Jde o hororovou antologii, která v sobě skrývá pět povídek. Každá z povídek začíná v kině poté, co divák usedne do sedačky. Promítač smrti (Mickey Rourke) pouští příběh, ve kterém hraje samotný divák. A to určitě nevěstí nic dobrého. (pornogrind)

LIVINGDEAD

50% Konečně horrorové povídky, které docela ušly. Až na tu sračku "This Way to Egress" - o pošahané krávě. To byla hovadina. ()

ricci.s

Úplne pohodová antológia, síce s naozaj dosť slabým rámcovým príbehom, ale zase na druhej strane mi to vynahradili jednotlivé segmenty, ktoré sú podľa mňa dostatočne zábavné a kvalitatívne rozhodne vyššie, ako ich hodnotí kolega podo mnou. Prvá lesná vyvraždovačka s prvkami sci-fi zaujala kvalitným gore a dostatočnou akciou (80%), druhá o vtipnom plastickom chirurgovi kvalitnými maskami a pointou (70%), tretia je nenáročná splatterová vyvražďovačka deciek, čiže super, opäť krv a gore, to je moje (80%), štvrtá čiernobiela mi síce úplne nesadla, ale ženská potulujúca sa po špinavých chodbách a vidiaca znetvorených ľudí má taktiež niečo do seba. Prišlo mi to síce menej napínavé, ale dejovo celkom zaujímavé (65%). Posledná - kvalitka. Hra na mačku a myš medzi zabijakom a faganom po nemocničných chodbách v spoločnosti duchov. (80%). Nie že by som sa z tohto filmu išiel pototo, ale vo väčšine súčasných poviedkových hororov je sledovateľných iba minimum / menšia časť / polovica (veľmi zriedka väčšina) poviedok. Tuto to neplatí, a všetci režiséri do jedného odviedli slušnú robotu. Áno, je to podobné ako podarený starší Trapped Ashes, a hodnotím preto rovnako. ()

EvilPhoEniX

Očekávaná antologie je nakonec pouze průměrem. První povídka od Alejandra Brugués ( Juan de los Muertos) je parodií na kempové slashery a zaujme poctivým Gore, slušnými maskami a nečekaným vyústěním, avšak zamrzí ochotnické herecké výkony, dialogy trhající uši a vcelku velká naivita. 60% Druhá povídka je od Joe Dante ( Gremlins), která je nečekaně nejlepší. Pojednává o zvráceném plastickém chirurgovi, kterého si objedná snoubenec pro svou snoubenku, aby ji spravil tvář. Skvělé masky, dostatek napětí a slušná pointa. 75% Třetí povídka od Rjúhei Kitamury (Půlnoční vlak). Splatter v katolické škole s posedlými dětmi. Slušné gore, sexy jeptiška. ale opět to kazí nepřesvědčivé herecké výkony a je to poměrně dost přehnané. 60% Čtvrtá povídka je od Davida Sladea ( 30 dní dlouhá noc) a je překvapivě nejslabší. Je černobílá a pojednává o ženě, která se bloumá po chodbách a vidí znetvořené lidi. Opět slušné masky, ale velmi nezáživné a poměrně nudné. 50% Pátá povídka je od Micka Garrisse ( Sleepwalkers) naháněčka v prostorách nemocnice, kde psychopat jde po malém chlapci, který zároveň vidí mrtvé. Zřejmě druhá nejlepší povídka s dostatkem napětí a porcí násilí. 65% Ve výsledku spíš zklamání. Rozhodně potěší Gore, které se objevuje takřka v každé povídce, ale je to velmi špatně a nepřesvědčivě zahráno a background story taky za moc nestojí. Dalo se, ale vzhledem k výběru režisérům se z toho dalo vytřískat víc. 60% ()

xxmartinxx

Hororové antalogie jsou fajn věc. A taky příležitost, jak vzít žánr s nadhledem, aniž by bylo nutné vymýšlet komplexní příběh ospravedlňující stylizaci. Zde ale segmenty s jen minimem výjimek (černobílá pasáž) vypadají ne jako hrátky zručných filmařů, ale jako nepříliš umné pokusy o parodii na horor. ()

George Stobbart

Jedna trápna pičovina strieda druhú a ja strácam dve hodiny života na tom, aby som zistil, že kedysi nádejní hororoví tvorcovia stratili svoje kúzlo. Nemienim však strácať ďalšie minúty tým, aby som to tu vycifril na desatinné percentá a odmocnil overálnym príbehom ako poniektorí tunajší kurzoví špecialisti. Nečakal som, že by v dnešnej dobe ešte dokázala vzniknúť dobrá hororová antológia, ale toto ... nemám slov. ()

Eliott

Další vydařený povídkoví horor ve kterém osudy náhodných lidí důmyslně prováže Mickey Rourke ve svém kině. Je velice těžké film hodnotit jako celek a tak ohodnotím každou povídku zvlášť, ale s celkem jsem velmi spokojený a již vím, že to budou čtyři hvězdy. Na rozjezd tu máme horor parodii na slashery a podobné vyvražďovačky od režiséra (Alejandra Brugués) o kterém dnes slyším prvně. A připravil si velice dobrý příběh se zajímavým motivem, spoustou krve a velice vtipnými prvky. Celé dílo by mne asi tolik nebavilo, ale jako kraťas je zcela ideální a tak dávám 80%. Následovala povídka již od známějšího rožiséra (Joe Dante) a ten svůj příběh zpracoval ještě lépe. Dílo již není pouhou komedií, ale má skvělou atmosféru a jde z něj dokonce stach. Konec diváka donutí k zamyšlení zda té dívce přecijen nechtěli skutečně pomoci, jestli náhodou není její přítel ujetý na nestvůry a nebo ji chtěli obrat takříkajíc o materiál a odhodit? 86%. Třetí povídka (Rjúhei Kitamury) byla o něco slabší na způsob vymítání ďábla, kde příliš nefungovaly strašidelné prvky a zafungovaly až prvky komediální, ve kterých kněz seřezal malá děcka mečem. Závěrečná scéna byla také uspokojivá, ale přesto to stačí pouze na 60%. Následná černobílá epizoda od nejlepšího režiséra z této pětice (David Slade) se mi zprvu moc líbila. Bohužel však nakonec příliš nezapůsobila, což si vysvětluji přehannými očekáváními a také, protože jsem od ní čekal mnohem lepší vysvětlení zápletky Proto jsem nebyl s otevřeným koncem příliš spokojený 55%. To nejlepší přišlo na nakonec (Mick Garris). Duchařina ve stylu Šestý Smysl kombinovaná s naháněčkou se zabijákem po nemocnici. 90% Na závěr už jen uvaděč doplní nezbytné a propojí tak nápaditě příběhy všech, co běží na pozadí a konec. PS: Velice se mi líbí různorodost každého povídky. 74% ()

darkrobyk

Příjemná hororová antologie pro nenáročného diváka určená k oddechu. První povídka v sobě sloučila slasher a sci-fi téma. Šílený svářeč své oběti zabíjí sečnými a bodnými zbraněmi a pak je pěkně opálí plamenem. Odkaz na Psycho se nachází ve sklepě. A navrch je zde meteorit....ten většinou nepřináší nic dobrého. Klinika specializující se na plastickou chirurgii dokáže udělat s vaším tělem cokoliv. A hlavní hrdinka se znetvořenou tváří se nepřestane divit, jak ji vylepšili. Odkaz na Total Recall. Satanistická povídka o kostelu a hříšném knězi s odkazem nejen na Omen a Exorcistu je nejšťavnatější. Lítají hlavy, ruce i nohy. Zkrátka fajn gorefest. Černobílá šílená matka je nejméně povedená. Surrealistická hříčka má pěknou kameru, ale její vyznění mě nenadchlo. A to mám divné filmy vyloženě rád. Asi nejnapínavější je poslední povídka o nadějném klavíristovi. Přepadení v autě je intenzivní, konec bezvýchodný. Odkaz na film zmiňovat nebudu, to bych už spoileroval. Nehraje se na originalitu, ale mně to tentokrát nevadilo. ()

pornogrind

Z Nightmare Cinema se nakonec vyklubala jedna z těch slabších (podprůměrnějších) hororových antologií. První povídka mi přišla jako né příliš vtipná parodie na slashery řízlá Sci-Fi  v podobě pavoučího teroru. 2 hvězdy. Druhá povídka dala zavzpomínat na časy kdy v bedně běžel seriál Plastická chirurgie s.r.o. Oproti seriálu tady máme tak trošku pošahanýho plastickýho chirurga, kterej má evidentně tak trošku jinej názor na krásu. Tahle povídka vypráví o ženě, která prošla pod rukama tohohle "chirurgpošuka". No udělal z ní pěknou zrůdičku + poprsí alá Total Recall. Nakonec se k mamá svýho nastávajícího ale hodila. 2 hvězdy. Třetí povídka vypráví o knězi kterej v pohodě klátí jeptišku a na konci zabije spoustu dětí. I tohle na mě působilo jako špatná parodie na filmy o posednutí ďáblem a exorcismu. 2 hvězdy. Čtvrtá povídka má sice líbivej černobílej look ale obsahově je to strašná nuda. Nic nevysvětlující konec taky na kladným hodnocení nepřidá. Navíc mi byla herečka v hlavní roli krajně nesympatická. Nejslabší povídka. 1 hvězda. Pátá povídka mi přišla opět jako parodie. Tentokrát na šestej smysl. Bonusem tady byl neschopnej killer, kterej neumí zabít jednoho blbýho puberťáka. 2 hvězdy. Všechny povídky propojuje promítač smrti(Mickey Rourke), kterej taky vypadá jakoby se na něm vyřádil plastickej chirurg z druhé povídky. ()

Goldbeater

Zatímco jiné hororové antologie působí rozpačitě, protože kvalita jejich segmentů je nevyrovnaná, Nightmare Cinema působí rozpačitě spíše proto, že všechny její části balancují kolem úplného průměru. Co ovšem film stahuje dolů, je rámcový příběh The Projectionist (Mick Garris): Děsivý promítač (Mickey Rourke) láká do svého kina (ne)náhodné kolemjdoucí. Tento námět působí jen jako nezbytná omáčka, která má zaštítit jinak nesouvislé příběhy a která absolutně postrádá jakoukoliv jinou myšlenku, což ve finále pro diváka působí jako zklamání - 30%. Další jednotlivé segmenty jsou: The Thing in the Woods (Alejandro Brugués): Úmyslně překombinovaná a odlehčená parodie na „kempové/chatové“ slashery, která ale působí mírně nesoustředěně a které by sedla ještě notnější dávka humoru, přesto koukatelná zábava - 55%. Mirari (Joe Dante): Jednoduchá povídka s jasným poselstvím „plastika je zlo“. V roli démonicky milého plastického chirurga září charismatický Richard Chamberlain a Danteho schopná režie přináší zřejmě nejpovedenější segment - 60%. Mashit (Ryûhei Kitamura): Řádění démona v katolické škole a masakrování posedlých dětí. Prvoplánově krvavá blbina s poměrně špatnými výkony dětských herců - 40%. This Way to Egress (David Slade): Vizuálně nejzajímavější část, v níž je hlavní hrdinka postižena jakousi poruchou, kvůli níž vnímá své okolí děsivě deformovaně. Být tento černobílý segment o něco sofistikovanější, byl by rozhodně highlightem filmu - 60%. Dead (Mick Garris): Postřelený chlapec po několika minutách klinické smrti začíná v prostorách nemocnice vidět mrtvé, což ovšem pro příběh nemá skoro žádný přínos, protože kluk bude muset bojovat se střelcem, který ho přišel dodělat. Tak trochu mix Šestého smyslu a Hráčů se smrtí bez jakékoliv přidané hodnoty - 40%. Celkově by pak Nightmare Cinema sedlo ještě víc odlehčení a humoru, některé segmenty se zbytečně berou až moc vážně. Tematicky podobné Trapped Ashes jsem si užil o kousíček víc. [Sitges 2018] ()

Kudly4

První povídka byla slušným rozjezdem ve stylu parodie na slashery, svářeč mě fakt rozesmál, nechybělo Gore a finále s pavouky bylo výborné (5*). Druhá povídka o dívce, která postoupí plastiku a nedopadne to zrovna podle její představy, též nebyla špatná, finále, kdy se podívá na povedenou prácičku šíleného chirurga (tři kozy top !) mi vytvořila také úsměv na tváři (4*). Třetí povídka (katolická škola) byla ze všech nejslabší, potěší maximálně dobře krvavé finále, ale jinak mě moc nebavila (2*). Čtvrtá, černobílá, to bylo dobrý psycho, byla myslím nejkratší ale dost slušná (3*). Pátá povídka z nemocničního prostředí se mi zdála co se týče kvality asi nejlepší, bylo to napínavé a scéna v pitevně výborná. (4*). Potěší Mickey Rourke, jako promítač smrtí. Průměr mi říká 3,6 ale při té šílené délce, jsem se nestihl nudit, takže zaokrouhluji. Slabší čtyrečka a klidně bych si dopřál Nightmare Cinema 2 (178. hodnocení) ()

silentname

Ja som si "Nightmare Cinema" užil. Nemôžem povedať, že by film nemal určité problémy, no k tomu sa dostaneme. Antológie najradšej hodnotím štýlom, kedy rozoberiem všetky zvlášť a potom udelím celkové záverečné hodnotenie. Takže si o tom poďme niečo povedať. "The Thing In The Woods" táto epizóda sa mi páči, ale skôr ako hororová komédia, než ako reálny horor. Pôsobí to na mňa strašne 80´s a ponúka to miestami efekty, ktoré nie sú moc presvedčivé. A keď budeme mať rozuzlenie maskovanej postavy, tak to budú jedny z najvtipnejších momentiek vôbec. Možno to kvalitatívne toho moc nemá, no nemôžem povedať, že by ma to nebavilo. Vizuálne silné ale odľahčené dobrým humorom. Osobne najlepšia scénka je pre mňa keď Samantha menuje koho všetkého krv má na sebe. Celé to pôsobí, ako keby to nikto nebral seriózne a vďaka tomu je to ako malý komediálny zázrak. Takže tak to reálne aj celé vezmeme. Hodnotenie: B- "Mirare" má však už úplne iný tón a tomu som rád. Hoci mi predošla poviedka pasovala, tak serióznosť tohto príbehu ju dostáva medzi highlighty filmu. Skvelá atmosféra, veľmi dobré vyvrcholenie a zakončenie, ktoré ma skutočne dostalo. Dokonca poviem, že aj ten sen, ktorý hlavná hrdinka mala bol dobre spracovaný. Niečo mi tam od začiatku nehralo a výsledne to ponúka skutočne skvelé finále. Takže rozhodne super. Jediné čo mi tu chýba je akési vysvetlenie o čo vlastne reálne išlo. Lebo som úplne nepochopil, čo sa vlastne na tomto mieste deje a pre koho. Hodnotenie: A- "Mashit" má skutočne strhujúce a vizuálne tvrdé finále (hoci s miestami fakt otrasnými efektami), no neviem čo si mám o tomto príbehu reálne myslieť. Pravda je taká, že s výnimkou gore toho v sebe moc nemá. Žiadnu nejakú myšlienku a je to len pohľad na veľkú dávku krvi. Kým neprišlo to finále, tak tu bolo vizuálne pár dobrých momentiek. Je to proste trošku zlepenec. Pre mňa asi najslabší príbeh. Ale okey. Hodnotenie: C+ "This Way to Egress" som videl, že je pre mnohých najhorším príbehom. Pre mňa to však má podľa mňa dosť dobrú atmosféru. Tou čiernobielou, tými špinavými chodbami, faktom, že nevieme čo sa reálne deje. Má to dobrú paranoju a uspokojivý záver. Asi mám rád príbehy, ktoré vedia robiť veľa len lokalitou a pár postavami so znetvorenými tvárami. Funkčné. Hodnotenie: B. "Dead" je podľa mňa vynikajúce zakončenie filmu. Nielen, že má film dobré momentky, ale okrem toho aj celkom originálne momentky v tomto žánri a prekvapivé zakončenie, ktoré mi z nejakého dôvodu vôbec nenapadlo. Nevysvetlím vám to. Ale ako to prišlo, tak ma to skutočne celkom vydesilo. Čo mi však nie je jasné je smrť Casey. Neviem to nijako vysvetliť. Proste tomu nerozumiem. Ale inak super. Hodnotenie: A-. Toľko k jednotlivým poviedkám, no problém je tu ešte jeden. Celé je to pretkané líniou z kina, kde je Mickey Rourke premietačom. Najprv som si myslel, že tam nebudeme mať líniu, ktorá to všetko prepojí, no popravde jej tu vôbec nerozumiem. Čo sa tým ľuďom stalo? Prečo sa stalo? Je to celé nejaké divné. Plus som si kládol otázku, či všetci videli skutočne aj ľudí, ktorých tie postavy v realite poznali? Celkovo si myslím, že film stojí za pozornosť. Minimálne samotné poviedky sú podľa mňa dobré. Čeknite si ho a uvidíte sami. Celkové hodnotenie: B+ () (méně) (více)

SeBig

Některý scény byly celkem psycho..od druhý půlky už mě to moc nebavilo, ale rozhodně se moc nudit nebudeš. ()

JASON_X

Ze všech povídkových horrorových filmů, kterých jsem viděl už spoustu, je tenhle určitě v nadprůměru. Příběhy mají slušné tempo a ani jeden není vyloženě slabý. Jen ten propojovací (The Projectionist, režie i scénář Garris), s mihnuvším se Rourkem, je úplně zbytečný, ale to tak bývá u povídkových filmů vždycky. 1(The Thing In The Woods, režie i scénář Brugués): Začíná se na nevážnou notu, hororová parodie/komedie, ale s několika hezkými momenty (třeba "rozštěp" hlavy) a obsahem dost členitým i bohatým na celovečerák. Kombinace slasheru a invaze parazitického šmejdu z vesmíru, to můžu. 2(Mirari, režie Dante): Slušná psychárna, vhodná ke zhlédnutí před plastickou operací obličeje. Kdo by při ní nevzpomněl na Dentistu? 3(Mashit, režie Kitamura): Můj oblíbený japonský zběsilec tentokrát ne snad přímo zklamal, ale nenaplnil moje očekávání. Že by léčba dětského traumatu scénáristky z pobytu v katolické internátní škole? Nebo vyřizování si účtů s neoblíbenou katolickou církví? Chaotické, nepřesvědčivé, trikově slabé. Ale šukačka kněze s jeptiškou pobavila. 4(This Way To Egress, režie Slade): Černobílá cronenbergovská psychedelie, asi nejhorrorovější povídka z celého filmu, s temnou a hutnou atmosférou, kterou bohužel kazí dva otravní fakani. 5(Dead, režie i scénář Garris): Nevěřte mrtvým, i kdyby to byla vaše matka. Tedy pokud chcete zůstat naživu. Obsah drsný, ale natočeno přitom vcelku decentně, ve stylu softhorrorů pro mládež. ()

Astaroth12

Uz dlho som nevidel kvalitnú antológiu a po pozretí tohoto zázraku, môžem z určitosťou vyhlasiťť, že ešte nejaký čas, ju neuvidím, lebo tato do tej kategórie rozhodne nepatrí. Nechcem tu rozpisovať jednotlive poviedky, nemam na to ani chuť a ani to nikoho nezaujíma, tak načo by som to asi robil, že? Poviedky robili pre mna známy režiséri, M.Garris (jazda na strele, Critters 2), Joe Dante(Gremlins, Vnútorný vesmír), Alejandro Brugués(Juan de los Muertos), Rjúhei Kitamura( Polnočný vlak,No One Lives), David Slade(30 dní dlhá noc), takže kvalitní režiséri, ktorí stvorili, ale aj kvalitný brak. Žiadna poviedka nieje až tak dobra, niektoré sa opierajú o dosť šťavnaté gore, ale po príbehovej stránke, je to po väčšine len veľmi chaotické a niekedy až celkom nepochopiteľné. Dosť mi to pripadalo lacne, len aby sa niečo natočilo i keď vo výsledku, to veľa vody nenamúti a to je fakt. Podpriemerná antológia, kde ani zvučne mena režisérov, nezaručia kvalitu filmu. Hold nie všetky nápady v hlavičke, sú aj sfilmovatelné, slabé 2* a to som už tušil, že sa mi to páčiť nebude, po zhliadnutí trápneho plagátu. ()

ledzepfan

Jediné co stojí za řeč je ta černobílá, krásně snová pasáž.. vše ostatní je nedonošenej sranec. Jde v tom cítit ten potenciál a v rukou opravdových mistrů žánru by se z toho dal vytěžit aspoň solidní průměr, ale takhle je to skoro k posrání.. Rourka mám rád, ale tady je zbytečnější než automat na šprcky na ostrově Lesbos.. Už u druhé povídky každému docvakne, že všechny skončí pro protagonistu špatně, takže napětí se nekoná.. Technicky je to taková sterilní šeď..... Smůla, tohle mě nechytlo. ()

stration

Celkem příjemný hororový výběr pěti povídek, které, jak to tak bývá, celkem kolísají ve své kvalitě. Potěšily ty, ve kterých bylo nějaké gore, Richard Chamberlain a Mickey Rourke ve vedlejších rolích. Nic, na co bych dlouho vzpomínal, ale na večer, kdy tradičně není nic v bedně, celkem dobrý. ()

oveckaoa

Film se skládá z 5 povídek: 1. Je o bandě studentů co si vyjede na výlet.Po cestě tam v okolí spadne meteorit a oni to jdu prozkoumat díky tomu něco uvolní a napadne je to. Pak se to posune v čase a jich tam zabíjí někdo v svářečském obleku Tahle povídka má dobrý příběh a slušné gore 80 procent 2. Žena po automobilové nehodě jde na plastiku, aby se líbila svému nastávajícímu. On má, ale hodně zvrácené choutky Dalo se to na konci je to slušný bizár navíc jeho matka na konci vypadá jak Tara Reid 60 procent 3. Na katolickou školu zaútočí démon Moshis (nebo jak se jmenoval) a posedne všechny děti. Zůstává pouze otec a abatyše a ti se snaží ubránit. Tahle povídka má parádní gore a je nejkrvavější létají tam nohy ruce hlavičky a krve by se člověk nedořezal. Kazí ji jen konec 80 procent 4. Žena vidí všude znetvořené lidi doktor se ji snaží přesvědčit, že se jí to zdá. Později zjistí, že je z jiné doby a vrátí se tam. Tato povídka je černobílá a je to největší sračka absolutně zde nic nedává smysl (proč viděla takové lidi se nedozvíme? proč po ní chtěli, aby se zabila se nedozvíme? a z jaké byla doby a jak se tam dostala do budoucnosti už vůbec ne?) 0 procent 5. Kluk přežije masakr svých rodičů a díky tomu, že byl 17 minut v klinické smrti mluví s mrtvýma a vidí je. Mezitím ho chce zpět jeho mrtvá matka (tato linka se neřeší a ani nedořeší což je škoda) a honí ho i vrah jeho rodičů jelikož viděl jeho tvář a nechce , aby svědčil. Ta duchařina tam nedává moc smysl a je tam nejspíše jen kvůli tomu, aby se prodloužila stopáž 60 procent Celkově lepších 60 procent s tím , že bych byl ochoten možná i dat 4 hvězdy. Proti Trapped Ashes, kterému jsem dal odpad zázrak . ()

Asmodin

Povídka o mimozemských pavoucích, plastické chirurgii, posedlosti ďáblem, šílenství a duchách... snad jsem nějakou nezapomněla. Po shlédnutí první povídky jsem si myslela, že jde o parodii, ale vraždění posedlých dětí bylo supr. Nemyslíte, že si z povídky o plastické operaci dělali srandu z Mickeyho Rourkea? ()

Malý obchod hrůz čeká návrat

Malý obchod hrůz čeká návrat

16.03.2024

Pokud si občas říkáte, že masožravé rostliny nemají na velkém plátně dostatek reprezentace, možná se to brzy změní. Podle informací serveru Deadline je totiž v přípravách nová verze klasické… (více)