Hulk to schytal. Nejprve opatrně od kritiků, pak slušně do diváků. Není to úplný průšvih, to rozhodně ne, ale ta slovní vata okolo digitálního pobíhání v poušti jednoduše ničí divákovo nadšení z několika povedených scén. Renomovaný (co umí i šlápnout vedle) tvůrce Ang Lee na to šel jinak, po svém, jenže v daném žánru narazil. A mohl to čekat. Formální hrátky s obrazem spíš vadí, intelektuální řeči nikdo v tomhle kusu poslouchat nechce, emoce by naopak rád nějaké přivítal. Marně. A upřímně ani digitální kouzelníci z ILM mě úplně nedokázali posadit na zadek. Hulk je sice dráždivou a odvážnou směsicí, něco podstatného tomu však schází. A v hodně elastických spodkách to rozhodně není!!(29.7.2015)

V detailoch svieže a inovatívne, no ako celok rozporuplné. Množstvo výborných (nielen akčných) scén a chválihodný psychologický rozmer sa pribúdajúcimi minútami transformujú v dramaturgicky nevyvážený (a neprehľadný) guláš. Druhá polovica by už predsa len potrebovala odľahčiť od "rodinnej drámy" a dať naplno vyniknúť famóznej akcii a dobrodružstvu. Potom by to bola BOMBA. P.S. Akčné scény v púšti sú unikátne.(8.7.2003)

Tak trochu jinej komiksovej film, coz ovsem neznamena, ze by byl spatnej. Ang Lee se vydal jinou cestou a spis vsadil na proklesleni postav coz se mu do jiste miry povedlo. Skoda, ze prvni akce pride az po cca hodince, protoze do te doby to obcas misty nudi. Neni to kuli hereckym vykonum, ty jsou dobre (i kdyz Bana misty prehrava), ani kuli hudbe, ktera je (jak je u Leeho filmu zvykem) na hodne dobre urovni, ale de o to, ze se vlastne skoro nic nedeje a vlastne jedine dve dulezite sceny jsou vysvetleni jak to bylo s Hulkovo rodici a jak se v nem Hulk v dospelosti "aktivoval". Rozhodne by to chtelo trosku zkratit. Kdyz pride na radu akce, tak ta je hodne povedena, Hulk skutecne "hraje", jen mi ten jeho oblicej prisel misty takovej srandovni. Celkove triky jsou hodne dobry. Bohuzel Lee se nevyhl nekolika malo klise, najde se tu i par nechtene smesnych scen, nejake nudne pasaze a spousta nelogicnosti (hlavne do oci bije, ze si Hulk pri premene neroztrha spodky (coz je sice vysvetleno ve filmu o filmu tim stylem, ze se mu jen prodlouzi nohy, ale to mi pride hodne smesny, aby se celej zvetsil a zadek a pero ne) z dalsich nelogicnosti to je napriklad, ze ze zmutovanejch psu caka zelena krev, vrtulniky co se rozsekaj o zem nevybuchnou, stihacka vyleti az do kosmu a takle bych moh jeste chvily pokracovat). Taky bych rek, ze filmu uskodilo, ze Hulk vlastne nema poradne soupere (komiks neznam, takze tezko rict, jesli byla vubec nejaka moznost dat mu za nepritele nejakeho jineho komiksoveho hrdinu), protoze precejen vojaci zadnej poradnej souper nejsou. Ke konci se to sice rozjede trosku s jeho fotrikem (toho sileneho vedce Nick Nolte zahral opravdu suprove), ale ta bitka je moc kratka. Dal bych chtel zminit ruzne kamerove vychytavky. Na jednu stranu to prolinani oken je hodne dobrej napad a to rozvrzeni do vice oken taky, protoze film vypada vic komiksove a je zajimave videt nektere sceny z vic uhlu, ale na druhou stranu, misty to trosku rusi a pusobi to zmatene. Celkove si ale myslim, ze si Ang Lee s pro neho nezvyklym tematem poradil velice dobre, a ja se celkem dobre bavil.(2.6.2005)

Nemohu zakrýt lehké zklamání, ale to přišlo proto, že jsem podle trailerů čekal akční nářez a dostal porci rodinného dramatu, comicsem říznutého jen tak mimochodem. Když jsem však přistoupil na Leeho konverzační hru, uznávám, že jsem se obstojně bavil. Nekonvenční vizuální experimenty mě příliš neodváděly od děje, CGI Hulk se zelenal víc než pěkně a když už na mě nemrkal očkem on, přišla skvělá Jennifer Connely. Hulk rozhodně není snímek pro širokou diváckou masu. Je to experiment, možný směr, kterým se lze v budoucnu na poli comicsu ubírat. Ale dnes je to rozhodně směr rozporuplný a až čas ukáže jeho pravé kvality. Pro tentokrát se má situace následovně: Fanoušek akčních filmů bude zjevně zklamán a fanoušek Anga Leeho a "chytrých" comicsů se naopak pravděpodobně ocitne v sedmém nebi. Přidávám se k těm druhým.(12.6.2003)

Tohle není akční komiks, tohle je do nejhlubšího nitra pronikající drama o rozdvojení osobnosti a následcích vlastních hříchů. A tak trochu komiks. To, co Ang Lee rozpoutá v závěrečné půlhodině, je psychologická bomba a očišťující obětí od Betty pak pomáhá duši samotného diváka. Škoda, že na takovýhle zážitek velká většina z nich ještě v té době nebyla připravena.(18.6.2005)

• - Vrtulníky, které Hulka napadnou v poušti, jsou typu RAH-66 Comanche. Stíhací letouny, se kterými bojuje u mostu Golden Gate, jsou pak typu F/A-22 Raptor. V době vydání filmu nebyl ani jeden z letounů v aktivní službě Armády Spojených států. Program RAH-66 byl dokonce úplně zrušen (23. února 2004) s tím, že ani jedna z helikoptér nebyla nasazena do aktivní služby. (3DD!3)

• - Ang Lee si přál, aby scénář vycházel z King Konga a Frankensteina. (fannah)

• - Podle animátorů z Industrial Light & Magic váží Hulk jednu a půl tuny a do úderu může vložit sílu o velikosti téměř dvě tuny na centimetr čtvereční. Jeho kůže je 10krát silnější než Kevlar. Přes hrudník má něco přes pět metrů, přes pas asi metry tři, přes nohu metr a kolem krku metry dva. Kdyby nosil boty, musely by být o velikosti 87. Může se pohybovat maximální rychlostí 135 km/h a překonat 5-6 kilometrů jediným skokem. (3DD!3)