Astronauti

Rocket Men

Dokumentární

Velká Británie, 2009, 89 min

Richard Dale

Je to vlastně souhrn zásadních milníků v americkém dobývání kosmu. Na počátku rakety explodují, potom se chvíli daří. Potom uhoří astronauti v Apollu 1 a potom se zase nějakou dobu daří. Pak exploduje raketoplán a následně se dlouho daří než shoří další raketoplán. No a zbytek známe, protože přišel Barack Obama , vzal peníze NASA a dal je Rusákům, kteří teď posílají Amíky nahoru v padesát let starých plechovkách :)(4.8.2015)

Docela mě překvapily velmi kvalitní záběry z počátků dobývání vesmíru či Měsíce. Čekal jsem roztřesené a velmi nekvalitní záběry, ale dostal jsem přesný opak. Čistý obraz a krásné pohledy na vše možné. Jsou zde zaznamenány jak úspěchy, tak i neúspěchy, které stály životy několika astronautů.(11.1.2018)

Co nebo kdo je vlastně vesmír? Zapovězených cca 10 až 100% mozkový aktivity, co většina lidí nedovede kvůli racionální retardaci správně použít - kam tryskovej pohon nikoho nevytáhne;) Nazvali se astronauty, přičemž žádnej z nich dosud neopustil Zemskou orbitu... Dřív dolítli aspon na Měsíc a dneska už si skoro netroufnou ani raketoplánem nad mraky. Fraškovitá oslava zákonitý dekadence lidskýho pseudointelektu, se kterym se ve skutečnym kosmu fakt přežít nedá aneb zpátky na stromy, posrali jsme to! Ale jako správnej wesmírnaut mam tričko s tim šimpulem ve skafandru, ten byl boží:)(3.9.2016)

Od prvého šimpanza na obežnej dráhe až po prvý malý krok človeka na Mesiaci. Všetky úspechy a nezdary amerického kozmického výskumu sú vo filme pekne chronologicky usporiadané, ale nejde o strohé fakty, tých je tam skôr menej ako viac. Atmosféru pristátia na Mesiaci síce film nevytvorí, ale pocity v centrálnom riadiacom stredisku v Houstone pri výbuchu raketoplánu Challenger sprostredkuje veľmi živo. S dokumentárnym hlasom Alfreda Strejčka to nemá chybu. –––– Letí za nás, za všechny.(3.9.2016)

Prvýkrát som bol s produkcie BBC trošku sklamaný. Asi to nebolo tak dramaticky spracované, možno som už presýtený tým ich perfekcionizmom, no viac ako na tri to nevydalo..(31.8.2016)

Oslava americké kosmonautiky včetně toho co se nepovedlo od jejich počátků, v dokumentů jsou puštěny i autentické rozhovory astronautů s řídicím centrem.(3.8.2015)

Kvalitní film, ale hvězdičku musím ubrat kvůli naprosté absenci jednoho významného úhlu pohledu, který byl pro celou tuhle sféru naprosto zásadní. Ano, mám na mysli rusko-americký závod v dobývání vesmíru. Ten, kdo o něčem takovém nikdy neslyšel, může po zhlédnutí tohoto dokumentu nabýt dojmu, že jediná země, která posílala astronauty do vesmíru, byly USA. Nechce se mi věřit, že důvodem mlčení o těchto kosmických závodech by mohla být primitivní propaganda. Američané sice zpočátku hráli druhé housle, prvního člověka v kosmu (Gagarin) i prvního kosmonauta v otevřeném vesmírném prostoru mimo loď (Leonov) měli Rusové, ale ti svůj náskok postupně ztratili. A navíc se v dokumentu vedle oslavy amerických úspěchů poctivě přiznávají i tragické nezdary.(3.9.2016)

Velká a mocná BBC udělala dokument o vesmíru, přesněji o astronautech. Ale o nich se stejně nic víc nedovím, to už byl zajímavější i film Správná posádka (1983). Je to spíš souboj nebo spolupráce člověka a stroje. Tak proč se BBC pouští do dokumentů, které prioritně patří Amíkům? Mě to totiž moc nenadchlo.(8.10.2016)

Mapovanie celej americkej kozmonautiky a to od prvých letov do vesmíru, cez pristanie na mesiaci, až po raketoplán Discovery. Pútavé a s množstvom autentických záberov.(3.8.2015)

Skvěle zpracovaný dokument! PS: Je 22 hodin a ještě není konec a už se zde objevilo hodnocení od uživatele WaMBi a GeneralVanki.... Hi, asi koukaly na TV v budoucnosti :-))))!(3.8.2015)

• Alexis74

Nechci Vám do toho kecat, záběry jsou to hezké ale mohli by jste si tu americkou propagandu strčit do prde*e? Protože v tomto dokomentu je řada nehorázných lží. První tvor ve vesmíru nebyl 4letý americký opičák. Mnohem dřív byli v Sovětském svazu prvními psy ve vesmíru dvojice Dezik a Cygan (rusky Дезик и Цыган), kteří byli vysláni roku 1951 z kosmodromu Kapustin Jar po balistické dráze do výše 101 km! A první člověk ve vesmíru nebyl žádný prašivý američan Shepard, jak se tu úmyslně chybně prezentuje, ale Jurij Alexejevič Gagarin. Sovětský kosmonaut a první člověk, který vzlétl do vesmíru. Ke svému kosmickému letu odstartoval 12. dubna 1961 v lodi Vostok 1 z kosmodromu Bajkonur. Obletěl Zemi a po 108 minutách přistál. První výstup do vesmíru se datuje 18. března 1965, kdy Alexej Leonov připoután lanem a oblečen ve skafandru opustil mateřskou loď Voschod 2. A každý jen trochu vzdělaný člověk, který není zblblý americký idiot nebo český rádoby demokrat to ví. Tak pánové a dámy připravit si pěkně pozici, ruce před sebe, zabrousit uši a hup do prd*le !(19.3.2018)