Reklama

Reklama

Vědec Bruce Banner se při nehodě promění v obrovskou a silnou stvůru, která bude bojovat nejen se zlem, ale i sama se sebou. Skvělé efekty a akční scény podtrhují tento dobrodružný příběh. Vědec Bruce Banner se právě rozešel s kolegyní Betty Rossovou, podařilo se jim však zůstat přáteli. Společně pracují na vývoji vzorce, který za použití paprsku gama umožní lidské tkáni autokorekci. Bruce vyrůstal v dětském domově, zemřela mu matka a otce Davida zavřeli do vězení. Teď se David vrací do života syna, který o něm neměl tušení. Jednoho dne ochromí Bruce nehoda v laboratoři, díky níž je vystaven silné radiaci mající za následek velmi zvláštní jev – učiní ho silnějším a mocnějším. Setkání s Davidem vzbudí v synovi dávné vzpomínky a uvolní vztek a dávné napětí. Díky gama radiaci se změní v obrovskou zelenou svalnatou příšeru - HULKA - výplod čistého hněvu... (Cinemax)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (659)

castor 

všechny recenze uživatele

Hulk to schytal. Nejprve opatrně od kritiků, pak slušně do diváků. Není to úplný průšvih, to rozhodně ne, ale ta slovní vata okolo digitálního pobíhání v poušti jednoduše ničí divákovo nadšení z několika povedených scén. Renomovaný (co umí i šlápnout vedle) tvůrce Ang Lee na to šel jinak, po svém, jenže v daném žánru narazil. A mohl to čekat. Formální hrátky s obrazem spíš vadí, intelektuální řeči nikdo v tomhle kusu poslouchat nechce, emoce by naopak rád nějaké přivítal. Marně. A upřímně ani digitální kouzelníci z ILM mě úplně nedokázali posadit na zadek. Hulk je sice dráždivou a odvážnou směsicí, něco podstatného tomu však schází. A v hodně elastických spodkách to rozhodně není!! ()

Dadel 

všechny recenze uživatele

Nechoďte na Hulka! Pro mě zklamání roku a Ang Lee si to u mě pěkně pohnojil. -scény bez Hulka jsou velice nezajímavé a nudné. Eric Bana? To že má být hvězda budoucnosti? Šak bol úplně blbý. Jeho projev mi až připomínal výkon Zdeňka Raušera z Divokých včel. Pokud při natáčení lovil bobříka nevýraznosti, tak se mu to povedlo na výbornou. -scény s Hulkem jsou proti tomu velice směšné. Při pohledu na to funící zelené hovado jsem párkrát nedokázal zadržet smích a obávám se že to tvůrci neměli v úmyslu. :-/ Dávám dvě hvězdy jen za technické zpracování. ()

Reklama

genetique 

všechny recenze uživatele

Lee chcel poňať spracovanie komiksu viac ľudskejšie, naviazaním si sympatií a citovej stránke k dvojici hrdinom, čo si cením, no takmer hodinkou ničnediania sa mu to trošku vymklo z rúk. To je však jediné, čo môžem vytknúť. Potom sa už začali diať veci. Akcii skvelo dopomol skvelý strih a kamera, nehovoriac o efektoch. Hulk je sympaťák ako sa patrí a jeho postava patrí medzi moje naj v komiksových spracovaniach. Snáď sa pľasnú aj po pokračovaní. 75%. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

V konfrontaci se záplavou televizní a filmové produkce je nutné vážit každou minutu a jeden kamarád razí teorii, že pokud ho film nezaujme do pěti minut, nestojí za zhlédnutí. Porušil jsem toto pravidlo a dal Hulkovi celých pětatřicet minut, ale mnoho mi za to nenabídl. Prostě mě ničím nezaujal, možná kromě půvabu mladé Connellyové a to je trochu málo. Příliš pomalý rozjezd a na komiksový příběh nadměrně psychologizující dialogy pro mně nebyly to pravé. Nemohu hodnotit celý film, ale z toho co jsem viděl, bych Hulkovi víc než 40 % za celkový dojem nedal... ()

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Psychologické drama bych od comicsu opravdu nečekala. Hulk je velká podivnost a pro mě velké zklamání. Je to spíše takový experimentální film, který dle mého moc pohromadě nedrží. Stopáž je nesnesitelně dlouhá, zvláště když první náznak akce přijde až v polovině filmu. Upřímně nevím, co si vlastně o filmu myslet. Ang Lee natočil svéráznou (a tak trochu nudnou) comicsovou adaptaci, kde používá po celou dobu různé prolínání obrazů a paralelně se odehrávající děj v několika rámečcích. Bohužel to moc nefunguje, vyprávění působí nepřehledně a to se raději ani nezmiňuji o mnohých pasážích plných těch nejotřelejších klišé. ()

Galerie (101)

Zajímavosti (52)

  • Hulk měl být natočen už mnohem dříve, ale tvůrci nechtěli produkci doopravdy spustit, dokud ILM nezdokonalí svou CGI animaci a nevzniknou "dokonalé efekty". Na nich nakonec pracovalo přes 180 lidí. (fannah)

Související novinky

Proč Hulk nejede sólo?

Proč Hulk nejede sólo?

22.06.2015

Filmy se zeleným marveláckým bijcem nikdy nebyly velkými hity. Hulk vydělal 243 milionů dolarů a Neuvěřitelný Hulk jen o 18 milionů víc, což jsou vzhledem k miliardovým tržbám žánrové konkurence… (více)

Dar z nebes nebo další z mnoha?

Dar z nebes nebo další z mnoha?

30.11.2006

X-Men, Spider-Man, Superman se vrací, Batman začíná, Hellboy, Hulk, Fantastická čtyřka, Sin City - město hříchu, Constantine, Garfield... Komiksové adaptace mají v Hollywoodu očividně zelenou.… (více)

Reklama

Reklama