Reklama

Reklama

Kingsman: První mise

 • Velká Británie The King's Man (více)
Trailer 6

Obsahy(1)

Zatímco se sebranka nejhorších tyranů a geniálních zločinců připravuje rozpoutat válku, jež má zahubit miliony lidí, jeden muž musí vyhrát závod s časem a zastavit je. Ve snímku Kingsman: První mise se stanete svědky zrodu první nezávislé tajné služby. (Falcon)

Zajímavosti (17)

 • Mezi závěrečnými titulky se nachází jedna scéna. (griph)
 • Ve filmu nalezneme jak českou, tak i slovenskou stopu. Česká je samozřejmě manželka Františka Ferdinanda d'Este Žofie Chotková a slovenská použití padáku jedné z postav. Zajímavostí také je, že padák byl vynalezen přibližně v roce 1913, takže fakticky i zapadá do událostí filmu. (vyfuk)
 • V jedné scéně Woodrow Wilson (Ian Kelly) žádá o sklenku whisky Statesman, což je odkazem na americkou obdobu Kingsman, která se objevila ve filmu Kingsman: Zlatý kruh (2017). (M. Caine)
 • Pracovní název snímku byl „The Great Game“. Tímto termínem je označován politický konflikt mezi Anglií a Ruskem během 19. století. (Kuzmik)
 • Po snímku Wonder Woman (2017) se jedná o druhý komiksový celovečerní film, který je zasazen do období první světové války. (Kuzmik)
 • Po snímku Hellboy (2004) se jedná o druhé komiksové celovečerní ztvárnění ruské historické postavy Grigorije Rasputina. (Kuzmik)
 • Vedle tohoto snímku se mluvilo o snímku „Statesman“, který by se zaměřil na americkou obdobu britské agentury z filmu Kingsman: Zlatý kruh (2017). (Petr.Kocfeld)
 • Natáčelo se v Turíně (Itálie). (BMW12)
 • První film ze série, který je v produkci Walt Disney Company poté, co tato společnost koupila Century Fox. (3T)
 • V scéne, keď Princip ide zjesť otrávenú pilulku a okolo prejde auto s arcivojvodom, si môžeme na malý moment všimnúť pred Principom na stole fľašu alkoholu, ktorá má na etikete napísané Statesman. Jedná sa o odkaz na organizáciu, ktorá sa objavila v druhom filme. (johnsnow)

Související novinky

Vaughn by stále rád natočil Supermana

Vaughn by stále rád natočil Supermana

22.12.2021

Režisér Matthew Vaughn (X-Men: První třída) v posledních dnech dělá press tour ke svému nejnovějšímu snímku Kingsman: První mise, a během nedávných rozhovorů tak již stihl potvrdit celou řadu věcí.…

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

17.12.2021

Režisér Matthew Vaughn momentálně promuje svůj nový snímek Kingsman: První mise a vedle toho, že už před pár dny potvrdil chystání klasického sequelu ke Kingsmanům s Taronem Egertonem, vyjádřil se…

Třetí Kingsmani se začnou točit příští rok

Třetí Kingsmani se začnou točit příští rok

14.12.2021

Zatímco režisér Matthew Vaughn (X-Men: První třída, Kick-Ass) promuje svůj nový snímek Kingsman: První mise, jenž se odehrává dávno před prvním snímkem z kingsmanovské série, prozradil teď populární…

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+

24.03.2021

Špatné zprávy pro kina, dobré zprávy pro nedočkavé diváky. Studio Disney čerstvě oznámilo, že vedle tradiční premiéry v kinech dorazí snímky Cruella a Black Widow rovněž ve stejný den i na…

Reklama

Reklama