Země (TV film)

Francie, 2015, 97 min

Michael Pitiot

Armand Amar

Vanessa Paradis (vyp.)

Otevřeme oči... Jsou dokumenty, které by měl vidět každý. Tohle je jeden z nich. Terra je výjimečný počin, má příběh, myšlenku a je vskutku dojemná. Ukazuje krásu a bohatství našeho světa i to, jak o něj vlastním přičiněním slepě přicházíme. Bertrand je špička v oboru a má na svědomí celou řadu podobných dechberoucích dokumentů - Home, Humam a další. Kromě trilogie Koyaanisqatsi, Naqoiqatsi, Powaqqatsi nemá jeho tvorba co do kvality a rozsahu obdoby.(30.8.2018)

Lidstvo se řítí do pekla, dělá pro to všechno, je to blízko a jen doufám, že já už se toho nedožiju.(31.8.2018)

Prvá časť je životopis Zeme od objavenia prvého života, druhá časť je životopis ľudstva, ako menilo svet podľa seba. Najsmutnejšia a najviac sugestívna je posledná časť zo súčasnosti, keď sa na príkladoch z celého sveta ukazuje, ako si nevieme vážiť našu jedinú planétu a život vo všetkých formách. Silný zážitok. (Komentár v českom dabingu: Daniela Bartáková) –––– Chci jíst maso, ale nechci se dívat, jak zabíjejí zvířata. Proto zavírám oči... My už nezabíjíme, jenom mačkáme knoflíky.(1.9.2018)

Víc umělecké dílo nežli vědecký dokument, leč to mu na síle neubírá ... možná právě naopak. Neobsáhne - s ohledem na stopáž ani NEMŮŽE obsáhnout všechno, čím se naše civilizace vůči Zemi provinila, čím jsem se MY vůči Zemi provinili, ale jeho poselství spočívá především ve filmových obrazech, které jsou spolu svázané právě tak jako veškerý život na naší domovské planetě.(7.9.2018)

Jak by asi bylo na Zemi bez lidstva?... Všem těm podivuhodným tvorečkům, které buď přímo nebo nepřímo zabíjíme, určitě lépe. Za nedlouho určitě přijde náš zasloužený konec, ale co ten bordel co po nás zůstane? Ten tady bude hnít déle, než sama existence lidské éry...(1.9.2018)