Série(3) / Epizody(19)

Uvnitř lidského světa existuje jiný svět, malý a skrytý. Je také utkaný z příběhů jako ten náš. Jejich vlákna proplétají bytosti s osmi nohama a čtyřma očima – pavouci. Pavoučí rodinka Websterových žije v nejvyšším poschodí v útulných kokonech zavěšených ve výtahové strojovně. Hlavní hrdinka – šestiletá pavoučice Lili – se toho musí mnoho naučit. Můžete být u toho, když utká své první vlákno nebo se poprvé vydá do školy. Její teenagerský brácha Hugo ji na výpravách do velkého světa provází, i když mu ségra někdy parádně leze na nervy. Máma Alma se stará o vybrané pavoučí pochoutky a táta Walter o rozhodná slova. Zapomnětlivá babička Matilda a vášnivý sběratel děda Rafael všechny obšťastňují svými překvapivými vynálezy. V příbězích objevíte nejen pevnost pavoučího vlákna, ale i skutečnou sílu rodiny, kterou spojuje. (Česká televize)

Recenze uživatele Anderton k tomuto seriálu (7)

Websterovi (2017)

Nápad vypustiť do kín 6 dielov Websterovcov nebol vôbec od veci. Spoznávame totiž postupne celú rodinku pri rôznych činnostiach a "celé mesto", rozumej obytný barák a jeho jednotlivé zákutia. Cítiť tu debutantskú neistotu, ale v rámci toho, že geniálne nápady nie sú ešte tak celkom dotiahnuté do konca je zrejmé, že celý ústredný nápad má v sebe obrovský potenciál do budúcnosti. Je trochu škoda, že týchto šesť epizód, zošitých pavúčim vláknom do jedného celku, nemôže vygradovať aj ako právoplatný celok a je celkom jedno, ktorá epizóda predchádza ktorej, s výnimkou prvých dvoch. Webstercovi sa možno príliš držia pri zemi, čiže nemajú v úmysle využívať vyslovene dospelý humor, aj keď pri tomto námete sa priam ponúka urobiť slovenskú verziu pavúčich Simpsonovcov. ()

Vlastní pokoj (2017) (S01E01)

Rozjazd je trochu rozpačitejší, ale cítiť, v čom bude celý seriál najsilnejší. Hlavnou postavou by mohol byť hocikto z rodiny, ale stáva sa ňou prváčka Lili a tak je jasné, že aj hlavnou cieľovkou budú deti v jej veku. Samozrejme prístup tvorcov ráta aj s divákom dospelým, ide o rodinnú záležitosť, ktorý si rád s deckom pozrie večerníček, ale to cítiť viac pri epizódach neskorších. ()

Horor ve škole (2017) (S01E02)

Celkom slušné dobrodružstvo mimo nájomného bytu Websterovcov. Cesta výťahom hore dole, ostychy emo-bráchu pred krásnou spolužiačkou a spoznávanie nových kamošov v triede. V podstate by sa celý seriál mohol odohrávať v škole, nápadov by sa tu dalo zrealizovať neúrekom a možno sa sem v ďalších sériách viackrát vrátime. Mierne nedotiahnuté, ale nápad super, takže spokojnosť. ()

Domácí mazlíček (2017) (S01E03)

Lili donesie domov blchu a všetci z toho majú pochopiteľne "veľkú radosť". Osobne sa ešte teraz pri spomienke na tento diel všade škrabem a najhoršie to bude dnes v noci pri nejakej nočnej more. A to som predovšetkým arachnofobik a Websterovcom sa čiastočne podarilo tieto moje xenofóbno-rasistické predsudky potlačiť. ()

Nákupní horečka (2017) (S01E04)

Tentokrát sa vydávame na nákup kocky cukru do mamkinej bábovky, ale končíme pri klasickej nákupnej horúčke, pretože pri prekročení sumy nákupu nad 100 krídieľ dostanete jednu trampolínu zadara. Ale ako všetko odniesť domov, keď nefunguje výťah? Opäť sa dalo zo super nápadu vyťažiť o niečo viac humoru, ale na ploche tých pár minút ide o epizódu so slušným tempom a akciou. ()

Tatínek hrdina (2017) (S01E05)

Zo seriálu som videl iba túto epizódu, pričom nemám v podstate žiadne výhrady. Ale patrilo by sa pozrieť si celok, zrejme v ňom má Ocko hrdina svoje pevné miesto a hodnotenie celku by tak bolo objektívnejšie ako iba samostatnej časti. Vyzerá to (na naše animačné pomery) ale luxusne. ()

Kabriolet (2017) (S01E06)

To najlepšie na koniec. Dedo sa vyžíva v opravách klasických limuzín s podvozkom z tuniakoveh konzervy a nezabúda ani na technické vychytávky ako by šlo o zakázku pre Jamesa Bonda. No a špeciálne namontované vrtule zachránia rodinke na výlete hore-dole po celom baráku a smer aquapark (samozrejme záchodová misa) život. ()