Vadí nevadí

Vadí nevadí

• Kanada

Horor / Thriller

USA, 2018, 103 min

Horor roka to nebude, ale mohlo to dopadnut aj horsie. Dej celkom odsypal a napriklad uloha na streche bola zaujimava. Nechapem vsak, aky zmysel mali tie prihluple uskrny, ktore skor pobavili ako nahnali strach. A nezabudnite, ze vsetko a vsetkych najdete na Googli a Facebooku a hlavne sa tagnite.(14.4.2018)

• MrHlad

Nic tak debilního jsem snad nikdy v životě neviděl.(17.4.2018)

• Psychor

Jakožto zdejší hororový expert mohu s čistým svědomím prohlásit, že nominace na nejhorší horor roku snímku Blumhouse's Truth or Dare v žádném případě neunikne. Vážnost situace názorně dokumentuje i marketingový tah s obohacením jména filmu o název produkční společnosti za účelem odvrácení očekávaného kasovního fiaska. Režie se Wadlowovi rozpadla pod rukama do takové míry, že Truth or Dare místy získává pachuť parodie. Lekačky založené na prudkém nárůstu hlučnosti o desítky decibelů již neodmyslitelně patří do pracovního inventáře neschopných režisérů. Nic nového. Jenže v případě Wadlowa lze hovořit přímo o hororovém zoufalství, které je podtrženo absurdními nápady à la jokerovský úsměv, jenž v divákovi nevyvolává hrůzu, ale naopak ho rozesmívá. Závan příběhové originality také nečekejte, prakticky se jedná o spin-off Final Destination; avšak s nekreativními úmrtími a v košer verzi. Z televize posbíraní (ne)herci pak celou tu bídu dokonali. Odpad!(19.4.2018)

Jako by se nás producenti ptali: Cílovku jsme si vybrali diváky končící na -náct. Vadí, nevadí? Pokud vám to vadí a řadíte se mezi -cetníky, tak si film neužijete. Uvidíte pouze další paralelu na Nezvratný osud s pár prvoplánovitýma lekačkama a tradiční smetánkou amerických teenagerů, který vymíraj dle očekávání diváka. Nebo na jejich hru přistoupíte a užijete si "oddechovej" thriller, kterej neurazí. Pak si třeba všimnete pár trefnejch vtípků, že se v rámci žánru postavy chovaj celkem racionálně a že některý úsměvy jsou pěkně děsivý. A bonus? Krásná parodie sociálních sítí a internetu. Že si na googlu už najdete něčí adresu, na fejsu s kym se kamarádí, policajti vám předhodí obsah messengeru a konec to zabije totálně. Když se dneska ve filmech satira na tenhle problém objeví, má u mě bod, a horor dvojnásob. Blumhouse rozhodně umí víc, ale na to, že z Truth or Dare je cítit jen snaha o kasovní jednohubku pro mladistvý skupinky, tak se člověk pobaví. 60 %(17.4.2018)

• Jenda

Parta sociálně neuvědomělých středoškolských odpadků odjede do Mexika ztřískat se do němoty a utužit svá "přátelství" a přiveze si odtamtut hispánského démona s perfektní angličtinou, který je nenápaditě kosí, když si nechtějí hrát. Neděsivý horor postavený na stejných rysech, na jakých byl postaven třeba Final Destination nebo Kruh. Co je překvapující, dialogy nezní jako by je psal někdo po lobotomii a herci nehrají tak, jako kdyby zrovna vypadli z něčeho na úrovni telenovely. Celkově ale víceméně nuda, na kterou do týdne zapomenu. Od Jeffa Wadlowa už jsem viděl lepší kusy.(17.4.2018)

Jasně, žádná bomba pecka horor to není, ale v rámci možností, a s tím, s čím do toho jdete, je to přijatelný. Obyčejná žánrovka typu Pravda nebo Úkol. Otázky i úkoly se začnou stupňovat a vyhrocovat. Klidně tomu mohli ještě trochu naložit. Atmosféra u těchhle levnejch hororů rozhodně nemůže fungovat, ani ty postavy nejsou zrovna špičkový, ale co potěší, jsou ty nechutný creepy úšklebky. Tipuju, že na to hodně rychle zapomenu, ale konec dost překvapil a holky maj na nějakou chvilku klid :)(19.4.2018)

Už podle traileru jsem si říkala, že se bude jednat o typický teenagerovský film, který pro mě bude totální hovadina a propadák, nakonec jsem mile překvapená. Horory moc nemusím, většinu hororu mám ruku před očima a čtu si titulky, dokáže mě vylekat i samotná hudba, ale je to součást kinematografie, takže se sem tam na nějaký podívám. Na tenhle film jsem se dokázala dívat s otevřenýma očima po celou dobu. Není to strašidelný skoro vůbec (snad až na dvě lekavé scény), proto to neberu jako horor, ale spíše jako thriller, což funguje daleko lépe. Příběh je zajímavý, napínavý a ani občas i dost naivní. Konec mě hodně překvapil a nakonec jsem si z toho odnesla to, že jsme všichni na světě zbabělý lháři, takže občas neuškodí se zeptat na otázku "Vadí nevadí?".(21.4.2018)

S tím jak divák bude vnímat Vadí nevadí záleží na tom, zda uzná, že je to pouze film který cílí na náctileté. Pokud divák čeká něco víc bude zklamán, pokud se podřídí tak se dočká slušné oukey oddechovky. Novinka studia Blumhouse opravdu nemá na rozdíl od loňského Uteč žádný velký přesah v horrovém žánru ale v dnešním světě se jedná o slušný nadprůměr. Jedná se v podstatě o jakousi novou verzi Nezvratného osudu s nevyhnutelnou smrti a dodržováním pořadí s tím, že tentokrát je tu i démon co si obléká cizí těla. Právě ale díky tomu, že se jedná o práci od Blumhouse to není žádná totální břečka. Je to film opravdu pro mladé s mladými hrdiny kteří používají Instagram a Snapchat. Film reflektuje to jak funguje svět přeplněný sociálními médiémi: Smrt kamaráda všichni natáčí a rozesílají přes Facebook nebo si policie dohledává informace podle IP adresy. Ten film ale vůbec neděsí. Lekačky v něm jsou ale nefungují což je škoda. Je překvapující, že více fungují vztahy postav a jejich rozhovory což u horrových filmů není zvyk. Překvapením je také to, že se ty postavy nechovají dementně. Přemýšlejí racionálně a občas dostanou perfektní nápad jak se zbavit toho co je právě pronásleduje. I když jim to úplně nevyjde. A navíc v tom filmu není nějaká otravná milostná linka za což musím dát plus. Na horrový žánr se tedy jedná o nadprůměr, co se týče filmového celku je to trošku slabší. Jako horrová oddechovka to však funguje takže palec nahoru!(21.4.2018)

Nechapu ten hate. Je to presne tak, jak jsem si to predstavoval. Neni to nejlepsi od Blumhousu ale jako levna zabava to obstoji. Ja jsem se bavil!(13.4.2018)

Hodně vyměklý horor což dokazuje i přístupnost do 12 let. Ono úplně hororových scén se zde člověk moc nedočká, ale dívat se na to dá v pohodě a nudit jsem se nenudil. Je jen škoda, že potencionál byl na vyšší úrovni viz konec, ale třeba si dělají půdu pro pokračování. P.s, víte jak poznáte kvalitní horor Psychor tomu dá odpad.(20.4.2018)

• Sydonai

Vadí nevadí má největší nedostatky ve dvou místech: 1) nevyužívá plný potenciál hry na maximum a 2) absolutně nezvládá v divákovi vybudovat napětí. Člověk by filmu i odpustil, že první půlka postrádá originální prvky či kvalitnější herecké výkony, ale bohužel nezvládá odevzdat, co slibuje z valné části ani v té druhé. Za mě vadí...hodně vadí! 30%(13.4.2018)

Strašlivě béčkový formát. Díky bohu jsem měl velmi nízká očekávání a z filmu vzešla příjemná jednohubka. Klišé jsou servírovány rychlím způsobem a celá myšlenka je poměrně uspokojující. Označení -zábavná ptákovina- je na místě. 55%(19.4.2018)

• dynamic_duo

Hoodně slabej průměr(21.4.2018)

Prečo všade toľko hejtu?? Náhodou to bolo celkom fajn. Šiel som do kina po prečítaní pár tunajších komentov, čiže som nič extra nečakal, skôr som tam šiel aby som si utvrdil, že to bude fakt na nič. No na prekvapenie sa nič také nedialo a videl som úplne v pohode oddychový thriller/horor.. Ten koniec ma však úplne dostal :D.. nechápačka :)(21.4.2018)

• Fibonacci

natiahnutá americká tínedžerská chriapka bez štipky strachu, napätia, ale za to s humorom a romantikou. akoby sa počas filmu samotny film nevedel rozhodnuť, čo to vlastne je. začalo sa to slušnou 1 ľakačkou a tam to sa žáner hororu aj skončil. pokračovalo to ako thriller, no ten skončil asi niekde v polovici, ked sme už len čakali či to bude truth or dare. ku koncu sa nám ukázal nový žáner filmu, a to romantika v podobe sekse-kekse, v asi tej najnevhodnejšej chvíli. bolí ma srdce z týchto "NeviemSaRozhodnúťAkýSomFilmTakBudemVšetky". nerád to hovorím, lebo milujem horory a rád sa bojím, ale dnes je to bieda s týmto JéanErom.(22.4.2018)

• Dudys41

Horror pro malé děti. Jak se takovýto film může dostat vůbec do kin je mi záhadou.(22.4.2018)