V Bosně je zavražděn významný politik a nedaleko Uralu právě explodovala jaderná hlavice. Dvě zdánlivě nesouvisející tragické události. První záhadné okolnosti vyplouvají na povrch a krizový štáb Bílého domu začíná okamžitě pracovat na nejvyšší obrátky. Šéfka oddělení nukleárního dozoru Julia Kelly dostává k ruce svérázného pomocníka, drsného vojenského specialistu Toma Devoa. Tahle dvojice spolu nudu rozhodně nezažije. (oficiální text distributora)

GTS_PUNK

To, že vyložene príbehovo prázdne, nezáživné a hrozné akčné filmy nie sú len devízou hercov z osemdesiatych rokov, ktorí pomaly dodnes nevedia, kedy sa patrí aspoň ako-tak dôstojne odísť, dokazuje snímok režisérky Mimi Leder, ktorého značná časť sa natáčala aj na území slovenského hlavného mesta, v Bratislave. Hviezdne hlavné obsadenie v zložení George Clooney a Nicole Kidman sa ocitajú v príbehu, v ktorom stále jasne rezonujú dozvuky studenej vojny a na scénu prichádza nová hrozba v podobe supermodernej atómovej hlavice, ktorá sa ocitá v nesprávnych rukách. O dejovej línii zrejme netreba písať viac, pretože si každý domyslí o čom asi je a kam smeruje. O čom si však treba povedať viac je kvalita príbehu a takisto aj kvalita faktorov ovplyvňujúcich celý film. Nebudeme si klamať, keď si povieme, že každému musí byť ešte pred zhliadnutím tohto audiovizuálneho diela jasné, že ho v konečnom dôsledku nemôže čakať nič dobré. A veru, sklamaný v tomto prípade neostane nikto. Film je totižto jasným prototypom nudnej akčnej deväťdesiatkovej produkcie, ktorú za skvelú bude považovať iba nejaký jednoduchší dedinský bitkár. Pre všetkých ostatných, ktorí od filmov očakávajú omnoho viac vo všetkých smeroch, to bude takmer dvojhodinové utrpenie. Príbehovo otrepaný formát ničím neohúri, ale za to ponúkne nespočetné množstvo výbuchov, výstrelov a všetkých tých vecí, z ktorých sa dnes už každému pri filme zíva. Do toho neustále skryté či menej skryté podpichovanie sa medzi USA a východným blokom. Jednoducho povedané sa jedná o jednoduchý akčný film. Nič viac, nič menej. A to isté platí aj pri hereckom obsadení. Clooney ani Kidman v snímku vyložene nežiaria, ich postavy sú napísané aj hrané veľmi chabo a v divákovi nedokážu prebudiť väčší záujem o ne. O zvyšku hereckého ansámblu to platí ešte niekoľkonásobne viac. Nezáživné vedľajšie postavy stvárnené pomerne neznámymi hercami nikoho z kresla nevytrhnú. Za zmienku stoja akurát spomenúť menšie role Ľubomíra Pauloviča a mladého Martina Nikodýma. Ale to len preto, že tu zanechávajú malú slovenskú stopu. Tá je zrejme tým jediným, vďaka čomu sa oplatí tento priam desivo nudný snímok vidieť. Okrem týchto malých rolí môže divák vidieť aj výpravu do Bratislavy deväťdesiatych rokov, ktorá však ani v jednej scéne Bratislavu neprezentuje. Raz je to Viedeň, inokedy zas Sarajevo. Všetci však vieme, že Clooney zastrelí Pauloviča na Hviezdoslavovom námestí pred starým Národným divadlom. The Peacemaker nie je vyložene filmom, ktorý by spadal do kategórie "odpad", ale zároveň má k nemu veľmi blízko. Jediná vec, ktorá ho zachraňuje od absolútnej mizérie je už spomínaná výprava zasadená do slovenských lokácií. To síce žiadnym spôsobom nezdvíha celkovú kvalitu filmu, ale diváka to poteší možno až natoľko, že sa nad týmto, bohužiaľ, biednym snímkom zľutuje. Ak však dokážete žiť bez pohľadu na Hviezdoslavovo námestie v druhej polovici deväťdesiatych rokov, vyhnite sa tomuto filmu veľkou obkľukou a svoj divácky čas strávte pri kvalitnejšom filme. To znamená, že pri takmer ktoromkoľvek inom. () (méně) (více)

bono22vox

Kidman, Clooney, zajímavý zaporak a H. Zimmer. Slibná to podívaná. Ale zůstalo u lehce nadprůměrné akční podívané. ()

gamcak

Automobilová naháňačka v bratislavskej pešej zóne, výbuchy na Hviezdku, Ncole Kidman v Iuvente, Esterházyho palác či budova UK v Bosne, to sa v americkom filme nevidí len tak ... ()

Taffey

Rozhodně to není film, který by mě jakkoli překvapil. Ale ani nezklamal. Není to zas až takový propadák. Jen ta Kidman mi tam moc nesedí. Stejně, jako Clooney. Ne, že bych se na jejich filmy rád nepodíval, ale tihle dva holywwodští "krasavci" mi tam fakt moc neštymují. Taková Joan Allen v trilogii o Bournem mi třeba do podobné role sedí jako přišitá. Kdybych měl určit jednu scénu, která mě u Písmejkra totálně vzala, tak ta, kdy jede tmou vlak, tažený parní lokomotivou a k tomu hraje ta nádherná ruská, tklivá hudba. Stejně na mě působí třeba některé z prvních dílů Majora Zemana, třeba Sladké I. Nevím, čím to je, ale mi, bigbíťákovi, ročníku 59, chybí dnes jakýsi ten třídní nepřítel (nemyslím tím angloamerické imperialisty, pochopitelně). Aniž to myslím nějak špatně. A tato scéna ve mě vyvolává právě ty pocity. Tři hvězdičky budou tak akorát. ()

Alojs

Výborný akčňák s výbornou hudbou a reálněji snímanou akcí. Té je sice málo, ale o to více je hot. Závěr tak trošku klasická brnkačka na nervy, leč titul, který mě konečně přesvědčil o tom, že je Clooney dobrý herec. Čtyři hvězdy. Navzdory proudu. ()

playboy_05

Peacemaker je jasným důkazem toho, že válečný akčňák může být cool i bez namakaných vojáků USMC či stroze oděnných latinskoamerických krásek se zálibou ve střílení z automatických zbraní. George Clooney v podobné roli jako ve Třech králích nezklamal, Nicole Kidman taky neurazí, hudba made by Hans Zimmer jako povětšinou výborná. Co se týká filmu jako takového, tak vesměs taky nemám co vytknout, zápletka celkem fajn, snad jen trochu natahovaná politická zápletka a naopak příliš rychlý konec. ()

Nufa

V první řadě velké plus za to, že se film nepřeložil do češtiny a zůstal v originálním znění. Mírotvůrce mi zní opravdu dost kostrbatě a nelidsky. Nyní ale k samotnému filmu. Co se týče akce, je to naprostá pecka, která se příliš často nevidí. Ta totiž začíná téměř první klapkou a trvá nepřetržitě až do samého závěru. Herci si rovněž zaslouží uznání, především pak Clooney, který byl velkým plus tohoto filmu. Zklamal mě naopak záporák, který mi přišel celkem neškodný a po úvodní scéně jsem čekal, že ukáže něco víc. I tak ale zajímavý počin, který si rozhodně zaslouží vyšší hodnocení, než kterým se tu prezentuje. ()

Shitonit

Taky bych se chtěl umět takhle rychle přesunovat přes celý svět..Děj je srandovní, zápletka tisíckrát omletá, hlavní klaďas s hlavní paní klaďasovou zachrání svět před oslizlým, vymatlaným Jugošem. Teda fakt nevím co stojí taková atomová hračka, ale asi to není zas tak drahý, když se to dá pořídit v rámci jakési osobní vendety. Jinak to je super napínavý film, kterej Vás dokáže chytit za koule a udržet 119 minut.. ()

sovereign

Tomuto akcnemu filmu nic nechyba: zloduch (zloduch, ktoreho konanie ale chapete), vybuchy (aj atomovej bomby), super automobilova nahanacka v ulickach Bratislavy/Viedne (ta stara modra Avia, ktora sa tam mihne je urcite rakuska:-)) a navyse famozna Nicole Kidman. Filmu sadnu tri hviezdicky ako uliate, ale kedze bol takmer cely natacany v Bratislave, davam hodnotenie ake davam :-P ()

Pharlap

Taková divná dvojice.. Clooney.. Kidman.. Ale ve filmu to tak zvlastne funguje.. ze mi to pripomina Flynna Carsena v moderni dobe :-) Kazdopadne film i po nekolikatem shlednuti funguje.. Pozn. Trochu mi to pripomina i film Sum of all fears.. Nejhorsi obavy.. ()

pekas

Vzhledem k tomu, že už jsem tenhle film viděl minimálně třikrát, naposledy 12 let od vzniku a pořád se mi zdá dobrej, nevidím důvod odepřít mu 5 hvězdiček. Standardní Hollywoodské řemeslo, ale povedené. ()

hackstolle

Ja jsem tomu na prvni pokus dal dve hvezdicky a ted toho pomerne lituji. Je to vskutku dobre natocene, ma to spad a ikdyz zrovna george a nicole nejsou mym salkem kavy, musim zvednout hodnoceni na tri. Je to takova spise pohadka, ale nerknu-li, tak velmi pusobive natocena. ()

juditik

Urobiť z Bratislavy najprv Viedeň, a následne Sarajevo.... a ešte mať tú drzosť z nej urobiť aj New York... veľmi podarené :) Duo Kidman/Clooney u mňa zafungovalo... ()

subic

Po delší době jsem opět shlédl, bodování neměním, je to takový trochu lepší průměr, nějaká akce tam je, Bratislava se tváří jako Vídeň a S-klassa W140 chce být téměř nezničitelné auto. Jenom ta Nikol, to je fakt jelito. ()

kubilov

Mimi Leder je úžasně divná režisérka, všechny její filmy jsou neoriginální, plné klišé a hluboko v polozapomenutém průměru, její jedinou výhodou tedy je, že si obvykle k těm svým ptákovinám dokázala najít áčkové herce, což minimálně za uznání stojí. Peacemaker je pak jen jednoduchý akční thriller o muži a ženě, kteří se neohroženě vrhají mezi teroristy převážně z východu Evropy, což už je samo o sobě klišé jak hora. Vygradovaný závěr docela ucházející, Clooney hvězdí a Nicole je aspoň hezká. Nic extra. ()