Ničitelka

• USA Destroyer (více)
Trailer 2

Erin (Nicole Kidman) kdysi pracovala s kolegou Chrisem jako policistka v utajení a jejich snaha odhalit plány losangeleského gangu skončila tragédií. Když se o mnoho let později v jejím životě znovu objeví hlavní boss, musí se vydat na cestu a bojovat s démony, kteří jí zničili život. Dokáže se od nich definitivně osvobodit? (Bontonfilm)

Trailer 2

EvilPhoEniX

Nicole Kidman je opět skvělá, ale film je natolik obyčejný a nezajímavý, že to nestačí. Po akční stránce potěší jen jedna slušná přestřelka v bance a tím to končí. Pomalé tempo, žádný dějový zvrat pouze solidní herečka v hlavní roli a to mi k dobrému filmu nestačí.3 hvězdy s přihmouřenýma očima za dokonalý make up. 50% ()

dO_od

// Obyčejně mám rád i ty průmernější "plan goes wrong" filmy, Destroyer se ale bere zaprvé ultra vážně, zadruhé ultra artově a zatřetí ultra chytře - jenže neprávem. Slabší příběh tady měla očividně nahradit rádoby drásající atmosféra evokovaná super protahovanými detaily na zdevastovanou tvář Nicole Kidman, jenže po patnácti minutách střihu tam a zase zpátky se celý koncept rozpadá, protože začíná být naprosto jasné, co se stalo / stane. Vlastně na tom nic nezmění ani závěrečný dost nadbytečný twist, protože i ten je tam nakonec jen na efekt. Plusové body tak jdou jen Nicole, protože je opět fantastická, hudbě, protože evokuje Sicario a jedné scéně při přepadení banky, ve které se režisérce podařilo zhmotnit napětí. Bravo, protože trvala asi pět minut, zatímco film disponuje přetaženými 123! P. S. Toby Kebbell by měl vyhodit agenta, ti jeho záporáci už taky začínají dost nudit. 5/10 ()

T2

Rozpočet $9miliónovTržby USA $1,533,324Tržby Celosvetovo $5,580,940▐ Panečku to čo s tú Kidmanku porobili, strach a hrôza, chodiaci zombík. V niektorých momentoch to má slušné thrillerové grády, či snahu o nadobudnutie psycho depky ale ako celok to až tak nedostane. Karyn Kusama proste nemá na vyššiu ligu. /55%/ ()

tron

Trocha mi to pripomenulo Monštrum s Charlize Theron, kde tiež "klasická" hollywoodska kráska podstúpila brutálne maskovanie, čo jej tak nejak automaticky prisypalo body k dobru za silný a kvalitný herecký výkon, hoci v zásade ide len o dobrú masku a smutné, psie oči. No nič, nevadí, Nicole Kidman je napriek tomuto môjmu skeptickému prístupu k danej problematike OK a v pohode. Nie je to excelentný herecký koncert, ale zničenú policajtku s traumou som jej veril. Oceniť musím aj zaujímavo riešený koniec, ktorý ma dosť prekvapil. Páčila sa mi i pochmúrna atmosféra veľkomesta, ktoré Boh dávno opustil, ak v ňom teda niekedy vôbec bol. Trocha rozpaky som cítil z ústredného Silasa, ktorý je líčený ako démon démonov a nakoniec mi pripadal ako radový, bežný pošuk (a Toby Kebbell je v úlohe nechcene smiešny). Scenár je každopádne veľmi priemerný, dĺžka dvoch hodín prehnaná, tempo sa vlečie, miestami vyložene spí. Okej, jasné, nie je a ani to nemal byť svižný akčný film... ale toto bolo miestami predsa len už až príliš. ()

POMO

Sto minut koukáte na nesympatickou postavu(y) v krajně nesympatických lokalitách LA (aniž by to mělo atmosféru a mystérium Nightcrawlera), a ke konci se film snaží vysvětlit její ztroskotanecký stav, dodat jí lidský rozměr a překvapit jednou formální scénáristickou drobností. Což dostatečně nevytáhne z nevzrušivého diváckého zážitku. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 31. srpna 2018 na filmovém festivalu v Telluride. (BMW12)