Akční / Sci-Fi

USA, 2003, 138 min

Psychologické drama bych od comicsu opravdu nečekala. Hulk je velká podivnost a pro mě velké zklamání. Je to spíše takový experimentální film, který dle mého moc pohromadě nedrží. Stopáž je nesnesitelně dlouhá, zvláště když první náznak akce přijde až v polovině filmu. Upřímně nevím, co si vlastně o filmu myslet. Ang Lee natočil svéráznou (a tak trochu nudnou) comicsovou adaptaci, kde používá po celou dobu různé prolínání obrazů a paralelně se odehrávající děj v několika rámečcích. Bohužel to moc nefunguje, vyprávění působí nepřehledně a to se raději ani nezmiňuji o mnohých pasážích plných těch nejotřelejších klišé.(11.6.2003)

Koncipované jako psychologická studie osobnosti hlavního hrdiny. Je to nudné a zdlouhavé. Tedy kromě akčních pasáží. Venčení krvelačných pudlů, pouštní vybíjená s tanky nebo letecký den plný bojových helikoptér a řízených střel celkový dojem hodně vylepšili. Ang Lee je možná zručným režisérem, ale mně jeho zelený těžkotonážník nijak výrazně neučaroval. Líbilo se mi čestné cameo Louise Ferrigna (sekuriťák v uniformě vycházející z budovy, nelze přehlédnout!), který ztvárnil Hulka v původním seriálu (1978). 137 miliónů dolarů(rozpočet)/245,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(17.7.2008)

• Dadel

Nechoďte na Hulka! Pro mě zklamání roku a Ang Lee si to u mě pěkně pohnojil. -scény bez Hulka jsou velice nezajímavé a nudné. Eric Bana? To že má být hvězda budoucnosti? Šak bol úplně blbý. Jeho projev mi až připomínal výkon Zdeňka Raušera z Divokých včel. Pokud při natáčení lovil bobříka nevýraznosti, tak se mu to povedlo na výbornou. -scény s Hulkem jsou proti tomu velice směšné. Při pohledu na to funící zelené hovado jsem párkrát nedokázal zadržet smích a obávám se že to tvůrci neměli v úmyslu. :-/ Dávám dvě hvězdy jen za technické zpracování.(11.7.2003)

Ve své době byl HULK hodně nepochopený film, možná ještě je. Psychologickou komixovou adaptaci diváci nepřijali moc kladně, i když nechápu proč. Ang Lee vrství atmosféru a skvěle rozpracovává charaktery postav, Bruce Bannera, Banerova otce, Betty, generála Rosse a až pak se soustředí na akci. Zajímavé je že dokonce ani v akčních scénách nezapomíná na motivaci a psychologii postav. Všechno dělají z určitého důvodu. Samotná akce je pak úžasná (Hulk vs. psi nebo bitva v poušti jsou geniální). Herci rovněž výborní hlavně Nick Nolte a Eric Bana. Rozhovor na konci, byl díky nim úžasně sugestivní. Moc mě mrzí, že druhý HULK se bude natáčet s jinými tvůrci a podle jiné šablony. Kdyby bylo po mém, nechal bych dál rozvíjet slibný koncept, který Lee vytvořil. Ale kdo jsem v porovnání s hlavouny z L.A. já, že?(27.4.2007)

Rozpočet $137miliónovTržby USA $132,177,234Tržby Celosvetovo $245,360,480║ Zatiaľ najschopnejšia verzia o Hulkovi, aj keď má svoje chyby ale má aspoň svoju Hulkovskú tvár v podaní herca ako Eric Bana, dosť okato tu pôsobia triky, tie sa miestamy striedajú lepšie z horšími, zaujímavé je vizuálne ponatie filmu, ktorý je určite prínosom pre tento comics. /70%/(18.5.2005)

• - Hulk měl být natočen mnohem dříve, ale produkce jej nechtěla natáčet, dokud ILM nezdokonalí svou CGI animaci a nevzniknou "dokonalé efekty". Na efektech k Hulkovi pracovalo přes 180 techniků z ILM. (fannah)

• - Roli Bruce Bannera nabízela produkce i hercům jako jsou Tom Cruise, Steve Buscemi, David Duchovny a Jeff Goldblum. (fannah)

• - Slovo "hulk" je během celého filmu vyřčeno jednou. (Wenca888)