Komentáře uživatelů k TV seriálu (39)

• verbal

Ve fantazijní Praze 19. století s přefotošopovanými Hradčany spolu žijí lidé, negromufloni a masařky. Ubohé masařky musely qůli válce uprchnout ze své vlasti, která samozřejmě, než ji napadl zlý ISI…, tedy pardon Pakt, jen vzqétala, vůbec tam neměli 13. století a masařky se nyní jen zoufale a mírumílovně snaží asimilovat do společnosti, plně respektují její kulturu, dřou do úmoru, ani trochu neparazitují na podporách a nesnaží se, kam vlezou, bezohledně transformovat své okolí na Masařkochalifát. Negromufloni přitáhli či byli importováni ještě před masařkami odněkud hodně z jihu, samo sebou jeden renesanční vzdělanec a intelektuál vedle druhého, poctiví, pracovití a naprosto oddaní své nové vlasti, ale chudáci mají rohy, a tak mohou vykonávat jen ty nejhnusnější práce. No a lidé jsou vypatlaní xenofobní zmrdi a rasistické kurvy, jejichž jedinou kratochvílí je sužovat a týrat ty nešťastníky s tolik otevřeným srdcem. Naštěstí se i mezi nimi sem tam najde i nějaký ten vyjebaný sluníč…., tedy pardon, chtěl jsem samozřejmě říct soucitný filantrop, altruista a správňák, v tomto případě jako vždy zoufale nehrající homokapitán a panenka pro teplouše Orlando Blow, jeden z mála uvědomující si tu hloupou omezenost, maloměšťáctví a republikánské šosáctví svého druhu a do roztrhání análu bojující za lepší, multikulturně prosluněné zítřky Sdružených barev Benettonu. V jeho spravedlivém snažení mu neméně hamletovsky kunduje, zoufalost kástingu podtrhujíc, prkenná odpornost napřesdržku, způsobující mi svědivou kopřivku mezi půlkami, kdykoliv ji vidím, nejslizštější ze slizkých štěrbin a vizuální královna septiků - Kára de Hnus. Po technické stránce je to mimo tu strašlivou kástingovou minelu hezky natočené, výpravné, odsejpající a s atmosférou, jako by Karel Ocasník napsal Nadějné vyhlídky na zakázku multikulti překorektnělé BBC, minimálně na pěkné tři hvězdy. Satanžel však ve mně zvítězily, jistěže hlubokou nevzdělaností a naprostou absencí sociálních zkušeností zapříčiněné, xenofobní malost a bigotní rasismus, tudíž to prohlásím za odporný demagogický výplach, patologickou agitku pro formující se degeneraci nových ovcí a Majora Zemana světopořádek reorganizujícího korporátního kapitalismu, na místě se pobliju se a pošlu to na úplné dno té nejsmrdutější manipulativní žumpy.(7.10.2019)

• Radek99

Pseudoviktoriánské fantasy béčko, kde jediné plus je asi ta Praha a Karlův most...(9.10.2019)

Seriálová letošní krasojízda pokračuje a Carnival Row je další novou srdeční záležitostí. Seriál se odehrává ve Viktoriánské době se detektivními, fantasy a hororovými prvky a je celý natáčený v Praze. Řeší se zde poměrně aktuální látka migrantů, kde za migranty jsou považováni mýtické kreatury ( Víly, Fauni), což jsou zde podřadná společnost a musím říct, že tenhle zajímavě vymyšlený svět mi padl do oka okamžitě. Perfektní je Orlando Bloom v roli detektiva a bavila mě i Cara Delevingne v roli víly, ale zaujme i Jared Harris ( Chernobyl!!) jako kancléř parlamentu nebo David Gyasi, který je faun a přichází do města jako jediný s velkým bohatstvím. Krom vynikající výpravy a skvěle vymyšleného světa zaujmou hororové prvky, především ústřední monstrum s názvem noční řezník ( bytost seskládána z mrtvých částí těl) patří k nejlépe vytvořeným monstrům vůbec a dojde zde i na vlkodlaky! Nechybí samozřejmě i syrové gore, perfektní dialogy ( radost poslouchat), nádherné kostýmy a v posledních dvou epizodách příjde taková nálož zvratů, že se Vám zavaří mozek. Zhlédnuto se zatajeným dechem a ikdyž seriál není vyloženě nabitý akcí, je natolik atraktivní a inteligentní, aby si udržel mou pozornost. Oznámené jsou už 4. řady, takže plány velké. Doporučuji. 90%(26.9.2019)

• AppleCore

Zajímavý svět obývaný zajímavými bytostmi, které ale prožívají brutálně nezajímavý příběhy.(8.9.2019)

Já vlastně chápu kladné i záporné ohlasy, co jsem na Carnival Row četl. Pro někoho to může být nepřehledné, nebo chcete-li málo čitelné pro mě však to bylo veskrze příjemné a pozitivní překvapení. Sešly se totiž věci, které dost preferuju. Ideální počet dílů, perfektní lokace, zajímavý, místy dost krvavý děj, hlavní, herecké duo a tohle vše je zabaleno ve fantasy stylu, který mi tak zoufale chybí. Proto nemůžu hodnotit jinak a když tvůrci ještě trošku vypilují scénář a přidají pár příšer, co neznám, nebudu mít vůbec problém, něco v další sérii přihodit.(6.9.2019)

S1: Fajn namet, hoc prepojenie na historiu prijimania cernochov a Irov je trochu prilis do oci bijuce. Fajn kostymy, hlavne faunie. Fajn lokacie, Cesko naozaj ponuka zaujimavu a pestru kolaz. Fajn herci - niektori su lepsi nez ini, ale pasuje mi do role kazdy. Je to mix vsetkeho - kriminalka, fantasy, romanca, vojnovy, horor, nabozensky, historicky... a dokopy to funguje ako-tak, kazdopadne rozhodne lepsie, nez som cakala z trailerov. Uzila som si to, pozriem aj S2.(1.9.2019)

Vynikající a velmi originální seriál s úžasným vizuálem, skvělými výkony, scénářem a výpravou...Bloom se překonal, tady je opravdu skvělý, ostatní za ním jistě nezaostávají. Já jsem nadmíru spokojen. Skutečně velké překvapení.(29.9.2019)

• Mr.Ripley

Nepřiznaný rip-off Nádraží Perdida s béčkovými zvraty a nevýrazným castingem ústředního dua (o co větší aktivistka Cara je, o to horší herečkou zůstává). Tohle nezachrání ani pohled na fantazijní Prahu a milé pomrknutí po Cthulhu.(24.9.2019)

Další vynikající seriál od Amazonu. Tentokrát natáčený celý v České republice. Je až neuvěřitelné, že jsem se během sledování seriálu ani chvilku nenudil. Příběh totiž nemá kdo ví jaký děj a dost často se tam nic extra neděje. Přesto se seriálu podařilo udržet mou pozornost tak, abych se zaujetím sledoval každou scénu. Nevím jestli je to tou fantastickou výpravou, výbornými herci, nádherným vizuálem, podmanivou hudbou či celkovou tajemností příběhu, která obzvláště v posledních dílech vyvolávala dost často pocit napětí. Za mě teda skvělý seriálový příběh se špičkovým filmovým zpracováním, který stojí za to vidět. Ačkoli se musím přiznat, že jsem čekal něco trošku víc. Obzvláště co se příběhu romance ústřední dvojice týče, protože zatím na této frontě nic moc. Děj pro druhou sérii je rozehrátý více než dobře. Uvidíme kam nás příběh lásky Rycrofta Philostratea a Vignette Stonemoss zavede dál. Slabších 5* 81%(2.9.2019)

Víly v Českém ráji, yes! Očividně mi stačí málo – zde především geniální výprava a známá místa v nových souvislostech. S dějem už je to poněkud horší, ale čert to vem - ta úžasná křídla a hele Georgiana Darcyová!(15.9.2019)

• Eleanor05

Vypadá to jako seriál, který napsali a zrežírovali současní čeští filmaři. Jinými slovy polo amatérismus. Svět Carnival Row, jeho fungování a jeho historie, jsou naznačeny velmi povrchně (obrovské město, nebo stát?, kde se ale podíváme vždy jenom do pár stejných ulic a pár stejných domů), postavy, které jsou ve většině případů černobílé a divákovi na nich vůbec nezáleží, a celé to korunují průměrné herecké výkony. Vše působí jaksi nedodělaně, nedomyšleně, někdy dokonce až trapně, a to, co má být na Carnival Row jistou paralelou k současné migrační krizi, zanechává dojem prázdné kulisy narychlo vystavěné kolem "červenoknihovní" zápletky ústřední dvojice. Orlando Bloom (jakkoli pro něj mám slabost už od dob Pána Prstenů), je vůbec nejhorším hercem celého obsazení, zmaten, jak se ve které situaci přesně tvářit, a jediné, co opravdu zvládá, je choreografie akčních scén. Celou tuhle levně působící šarádu trochu zachraňuje vždy přesvědčivý Jared Harris, ale ani tak to nestačí...(30.9.2019)

• shabazza

Vydržel jsem to 3 díly. Neskutečná nuda.(15.10.2019)

na začátku sem měl trošku problém s celým tím fantasy světem - moc postav,fungování víceméně pouze nastíněno,ale postupem času jsem se do toho dostal a Carnival Row mě začalo bavit.Atmosférou hodně připomíná Penny Dreadful a v lecčems ho i předčí.Snad jen ten příběh by mohl být menší telenovela a mohl se snažit z tohoto zvláštního světa vytěžit mnohem víc...70%(22.9.2019)

Plusové body si seriál zaslouží už jen za tu Prahu skoro v každém záběru města. V kombinaci s fantasy světem působila vizuálně dost hezky a celkově se svět povedl, obsahoval trolly, skřety, víly, fauny, čarodějky, monstra a skoro všechno, co by obsahovat měl. Tím ale pozitiva končí a na řadu se dostávají mínusy, kterých je daleko víc. Seriál po dvou dílech, kdy jsem byl v očekávání, přestal nabírat na obrátkách a jel monotónně až do posledního dílu, žádná akce, napětí nebo atmosféra, kvůli které bych se těšil na další díly. Po 4.díle jsem koukal už jen z donucení, hororu se dotkne seriál jen okrajově a hlavní postavy nedostávají tolik času a prostoru, kolik by si zasloužily, protože je tady více (nudných a ne až tak zajímavých) dějových linek okolo a více než na samotné nastíněné řešení případu, akce a hororové zápletky se tady řeší společenské vztahy, “rasismus” a vrstvy lidí, což rozhodně není to, co bych chtěl... Finále skončilo dříve než začlo a ona hlavní opěvovaná příšera “night butcher” se objevila až v posledním díle asi na 5 minut, zvrat byl předvídatelný a nezajímavý a nebylo už o co stát. Za mě nepovedené, kdyby se zaměřili tvůrci více na detektivní dvojici Cara a Orlando ve fantasy světě a necpali tam sociální vrstvy, neshody a boje mezi jednotlivýma rodinama, udělali by daleko lépe...(4.10.2019)

Suma sumárum první série Carnival Row je nakonec velmi povedenou záležitostí. Seriálu nejvíce ubližuje jeho nevyvážené tempo, první dvě epizody se nic neděje, zatímco v posledních dvou je tolik kliček, zvratů a odhalení, že divák má pocit, jakoby viděl celou další sérii. Amazon na seriálu nešetřil a je to vidět, celý svět vypadá skvěle a hlavně stylově. Ústřední dvojice je sympatická a člověk jim nemá problém fandit. Možná by ještě pomohlo tolik nemixovat žánry a některým linkám dát větší smysl. Black Raven působí jako něco, co bylo v seriálu jen na vyplnění minutáže a linka pana Agreuse je sice zajímavá, ale děje se tak nějak mimo všechno ostatní, ale je možné, že S2 ji využije více. Každopádně jsem velmi spokojen, na Carnoval Row jsem se velmi těšil a jsem rád, že po první sérii můžu konstatovat: "Povedlo se to!"(15.9.2019)

Bomba. Miluji tuto dobu. Ponuro, špínu, přítmí ulic. Takový smrádek Jacka Rozparovače s Sherlockem v jednom. Orlando je jak Luke Evans v Alienist. Penny Dreadful a podobné seriály - to miluji a ošklivou Tamzin Merchant od Tudorovců, až po Salem rovněž. Zatím nejlepší díl je třetí (jsem teprv u čtvrtého). Tak my umíme natočit takové seriály. Postarat se o dobové rekvizity - člověk žasne nad výbavou dobových domácností či apoték - každá sklenička, dekorace, obraz, koberec. Umíme šít takové nádherné kostýmy, stavět pro seriál Vikingové lodě, vyrábět zbrojení, zbraně kulisy, atd. atd. a sami neumíme pod českou kinematografí prezentovat nic jiného, než filmy, které zesměšňují postižení, povolání, alkoholismus nebo zamilované lidi. A seriály? Ordinace? Ulice? Děláte si kurva srandu?(11.9.2019)

• vnimatkrasu

Tím největším trnem v patě je, že Carnival Row prostě nemá škatulku, ve který by vládnul. Mytologie je jen zástěrka pro prachobyčejnej rasismus, detektivní linku nelze kvůli twistu v posledním dílu uhádnout a Cara Delavigne na to jednoduše nemá. A já se ke konci přistihnul, že beru atmosféru na milost jen díky Česku, a že bych vlastně moc rád znova kouknul třeba na kompletní Ripper Street. A taky že stačilo.(22.10.2019)

• DavidS.

Ripper Street s migranty. Uprchlící jsou v tomto případě "pohádkové" bytosti. Jenže pohádkové kouzlo i skutečný fantasy rozměr to postrádá, stejně jako uvěřitelný svět. A na politickou/sociální/humanistickou paralelu náladu nemám, i když už vím, jak se chovají víly při orgasmu (nebo aspoň ty, co jej předstírají v bordelu).(4.9.2019)

Tak tohle opravdu ano! Už první tři minuty mi napoví - tohle se mi bude líbit! Orlando Bloom zahrál na jedničku a vyvrátil mé pochyby, pohádkový svět zobrazený v krvi a souložící víly asi nebudou úplně pro každého, ale milovníka fantasy prostě musí potěšit. Navíc české exteriéry, tentokrát neruší při sledování a já se strašně těším na druhou sezónu...(6.10.2019)

Na takový seriál jsem čekal roky. 100%!!! Tohle má prostě úplně všechno....(19.10.2019)

Super stylizace, hezkej svět, zajímavý postavy. Pomalejší tempo vyprávění až tak moc nevadí, protože je na co se dívat a seriál zabaví sem tam i něčím jiným, než hlavním dějem. Což je tak trochu štěstí, protože hlavní dějová linka není zrovna moc plynulá a obecně sem měl dojem že se spíš příběh odehrává postavám, než že by postavy táhly příběh (což je zvlášť v detektivce dost nanic). Navíc jeden antagonista nemá nijak moc prostoru, druhý je dost nudná variace na GOT Little fingera (chaos &shits kecy, fakticky tuctovej psychopat) a pár zajímavých postav nemá skoro vůbec prostor nebo to schytaj těsně potom, co se stanou zajímavými. Plus samozřejmě to jak celý závěr "zradil" vykreslení složité společenské situace v níž jsou věci mnohdy šedé a spadnul do takové moralizující alegorie historie a současnosti kdy se všechno vybarvilo do černobíla byl poněkud zklamání. Tj. díky té stylizaci, světu, postavám a pár nápadům a konceptům první série stojí za to - jestli to ale něco nabídne i dál je trochu nejasný.(21.9.2019)

<< předchozí 1 2