Film sleduje návrat okouzlujícího, ale problémového Bena Burnse (Lucas Hedges), který se vrací domů ke své nicnetušící rodině na Štědrý den. Benova matka Holly (Julia Roberts) vítá návrat svého milovaného syna, ale brzy zjistí, že jim jeho přítomnost může ještě hodně ublížit. Během 24 hodin, které mohou změnit jejich životy navždy, musí Holly udělat vše, co je v jejích silách, aby zabránila rozpadu rodiny. (pan_ponozka)

castor

Malý film se silným tématem. Cesta za dalšími dny bez toho, aby si šlehl, cesta za hledáním rodinného mazlíčka, který se jeho vinou ztratil a který prostě musí být následující ráno doma. A do toho všeho matka, která nechce svoji velkou rodinu zklamat, ale sama ví, že právě on ji opakovaně ničí. Na detoxu byl její nejstarší syn evidentně mnohokrát, jakmile se dal trochu dohromady, pokaždé zvítězila chuť na drogu. A všichni nad ním zlomili hůl. Až na jeho matku. Peter Hedges napsal kousavě vtipné látky jako Jak na věc nebo Život podle Dana, troufl si i na hutné sociální drama (scénář podle vlastní knížky) Co žere Gilberta Grapea. Občas ale sklouzl i k přecukrovanější látce (Timothy Green). Tentokrát zase zostřil hrany. Nestárnoucí Julia Roberts herecky válí, mnohé momenty skvělé, i když některé kroky bych volil jinak. ()

Morien

Zajímavé, že se v těchto druzích filmu rodiče vždycky chovají jako tak mocné emocionální bestie, že jako divák nemám vůbec problém pochopit, proč vlastně začal potomek užívat. ()

Eliott

Velice zajímavé drama. Bohužel se vše zajímavé a dojemné ukáže již v traileru. Rozhodně ale nemohu říci, že bych se během filmu nudil, hlavní hrdina mi přišel v celku sympatický a jeho matka jako Julia Roberts velice roztomilá. Na filmu se mi nejvíce nezamlouval konec a také prácička pro drogový gang mi přišla dosti odbytá. Jako kdyby jel jen do sousedního města s penězi. ()

misterz

Smutný námet a silný príbeh. Láska matky nepozná hraníc, a tak by to aj malo byť. V tomto smere ma potešil herecký výkon J. Roberts. Ale ani chalan nebol zlý. Nosná kostra dejovej linky však ponúkla iba minimum zaujímavých dramatických situácií, v podstate sa príbeh vliekol podľa osvedčenej šablóny - jeden dôveruje, ostatní nie, sľuby, sklamanie, sľuby, obetovanie.... Neprinieslo to nič nové, čo je škoda, pretože formálna stránka bola výborná. Lepší priemer. 65/100 ()

silentname

"Ben Is Back" sa nakoniec ukázal byť skutočne dobre spracovanou a citovo veľmi silnou drámou, ktorá veľmi dobre rozpráva o vzťahu medzi matkou a synom. Julia Roberts sa konečne ukazuje vo filme, kde ju môžem vysoko oceniť. Hoci som mal pocit, že vo filme "Wonder" už ukázala opäť rolu, kde mi bola viac sympatická, tak to to u mňa naplno vyhrala. Skvelá práca. Lucas Hedges je podľa mňa rovnako vynikajúci a verím mu úplne celým srdcom, že sa zmenil a chce len žiť svoj život a byť so svojou rodinou. Myslím si, že to funguje. No súčasne to ukazuje ešte aj niečo. Stačí málo na to, aby sa všetko toto rozsypalo. Najmä ak si ťaháme so sebou svoju minulosť. A tej sa nezbavíme. A najviac je to vidieť, že keď ide do mesta nakupovať darčeky, tak sa veci začnú meniť a viacerí si uvedomia, že Ben sa vrátil a chcú mu dať pocítiť, že jeho príchod registrujú. A záverečná polhodina je fakt super. Dialógy medzi matkou a synom sú skvelé a okrem toho je vidieť, že Ben už nechce toho pokaziť viac, ako sa mu podarilo. Je to vysoko silný film, môžem priznať, že ma zasiahol a som veľmi rád, že som ho videl. Za tento mesiac jeden z najlepších. A priznávam, chytilo ma aj čaro Vianoc. Hodnotenie: A ()

Arsenal83

Drogy sú svinstvo to každý okrem špinavých hippiesakov a nahúlených slniečkárov už dávno vie. A každý si zaslúži dostať šancu. To je myšlienka filmu. Len neviem či to platí aj pre toho cigána, čo ho nedávno prepustili z basy a po troch týždňoch znova vraždil. Alebo pre toho šestnásťročného Brita, čo nedávno znásilnil a vyše sto ranami zmasakroval 6-ročné dievčatko. Tam vidím jediný nápravný prostriedok pomalú smrť. ()

Martin741

Reziser Peter Hedges /Neobycejny zivot Timothyto Greena / natocil sice rezisersky slusny, no stale len priemerny film. Julia Roberts /Pretty Woman, Erin Brockovich, Money Monster/ uz ma definitivne najlepsie roky za sebou, a to aj vidno. Herecky to nikdy nebola Gloria Swanson a ani Rita Hayworth, ze jo. Nezaujal ma ani ten vztah matka - syn ... 52 % ()

Aljak

Hm, zo začiatku ma to bavilo a pôsobilo to relatívne tajomne a zaujímavo. Ale keď sme postupne zistili, čo je Ben zač, a dej sa začal koncentrovať okolo ukradnutého psa a pátraní po ňom, tak aj môj záujem prudko začal upadať. Zrazu sa to zmenilo na nejakú narko-drámu, ktorá priniesla rozvrat do relatívne pokojnej rodinky na čele s oddanou matkou Holly. A to je tak vlastne všetko, okolo tohto sa to celé točilo. Nič extra, ani po scenáristickej, ani po kompozičnej stránke,... ()

Pat.Ko

Za mňa silný a dojímavý film, ktorý sa zaoberá vážnou témou drogových závislostí. Julia Roberts a Lucas Hedges vytvárajú nádhernú chemickú väzbu a ich herecké výkony sú vynikajúce. Scenár je dobre napísaný a režisér Peter Hedges nadväzuje napätie a emócie prostredníctvom svojho vizuálneho štýlu. Jediným mínusom je, že niekedy to môže byť predvídateľné, ale neuberá to na kvalite filmu, možno inak by som bol za plných 5 hviezd. Ak máte radi intenzívne a dojímavé filmy, určite odporúčam dať tomuto filmu šancu. 8/10 ()

zahadum

Drogy sú svinsto..boli..sú a budú..pripomínajte si to až najbližšie bude hučať nejaká liberálna slniečkárska sviňa kecy o legalizácii a podobné nezmysly ! ()

Rathalos

Dalsi z filmov na temu,ktora strasi cely svet a tou su drogy a zavislost na nich,ktora castokrat konci smrtou,Julia Roberts podala dobry herecky vykon ako je to u nej zvykom a cim je starsia,tym lepsie vyzera,ale aj Lucas Hedges nezaostava a svoju postavu stvarnil slusne,drama,ktora urcite zaujme,aj ked je smutna,som v celku spokojny s vysledkom...:-) ()

BOURQUE

Podobný príbeh, aký má „Ben is Back“, sme vo svete kinematografii už videli niekoľko. Takže spíš budú zaujímavejšie herecké výkony. No ani tu však nič prevratného nestalo. J. Roberts hrá matku, ktorá vie byť tvrdá a zároveň bojí sa o svoje dieťa, aby sa zase nedostal na zlú stranu. U nej som cítil viac emócií ako u L. Hedgesa. On tu by mal byť ťahúňom, ale spíš je pasívnym. Seba obvinenie je pri takýchto príbehoch klasickým elementom, ale z tejto škatuľky sa nedokáže dostať – čo ma mrzí. Vedľajšie postavy, ďalšie členy rodiny, nie sú dostatočné zapojené do príbehu. To je taktiež škoda. Úprimne povediac, záver som čakal iný (ten by som teraz nekomentoval). Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

hazdrova

Parádne vypracovaná a vygradovaná drámička založená v podstate na vydesenej Julii Roberts. Lucasovi Hedgesovi podľa mňa zaškodilo, že hral v dvoch podobných rolách (Boy Erased) v ten istý čas a nebolo vidno odlišný herecký výkon. Inak sa mi to veľmi páčilo a bolo to veľmi realistické! 3,7* ()

PlysovyMacko

Film sa venuje vzťahu matky a syna zavisleho na drogách, ktorý príde na Vianoce domov. V prvej polke filmu si hľadajú k sebe cestu a v druhej chlapec zmizne aj s jej autom. Julia je v role zúfalej matky, ktorá spraví pre syna cokolvek výborná. Časť s drogovou skupinou mi prišla pritiahnuta za vlasy. Páčila sa mi scéna, kde bolo vysvetlene ako sa chlapec stal závislým. Koniec veľmi smutný. ()

rigby

Snad ani nepřekvapilo. Opět hysterický Julia Roberts a o ostatních postavách vlastně nevím nic, protože mi byly všechny snad ani ne nesympatické, jako spíše zcela lhostejné. Herecké výkony jsou na první pohled přehrávané, předstírané, nezajímavé. Za celou dobu nezaujme jediná větička, jediné gesto, jediná scéna. Ale někdo jiný možná smysl vzniku tohoto filmu najde, já už ho hledat rozhodně nebudu. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()