Návrat Gremlinů (festivalový název)

Gremlins: Recall

Horor / Fantasy / Krátkometrážní

USA, 2017, 11 min

Ryan Patrick

Ryan Patrick

Collin Davis

Lovec mogwaiov sa zastaví na večeru v miestnom bare. Kvôli zvedavosti mladej dievčiny sa príšerky z jeho nákladiaku dostanú na slobodu a začnú pustošiť všetko, čo im stojí v ceste. - Milujem sériu Gremlins a tento fanúšikovský film velmi príjemne skráti čakanie na trojku, ktorá by v najbližších rokoch mala vzniknúť. Za mňa osobne ide o najlepší fanmade horor, ktorý som videl, pretože všetko tu funguje špičkovo. Vydarená atmosféra, nádherné praktické efekty a staré známe nezbedné potvory, ktoré robia riadny bordel. Herci prekvapivo slušní a vôbec sa tu neobjavili kostrbaté amatérske dialógy, ako to u tohto typu filmov býva. Technicky je to tiež spracované vynikajúco, či už ide o hudbu alebo parádnu prácu s kamerou a lokáciami. Ako predkrm pred dvoma filmami, ktoré si tradične pozriem o dva týždne, mi to chutilo perfektne. + herečka z Gremlins 2: The New Batch(10.12.2017)

Je super že si na Gremliny někdo znovu vzpomněl, přecejen se jedná o Vánoční klasiku a kdyby vzniknul regulérní celovečerák asi bychom se nezlobili. Kraťas toho spíše jen tak zlehka navnadí chystanou zápletkou. 60%(20.3.2018)

• tron

"To je tvoje auto?!" No, nič moc. Krátkometrážny úlet, ktorý sa slabý rozpočet snaží maskovať tým, že Gremlinov vidíme nečasto a skôr v náznakoch (šuchotanie vianočného stromčeka, tiene). Skôr alebo neskôr ich však režisér musí ukázať a keď sa tak stane, nie je to vizuálne žiadny zázrak, týmto Gremlinom chýba filmové čaro.(4.7.2019)

I já patřím k těm divákům, pro které jsou Gremlins velice solidní podívanou a každoročně si je alespoň jednou pouštím znovu. Proto jsem rád, že ještě dnes se najdou fandové, kteří dokáží natočit slušný krátkometrážní snímek, který obě filmům rozhodně ostudu neudělal a už se nemůžu dočkat, až skutečně vyjde trojka. Po technické stránce to bylo zvládnuté hodně slušně, jen mě trošku zamrzelo, že jsme se nedočkali více „škodolibých kousků“ zákeřných potvůrek. Určitě se na to podívejte - chybu rozhodně neuděláte!!!(9.1.2018)

Gremlins: Recall sú úžasný nostalgický comeback ukazujúc, v čom mal pôvodný film (nehovorím o pokračovaní) tak navrch oproti novodobým čiernym komédiam. Unikátny humor, silný závan osemdesiatkovej béčkovosti a jednoduchý príbeh. To vám pred tridsiatimi rokmi stačilo na natočenie dobrého filmu. A stále aj stačí. Len musíte prísť na spôsob ako to inovovať. Tlieskam všetkým tvorcom a som rád, že sa niekto tejto Columbusovej výstrednosti po toľkých rokoch (i keď hlavne nezištne) znova chytil...(3.1.2021)