Je to dobre a zaujímave efekty ujdu, ale keby to bolo trochu kratšie a viac akcií tak je to lepšie.Stopáž bola na mňa pridlhá, miestami som sa až nudil,strih vyzeral cool, ale mne to vadilo a ťažšie sa mi sústredilo na film a ta tzv. "psychológia" bola nezaujímavá a nudná.Ang Lee proste tento film nezvládol. 60% - 3*(18.10.2009)

pôvodne som chcel dať viac: už od začiatku filmu som sa tešil, ako tomu naparím plné hodnotenie; úvodná vyše trojminútová titulková pasáž ma nakopla a očarila a aj po nej to zo začiatku ešte šlo, hlavne preto, že som vedel, že nemám čakať akčné sci-fi, ako sa to uvádza, ale sopsychologizovanú komixovú drámu s prvkami sci-fi; navyše dobré herecké obsadenie, ktorému v mojom rebríčku dominovala krásna jennifer connelly (neskoršia liv taylor vo "voľnom pokračovaní" sa na ňu ani po stránke krásy ani po stránke hereckého talentu podľa mňa nechytá) a lee-ova snaha (častokrát podarená) zahrávať sa s formálnymi prvkami a princípmi komixového umenia pre prestrihoch a montáži, to sú ďalšie dôvody, ktoré ma skoro až do polovice držali pri odhodlaní dať tomu päťhviezdičkové hodnotenie; navyše: pri hulkovi (ktorý je vlastne len modernou komixovou variantou na dr. jekylla a mr. hydea a ústrednou témou je - okrem marvelovsky konštantnej prítomnosti biblických konotácií a odkazov, tuto priamo na najhlavnejšie otec-syn boh-človek referencie, predovšetkým hnev a jeho kontrola) ide v jeho sfilmovaniach hlavne o 2 veci: obsadenie brucea bannera a o samotného hulka - čiže o scény, ako sa mení a o to, ako potom vyzerá: a tu to znova vyzerá sľubne, pretože bana možno nie je taký pán herec ako norton, no toleroval som ho tu a sedel mi tu viac (aj keď u mňa aj tak vyhráva avengerovský rufffalo), scény menenia sú tu vlastne asi to najakčnejšie a efektovo najlepšie, s tým sa vyhrali a výsledný digitálny hulk vyzerá veľmi pozerateľne - rovnako ako aj záverečná bitka elementov (a hulk putujúci mrakmi), ktorá bola jednou z "ideovo" najkomplikovanejších bitiek v hollywoodskej tradícii adaptácií komixov (snáď už len watchmeni to majú tendenciu prekonať); ale s pribúdajúcim časom a dialógmi, ktoré sa točili okolo toho istého a neboli ani nejako vyšperkované, ani obohacujúce, pri absencii humoru no prebytku patetizmu a akejsi literárnosti, pri stálom sa nič-nediatí (predsa len je to adaptácia Hulka, nie Sin city alebo Watchmenov, ktorí si môžu dovoliť, aby sa rozjímalo - a aj tak sa to navyše rozjíma vo vizuálnej bravúre a obohatené o výbušné akcie) a neúnosnej dĺžke, ktorá odtekala ako špinavá voda z upchatej vane, som si predsa len uvedomil, že aj so všetkými vyššie spomenutými kladmi to ang lee, solídny a veľmi zručný režisér psychologických drám a vážnych filmov, ktorý vie pracovať s hercami a emóciou, prehnal a možno trochu podcenil a že nevznikol psychologický komixcový thriller pôsobiaci organicky, ale iba vonkajší súčet jednotlivých zložiek/prvkov/žánrov, kde sú psychológia (alebo snaha o ňu) komix (ako umelecký druh), a žáner ("akčné" sci-fi) nesynteticky priradené a predávajú si štafetu, no vyzerá to nesúrodo a je to zbytočne dlhé; snaha sa cení, ale len pre snahu nebudem zbytočne dlhý a nie úplne podľa autorských predstáv dotiahnutý film zbytočne nadhodnocovať, aj keď ho točil sám ang lee;(15.5.2012)

Soundtrack Danny Elfman: 1. Main Title ,2. Prolouge ,3. Betty's Dream ,4. Bruce's Memories ,5. Captured ,6. Dad's Visit ,7. Hulk Out! ,8. Father Knows Best ,9. ...Making Me Angry ,10. Gentle Giant ,11. Hounds Of Hell ,12. The Truth Revealed ,13. Hulk's Freedom ,14. A Man Again ,15. The Lake Battle ,16. The Aftermath ,17. The Phone Call ,18. End Credits ,19. Set Me Free ,(27.5.2011)

Ang Lee vykrocil spravnym smerom a svojho filmoveho Hulka sa skutocne snazil priblizit k tomu komixovemu. Tak ako vizualnym stylom (caste rozdelovanie obrazu pripominajuce komixove okienka), tak aj hlavnou postavou. Angovi sa podarilo Hulkovi vlozit jeho najdolezitejsie vlastnosti. A to nasledovne: 1- Ak sa Hulka budete snazit porazit zbranami, neuspejete. Cim vacsie a silnejsie zbrane, tym bude Hulk viac rozhnevany a tym aj mocnejsi; 2- Hulkovi hnev a destrukcia robi dobre; 3- Jedina skutocna cesta ako ho skludnit, je zahrat mu na city. V tomto smere sa film naozaj podaril a fanuskovia komixu by mali byt spokojny. Je otazne, ci je lepsie komixovehu hrdinu preniest na platno s realistickym pristupom, alebo sa snazit zachovat onu "komixovost". Avsak prave Hulk je si myslim postava, ktorej komixovost slusi najviac (napr. narozdiel od takeho Batmana). Ziadne zrodenie superhrdinu (toboz nie filmove) sa nezaobide bez nejakej tej "psychologie", no Ang Lee nasiel spravny kompromis. Ps.: Ako sa tak na to spatne pozeram, tak noveho Hulka (2008), som kapecku precenil... (8.5/10)(6.8.2008)

Nemohu zakrýt lehké zklamání, ale to přišlo proto, že jsem podle trailerů čekal akční nářez a dostal porci rodinného dramatu, comicsem říznutého jen tak mimochodem. Když jsem však přistoupil na Leeho konverzační hru, uznávám, že jsem se obstojně bavil. Nekonvenční vizuální experimenty mě příliš neodváděly od děje, CGI Hulk se zelenal víc než pěkně a když už na mě nemrkal očkem on, přišla skvělá Jennifer Connely. Hulk rozhodně není snímek pro širokou diváckou masu. Je to experiment, možný směr, kterým se lze v budoucnu na poli comicsu ubírat. Ale dnes je to rozhodně směr rozporuplný a až čas ukáže jeho pravé kvality. Pro tentokrát se má situace následovně: Fanoušek akčních filmů bude zjevně zklamán a fanoušek Anga Leeho a "chytrých" comicsů se naopak pravděpodobně ocitne v sedmém nebi. Přidávám se k těm druhým.(12.6.2003)

• - Grafická mapa podzemního vojenského komplexu byla připravována 3 měsíce. (fannah)

• - Sam Elliot prijal úlohu generála Rossa bez toho, aby si prečítal scenár. Urobil to len preto, že bol nadšený zo spolupráce s Angom Lee. (Greenpeacak)

• - V logu Marvel Enterprises na začátku filmu se objeví i stránky s Hulkem. Ty jsou z komiksu "Dogs of War". (fannah)