poster

Svatební hostina

 • Tchaj-wan

  Xi yan

 • Tchaj-wan

  Si yan

 • Tchaj-wan

  喜宴

 • anglický

  The Wedding Banquet

 • Slovensko

  Svadobná hostina

Komedie / Drama / Romantický

Tchaj-wan / USA, 1993, 106 min

Režie:

Ang Lee

Kamera:

Jong Lin

Hudba:

Mader

Producenti:

James Schamus, Ted Hope

Střih:

Tim Squyres

Scénografie:

Steve Rosenzweig

Kostýmy:

Michael Clancy
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JANARYBA
  ****

  Ať v poslední době vezmu do ruky jakýkoli film, tak "nějakou náhodou" se v něm objeví téma homosexuality. Vůbec jsem netušila, že Ang Lee takové téma točil ještě před Zkrocenou horou. Ale ať se k tomu přistupuje jakkoli - tady čínští rodiče až dojemně tolerantní, každopádně není pochyb, že je ideální , když se kluci nemusí nutit do toho, aby chodili s holkama a holky, když chodí s klukama. Pokud nastane nějaká jiná kombinace, každopádně ti jedinci pak mají těžký život i v sebetolerantnější společnosti.(22.9.2008)

 • toma.baza
  ****

  Wai je Číňan a homosexuál, žije deset let v USA, má americké občanství a přítele Simona, se kterým žije 5 let. Jeho rodiče na Taiwanu nic netuší o jeho homosexualitě a stále mu dohazují nové a nové nevěsty. Jednoho den Waiovi dojde trpělivost a rozhodne se, že se naoko ožení s Wei-Wei, Číňakou z pevniny, která potřebuje získat zelenou kartu. Situace se začíná komplikovat, když se Waiovi rodiče rozhodnou, že si synovu svatbu nesmí nechat ujít a vypraví se za ním. *** Docela dobrý film s částečně předvídatelným dějem.(12.9.2005)

 • ORIN
  ****

  Velmi inovativní tematizace Anga Lee klasického asijského modelu rodiny (typicky patriarchální vzorec), v tomto případě otec jako hlava rodiny, matka starající se o domácnost a syn jedináček, který se nicméně v dospělosti osamostatní a odstěhuje se do USA, přesto rodiče synův život v mnohém ovlivňují a neustále se mu snaží najít vhodnou manželku (dobrý původ, dostatečné vzdělání, stejné vyznání a rasa - jakékoli odlišnosti jsou nepřípustné). Ang Lee ve Svatební hostině tradiční rodinný vzorec důmyslně porušuje - syn s homosexuální orientací, který má navíc ještě amerického přítele, fingovaná svatba a především bolestné ale racionální přijetí skutečnosti oběma rodiči, kdy se se synovou orientací paradoxně lépe vyrovnává otec nežli matka.(16.6.2011)

 • Martazoe
  ****

  Ang Lee má skvělou schopnost natočit komedii, která není povrchní a do ní zamíchat i různé kontroverzní motivy, zde na téma tradiční patriarchální rodina vs. gay pár v moderním New Yorku - a jak to dopadne, když tyhle dva tábory na sebe narazí a nakonec jsou schopni přijmout toho druhého aniž by ztratili sami sebe a svoje postoje. Hezký a příjemný film na večer o jedné rodině a lásce ve všech podobách.(28.2.2015)

 • muti
  ****

  Waj je mlady a bohaty cinan, ktory nie je schopny povedat svojim rodicom ze je gay. Oni mu teda zhanaju dievca na domacej zoznamke. Ked sa ich chce Waj zbavit tak im povie ze uz ma tajnu snubenku Wei Wei, ktora ale skutocne len potrebuje Zelenu kartu. Tymto sa to ale cele este len zacina pretoze rodicia prichadzaju okamzite do NY aby vystrojili tradicnu megasvadbu s rozpoctom do 30k$. na ich velke sklamanie sa mlady par snazi len o rychle "odbavenie formalit" bez svadobnych zvyklosti. Prichadza vsak ponuka ktora sa nemoze odmietnut a oslavy mozu zacat naplno. podari sa falosnym svadobcanom udrzat vsetko v tajnosti pocas svadobnej frasky? nezabudnime na Simona, ktory vystupuje v ulohe svedka, ktory sa musi nielenze prizerat na to ako sa jeho druh pompezne vydava, ale musi aj hasit nevestine neznalosti, kotre by ju mohli skompromitovat. Nevesta sa vsak rozhodla si celu maskaradu uzit.(17.9.2013)

 • - Lee pracoval na filmu šest let. (D3VIL)

 • - První polovina filmu je založena na skutečném příběhu Neila Penga, přítele režiséra Leeho. (D3VIL)

 • - Cameo: Ang Lee se objeví jako jeden z hostů na svatbě. (D3VIL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace