Vysloužilý člen speciálních jednotek se ocitá v časové smyčce, v níž musí znovu a znovu prožívat den své smrti. (Filmbox)

Necrotongue

Boss Level je pro mě nevyrovnaným filmem. Téma je už fakt těžce provařené, ale budiž, veškeré akční a bojové scény byly ale natočeny skvěle i ty promluvy hlavního hrdiny byly vcelku vtipné, takže jako akční oddechovka by to u mě mělo na čtyři kousky. Jenže... Tvůrci u toho nezůstali a pustili se do filosoficko- psychologické obrany těch pravých životních hodnot, nutili tak vyklidněného diváka, aby aktivoval alespoň část mozku z odpočinkového módu, a právě v té chvíli na mě film přestal fungovat, protože podle mého na víc než na nenáročnou akční jízdu neměl. Což ho stálo dvě hvězdičky. Jako akční záležitost s nenáročným humorem 4*; s těmi kecy a sáhodlouhou bajkou dědy Gibsona o kanci a hadovi jen 2*. / Poučení: Pokud tě ve volné přírodě napadne zvíře, je možné, že mu stojíš na vejcích. 2*+ ()

ARI50

Pořád dokola, nechceš umírat nakonec si stejně zvykne. Skvělá akční podívaná která se opakuje. Dobře vymyšlený příběh, obsazení, povedlo se. ()

JASON_X

Za mě nejzábavnější akční scífko za posledních x měsíců, možná i let... Svižné, vtipné, příjemně retro, se skvělými herci, skvělou výpravou, nabité skvělými triky, sexy... za tenhle dementní výraz se stydím... no tak teda aspoň "A Michelle Yeoh je pořád zatraceně sexy", to už by snad šlo... Tahle pecka si brzy žádá ještě jednu projekci, času bude dost, všechno je zavřený, covid buď pochválen. A i když zápletka s "věčným návratem téhož" není vůbec originální a bez jistých hollywoodsky nablblých dějových rovin typu "otec a syn" a "ajlavjů" bych se rád obešel, hodnocení je bez diskuse +90%, takovýhle ryzí koncentrát z VHSkových videobéček je pro mě lahůdka. P.S.: Musím si (až otevřou knihovny) znovu přečíst Neffův Čtvrtý den až na věky, mám takový neurčitý dojem, že jeho leitmotiv je Boss Levelu tak nějak trochu podobný. ()

matestlust

Ultimátně zábavné akční sci-fi, se, sice již několikrát opakovanou, zápletkou ( viz. Groundhog Day, nebo třeba Edge of Tomorrow ), ale s vynikajícím, dostatečně akčním, vtipným a inteligentním, zároveň příjemně béčkovým, provedením, kde víceméně vše šlape tak, jak má. Pár hluchých míst se samozřejmě najde, ale nevadí na tolik, aby mi ubraly z momentálního nadšení. 4,5* ()

Morholt

Maník se snaží dostat z časové smyčky, ve které se ho snaží zlikvidovat fronta zabijáků. Grillovi to tady sedlo jak p*del na hrnec. Střílí, mlátí, bodá, seká, řídí jak Fittipaldi a samozřejmě sem tam pustí nějakou tu drsňáckou hlášku. Ostatní jsou vlastně jen komparsisty, ačkoliv Gibson je nepřehlédnutelný vzdor tomu, že tu má jen pár štěků a Naomi Watts prostě žeru. Co mě trošku zarazilo bylo chybějící gore. Krev tu stříká z rozprašovače a těch několik useknutých hlav, které patří výhradně hlavnímu hrdinovi, se také zrovna dvakrát nepovedlo. Ale našláplá akce a pekelné tempo tenhle defekt relativně v pohodě vynahrazují. Možná bych se obešel bez otcovsko-synovského motivu, ale ani ten ve finále nepůsobil až rak rušivě. nenáročná jednohubka, která pobaví v jakémkoliv rozpoložení. 75% ()

luka4615

Snímek Boss Level sice nadchne epickým rozjezdem kde se pořád něco děje, čímž nás provází trefné prupovídky Franka Grilla, nicméně postupem času začne být čím dál tím více zjevná scenáristická bezradnost, která vyústí v podivné monology Mela Gibsona a přitroublé rozuzlení. Ve finále tedy dostaneme zábavnou akční jednohubku s osobitou videoherní stylizací, které ale ke konci začne trestuhodně docházet dech. A to je vzhledem k našlapanému začátku vážně velká škoda. (Netflix) „They have an army. All I have is time.” ()

ScarPoul

Na Carnahanovi oceňujem, že má cit pre formu. Hoci sa snaží koketovať s rôznymi žánrami, vždy sa pre mňa jedná o zábavné diela. Teraz k Boss Level. Ten film ma fajn myšlienku aj prevedenie. Prvých dvadsať minút je film aj funkčný, aj vtipný. Potom ideme vysvetľovať a nastáva - ako kopec krát, keď sa zjaví takáto zápletka - kameň úrazu. Je tam príliš veľa nelogickostí. Ku koncu hlavne tých časových. A motivácie - mimo hlavnej postavy - sú tiež robené na silu. Chcelo by to lepší scenár. Každopádne je Carnagan rutinér. Má naštudovanú formu, ale chýba mu duša. Jeho devíza je, že je silný v akčných scénach. V tých konverzačných značne pokulháva. Nie je originálny, ale strih ho zachraňuje, kde sa dá. Tým pádom je film dynamický a stále sa v ňom niečo deje. A vzťah protagonista - antagonista je asi rovnako silný, ako v 20 filme Luca Bessona, ktorý nerežíroval, ale len produkoval. Grillo ale kupodivu v pohode. Ukazuje svojský talent aj akýsi presah. Treba k tomu týpkovi dať nejakého parťáka čo má okuliare a je rozumbrada, a ich duo má obrovskú šancu vytvoriť zábavnú a zaujímavú sériu. Každopádne je Boss Level film na jedno kuknutie. Dokáže zahnať nudu, len netreba od toho očakávať niečo epic - aj keď to má žánrové zaradenie sc-fi. Je to naozaj skôr americká blbina. ()

Lacike

3/4 filmu som mal pocit, že sledujem ako niekto hrá videohru, ktorej dej je mixom filmov Groundhog Day a Crank. Proste taká akčná volovina v ktorej hlavný hrdina znova a znova bojuje proti obrovskému množstvu vrahov, ktorí ho chcú z nejakého dôvodu zabiť. No a keďže je vlastne nesmrteľný a zakaždým keď ho dostanú tak sa dej resetuje, tak vo filme príliš nefunguje napätie. Vynaliezavosť a kvalita akcie je priamoúmerná nízkemu rozpočtu. Nie to zlé, ale zároveň nič extra, čo by obstálo samo o sebe bez poriadneho deja. Nakoniec to do seba všetko pekne zaklapne. Ale ani pointa nie je nijak extra originálna a je celkom predvídateľná. Hlavný hrdina nie je žiadny génius a divák je neraz napred pred ním. Najviac ma paradoxne bavila posledná štvrtina v ktorej ustúpi akcia a konečne sa začnú riešiť rodinné vzťahy u hlavného hrdinu. Tu konečne začali fungovať emócie a mne začalo záležať na tom jak to dopadne. Len vďaka tejto časti nakoniec dávam aj štvrtú hviezdičku a len kvôli nej si film niekedy pustím znova. P.S: tie najväčšie hviezdy tu sú prakticky len ojeb na plagát a po Willisovsky si svoju úlohu poctivo odsedia v pár scénach. Našťastie Frank Grillo to vynahradzuje naplno a je neskutočné, čo vo svojom veku predvádza a jaký je namakaný. 7/10. ()

GeusX

Tak trochu varianta "Na hraně zítřka" jen více ve videoherním akčním kabátu. Na nic víc než na akční zábavu si film nehraje. Chvilkami jsem sice málem začal zívat, ale poté přišla zase nějaká vtipná svěží akce. 75% (viděl jsem: 1x) ()

MoiJe

Akčná sranda s extrémne dehydrovaným alkoholikom. Urobiť si pohodlie, zapnúť repráky, veľmi pekne užiteľné. ()

Padme_Anakin

Námět není vůbec špatný, proměna hlavní postavy celkem dobrá (ponechám si pro sebe, co si myslím o chlapovi, který dospívá a snad konečně dospěje po padesátce), akční řežba krvavá, místy zábavná, zajímavá i poutavá, no a že se to nebere vážně a umí si to udělat legraci, hodnotím opět shovívavě.. Dá se, na jedno kouknutí, samozřejmě míněno pro mě.. ()

corpsy

Je to neoriginálne vzhľadom k námetu, ale o to lepšie so spracovaním a hereckými výkonmi. Pohlcujúci snímok, ktorý dáva najavo že Frank Grillo vie aj hrať, Mel Gibson nikdy nebude patriť do starého železa, Naomi Watts bude stále krásna a talentovaná a režisér Joe Carnahan by mal raz dostať obrovský rozpočet a natočiť si nejaký vysnený projekt, pretože verím že by to bola pecka. ()

PauloZ

Carnahan má v malíku, to bez debat a vlastně vůbec nevadí, že to není tak chytré jak by mohlo být, protože to neskutečně baví a maximálně zapadá do šuflíku nahláškovaných akčňáků, které se s tím neserou! Čirá zábava s nekompromisním drsňákem Grillem, kterého mám od Wheelmana v hledáčku. ()

ledzepfan

Za mě je to dost otravné, v zásadě nenápadité a více únavné než nakopávající... Z těch časosmyčkových filmů se tady tomu koncepčně (ikdyž po svém) nejvíce blíží asi jeden díl Hvězdné brány.. a ten je minimálně 2x tak zábavný.. Takže smůla, Boss level vůbec není boss.. ()

hous.enka

Akční film s prvkem osmdesátkových videoher - může tohle fungovat? V tomhle případě vlastně jen napůl. Hlavním problémem je pro mě ústřední hrdina, protože jakmile nesympatizuju s hlavní postavou, je mi jedno, co přijde dál. Roy je na první pohled boreček, co se rád dostává holkám do kalhotek. Iritovaly mě ty jeho žilnaté ruce a že si jich teda ve filmu užijeme... A pak je tu ten videoherní prvek. Proč vlastně? A proč je někde v půlce ta herna vlastně? Jasně, některé momenty jsou boží (čínské meče a hláška, že to ta a ta postava "zase zvládla") a akce je tu taky dost. Jenže... Já nevím, čekala jsem víc a asi uvěřitelnější myšlenku za tím vším. Nenudila jsem se (tedy většinu stopáže ne), ale ani tak mě Osiris prostě nepřesvědčil. ()

agentmiky

Jako rána z čistého nebe! Ne, fakticky, o tomhle filmu jsem nic neslyšel a najednou bum....Béčková záležitost roku! Bezpochyby! V nynější ne moc optimistické situaci prostě nové filmy nevycházejí, takže tento počin zručného filmaře Carnahana jsem jen nadšeně kvitoval. Víte, vizuálem se fakt jedná o levné béčko jako z devadesátek, které by mělo přistát na pultech s DVD. Ale ta energie číšící z filmu na každém kroku a ten jednoduchý a strohý humor hlavního hrdiny u mě překvapivě zafungovaly na jedničku. Frank Grillo si může tento snímek označit jako úspěšný zářez na pažbu, možná se jedná o jeho topovku v Hollywoodu. Neskutečně charismatický a namakaný borec (škoda, že není třeba o 10 let mladší)! Příběh ničím nepřekvapí, bere si to mnoho z jiných konkurentů zabývající se opakováním stejného dne, ale komediální rovina to jednoduše zachraňuje. Člověk se párkrát docela upřímně zasměje od srdce, dejte na mě. Nabídne to ale i docela překvapivé zvraty, v rámci scénáristických možností. Někdy rozhodně zopakuji, tak laciný, ale na druhé straně podařený filmík, to se nevídá každý den. Za mě dávám silných 7/10 ()

Paxxx.cz

Film, který si získá (vzhledem ke svému pojetí) sympatie především u hráčů. Při sledování jsem si vzpomněl především na čtyři podobné snímky - Zastav se a nepřežiješ, Guns Akimbo, Na hraně zítřka a Zdrojový kód. Pokud máte náladu na film plný akce, vtipných momentů a s pár nečekanými zvraty tak jde jistě o dobrou volbu. Líbila se mi zde myšlenka, ale trochu mě zklamal konec - s hodnocením je to přesně tak mezi 3* nebo 4*, ale mám srdce hráče tak za mě slabší 4 - 70%. ()

Ellmariachi

Nebýt kluků z Moviezone, tak vlastně ani nevím, že film existuje. No a byla by to škoda. Začínáme rychlým svižným nášupem. V rychlosti je vysvětleno o co tady tak nějak jde a pak přichází kecací část. Zde film hodně zpomalí a říkáte si: A sakra. Jenže on je zde každý dílek svým způsobem důležitý. Ona konverzační část totiž rozehrává hru, ve které pak začne dávat smysl hrdinova motivace. Jak se prokousáváme dějem a dalšími a dalšími pokusy vše do sebe hezky zapadne a jako celek to funguje. Někde slýchávám, že film neví, čím chce být. Jestli WTF zábavou a nebo zbytečně vážným. Já si naopak myslím, že se trefila přesně ta rovnováha, kdy dává smysl, proč se Frank žene za rozzuzlením svého věčně se opakujícího dne. Baví vás ty for fun věci a zároveň i rodinná linka. Pro mě hrozně příjemné překvapení a zábava. 80 procent. ()

Wysch

Neuspokojivě uspokojivý konec. Videohra ve filmové ich-formě. Blbina s překvapivě nepředvídatelným a přitom předvídatelným scénářem. Mít to dvacet třicet mega větší rozpočet, klidně to mohlo bejt evolucí v žánru, kultovka a milestone. Levnej vizuál a laciný efekty dojem kazí. Grillo perfektní, hlášky supr, nadhled skvělý. Pecka ()

Gibson, Grillo a Carnahan zpátky v akci

Gibson, Grillo a Carnahan zpátky v akci

05.11.2019

Herecké hvězdy Mel Gibson a Frank Grillo mají za sebou čerstvě spolupráci s režisérem Joe Carnahanem na akčním sci-fi Boss Level, které je momentálně v post-produkci. Tato trojice si pak zjevně sedla… (více)