Ničitelka (festivalový název)

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2018, 121 min

// Obyčejně mám rád i ty průmernější "plan goes wrong" filmy, Destroyer se ale bere zaprvé ultra vážně, zadruhé ultra artově a zatřetí ultra chytře - jenže neprávem. Slabší příběh tady měla očividně nahradit rádoby drásající atmosféra evokovaná super protahovanými detaily na zdevastovanou tvář Nicole Kidman, jenže po patnácti minutách střihu tam a zase zpátky se celý koncept rozpadá, protože začíná být naprosto jasné, co se stalo / stane. Vlastně na tom nic nezmění ani závěrečný dost nadbytečný twist, protože i ten je tam nakonec jen na efekt. Plusové body tak jdou jen Nicole, protože je opět fantastická, hudbě, protože evokuje Sicario a jedné scéně při přepadení banky, ve které se režisérce podařilo zhmotnit napětí. Bravo, protože trvala asi pět minut, zatímco film disponuje přetaženými 123! P. S. Toby Kebbell by měl vyhodit agenta, ti jeho záporáci už taky začínají dost nudit. 5/10(13.2.2019)

"Destroyer" akosi nedosahuje méty, aké by chcel reálne dosahovať. A nebyť Nicole Kidman, tak by to išlo podľa mňa oveľa hlbšie. Pretože v jadre tento príbeh toho moc neponúka a viac-menej je to nuda od začiatku až do konca. Málokedy sa niečo deje, dej je veľmi komplikovaný a ťažko sa nám v ňom orientuje. Ja som to zvládol, no s tým množstvom flashbackov a odbočiek som prekvapený, že som pochopil čo sa asi dialo. Určite by som sa k tomu nevrátil, lebo filmu chýba nejaký náboj alebo akcia, ktorá by ho vedela posunúť dopredu. Viem, že je to dráma, no riešia sa tu problémy, ktoré ma netrápia a najmä tu Erin rieši aj vzťah so svojou dcérou. A popravde sa toho moc nedozvieme. Menej než je treba na to, aby vôbec tá dejová línia fungovala. Keď to pomaly začneme rozuzľovať tak sa záujem trošku dostaví, no v jadre to nemá moc čo ponúknuť. Make up na Nicole je skvelý, ona dáva skvelý výkon a záver filmu je dobre spracovaný. Ale ak je to všetko, čo by som dokázal na filme pochváliť, tak tam toho moc nie je. Nemôžem povedať, že je niečo, čo by ma na ňom vyslovene iritovalo a všetko je v podstate viac v okey rovine (s výnimkou toho, že je to fakt nuda), ale to nie je pozitívna stránka filmu. To je skôr moja predstava o tom, že to nie je vyslovene negatívne. Hodnotenie: C(13.3.2019)

Nicole Kidman je opět skvělá, ale film je natolik obyčejný a nezajímavý, že to nestačí. Po akční stránce potěší jen jedna slušná přestřelka v bance a tím to končí. Pomalé tempo, žádný dějový zvrat pouze solidní herečka v hlavní roli a to mi k dobrému filmu nestačí.3 hvězdy s přihmouřenýma očima za dokonalý make up. 50%(19.3.2019)

• Padme_Anakin

Hlavní postava je velice nesympatické stvoření s naprosto nelogickým chováním a slovníkem hodným posledního dlaždiče, těžko s ní soucítit. Hopsání z přítomnosti do minulosti, sem tam, sem tam, mi tentokrát vůbec nesedlo a celkový dojem mizerný. Táhlo se to šíleně a měla jsem problém vydržet do konce. Když má v hlavě prázdno filmová postava, je to smutné, když tentýž problém mají scénáristé, je to tragické. Navíc se nemůžu zbavit pocitu, že si ten potácející zombík zpackal svůj život sám a nikoho k tomu vlastně nepotřeboval. P.S. Pokud ženu nepřiměje začít znovu žít ani narození vlastního dítěte, něco není v pořádku.(10.5.2019)

• M.i.k.e

nic sem nečekal a krom dobré Nicole Kidman ani nic nedostal...bohužel se musím přiklonit k názoru,že ne vždy stačí mít v hlavní roli známou tvář namaskovanou k nepoznání a navíc obsazenou v hodně nezvyklé roli.Tohle je přesně ten případ a ač se Nicole vážně snaží,nedokáže zachránit,že celé je to zbytečně dlouhé a nemá čím překvapit...40%(4.4.2019)

• - Celosvětová premiéra proběhla 31. srpna 2018 na filmovém festivalu v Telluride. (BMW12)

• - Natáčelo se v Los Angeles (Kalifornie, USA). (BMW12)