Jde o hororovou antologii, která v sobě skrývá pět povídek. Každá z povídek začíná v kině poté, co divák usedne do sedačky. Promítač smrti (Mickey Rourke) pouští příběh, ve kterém hraje samotný divák. A to určitě nevěstí nic dobrého. (pornogrind)

Eliott

Další vydařený povídkoví horor ve kterém osudy náhodných lidí důmyslně prováže Mickey Rourke ve svém kině. Je velice těžké film hodnotit jako celek a tak ohodnotím každou povídku zvlášť, ale s celkem jsem velmi spokojený a již vím, že to budou čtyři hvězdy. Na rozjezd tu máme horor parodii na slashery a podobné vyvražďovačky od režiséra (Alejandra Brugués) o kterém dnes slyším prvně. A připravil si velice dobrý příběh se zajímavým motivem, spoustou krve a velice vtipnými prvky. Celé dílo by mne asi tolik nebavilo, ale jako kraťas je zcela ideální a tak dávám 80%. Následovala povídka již od známějšího rožiséra (Joe Dante) a ten svůj příběh zpracoval ještě lépe. Dílo již není pouhou komedií, ale má skvělou atmosféru a jde z něj dokonce stach. Konec diváka donutí k zamyšlení zda té dívce přecijen nechtěli skutečně pomoci, jestli náhodou není její přítel ujetý na nestvůry a nebo ji chtěli obrat takříkajíc o materiál a odhodit? 86%. Třetí povídka (Rjúhei Kitamury) byla o něco slabší na způsob vymítání ďábla, kde příliš nefungovaly strašidelné prvky a zafungovaly až prvky komediální, ve kterých kněz seřezal malá děcka mečem. Závěrečná scéna byla také uspokojivá, ale přesto to stačí pouze na 60%. Následná černobílá epizoda od nejlepšího režiséra z této pětice (David Slade) se mi zprvu moc líbila. Bohužel však nakonec příliš nezapůsobila, což si vysvětluji přehannými očekáváními a také, protože jsem od ní čekal mnohem lepší vysvětlení zápletky Proto jsem nebyl s otevřeným koncem příliš spokojený 55%. To nejlepší přišlo na nakonec (Mick Garris). Duchařina ve stylu Šestý Smysl kombinovaná s naháněčkou se zabijákem po nemocnici. 90% Na závěr už jen uvaděč doplní nezbytné a propojí tak nápaditě příběhy všech, co běží na pozadí a konec. PS: Velice se mi líbí různorodost každého povídky. 74% ()

xxmartinxx

Hororové antalogie jsou fajn věc. A taky příležitost, jak vzít žánr s nadhledem, aniž by bylo nutné vymýšlet komplexní příběh ospravedlňující stylizaci. Zde ale segmenty s jen minimem výjimek (černobílá pasáž) vypadají ne jako hrátky zručných filmařů, ale jako nepříliš umné pokusy o parodii na horor. ()

George Stobbart

Jedna trápna pičovina strieda druhú a ja strácam dve hodiny života na tom, aby som zistil, že kedysi nádejní hororoví tvorcovia stratili svoje kúzlo. Nemienim však strácať ďalšie minúty tým, aby som to tu vycifril na desatinné percentá a odmocnil overálnym príbehom ako poniektorí tunajší kurzoví špecialisti. Nečakal som, že by v dnešnej dobe ešte dokázala vzniknúť dobrá hororová antológia, ale toto ... nemám slov. ()

silentname

Ja som si "Nightmare Cinema" užil. Nemôžem povedať, že by film nemal určité problémy, no k tomu sa dostaneme. Antológie najradšej hodnotím štýlom, kedy rozoberiem všetky zvlášť a potom udelím celkové záverečné hodnotenie. Takže si o tom poďme niečo povedať. "The Thing In The Woods" táto epizóda sa mi páči, ale skôr ako hororová komédia, než ako reálny horor. Pôsobí to na mňa strašne 80´s a ponúka to miestami efekty, ktoré nie sú moc presvedčivé. A keď budeme mať rozuzlenie maskovanej postavy, tak to budú jedny z najvtipnejších momentiek vôbec. Možno to kvalitatívne toho moc nemá, no nemôžem povedať, že by ma to nebavilo. Vizuálne silné ale odľahčené dobrým humorom. Osobne najlepšia scénka je pre mňa keď Samantha menuje koho všetkého krv má na sebe. Celé to pôsobí, ako keby to nikto nebral seriózne a vďaka tomu je to ako malý komediálny zázrak. Takže tak to reálne aj celé vezmeme. Hodnotenie: B- "Mirare" má však už úplne iný tón a tomu som rád. Hoci mi predošla poviedka pasovala, tak serióznosť tohto príbehu ju dostáva medzi highlighty filmu. Skvelá atmosféra, veľmi dobré vyvrcholenie a zakončenie, ktoré ma skutočne dostalo. Dokonca poviem, že aj ten sen, ktorý hlavná hrdinka mala bol dobre spracovaný. Niečo mi tam od začiatku nehralo a výsledne to ponúka skutočne skvelé finále. Takže rozhodne super. Jediné čo mi tu chýba je akési vysvetlenie o čo vlastne reálne išlo. Lebo som úplne nepochopil, čo sa vlastne na tomto mieste deje a pre koho. Hodnotenie: A- "Mashit" má skutočne strhujúce a vizuálne tvrdé finále (hoci s miestami fakt otrasnými efektami), no neviem čo si mám o tomto príbehu reálne myslieť. Pravda je taká, že s výnimkou gore toho v sebe moc nemá. Žiadnu nejakú myšlienku a je to len pohľad na veľkú dávku krvi. Kým neprišlo to finále, tak tu bolo vizuálne pár dobrých momentiek. Je to proste trošku zlepenec. Pre mňa asi najslabší príbeh. Ale okey. Hodnotenie: C+ "This Way to Egress" som videl, že je pre mnohých najhorším príbehom. Pre mňa to však má podľa mňa dosť dobrú atmosféru. Tou čiernobielou, tými špinavými chodbami, faktom, že nevieme čo sa reálne deje. Má to dobrú paranoju a uspokojivý záver. Asi mám rád príbehy, ktoré vedia robiť veľa len lokalitou a pár postavami so znetvorenými tvárami. Funkčné. Hodnotenie: B. "Dead" je podľa mňa vynikajúce zakončenie filmu. Nielen, že má film dobré momentky, ale okrem toho aj celkom originálne momentky v tomto žánri a prekvapivé zakončenie, ktoré mi z nejakého dôvodu vôbec nenapadlo. Nevysvetlím vám to. Ale ako to prišlo, tak ma to skutočne celkom vydesilo. Čo mi však nie je jasné je smrť Casey. Neviem to nijako vysvetliť. Proste tomu nerozumiem. Ale inak super. Hodnotenie: A-. Toľko k jednotlivým poviedkám, no problém je tu ešte jeden. Celé je to pretkané líniou z kina, kde je Mickey Rourke premietačom. Najprv som si myslel, že tam nebudeme mať líniu, ktorá to všetko prepojí, no popravde jej tu vôbec nerozumiem. Čo sa tým ľuďom stalo? Prečo sa stalo? Je to celé nejaké divné. Plus som si kládol otázku, či všetci videli skutočne aj ľudí, ktorých tie postavy v realite poznali? Celkovo si myslím, že film stojí za pozornosť. Minimálne samotné poviedky sú podľa mňa dobré. Čeknite si ho a uvidíte sami. Celkové hodnotenie: B+ () (méně) (více)

pornogrind

Z Nightmare Cinema se nakonec vyklubala jedna z těch slabších (podprůměrnějších) hororových antologií. První povídka mi přišla jako né příliš vtipná parodie na slashery řízlá Sci-Fi  v podobě pavoučího teroru. 2 hvězdy. Druhá povídka dala zavzpomínat na časy kdy v bedně běžel seriál Plastická chirurgie s.r.o. Oproti seriálu tady máme tak trošku pošahanýho plastickýho chirurga, kterej má evidentně tak trošku jinej názor na krásu. Tahle povídka vypráví o ženě, která prošla pod rukama tohohle "chirurgpošuka". No udělal z ní pěknou zrůdičku + poprsí alá Total Recall. Nakonec se k mamá svýho nastávajícího ale hodila. 2 hvězdy. Třetí povídka vypráví o knězi kterej v pohodě klátí jeptišku a na konci zabije spoustu dětí. I tohle na mě působilo jako špatná parodie na filmy o posednutí ďáblem a exorcismu. 2 hvězdy. Čtvrtá povídka má sice líbivej černobílej look ale obsahově je to strašná nuda. Nic nevysvětlující konec taky na kladným hodnocení nepřidá. Navíc mi byla herečka v hlavní roli krajně nesympatická. Nejslabší povídka. 1 hvězda. Pátá povídka mi přišla opět jako parodie. Tentokrát na šestej smysl. Bonusem tady byl neschopnej killer, kterej neumí zabít jednoho blbýho puberťáka. 2 hvězdy. Všechny povídky propojuje promítač smrti(Mickey Rourke), kterej taky vypadá jakoby se na něm vyřádil plastickej chirurg z druhé povídky. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 12. července 2018 na Mezinárodním filmovém festivalu Fantasia v Montréalu (Québec, Kanada). (BMW12)
  • Na začátku třetí povídky skočí žák ze střechy. Po dopadu je vidět spousta krve, především za jeho hlavou. V následujícím záběru z výšky se krev teprve začíná rozlévat. (pornogrind)

Malý obchod hrůz čeká návrat

Malý obchod hrůz čeká návrat

16.03.2024

Pokud si občas říkáte, že masožravé rostliny nemají na velkém plátně dostatek reprezentace, možná se to brzy změní. Podle informací serveru Deadline je totiž v přípravách nová verze klasické… (více)