Vysloužilý člen speciálních jednotek se ocitá v časové smyčce, v níž musí znovu a znovu prožívat den své smrti. (Filmbox)

3DD!3

Carnahanův předčasný dárek fajnšmekrům. I když jde o levnější, nostalgicky krvavou produkci s průměrnými triky a jednoduchým devadesátkovým příběhem, je v něm tolik pomrknutí a drobných sebe parodických narážek, že mu to rádi odpustíte. Časová smyčka je katalyzátor, ale spíše je BOSS LEVEL o lásce k akci, starým videohrám a rodině. Frank Grillo funguje skvěle jak v poloze ultimátní zabiják tak starostlivý otec. Sype z rukávu jednu hlášku za druhou a nejde mu nefandit. Gibson se výžívá v roli plukovníka se spasitelským komplexem, který rád vede monology. Naomi Watts dokázala i ze dvou scén vykřesat nejkomplexnější postavu. Výborná zábava, u které mě hodně mrzí, že ji nevidím v kině, bo Covid. Nelíbí se mi, je to takový ten typ, který nedostatek talentu vynahrazuje snahou a pílí. ()

Spiker01

Nemám rád časové smyčky a filmů s touto mechanikou pořád přibývá (letos taktéž parádní Palm Springs). Kdyby jí nebylo, patrně bych si Boss Level užil ještě více. Na rozdíl od hardcore akčních fandů jsem film nevyhlížel x měsíců až let (měl mít premiéru už v srpnu 2019!) a příliš jsem nečekal, nicméně Joe Carnahan by měl i nadále začít tyhle kousky točit, protože i s nucenou režijní odmlkou nic ze svého řemesla nezapomněl. Vlastně jsem se víc těšil na Mela Gibsona, ale již po několikáté jsem se utvrdil v tom, že mě jako záporák moc nebaví (Expendables 3, Machette 2), za to Frank Grillo je tu neuvěřitelně nařachaný, neskutečný král a vlastně mě zaráží, proč tenhle film nebyl odprodán Netflixu, který přesně tyhle filmy točí a i Grillo již s nimi spolupracoval. Vlastně moc nechápu momentální dobu premiéry a nějak nevím, jak v pandemické situaci zavřených kin na sebe zvládne vydělat. A všichni fandové ten sequel prostě chtějí, jelikož onen cliffhanger byl až vtíravě sprostý, jakoby chyběl epilog. Akci už jsem viděl natočenou lépe, ale zejména v druhé polovině jsem si to výhradně užíval...80% ()

Kaka

Originální, svižné, zábavné. Pochopitelně to koncepčně podobný Edge of Tomorrow nepředčí, na to je to příliš triviální zápletkou, ale snaha tady ani není. Carnahan naladí diváka od začátku na sarkastickou notu a nepouští nohu z plynu až do samotného konce, který je patřičně divný. Nasteroidovaný Grillo ukazuje, že kromě dokonalé figury umí být docela sympatický táta, takže za odvahu posunout svoje herecké kreace o kus dál je to určitě palec nahoru. Gibson hraje svůj prošedivělý bad-ass standart posledních let. ()

Radko

Vtipná, akčná a zábavná pocta hracím automatom konca 80. rokov. Tie chodievali cez letné obdobia mestami v kamiónoch, ktorých príves tvoril rad vedľa seba naukladaných hracích automatov (jeden automat bol vždy len na jednu hru). V podlhovastom kovovom prívese s drevenou dlážkou sa vždy tlačila kopa deciek. Opakovane zažívali nezabudnuteľné dobrodružstvá pri zostreľovaní vesmírnych hajzlov Space Invaders, či pri pojedaní bodiek labyrintom Pacman. Hra končila likvidáciou hráčovej postavičky na obrazovke. Vhodenie temne žltého kovového žetónu s nápisom Bally v hodnote 2 Kčs ale zaručovalo návrat do dobrodružstva. Od počiatku. Cieľom bolo pokoriť hru, dostať sa do levelu, za ktorým už nenasledovalo nič ťažšie. Potom mohlo nastať počítačové odkliatie a odchod za inými dobrodružstvami mladosti. Málokomu sa to podarilo, ostávala skupina mládežníckych okukovačov, dúfajúcich v nemožné. Príjemné pozerať po rokoch film, kde sa hrdina snaží o čosi veľmi podobné. 70%. ()

Nevka

Boss Level plní přesně to, co se od něj čeká. Je to zábavná jednohubka, která si na nic nehraje, sází jednu akci za druhou a v rámci dialogů je vlastně docela nápaditá. Má navíc výborné herecké obsazení (Grillo, Gibson a Naomi Watts, která v 51 letech vypadá úplně stejně jako ve třiceti) a šlape úplně bez problémů. Jo, když nad tím člověk začne přemýšlet, samozřejmě tam nějaké logické nedostatky najde, ale o to tady opravdu nejde. Carnahan odvedl dobrou práci a svým koncem mě dokonale vytočil. Mám na jazyku dokonalé přirovnání ke slavnějšímu filmu s podobným koncem, ale z hlediska jeho vyznění by to byl zřejmě dost zásadní SPOILER, tak se mu raději vyhnu. Zasloužené čtyři hvězdičky. Něco takového bych si v ideálním případě představoval od Free Gyue s Reynoldsem. ()

castor

Joe Carnahan si získal fanoušky svými akčními výplachy A-Team nebo Sejmi eso. Mě rozhodně ne. Je známý nespoutanou akcí s překračováním zdravé míry. Motal se v průběhu let okolo několika projektů, málokterý ale někam dotáhnul. Za mě osobně své dosavadní kousky neozdobil ničím, co by obhájilo mnohé nadšenecké ódy. Jeho nového hrdinu Franka Grilla se pokoušejí sejmout na každém kroku. Snaží se dožít večera. Zachránit svou lásku, synka a vlastně celý svět. Už po stopadesáté několikáté. Hrátky s časem, časovou smyčkou, kdy hlavní hrdina prožívá tentýž den stále dokola, nejsou ničím novým. Sympaťák Grillo tuhle řežbu odstartuje ve velkém stylu, kdy zruší helikoptéru s kulometem, ukradne luxusní fáro, seřeže pár lidí. A pak přijde třeba o hlavu. Ovšem brzy poté to vypadá tak, jako když pekařka vytáhne z trouby korpus o dost dřív, než by měla. Slibný rozjezd utnou rozplizlé scény, dlouhé dialogové nic. Vyloženě u řady scén chybí někdo, kdo by je koučoval. Nabíráme zbytečné minuty. Tvůrci jen motají páté přes deváté, je to takový sterilní mišmaš. A to neřeším místy očividné CGI. Když se to pak zase celé rozpohybuje, záhy to znovu začne nemile dřít. A vlastně i chybí nějaký závěrečný souboj s hlavním záporákem. A mě už to prostě zpět do nějaké cool nálady z úvodu nedostalo. Dráždíme, dráždíme, ale vyvrcholení prostě nepřijde. ()

*CARNIFEX*

Pokiaľ existuje film, ku ktorému sa hodí pizza, alebo popcorn, pričom vôbec nie je zapotreby používať hlavu a rozum v nej, tak je to určite práve tento. Škoda toho, tak trochu “odseknúteho” konca, ale inak dostatočne pobavený. ()

D.Moore

Sice to vypadalo, že příběh napsali dva desetiletí kluci a Joe Carnahan jim z toho pomohl udělat scénář, ale vlastně co... I kdyby to tak bylo, bylo by to v pořádku. Boss Level je hlavně dobrá zábava (v žánrech citelně postrádám komedii) s jen občas nesympatickým Frankem Grillem. ()

Wacoslav1

Pokud jste někdy pařili, tak asi víte jaký to je zakysnout na nějakým posraně těžkým levelu kdy vás tak 150x zabijou a pokaždý v jiný fázi, než se přes to konečně dostanete. Tak to si zkuste dát do podoby celovečerního filmu a dostanete tenhle úlet. Fakt je, že časem se ten z úvodu svěží koncept stane trochu jednostranným a opakujícím se a některý hlášky a situace jsou trochu tlačený na sílu a na efekt, ale naštěstí Grillo je skvělej a užívá si každou minutu na rozdíl od ostatních co jsou tu jen do počtu. Za mě lepší zábavná trojka.65% ()

Davies182

Carnahan pro mě bude navždycky režisér-hračička, jehož smyslně akční béčka si dokážu užít s kýblem pop-cornu v ruce, a neodlepit přitom ani na pikosekundu zrak od telky. Nehledě na to, že skoro všecky jeho filmy vypadají, jako kdyby měly 20x větší rozpočet. ()

pepo

S podobnými filmami sa v poslednej dobe roztrhlo vrtece a tie časové slučky začínajú trošičku otravovať. Ale v tomto prípade to až tak nevadí. Hlavne kvôli výbornému Frankovi Grillovi a tomu, že príbeh dokáže občas prekvapiť. Strašne ale zamrzí nevyužitosť Gibsona a lacný vizuál. Inak veľmi príjemná, krvavá a prekvapivo osudová zábavka. Podobne videoherne šmrncnutý Guns Akimbo bol ale nepríčetnejší a viac odtrhnutý z raťaze. 7/10 ()

Xmilden

Překvapivě zábavné, přestože se jedná už o poměrně ohrané Hromnicové téma. Za tento fakt film vděčí sympatickému Franku Grillovi, který na to zkrátka MÁ a taky tomu, že obsahuje jen jednu slabší pasáž někdy ke konci filmu, jinak scénaristé fakt nechrápou a vymýšlejí nové a nové finty, tak hlavnímu hrdinovi misi znepříjemnit. V menší roli opět potěší stárnoucí Mel, který si pro nás připravil jednu pěknou historku s krajtou. 70% ()

darkrobyk

Zpočátku tak trochu chaos, následně jeden z dalších snímků s časovou smyčkou, kdy si jeden vzpomene minimálně na Zítra vstanu a opařím se čajem či Na hraně zítřka... Řemeslně perfektní, jenže od poloviny má člověk dojem, že filmu dochází dech. Akční scény fajn, střílečky i šermovačky povedené, kamera i hudba slušné. Grillo žádný sympaťák není, ale nechť, Gibson je zde opravdu za dědka, škoda, že charisma padoucha z něj nesálá. Zbytečně dlouhé, a proto ke konci únavné. Těch překvapujících zvratů není zase tolik. Nejzábavnější je asi usekávání hlavy, pár dalších drobných vtípků se také najde. Na řehot to ale samozřejmě není. Tahle jízda je jak nasypané sklo do očí. Vymyjete ho, oči se zahojí a vy zapomenete. Někdy holt solidní řemeslo nestačí. Na jedno podívání dobré. ()

cheyene

Časové smyčky mě baví a zde není nouze o dobrou akci i sympatické tváře. Konec je sice neuspokojivý, ale dojem nezkazí. ()

Fiftis

Boss Level má hrozne lákavú zápletku. Svalnatý Frank Grillo tu hrá svoj obvyklý typ - drsniaka, čo to nemá ľahké s ženskými, ale je chodiacou super zbraňou, či už ide o bitky alebo automobilové naháňačky. Ak by vás Boss Level bavil, odporúčam skvelého nízkorozpočtového Wheelmana. V tom však nenájdete zabijácke karikatúry, čo sa snažia Grilla na každom kroku zabiť - ale časovú slučku, vďaka ktorej má náš protagonista veľa výhod a môže sa ​​počas 150teho pokusu dožiť večera a zachrániť svet. Grillo kope, mláti, driftuje, strieľa a hláškuje ako o život. Toto je jeho šanca dostať sa do mainstreamu a Frank tomu obetuje maximum. Fandíte mu, pretože si to zaslúži. Vo filme hrajú aj Naomi Watts a Mel Gibson. Naomi to pristane a hrá tú onú dámu v ťažkostiach. Neviem ako to robí ale vyzerá každý rok mladšie a mladšie. Režisér z Grilla urobil ďalšieho Johna Wicka, navyše v subžánri, kde je skutočne dovolené porušovať fyzikálne zákony a požmurkáva na diváka viac, než je obvyklé. Jeden z top filmov roka. ()

Shakers

Nespomínam si kedy dostal Frank Grillo lepšiu úlohu. Väčšinu hra druhé husle drsňákov, vyhadzovačov, bodyguardov, veliteľov špeciálnych jednotiek, ale hlavnú rolu malo kedy. Aspoň nie v Ačkových vodách. Tu ju konečne dostal a pod režisérom, čo natočil veľmi fajn A-team ma dosť bavil. Keď už sme pri hercoch, tak na tento film som sa pozrel kvôli Gibsonovi, ktorý ma takú nevýraznú a malú rolu, že sa vôbec divím, že ho tam obsadili. V ďalšej vedľajšej mini úlohe síce poteší Michellle Yeoh, ale jej rola je tiež dosť malá. Celý film nesie na pleciach Frank, ktorý vždy keď umrie, prežíva deň znova a posúva sa ďalej. Bavilo ma to posúvanie v pred, ma to dosť zaujímavých scén, akčných aj vtipných, akcia zabaví, humor pobaví a príbeh ma tiež čo ponúknuť. Keďže to nie moc dlhé, tak ma to ani nenudilo. 75% - 4* ()

filmfanouch

Režisér a scenárista Joe Carnahan se v Hollywoodu stal známým jménem díky filmové předělávce seriálu A-Team, akčňáku s Liamem Neesonem v hlavní roli Mezi vlky nebo akční komedii Šofér s Patrickem Wilsonem v hlavní roli. Carnahan se stal velmi známým jménem v oblasti realizace akčních filmů, šanci na nějaký větší hollywoodský úspěch mu ale zhatil fakt, že si moc nenechá kecat do své práce. Carnahan se tak za ty roky v Hollywoodu motal kolem vlastní trilogie Daredevil (ještě předtím než se práva vrátili k Marvel Studios), videoherní adaptace Uncharted nebo Mizerů 3, kvůli své snaze si především obhájit svou vizi bez větších kompropisů ale většinou šance na nějaký ten větší projekt, který by tomuto bezpochyby zajímavému tvůrci udělal trochu větší jméno nikdy nedošlo. Carnahan si tak očividně bude muset vystačit se svými menšími projekty jako již delší dobu plánovaný Boss Level. Carnahan si tak musel vystačit s menším rozpočtem, více než slušným obsazením (Frank Grillo je sympaťák, Mel Gibson vždycky potěší, Naomi Watts je pořád fajn, Michelle Yeoh je těžce nedoceněná) a především svým scénářem, vlohami pro akční řemeslo a faktem aby film i přes svůj malý rozpočet působil jako solidní akční řemeslo. A jak se to ve tedy ve finále povedlo? Těžká otázka! Základní problém Boss Levelu je v jeho velmi nezajímavém a někdy vyloženě ošklivém vizuálu. Ten film má vyloženě vybledlé barvy, nezajímavou kameru a vypadá vyloženě lacině. Možná je i právě zde problém s tím, že si Carnahan musel vystačit s menší částkou, přece jen ale zamrzí když mi většina záběrů evokovala v lepším případě začínající práci amatérského filmaře a v horším případě ty filmy, které se natáčeli v Bulharsku, jdou rovnou na DVD a v hlavní roli tam hraje Steven Seagal. A tenhle fakt výslednému dojmu z Boss Level shazuje skutečně hodně. Nicméně má Boss Level neskutečné srdíčko a Carnahan naservíroval zajímavý akční film, který má velmi zajímavé nápady, skutečně zábavné pasáže, celkem slušné dialogy/hlášky a především jde skutečně o film jenž je má srdíčko na správném místě. Tak trochu. Boss Level je béčko. Ale je to béčko v tom lepším slova smyslu. Carnahan zde víceméně pracuje s videoherní estetikou a a námět spočívající ve využití časové smyčky využívá velmi zajímavým způsobem. Frank Grillo je navíc skutečně sympaťák a tohohle čím dál tím více smrtí proškoleného zabijáka mu budete věřit naprosto. Jeho protagonista Roy Pulver má navíc uvěřitelnou motivaci a jeho vztah s jeho rodinou je dostatečně dobře vykreslen. Boss Level mě upřímně dost bavil do nějaké první poloviny, poté přišlo menší vystřízlivění a uvědomění si, že i když koukám na něco velmi nevšedního tak to rozhodně neznamená, že koukám na kdovíjakou filmařskou špičku. Též některé zvraty na mě nefungovali a přistihl jsem se, že jsem především jeden zásadní očekával hodně dopředu než na něj došlo. Mel Gibson je tu fajn a tuhle roli si dle mého pohledu na věc dost užil, není ho tu ale tolik co byste čekali a je to škoda. Jeho Clive Ventor mě totiž bavil a strašně moc bych si přál kdyby nám dal film větší šanci ho poznat nebo ho snad i více prokreslit. A to samé ve finále bohužel platí i o postavách Naomi Watts a Michelle Yeoh, díky faktu, že je tu ale skutečně sympatický a povedený protagonista to ale zase tak moc nevadí. Zároveň mi přišlo, že se Carnahan (dost možná i kvůli rozpočtu) neutrhl ze řetězu tak moc jak mu to tenhle námět mohl umožnit, přesto si ale myslím, že je Boss Level dost nápaditý, zábavný a skutečně Carnahanovým filmařským srdíčkem prolezlý zážitek. První půlka je rozhodně lepší a ani finále není kdovíjak uspokojivé, Carnahanův akčňák ale přesto určitě stojí za to vidět a nutno jenom doufat, že snad ještě někdy dostane příležitost ujmout se většího projektu, kde zároveň bude moc obhájit svou vizi. Mám pocit, že s větším rozpočtem, hezčím vizuálem, ještě tak trochu lepším scénářem (Carnahanovi pomáhali bratři Eddie a Chris Boreyovi, jak moc velký jejich vklad byl se přesně neví) a větším využitím faktoru ohledně časové smyčky jsme mohli mluvit o jednom z nejlepších akčňáků roku. Takhle se dá mluvit jenom o dosti fajn podívané, která dokázala, že je Frank Grillo sympaťák, jenž by si zasloužil větší herecké příležitosti a Carnahan v sobě ty vlohy pro akční film skutečně má. Ale pořád z toho mohlo vylézt něco pamětihodnějšího a víc než jen ta výsledná oukey záležitost...... () (méně) (více)

Deimos

Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Akce 10/10/// PLUS: tak především asi můj nejoblíbenější žánr - akční sci-fi časovka, navíc se to občas nebere vážně, Frank Grillo je pro mě nový objev, má to zajímavé zvraty, změny tempa i nálad (parodie, akční, komedie, drama), hodně se mi líbila přestřelená akce, proměny hlavního hrdiny a jeho změna vnímání (rezignovanost, nasranost), celkem solidní obsazení a opět Mel Gibson jako typický záporák MÍNUS: pro někoho možná opakující se žánrové schéma, ale to by jsme mohli tvrdit u čehokoliv /// Shrnutí: Do maximálního hodnocení ještě něco chybí, třeba Na hraně zítřka byla ještě více "výpravná scifárna". Deadpool má ještě víc nahláškovaného hrdinu a Free Guy bude asi ještě větší sranda...přesto jsem se dobře bavil, především skvělou akci, kterou jsem si moc užíval včetně plusů které jsem zmínil výše a mám chuť se na film podívat ještě jednou./// Celkem 83%/// ()

Gibson, Grillo a Carnahan zpátky v akci

Gibson, Grillo a Carnahan zpátky v akci

05.11.2019

Herecké hvězdy Mel Gibson a Frank Grillo mají za sebou čerstvě spolupráci s režisérem Joe Carnahanem na akčním sci-fi Boss Level, které je momentálně v post-produkci. Tato trojice si pak zjevně sedla… (více)