• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2018, 112 min

~Videno na pre-screening na University of Chicago~ Velmi hypnotizujici (i kdyz ne doslova, jako v Get Out) zazitek, ktery se snazi vmestnat mnoho teorie do pomerne kratkeho casu. Urcite to funguje jako pripominky na texty, ktere americti studenti socialnich ved ctou k ranni kave, ale prislo mi to trochu uspechane. Bohuzel to obcas vychazelo jako delsi, ale inteligentnejsi, epizoda Black Mirror.(18.4.2018)

Hravý, zábavný protisystémový filmík, ktorý rozpráva o dôležitých problémoch a svojsky uchopuje kritiku konglomerátov, avšak od absolútnej diváckej angažovanosti s dejom ho odtrhuje svoja vlastná rozlietanosť. Našťastie je to jeden z najoriginálnejších filmov roku, takže sa dá s ľahkosťou prekusnúť aj ten bizarný zvrat so sto percent peruánskym koksom a všetci, včetne belošských hlasov, sú dobre obsadený.(1.11.2018)

Z počiatku to vyzeralo ako ďalšia kancelárska záležitosť,.... Nudná práca v ohrádke, telemarketing, jebnutý šéf a zopár strelených kolegov. No postupom času sa z tohto nenápadného snímku vykľul tak neskutočný žánrový kotrmelec, že som nevedel či sledujem najdokonalejší film od čias Pulp Fiction, alebo totálny, prepálený brak.. Toto je snáď najväčší úlet roku a film, ktorých sa skutočne veľa netočí. Americkí "negri" to vzali poriadne za rohy a ukázali ako sa majú robiť moderné, nezávislé a tak trochu strelené komédie. Verte mi, toto vám bude ešte dlho vŕtať v palici... 70 !!(13.1.2019)

Tohle není "normální" komedie, tohle je vtipný, zábavný bizár, který reflektuje a ukazuje dnešní společnost v té nejčistčí podobě.. Originální kousek, který pobaví někdy více, někdy méně. Rozhodně kdo si není jisty do čeho jde, trocha peruánského koksu před začátkem neuškodí :D A jak jsem se dočetl v jednom čsfd komentáři, kdyby se film trochu zkrátil, přesně by se hodil jako díl k Black Mirror. Koukněte na to! 7/10(22.11.2018)

• silentname

"Sorry To Bother You" je filmom, ktorý mi absolútne, ale skutočne absolútne nezapasoval. Zaujímavý námet, musím dokonca povedať, že je to aj vcelku originálne, no najviac som si celý čas uvedomoval, že toto mala byť komédia, no akosi som sa pri nej nebol schopný smiať. To čo sa dialo mi neprišlo v ničom vtipné. Viem, o čom tvorcom išlo. Tento film sa snaží byť ostrou satirou vykorisťovania bežných ľudí bohatými papalášmi, ktorí len hľadajú spôsob, ako by mohli ľudia robiť viac, aby mali viac peňazí. Lenže akosi tie scénky pre mňa nedokážu poriadne spraviť žiadnu zábavu. Lebo pre mňa je to asi osobne viac desivé a nepríjemné na pozeranie. Plus je pre mňa problémom, že som sa do toho ani nedokázal poriadne ponoriť. Hlavný hrdina je okey, no je tu kopec scénok, ktoré sú vysoko artové a príde mi to, že je to film pre náročných divákov. Ja osobne sa za náročného diváka síce považujem, ale potrebujem vo filme nájsť aspoň nejaký zmysel, alebo pocit, že ma niečím dokáže pripútať. Tento film ma na začiatku celkom zaujal. Prvé scénky sú celkom dobré. Budujú sa vzťahy, otvára sa priestor pre Cashovu novú prácu a bol som minimálne zvedavý kam sa posunieme. Bohužiaľ čím ďalej film išiel, tým komplikovanejšie na mňa pôsobil a o to viac som ho mal chuť vypnúť a radšej si pozrieť niečo iné. Lebo som sa v tom už absolútne strácal a mal som pocit, že ani tvorcovia pomaly netušili kam sa s tým majú pohnúť. Tento typ humoru mi asi absolútne nesedí a preto nemôže film nijakým spôsobom oceniť. Možno to bude raz vyzdvihované ako artový zázrak, no mne to skutočne nič nepridalo. Hodnotenie: C-(15.10.2018)