Rytmická sekce

• Velká Británie The Rhythm Section (více)

Stephanie Patricková (Blake Livelyová) je obyčejná žena, která se ocitne na cestě k sebedestrukci poté, co její rodina tragicky zahyne při letecké havárii. Život jí změní zjištění, že celou nehodu někdo zavinil záměrně. Stephanie se vrhne vstříc temnému a složitému světu, aby se pomstila viníkům a dosáhla kýženého vykoupení. Ve snímku Rytmická sekce, který natočil režisér Reed Morano (Příběh služebnice) podle stejnojmenné knižní předlohy spisovatele Marka Burnella, se v hlavních rolích představují také Jude Law a Sterling K. Brown. (HBO Europe)

eraserhead666

Jsou herci, kteří ustrnu v jedné poloze (ne nutně špatné) a tu pak aplikují do jakéhokoliv filmu, v němž hrajou. Lively byla v každém filmu, co jsem s ní viděl pokaždé jiná (a popravdě, kdyby nebyla napsána v titulcích a neměla tu výraznou pihu na obličeji, ani bych ji tady nepoznal. Klad. Ač je nutná jistá zkratkovitost, neudělali z její postavy nemilosrdnou drsnou vražedkyni, která se neohlíží a jde "přes mrtvoly". Klad. Hezké prostředí. Klad. Hudba. Klad. I v akčních scénách pomalejší tempo. Klad. Ani ve svém žánru to není žádné veledílo, ale koukalo se na to fajn. ()

Morholt

Tak mohlo to být solidní revenge béčko variující kromě jiného i mou oblíbenou Nikitu, ale bohužel. Reed Morano se totiž snažila z šestákového námětu vytřískat něco víc a tak se soustředila především na vývoj hlavní hrdinky z vysmahlé šlapky na zabijáckou mašinu. A to zrovna moc nevyšlo. Ani po prodělání úmorného a z filmového hlediska nudného tréninku bych tuhle holku nenechal nalíčit ani pastičku na myši, o čemž mě děvče přesvědčilo při každém nasazení. Ale i to by se dalo přežít, kdyby akce měla koule. Jenže neměla. Byla špatná sama o sobě a celkovou mizérii ještě podtrhla příšerná kamera. Ani z herců jsem nebyl paf. Law se tím pronudil a Blake Lively, byť jí normálně žeru, tady příliš nepřesvědčila. Pořád čekám, kdy režisérka naváže na výborný Meadowland. 30% ()

luka4615

Unylá rádoby akční záležitost, v níž sledujeme zanedbanou Blake Lively jakožto stroj na zabíjení na cestě za pomstou. Námět snímku The Rhytm Section zněl jako další povedená akční jednohubka, nicméně samotné zpracování hodně pokulhává. Je to dáno zejména podivnou kamerou, střihem a scénářem, který prostě nemá na to, aby udržel Vaši pozornost po celých 109 minut. Ve finále zde tedy stojí za zmínku pouze zajímavý výcvik od mentora s mimikrami Jude Lawa a nádherné reálie Skotska. Ale to je na nějaký alespoň průměrný divácký zážitek vážně hodně málo. Škoda. „Kaif was the target... everyone else was collateral damage they needed to show that Reformers could be got to anywhere.“ ()

Lacike

Brutálna Nikita s osobným motívom. Proste film o jednej fetke, ktorú nejaký agent za 8 mesiacov vycvičí, aby sa pomstila za smrť svojej rodiny nejakým teroristom. Našťastie scenárista mal dosť rozumu a tak sa z nej za tak krátku dobu nestane supermegadokonalá chladnokrvná mašina na zabíjanie, ale trochu drsnejšia žena, ktorá robí chyby a nakoniec väčšinou skôr bojuje o svoj vlastný život. Bohužiaľ príbeh hlavnej hrdinky ma vôbec nebavil. Proste nesympatická fetka a bolo mi jedno, že má k svojmu stavu dobrý dôvod. Akčných scén je tiež dosť málo. Maximálne tak 10 minút a dočkáme sa skôr komorných vecí ako pár bitiek alebo jedna naháňačka. Za ne dávam jednu hviezdičku a druhú za charizmatického drsniaka Juda Lawa, ktorý tú fetku väčšinu filmu trénuje. Celkovo to je ale nudný a málo akčný podpriemer. 4/10. ()

M.i.k.e

v jádru klasické drama/thriller o cestě za pomstou,které sice do žánru nepřináší nic nového,ale kouká se na něj překvapivě celkem dobře (btw stopáž uvedená zde nesedí o víc jak 30 minut).Blake Lively je nejdřív happy,ovšem potom co přijde o celou rodinu při pádu letadla si nejprve zkurví účes a pak začne šlapat a fetovat.Během toho se ale dozví,že pád nebyla náhoda,ale teroristický útok a rozhodne se tak svoje příbuzenstvo pomstít.k tomu jí pomáhá vysloužilý agent Jude Law.Pozitivum je rozhodně to,že ač hlavní hrdinka projde nějakým tréninkem,tak se z ní nestane neomylný zabiják typu Brutální Nikity,dělá chyby,pochybuje a různě se v tom všem plácá.Alespoň,že ten účes si nakonec změní.K tomu všemu pak hraje pro podobný film trochu netypická hudba,která mě ale dost bavila...60% ()

Figu

Naprosto náhodně jsem na Rytmickou sekci kápl, takže úplně bez očekávání a emocí. Říkal jsem si, že Lively a Law bude záruka kvality, ti to ovšem odjeli fakt na půl plynu. Je to velice oku nelahodíc natočený, se spoustou hluchých pasáží a takřka bez pořádné akce... Jak to u mě začalo, tak to i končí. Vše naprosto bez emocí... Velká tečka. 50% ()

bourec

Blake je jedna z těch hereček, na kterejch můžu oči nechat.Pomsta ve filmu je něco, co mě dokáže přilákat,a když je dílo dobře natočeno, tak i uzemnit.Ale Morano chtěl trochu uhnout do strany,nechtěl to natočit úplně klasicky, a nepovedlo se to.Bezbarvá nuda,kdy z totální trosky na fetu se stane pomstychtivej vrah.Problém je v tom, že je tady roztřesená kamera, akce je špatná, blbě nasnímaná, a je jí málo.Slabej odvar.40%. ()

papaJA21

Myslel jsem že roztřesená kamera už vyšla z módy, tak asi ne. Celkově po řemeslné stránce je to dost hrůza, světla, střih, kamera. Základní myšlenka je zajímavá a měla by potenciál i na nějakou delší řadu. Scenář už ale tak úplně nevyšel Bohužel se utápí v neustále se opakujících iritujícícch flashbacích, které mají nakonec stopáž na půlku filmu. ()

Johnny.ARN

Zas si niekto dal trochu viac bieleho, pohladkal si kozy a povedal si, že prečo by žena nemohla natočiť o žena ďalší špionážny thriler? A jak to dopadlo? Zmes nudy, chabej a neuveritelnej akcie, nesympatická marha a Law, ktorý to zobral kvôli splátkam hypotéky. Chudáci teroristi a tajné služby, keď ich vedia vyliskať novinári a feťácke kurvy. 1 z 5 ()

Timak

Slabota, slabota. Těšil jsem se na něco podobného, co jsem dostal v roce 2010 s Jolie a jejím "Slanečkem", akorát v lepším obalu (Blake je pro mě rozhodně větší šťabajzna). Ale teda takovou nudu jsem vážně nečekal. Navíc Blake po většinu filmu má sestřih na kluka (fuj) a ještě vypadá hrozně. Akce dost mizerná a příběh je blbej až na půdu. Akorát to Skotsko je opravdu nádherný - škoda jen, že ho tam není víc. Suma sumárum - zabitej čas. ()

VanTom

Prosté "špiónské revenge" ze sebe dělá něco víc, takže se pomalu, až umělecky nimrá v pocitech traumatizované hlavní hrdinky, zfetované štětky podstoupivší zabijácký výcvik. Kvůli "snaze o realističnost" postrádá drajv, akci zastupuje jen několik upachtěných fyzických rvaček a automobilová honička, repetitivně snímaná ze sedadla spolujezdce. Nějak k sobě námět a zpracování neladí. ()

mkubalikova

V aktuálním filmovém suchu lepší než drátem do oka, ale velká pochvala to není. Blake si vybírá zajímavé projekty, tady ale šlápla vedle. 60% ()

JohnSmith

Ač mám Blake Lively rád, tak tohle se moc nepovedlo. Sice předvádí svůj osobitý herecký přístup drzého spratka, ale to je tak vše. Nemastné, neslané, žádné napětí, trocha akce, jinak nic. ()

MI-380

Blake Lively zdevasovaná, ušmudlaná, krásná, pod detailním dohledem roztřesené kamery na cestě pomsty. 65 %. ()

Hollohlaway

Očividně neáčková produkce s áčkovými herci a vysloveně céčkovým scénářem. Zápletka je sice jednoduchá, ale v průběhu děje to stejně nedává kolikrát smysl. Úvodní rádoby vycvik je těžce neuvěřitelný a přeměna v cvičeného zabijáka, která v podobných filmech bývá i tak urychleně odbavená, tady šla vysloveně turbotempem. Blake Lively mám docela rád a její fyzické hraní se tady celkem hodí, ale jinak to nešlo ani cestou zábavného béčka, ani rafinovaně vystavěného thrilleru, ani civilnější verzí Brutální Nikity. Trochu to dotáhnout a mohlo to být solidní, nevím v čem byl problém, ale skoro to člověka nezaujme. ()

blackkocour

Kdo by čekal, že i Katka Bradáčová dokáže obstojně zahrát něco, aniž by měla pořád v hubě nějakou stříkací injekci, či pytel mouky u kotníku v botě.. ()