The Domestics

The Domestics

Thriller / Horor

USA, 2018, 95 min

Tady půjdu proti proudu, ale pro mne od Mad Maxe tu lepší postapo nebylo. Post-apokalyptické snímky patří k mým nejoblíbenějším hned za Exploitation, tedy dokážu odpustit ledacos, ale zde v mém ohledu mohu jen chválit. Hlavní hrdinové jsou manželé, kteří se právě chtějí rozvést, ale kvůli podmínkám, které nastaly jsou nuceni být opět spolu a bojovat o přežití a jejich chemie mě velmi bavila. Příběhově film nenabízí nic nového a vlastně se jedná jen o dostání z místa A do B, ale co se děje venku je přesně identická anarchie, která by doufám nastala, kdyby se něco takového přihodilo i nám. Svět doslova zešílel, všude samé gangy, vraždící maniaci v šílených maskách, nekompromisní sniperka, která ochraňuje jen ženy, kolo smrti, zabíjení pro zábavu no úplně snad vše, na co si člověk jen vzpomene. Hlavní postavy cestují a v průběhu své cesty se dostávají do čím dál většího průseru a hlavně se nedá nikomu věřit a tohle mě sakra baví. Finální přestřelka v předměstí byl absolutní nářez, kde ženy opět vzaly vše do svých rukou. Za mne hodně velká spokojenost a jde vidět, že jsi to bere z vícero snímků ledacos, já se bavil neskutečně a ustřelená palice v závěru je top. 80%(7.10.2018)

• *CARNIFEX*

Béčková “post-apo” akčná zábava bez nápadu, ktorá do horor žánru zabrdla v menšom rozsahu, ako mak do Tescáckej štrúdle. Človek sa ale nijak mimoriadne nenudí, takmer neustále sa niečo deje /nie v pravom slova zmysle, zas netreba očakávať Ramba 6-tku/, a tak to priemerné hodnotenie si “Domestics” zrejme aj zaslúži /u niekoho/ ..(4.7.2018)

Téměř neoriginální film, jehož námět můžeme vidět u tolika jiných filmů, mě na první pohled zase úplně nenalákal. Musím říct, že už asi po 20 minutách jsem byla přesvědčena o opaku. Bohužel to tak mám, že filmy, které vypadají dobře mě zklamou, a ty od kterých nic nečekám mě překvapí... No, takže, nic moc se tam vlastně ani nestane, sledujeme pár, který se snaží uniknout násilnickému gangu, ale ono to tak všechno hrozně hezky fungovalo a plynulo, že jsem ani neměla čas se nudit. Mou pozornost si to získalo hned a v napětí jsem sledovala dál a dál. Natočit film, který je založen skoro na ničem... klobouk dolů.. Nicméně o horor se nejedná ani omylem.(18.12.2018)

• LIVINGDEAD

Horror? V žádném případě! Je to postapokalyptická sračka. Už po pár minutách ségra říkala: "Ta píča s těmi sluchátkami mne už sere! Ať už chcípne!" No a když se nedočkala, od TV odešla. To co by mne zajímalo, jako např. proč letadla roznesla jed? Proč někteří přežili? To se ve filmu nedozvíme. Hnusná špína s ještě větším hnusákem jede za rodiči do jiného města a během cesty potkávají tlupy nemytých hovad! Kdyby mi kolega "vegetol.mp" neposlal přednostně české titulky, označil bych film jako ODPAD! Ale dávám 20%, za to, že ten překlad filmu vydržel až do konce!(4.7.2018)

Parádní Post-apokalyptická, akční, krvavá husťárna. Jak psal EvilPhoEniX, pokud by něco takového nastalo, přál bych si aby to přesně takhle vypadalo. Šílené gangy, absolutní anarchie, silnější pes mrdá ! Super úvod, kdy letadla rozprášila chemikálii, bezvadná atmosféra, několik pěkných krvavých scén, ruská ruletka, fájn závěr v předměstí. Nejvíce se mi líbila sekvence s černošskou rodinkou ( a jejich výtečné burgery ! ) Nechybělo málo k 5* možná to chtělo místo Kate Bosworth někoho jiného, protože z počátku jsem ji na chuť taky nemohl přijít.(30.12.2018)