Vystresovaný Rákosníček, co to přehnal se steroidy, je zde! Plný filozofování, přerostlých pudlů, zajímavých, ale rušivě působících komiksových okýnek a hlavně bez ústředního padoucha. Takže zatímco Batman má svého Jokera, Superman Lexe a Koko Tchoře, Bruce Banner se tak může maximálně obávat toho, že mu nevydrží švy na fialových spoďárech.. Ang Lee je prý multižánrový režisér s velkým srdcem - v tomto případě si však nesčetněkrát prošlo vypravěčskou arytmií.(22.3.2010)

Mě už prostě ze zásady připadá chlapík, co se při každé příležitosti k nasrání proměňuje v obří zelenou gorilu, ohromně legrační. Není se proto co divit, že z marvelácké party výstředníků jde o mého nejneoblíbenějšího "hera". Ang Lee se sice pokusil být se svou adaptací hodně svérázný (díky mu za to), takže nesporné kvality jeho Hulk jistě má a dokázal tak zaujmout i takového nezelináře jako jsem já. Je kladen velký důraz na psychologii, akce je natočena velmi zvláštním způsobem, který kombinuje střídmost s velkorysostí, střih a kompozice záběrů je podřízena logice jednotlivých komiksových okének. Originální, že? Jenže i přesto se u mě Hulk zařadil do nešťastné skupiny filmů, které ne a ne přesvědčit o nějaké té trvalejší hodnotě. Na vině není nic jiného než zbytečná rozkolísanost ve vyprávění, která jde ruku v ruce s nechtěnou komičností a protivností (jo, ta toho pohřbila kvantum). Pořád to ale není tak hrozné, abych ze sebe serval oblečení, rozmlátil televizi na maděru a zezelenal jako salátová okurka._____Tak si říkám, že ten Hulk má docela vkus, protože ty jeho trenýrky (po roztáhnutí boxerky) mu jdou parádně k barvě kůže._____Ještě štěstí, že doktor Banner nenosí slipy, nebo hůř... neholduje spodnímu prádlu. :)(14.1.2008)

Tak tohle bylo zvláštní. Ang Lee odvedl práci za kterou mu bude rozhodně půlka publika tleskat a druhá ho nepochopí a nejraději by ihned dostala zpátky své vstupné. Kde je zakopán problém? V přístupu. Ang Lee vytvořil psychologický výzkum na téma Komiksový hrdina a jeho problémy. Celá stylizace se blíží komiksu úplně jinak než ostatní komiksové filmy. Tim Burton vytvořil svou atmosféru Gothamu, ale Ang Lee zašel na hranici vizuální podoby papíru na kterém je nakreslen komiks, když různé obrazy jsou v okýnkách rozházeny po obrazovce a plynou současně. Dodává tím filmu opravdu netradiční nádech umocňující divákův pocit, že si pročítá stránky komiksu. Eric Bana je dokonalým Hulkem ve všech ohledech a krásná Jennifer Connelly je prostě úžasná. Nick Nolte se jako záporák a otec Hulka, který může za jeho druhé zelené já, rozhodně nemá za co stydět. Bohužel film trochu dojíždí na tempo, které je neustálým psychologickým posunem hlavní postavy bržděn a na akční scény se dostane jen v několika případech(ale stojí to za to). Pokud nechcete příliš akční film, který sází na psychologii a promyšlenou konstrukci rozhodně je Hulk dobrá volba, ale pokud máte akční choutky tak se vaše srdce nedočká naplnění.(29.4.2007)

Adaptace comicsu, která tak trochu předběhla dobu. Jako jedna z prvních upřednostnila psychologickou stránku před tou akční. Obě složky zde jsou přítomny a obě jsou skvělé, ovšem ta komorní část je středobodem a hlavním nosným pilířem Hulka. Eric Bana svou příležitost parádně využil, Jennifer Connelly je tradičně okouzlující a i zbytek obsazení sedí. Jediný zápor je, že je to tak striktně rozděleno na delší psychologickou část v úvodu a čistě akční v závěru. Vyváženější promíchání by spíše bodlo.(25.7.2007)

• gudaulin

V konfrontaci se záplavou televizní a filmové produkce je nutné vážit každou minutu a jeden kamarád razí teorii, že pokud ho film nezaujme do pěti minut, nestojí za zhlédnutí. Porušil jsem toto pravidlo a dal Hulkovi celých pětatřicet minut, ale mnoho mi za to nenabídl. Prostě mě ničím nezaujal, možná kromě půvabu mladé Connellyové a to je trochu málo. Příliš pomalý rozjezd a na komiksový příběh nadměrně psychologizující dialogy pro mně nebyly to pravé. Nemohu hodnotit celý film, ale z toho co jsem viděl, bych Hulkovi víc než 40 % za celkový dojem nedal...(6.5.2007)

• - Syn Anga Leeho nakreslil psy, kteří bojují s Hulkem. (fannah)

• - V logu Marvel Enterprises na začátku filmu se objeví i stránky s Hulkem. Ty jsou z komiksu "Dogs of War". (fannah)

• - Čím rozzuřenější Hulk (Eric Bana) je, tím je vyšší. Po první proměně měří necelé tři metry, po druhé tři a půl metru a po třetí proměně jsou to čtyři a půl metru. V každé proměně má také mírně odlišný odstín zelené kůže. Animátoři z ILM tak chtěli vytvořit tři odlišné Hulky. (HellFire)