Hulk je komiksový unikát. Moc se nevidí, aby si původně režisér psychologických dramat při natáčení potencionálního popcornového bijáku dokázal zachovat svoji tvář a otiskl do komiksové adaptace tolik svých nemainstreamových znaků. Ang Lee ani v případě zeleného obra ničícího vše okolo nevzdal své obliby v pitvání psychiky postav a vytvořil tak zajímavý hybrid rodinného dramatu a akčního filmu, a to vše ještě obohacené o unikátní formální stránku operující s komiksovými políčky a snímáním z různých úhlů ve stejný okamžik. Drama sice převládá nad akční stránkou, ale když už na akci dojde, je strhující, inovativní a...a opravdu komiksová. Ang Lee v Hulkovi objevil silný psychologický příběh o nenávisti a souboji osobnosti s pudy a přetvořil ho k obrazu svému, ale zároveň neublížil původnímu komiksu, jen mu dodal nový rozměr. A ten divadelní závěr takřka antických rozměrů...to byla paráda. Hulk je pro běžného diváka těžko stravitelný film, ale pokud chcete něco víc než jen "hack&slash" akci a nebojíte se experimentů, jděte do toho.(27.1.2008)

• Phobia

Být 10-leté smrádě, nejspíš bych pro chlápka, co se mění v KingKonga říznutého žábou, měla víc pochopení... no, v téhle psychologizující podobě asi ani to ne. Každopádně jsem stará vyzobaná kukuřica, proto mě počítačové hrátky, samoúčelně debilní dělení obrazu, nesmyslné zdlouhavé záběry a psychedelické impertinence Anga Leeho jaksi nebavily, ba přímo sraly. Z nekonečných rádoby moudrých dialogů a divné hudby se mi chtělo frustrovaně řvát. A snad jako každá žena, kladla jsem si hlavně otázku: "Čím to, že se všechno oblečení roztrhalo a spadlo, akorát ty trenýrky byly superelastické a nabraly velikost XXXXXXXXXXXXXL?" Kromě toho se Bana, když zrovna nebyl zelený, tvářil jak kdyby měl v análním otvoru narvaný kaktus. Nejsem cílovka (tento pan režisér mě ještě nikdy neuspokojil), pro mě je tedy "Hulk" nezáživná zívačka: sledováno při čtení a ani ne do konce, příliš jsem se nudila. Nejspíš to mohlo dopadnout lépe, kdyby se klasického komiksového tématu chopil někdo jiný, než věčný onan Ang Lee. 33%(20.3.2010)

Rozpočet $137miliónovTržby USA $132,177,234Tržby Celosvetovo $245,360,480║ Zatiaľ najschopnejšia verzia o Hulkovi, aj keď má svoje chyby ale má aspoň svoju Hulkovskú tvár v podaní herca ako Eric Bana, dosť okato tu pôsobia triky, tie sa miestamy striedajú lepšie z horšími, zaujímavé je vizuálne ponatie filmu, ktorý je určite prínosom pre tento comics. /70%/(18.5.2005)

• Dadel

Nechoďte na Hulka! Pro mě zklamání roku a Ang Lee si to u mě pěkně pohnojil. -scény bez Hulka jsou velice nezajímavé a nudné. Eric Bana? To že má být hvězda budoucnosti? Šak bol úplně blbý. Jeho projev mi až připomínal výkon Zdeňka Raušera z Divokých včel. Pokud při natáčení lovil bobříka nevýraznosti, tak se mu to povedlo na výbornou. -scény s Hulkem jsou proti tomu velice směšné. Při pohledu na to funící zelené hovado jsem párkrát nedokázal zadržet smích a obávám se že to tvůrci neměli v úmyslu. :-/ Dávám dvě hvězdy jen za technické zpracování.(11.7.2003)

„Nemali sme príležitosť slušne sa spoznať.“ – „Nechcem ťa spoznať slušne, ani inak.“ Som uchvátený z toho, ako slávny komiks sfilmoval skvelý Ang Lee. Samozrejme chápem, čo koho štve (vrchol „svojského prístupu k obyčajnej komiksovej látke“ dosiahne kontroverzná snímka pravdepodobne v šialenom filozofickom finále, kedy sa, ehm, bijú dve entity), ale práve režisérov svojrázny, dráždivý a podľa mňa v dobrom provokatívny prístup ma úplne dostal. Okrem krásnych trikov a skvelej výpravy (púšť, les, veľkomesto) ma zaujali vynikajúce herecké výkony Nicka Nolteho (a jeho psov) a prísneho Sama Elliota, nádherne rozdelený obraz (myslím, že TAKTO ešte žiadny komiks doteraz nikde na svete nebol sfilmovaný), monštruózna akcia (hod tankom je ÚPLNE ŠIALENÝ), no jednoducho toto beriem všetkými desiatimi a jedným zmutovaným naviac. "Je to predsa syn svojho otca."(19.10.2004)

• - Spoiler: Z průběhu celého filmu mohli fanoušci komiksové předlohy vytušit, že David Banner (Nick Nolte) nakonec zešílí. Nejdříve se David dostane v převlečení za uklizeče do laboratoře svého syna, čímž film odkazuje na komiks, kde se uklizeč Samuel Sterns stane úhlavním nepřítelem Hulka (Eric Bana) jménem The Leader. David je také vystaven působení gama paprsků a následně přebírá vlastnosti všeho, čeho se dotkne, tedy stejně jako komiksový Absorbing Man, což je další nepřítel Hulka. Nakonec David absorbuje a promění se v elektrickou energii, čímž odkazuje na komiksového záporáka Zzzaxe. (HellFire)

• - Ang Lee si přál, aby scénář vycházel z King Konga a Frankensteina. (fannah)

• - Vývoj filmu začal už v roku 1990, vtedy ho mal režírovať Joe Johnston a neskôr Jonathan Hensleigh. (Greenpeacak)