Tajná přísada

Исцелител

Secret Ingredient

Komedie / Drama

Makedonie, 2017, 104 min

Komedie, s kritickým podtextem. To je vlastně vidět již v úvodní velmi dobré scéně, která kritizuje léčitele a přitom vtipně odkazuje na Inception, co dodat, dvě věci si "tolik blízké". Těch úsměvných momentů je více, za což svým způsobem může odlehčený, ale dobrý závěr. Ovšem kritikou poměrů v Makedonii Gjorce Stavreski též nešetří, v tomto případě jde samozřejmě především o zdravotnictví a jeho nedosažitelnost pro chudší, většinový lid. Ale též naivitu a přílišnou důvěru ve všemožné a často nemožné šarlatány. A přitom jde o jediný dort a jeho důležitou ingredienci... 70%(7.12.2018)

Dějově sice trochu balkánsky naivní, ale rozhodně je to sranda.(20.3.2018)

Z Makedonie přišla zatím nejcivilnější a emocionálně nejkomplikovanější stoner komedie o bouračce, naslouchátku a Ježíšovi. Sympatické postavy si v tomto filmu ze sebe velmi přirozeně dělají navzájem srandu a celé to působí tak nějak pohodově, i když temnější momenty se taky najdou. 80% (Febio 2018)(20.3.2018)

Přírodní nestylizovaný pohled na život. Rozhodně nedoporučuji nemocným rakovinou.(4.9.2018)

Můj druhý makedonský film a rovnou docela dobrá satira. Sice jsem se u filmu zase tak nesmál, ale myšlenka buchty s trávou, která vyléčí rakovinu, byla dobře ulítlá. K tomu i atmosféra filmu je typicky balkánská, takže se připravte na partu vostrejch chlápků, kteří se s ničím a nikým neserou.(21.3.2018)