The Domestics

The Domestics

Thriller / Horor

USA, 2018, 95 min

• Corpsegrinder

Je to takový post-apo pro děti. Postavy jsou hloupý (existuje film kde se Kate Bosworth nechová jako kráva?) a jednaj vždy v rozporu s přežitím. Připomínalo mi to Purge a to hlavně tim promarněným potenciálem kdy to má bejt jakože hodně násilný a hodně drama a selhává to na obou frontách. Dávám hvězdu za občas slušný kostýmy ale jinak to nestojí ani za zjebanou grešli.(4.7.2018)

Vláda z nějakého záhadného důvodu otrávila obyvatelstvo a ti, co byli vůči jedu imunní, se snaží přežít ve světě násilnických gangů. Tak trochu variace na universum Šíleného Maxe, ale postrádal jsem tady nějakou příběhovou linku. Manželský pár vlastně jezdí jen z místa na místo, potkává se s různými lidmi, se kterými se buď pere nebo kamarádí. Nicméně nějaké tempo to má, násilnické scény nejsou sice kulervoucí, ale rozhodně se dají považovat za přijatelné a závěrečná přestřelka je fajn. Čistý postapo průměr. 50%(7.7.2018)

• LIVINGDEAD

Horror? V žádném případě! Je to postapokalyptická sračka. Už po pár minutách ségra říkala: "Ta píča s těmi sluchátkami mne už sere! Ať už chcípne!" No a když se nedočkala, od TV odešla. To co by mne zajímalo, jako např. proč letadla roznesla jed? Proč někteří přežili? To se ve filmu nedozvíme. Hnusná špína s ještě větším hnusákem jede za rodiči do jiného města a během cesty potkávají tlupy nemytých hovad! Kdyby mi kolega "vegetol.mp" neposlal přednostně české titulky, označil bych film jako ODPAD! Ale dávám 20%, za to, že ten překlad filmu vydržel až do konce!(4.7.2018)

Tady půjdu proti proudu, ale pro mne od Mad Maxe tu lepší postapo nebylo. Post-apokalyptické snímky patří k mým nejoblíbenějším hned za Exploitation, tedy dokážu odpustit ledacos, ale zde v mém ohledu mohu jen chválit. Hlavní hrdinové jsou manželé, kteří se právě chtějí rozvést, ale kvůli podmínkám, které nastaly jsou nuceni být opět spolu a bojovat o přežití a jejich chemie mě velmi bavila. Příběhově film nenabízí nic nového a vlastně se jedná jen o dostání z místa A do B, ale co se děje venku je přesně identická anarchie, která by doufám nastala, kdyby se něco takového přihodilo i nám. Svět doslova zešílel, všude samé gangy, vraždící maniaci v šílených maskách, nekompromisní sniperka, která ochraňuje jen ženy, kolo smrti, zabíjení pro zábavu no úplně snad vše, na co si člověk jen vzpomene. Hlavní postavy cestují a v průběhu své cesty se dostávají do čím dál většího průseru a hlavně se nedá nikomu věřit a tohle mě sakra baví. Finální přestřelka v předměstí byl absolutní nářez, kde ženy opět vzaly vše do svých rukou. Za mne hodně velká spokojenost a jde vidět, že jsi to bere z vícero snímků ledacos, já se bavil neskutečně a ustřelená palice v závěru je top. 80%(7.10.2018)

• TomX2

The Domestics je v skutočnosti len podpriemerné post-apokalyptické béčko, ktoré zaujme maximálne svojou intenzívnou akciou v posledných záberoch a celkom rýchlo vystupujúcim tempom. Keď sa divák dokáže pri takomto type filmov vypnúť, možno na tom niečo docení a nájde si tam svoje priaznivé stránky, no plne koncentrovaní a ostražití diváci si to až tak neužijú a budú hľadať zápory aj tam, kde nie sú - do tejto skupiny by som sa zaradil aj ja, byť ma film vôbec neohromil a neponúkol to, čo by sa od podobných filmov očakávalo.(28.8.2018)