Ničitelka

• Austrálie

Akční / Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2018, 121 min

• Pepinec

Ježiši Kriste, to byl trailer jako od Ledecký slalom! Naladil mě víc než pátek na víkend, jenže někde mezi trailerem a filmem došlo k nehodě... Myslím, že hlavně tempo sebou někde v zákulisí pořádně křáplo a zpomalilo všechno natolik, že i když je to dlouho děsně zajímavý, ke konci už mi bylo úplně fuk, jak to dopadne a jestli vůbec nějak. Neviděl jsem sice Karyn boxovat, ale jestli by nestálo za to zvážit comeback, protože filmy jí zatím dávají docela těžký KO.(21.8.2019)

// Obyčejně mám rád i ty průmernější "plan goes wrong" filmy, Destroyer se ale bere zaprvé ultra vážně, zadruhé ultra artově a zatřetí ultra chytře - jenže neprávem. Slabší příběh tady měla očividně nahradit rádoby drásající atmosféra evokovaná super protahovanými detaily na zdevastovanou tvář Nicole Kidman, jenže po patnácti minutách střihu tam a zase zpátky se celý koncept rozpadá, protože začíná být naprosto jasné, co se stalo / stane. Vlastně na tom nic nezmění ani závěrečný dost nadbytečný twist, protože i ten je tam nakonec jen na efekt. Plusové body tak jdou jen Nicole, protože je opět fantastická, hudbě, protože evokuje Sicario a jedné scéně při přepadení banky, ve které se režisérce podařilo zhmotnit napětí. Bravo, protože trvala asi pět minut, zatímco film disponuje přetaženými 123! P. S. Toby Kebbell by měl vyhodit agenta, ti jeho záporáci už taky začínají dost nudit. 5/10(13.2.2019)

Hned v první větě musím pochválit herecký výkon Nicole Kidman, bavila mě po celé dvě hodiny, a kdyby na tom byl stejně i scénář, hodnotil bych z fleku za pět hvězdiček. No, nestalo se, výborný, akcí a napětím nadupaný děj se střídal s poněkud slabšími momenty, které zpomalovaly tempo příběhu, takže jsem se občas trochu nudil. Myslím, že kdyby měl film o dvacet minut kratší stopáž, dosáhli by tvůrci mnohem lepšího výsledku. Sice tady teď frflám, ale špatný snímek to určitě nebyl, jen mám pocit, že měl na víc. 3*+(3.8.2019)

• BoredSeal

Stačí se zeptat, zda by vás ten film vůbec bez hnusně vypadající Kidmanové zajímal a pokud ne, tak neztrácejte čas. Hrozně zdlouhavý, prázdný, nic nenabízející film, nudnější než deset dílů Ordinace v růžové zahradě v jednom zátahu. Zhnusení budete i vy, při flashbacích, kdy se projevuje jakýsi fetiš Nicole cpát do každého filmu/seriálu scény, kde má vypadat s nabarvenými vlasy, parukou a řádnou péčí botoxových injekcí na třicet, třebaže se strnulou gumovou tváří vypadá spíš jako ztuhlá latexová příšera z osmdesátkových filmů. Ve scénách, kde předstírá milostný vztah s mladě vypadajícím Sebastianem Stanem, se mi zvedal kufr. Příběh je něco jako úplně pitomě poskládaná mozaika z flashbacků, u kterých není třeba se napínat, protože osud postav by dopředu odhadl i desetiletý filmový panic. Jediné překvapení má být závěrečné odhalení, ale úmorné dvě hodiny pitomého ne-artového krimi vám nikdo nevrátí, ani váš pobavený výsměch režisérce.(13.11.2019)

Sto minut koukáte na nesympatickou postavu(y) v krajně nesympatických lokalitách LA (aniž by to mělo atmosféru a mystérium Nightcrawlera), a ke konci se film snaží vysvětlit její ztroskotanecký stav, dodat jí lidský rozměr a překvapit jednou formální scénáristickou drobností. Což dostatečně nevytáhne z nevzrušivého diváckého zážitku.(8.4.2019)

• - Celosvětová premiéra proběhla 31. srpna 2018 na filmovém festivalu v Telluride. (BMW12)

• - Nicole Kidman sa priznala, že počas natáčania bola hrozne prechladnutá, dokonca povedala, že pri natáčaní posledných scén nevládala stáť na nohách. (Astonko)

• - V rámci prípravy na svoju rolu sa Sebastian Stan stretol so skutočným agentom FBI. (Astonko)