Po udalostiach z prvého školského dňa začne podivné správanie Bonnie znepokojovať Madeline. Keď jej Abigail neskôr oznámi, že nechce ísť na vysokú školu, je v šoku. Celesteina svokra - Mary Louise sa nevyberaným spôsobom vyjadrí o Madelineinej povahe. Jane sa od svojho nového kolegu Coreyho dozvie, že je v meste považovaná za jednu z “montereyskej päťky.” (HBO Slovakia)

Anderton

Keď som počul, že seriál BLL bude pokračovať druhou sériou, nevedel som odhadnúť, akým smerom sa vydá. Či pôjde o komplet nový príbeh, alebo sa bude rozpitvávať minulosť. Podľa prvej epizódy sa zdá, že hrdinky riešia samostatne traumy z vraždy totálneho zmrda a začína sa relativizovať ich zločin, najmä teda si ho ony sami relativizujú vo svojom vnútri. No a osobne nechápem, prečo. Každopádne herečky tieto pocity hrajú perfektne, dialógy sú skvostné a Meryl Streep sem prináša dokonalý konfliktný prvok. Vážne som zvedavý, kam to bude celé smerovať a dúfam, že nepôjde len o varenie z vody prvej série. ()

Necrotongue

Příliš jsem se na druhou sezónu netěšil, měl jsem obavy, že půjde jen o nastavovanou kaši po úspěchu první řady, ale úvodní epizoda mě v žádném případě nezklamala. Jasně, tempo bylo pomalé, ale s tím jsem po předešlé sérii počítal, děj se mi každopádně zdál být zajímavým a Mary Louise Wright v podání Meryl Streep protivnou, takže jsem zvědav, jak se to vyvrbí. ()

vydumnica

Dlho som sa tesila na druhu seriu a hura je tu! A este Meryl Streep k tomu ako krasny bonus:-). Nemozem nedat 5*, ani sekundu sa clovek nenudi pri tomto seriali. Bravo!!! Meryl tu vobec nevyzera ako Meryl Streep, hra zaujimavu postavu, tym nechcem povedat, ze by Meryl bola nezaujimava! Reese posobi stale mladistvo, Nicole vyzera na svoj vek skvelo, Zoe mi je cim dalej sympatickejsia, Shailene sa konecne usmieva no a najmenej zaujimava je pre mna Laura Dern, ktora myslim si, ze vyzera pristaro na mamu takej malej dcerky. Kazdopadne tesim sa na ostatne diely a tomuto davam tak 80%. ()

castor

„Je první den školy! Musíme si odznaky skvělých matek vysloužit nanovo. Ztloustla přes léto? Vypadá starší? Ty otázky padají a všechny nás zase posuzují,“ varuje neřízená střela Madeline se startem nového školního roku. Jsme zpátky, připomínáme si detaily neuvěřitelně komplexní předchozí řady, doléhají na nás události z posledního dílu první série, což se dá chápat, ovšem onoho ohlížení zpět je až moc. Samozřejmě hlavní pozornost směřuje k posile Meryl Streep, coby časované bombě po mrtvém násilnickém synkovi. Chce odpovědi a pro naši pětici zasvěcených může být nebezpečnější než samotní vyšetřovatelé. Štiplavá sonda do láskyplného objetí všehoschopných matek pokračuje. Snad bude minimálně stejně povedená jako minule. ()