Svatební hostina

Scénografie:

Steve Rosenzweig

Kostýmy:

Michael Clancy

nostalgické 4* tak tohle je můj první gay film, takže z nostalgie mu nemůžu dát méně. Sice je to minimálně 15let, co jsem ho neviděl, ale pamatuji že se mi líbit a pouštěl jsem ho i rodičům, aby pochopili jak se člověk cítí a proč to skrývá před svými nejbližšími. Prostě milá romantická komedie, kterou si určitě někdy rád zopakuju a věřím, že nezklame. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](15.8.2018)

Velmi inovativní tematizace Anga Lee klasického asijského modelu rodiny (typicky patriarchální vzorec), v tomto případě otec jako hlava rodiny, matka starající se o domácnost a syn jedináček, který se nicméně v dospělosti osamostatní a odstěhuje se do USA, přesto rodiče synův život v mnohém ovlivňují a neustále se mu snaží najít vhodnou manželku (dobrý původ, dostatečné vzdělání, stejné vyznání a rasa - jakékoli odlišnosti jsou nepřípustné). Ang Lee ve Svatební hostině tradiční rodinný vzorec důmyslně porušuje - syn s homosexuální orientací, který má navíc ještě amerického přítele, fingovaná svatba a především bolestné ale racionální přijetí skutečnosti oběma rodiči, kdy se se synovou orientací paradoxně lépe vyrovnává otec nežli matka.(16.6.2011)

Zajimave a citlive pojaty film o miseni dvou kultur, v tomto pripade taiwanske a americke. Pak urcite zaujme vztah rodicu ke svemu synovi. Muj paty film od Leeho, ktery jsem videl a musim konstatovat, ze je zatim jeho nejlepsi. Skoda garazove nahravky, kterou jsem mel k dispozici, no dala alespon vzpomenout na dobu, kdy vznikl tento film:-).(14.3.2015)

Ang Lee je mistrem ve vykreslování rodinných vztahů. Jeho Svatební hostina budiž důkazem. Místy vtipné, poslední čtvrtina jede na vážnější notu, ale v žádném případě nejde o citovou vyděračku. SPOILER: Waj Tungův coming out před jeho mámou je jeden z nejlepších, které jsem kdy viděl. KONEC SPOILERU Dost neklišoidní záležitost, která i dnes dokáže příjemně překvapit. Už tady se objevil Angův cit pro křehkost a citlivost pro vážné situace, které ale nejsou vyhrocovány do extrému a netlačí se zde na pilu a to i v homosexuální oblasti, kde gayové jsou vykresleni jako lidé se zcela běžnými a rodinnými radostmi a starostmi. Jaký velký rozdíl oproti strašné Philadelphii, která vznikla ve stejném roce...(9.5.2012)

Waj je mlady a bohaty cinan, ktory nie je schopny povedat svojim rodicom ze je gay. Oni mu teda zhanaju dievca na domacej zoznamke. Ked sa ich chce Waj zbavit tak im povie ze uz ma tajnu snubenku Wei Wei, ktora ale skutocne len potrebuje Zelenu kartu. Tymto sa to ale cele este len zacina pretoze rodicia prichadzaju okamzite do NY aby vystrojili tradicnu megasvadbu s rozpoctom do 30k$. na ich velke sklamanie sa mlady par snazi len o rychle "odbavenie formalit" bez svadobnych zvyklosti. Prichadza vsak ponuka ktora sa nemoze odmietnut a oslavy mozu zacat naplno. podari sa falosnym svadobcanom udrzat vsetko v tajnosti pocas svadobnej frasky? nezabudnime na Simona, ktory vystupuje v ulohe svedka, ktory sa musi nielenze prizerat na to ako sa jeho druh pompezne vydava, ale musi aj hasit nevestine neznalosti, kotre by ju mohli skompromitovat. Nevesta sa vsak rozhodla si celu maskaradu uzit.(17.9.2013)

• - Rozpočet filmu - 1 milion dolarů, celosvětové kinotržby - přes 23,6 milionů dolarů. (D3VIL)

• - Lee pracoval na filmu šest let. (D3VIL)

• - První polovina filmu je založena na skutečném příběhu Neila Penga, přítele režiséra Leeho. (D3VIL)