• ledzepfan

Jediné co stojí za řeč je ta černobílá, krásně snová pasáž.. vše ostatní je nedonošenej sranec. Jde v tom cítit ten potenciál a v rukou opravdových mistrů žánru by se z toho dal vytěžit aspoň solidní průměr, ale takhle je to skoro k posrání.. Rourka mám rád, ale tady je zbytečnější než automat na šprcky na ostrově Lesbos.. Už u druhé povídky každému docvakne, že všechny skončí pro protagonistu špatně, takže napětí se nekoná.. Technicky je to taková sterilní šeď..... Smůla, tohle mě nechytlo.(22.6.2019)

• grizly007

Trapný jak svině, v prvním příběhu rasí David Guetta pavouky :) . Příběh s plastikou ksichtu si drží napětí jen kvůli tomu, že chcete vidět co jí udělali, bohužel opět s trapným výsledkem, vtipný tam bylo jen přesunutí se za plastikovým promítačem Mikešem, to asi nebyla náhoda. Následuje další story s najebanou mámou, to má asi nejlepší atmosféru z týhle zkurvený kolekce. Nemá to úplně nejhorší efekty a jen díky tomu nedám odpad i když za ty píčoviny by si to zasloužilo.(29.10.2019)

Úplne pohodová antológia, síce s naozaj dosť slabým rámcovým príbehom, ale zase na druhej strane mi to vynahradili jednotlivé segmenty, ktoré sú podľa mňa dostatočne zábavné a kvalitatívne rozhodne vyššie, ako ich hodnotí kolega podo mnou. Prvá lesná vyvraždovačka s prvkami sci-fi zaujala kvalitným gore a dostatočnou akciou (80%), druhá o vtipnom plastickom chirurgovi kvalitnými maskami a pointou (70%), tretia je nenáročná splatterová vyvražďovačka deciek, čiže super, opäť krv a gore, to je moje (80%), štvrtá čiernobiela mi síce úplne nesadla, ale ženská potulujúca sa po špinavých chodbách a vidiaca znetvorených ľudí má taktiež niečo do seba. Prišlo mi to síce menej napínavé, ale dejovo celkom zaujímavé (65%). Posledná - kvalitka. Hra na mačku a myš medzi zabijakom a faganom po nemocničných chodbách v spoločnosti duchov. (80%). Nie že by som sa z tohto filmu išiel pototo, ale vo väčšine súčasných poviedkových hororov je sledovateľných iba minimum / menšia časť / polovica (veľmi zriedka väčšina) poviedok. Tuto to neplatí, a všetci režiséri do jedného odviedli slušnú robotu. Áno, je to podobné ako podarený starší Trapped Ashes, a hodnotím preto rovnako.(21.6.2019)

• xxmartinxx

Hororové antalogie jsou fajn věc. A taky příležitost, jak vzít žánr s nadhledem, aniž by bylo nutné vymýšlet komplexní příběh ospravedlňující stylizaci. Zde ale segmenty s jen minimem výjimek (černobílá pasáž) vypadají ne jako hrátky zručných filmařů, ale jako nepříliš umné pokusy o parodii na horor.(27.6.2019)

Ja som si "Nightmare Cinema" užil. Nemôžem povedať, že by film nemal určité problémy, no k tomu sa dostaneme. Antológie najradšej hodnotím štýlom, kedy rozoberiem všetky zvlášť a potom udelím celkové záverečné hodnotenie. Takže si o tom poďme niečo povedať. "The Thing In The Woods" táto epizóda sa mi páči, ale skôr ako hororová komédia, než ako reálny horor. Pôsobí to na mňa strašne 80´s a ponúka to miestami efekty, ktoré nie sú moc presvedčivé. A keď budeme mať rozuzlenie maskovanej postavy, tak to budú jedny z najvtipnejších momentiek vôbec. Možno to kvalitatívne toho moc nemá, no nemôžem povedať, že by ma to nebavilo. Vizuálne silné ale odľahčené dobrým humorom. Osobne najlepšia scénka je pre mňa keď Samantha menuje koho všetkého krv má na sebe. Celé to pôsobí, ako keby to nikto nebral seriózne a vďaka tomu je to ako malý komediálny zázrak. Takže tak to reálne aj celé vezmeme. Hodnotenie: B- "Mirare" má však už úplne iný tón a tomu som rád. Hoci mi predošla poviedka pasovala, tak serióznosť tohto príbehu ju dostáva medzi highlighty filmu. Skvelá atmosféra, veľmi dobré vyvrcholenie a zakončenie, ktoré ma skutočne dostalo. Dokonca poviem, že aj ten sen, ktorý hlavná hrdinka mala bol dobre spracovaný. Niečo mi tam od začiatku nehralo a výsledne to ponúka skutočne skvelé finále. Takže rozhodne super. Jediné čo mi tu chýba je akési vysvetlenie o čo vlastne reálne išlo. Lebo som úplne nepochopil, čo sa vlastne na tomto mieste deje a pre koho. Hodnotenie: A- "Mashit" má skutočne strhujúce a vizuálne tvrdé finále (hoci s miestami fakt otrasnými efektami), no neviem čo si mám o tomto príbehu reálne myslieť. Pravda je taká, že s výnimkou gore toho v sebe moc nemá. Žiadnu nejakú myšlienku a je to len pohľad na veľkú dávku krvi. Kým neprišlo to finále, tak tu bolo vizuálne pár dobrých momentiek. Je to proste trošku zlepenec. Pre mňa asi najslabší príbeh. Ale okey. Hodnotenie: C+ "This Way to Egress" som videl, že je pre mnohých najhorším príbehom. Pre mňa to však má podľa mňa dosť dobrú atmosféru. Tou čiernobielou, tými špinavými chodbami, faktom, že nevieme čo sa reálne deje. Má to dobrú paranoju a uspokojivý záver. Asi mám rád príbehy, ktoré vedia robiť veľa len lokalitou a pár postavami so znetvorenými tvárami. Funkčné. Hodnotenie: B. "Dead" je podľa mňa vynikajúce zakončenie filmu. Nielen, že má film dobré momentky, ale okrem toho aj celkom originálne momentky v tomto žánri a prekvapivé zakončenie, ktoré mi z nejakého dôvodu vôbec nenapadlo. Nevysvetlím vám to. Ale ako to prišlo, tak ma to skutočne celkom vydesilo. Čo mi však nie je jasné je smrť Casey. Neviem to nijako vysvetliť. Proste tomu nerozumiem. Ale inak super. Hodnotenie: A-. Toľko k jednotlivým poviedkám, no problém je tu ešte jeden. Celé je to pretkané líniou z kina, kde je Mickey Rourke premietačom. Najprv som si myslel, že tam nebudeme mať líniu, ktorá to všetko prepojí, no popravde jej tu vôbec nerozumiem. Čo sa tým ľuďom stalo? Prečo sa stalo? Je to celé nejaké divné. Plus som si kládol otázku, či všetci videli skutočne aj ľudí, ktorých tie postavy v realite poznali? Celkovo si myslím, že film stojí za pozornosť. Minimálne samotné poviedky sú podľa mňa dobré. Čeknite si ho a uvidíte sami. Celkové hodnotenie: B+(7.9.2019)

• - Celosvětová premiéra proběhla 12. července 2018 na Mezinárodním filmovém festivalu Fantasia v Montréalu (Québec, Kanada). (BMW12)