. Přesto opět famózní zábava, gradující drama, herecké hody, vyhřeznutí střev a charakterů a kýžený druhý krok k totální zkáze. Armagedon se blíží. ()

Vládci loutek (2019) (E03)

Mnohoslibný název, o to větší zklamání. Kvalita je od prvního dílu sestupná. Jenomže mně už je jasné, jak to je: Je to tvůrčí záměr! První díl je pětihvězdový, druhý čtyř, pátý bude na jednu hvězdu a poslední odpad. Nepochybně to má ilustrovat obsah seriálu, jímž je zkáza divadla. O to víc se těším. Jinak samozřejmě Hurvajs s živými herci byl super, trapnost a rozklad na jevišti přímo hmatatelné, takže i obsahově se ke kýženému cíli postoupilo zase o krok dál. Název "Páni loutek" je víceznačný: Skutečnými loutkáři jsou ti, kteří přišli prodávat nádobí. Kapitál si kupuje herce, vlastně loutky a ti na to nejen přistupují, ale sami jsou v tomto obchodu těmi aktivními. Nepotřebují ani šňůrky. Zároveň konflikt mezi "nejzasloužilejší" členkou a novým vedoucím souboru. Nicméně asi nejlepším momentem bylo setkání Wilhelmové s "rodinkou". Táňa je přece liberální a tolerantní, no ne? ()

32. ročník festivalu Finále Plzeň se blíží

32. ročník festivalu Finále Plzeň se blíží

11.04.2019

Finále Plzeň zveřejňuje program svého 32. ročníku, který proběhne od 11. do 16. dubna v západočeské metropoli. I v letošním roce je filmová přehlídka především oslavou českého filmu a jeho tvůrců –… (více)