Cože, pět hvězdiček? Té nudě? Vidíte správně? Vidíte! Tento Hulk je podle mě dokonalý. Ang Lee si zřejmě řekl, že když už točí komiks, chce, aby to tak i vypadalo... A tak z plátna udělal rovnou komiksové stránky. Obraz dělí do rámečků a políček, postavám chybí jen bubliny s psanými texty nad hlavou. Leeův další husarský kousek spočívá v tom, že z komiksu, který je na papíře prachsprostou mlátičkou (tedy v 90% Hulkových příběhů), udělal téměř psychologický film, drama otce a syna, popis tragédie jedné rodiny. Dějové scény, dialogy a tak vůbec jsou promyšlené, dá se o nich uvažovat, není to jen tupé předžvýkávání textu. A když dojde na akci, je velkolepá a nápaditá (hod tankem a souboj se psy vedou). Co chcete víc? Já nic. Jedna z nejlepších komiksových adaptací. Proč? Právě proto, že je jiná.(18.6.2009)

Přiznám se, že komiksy nečtu (až na - kdysi - Rychlé šípy samozřejmě :) a proto mě srovnávání předlohy s jejich filmovou podobou tolik nebere. Rozdíly v přístupu režiséra jsou ale u tohoto žánru opravdu velmi rozdílné a možná i proto se mi Hulk tolik líbil. Ang Lee zvolil sice méně akce a víc "psychologie", ale když už je akce - tak pořádná a když už je "psychologie" - tak nenudí. Také se mi moc líbilo použití různých typů střihů a víc záběrů v jednom obraze. Snad i proto, že to režisér nepřehnal a používal je s citem. Ještě bych si dovolil vyzvihnout krásnou Jennifer Connely a doporučit tuhle Civalovu recenzi :)(29.11.2003)

Rodinné drama a comicsový příběh - jde to vůbec dohromady? Ale ano, pokud se toho chopí schopný režisér, jakým Ang Lee bezesporu je. Paradoxně mně nejvíc bavila tolik kritizovaná první "neakční" půle. V ní jsem se díky nápadité režii, vychytanému střihu a pro mně zajímavému rozdělování obrazu ve více okének, ani na chvilku nenudil. Při nepovedené scéně se zmutovanými psy mé nadšení trochu opadlo, ale následné momenty z Nevadské pouště opět uspokojily mé libido. Zejména scéna demolice tanků měla fakt koule. Při zdlouhavém dialogu otce se synem v závěru se o slovo začala hlásit nuda, ale určitě ne nuda k posrání, jak hloupě napsal jeden nejmenovaný kritik. Jo a ještě něco, ty fialový Hulkovy trencle byly fakt prďácký :o))(11.10.2003)

Koncipované jako psychologická studie osobnosti hlavního hrdiny. Je to nudné a zdlouhavé. Tedy kromě akčních pasáží. Venčení krvelačných pudlů, pouštní vybíjená s tanky nebo letecký den plný bojových helikoptér a řízených střel celkový dojem hodně vylepšili. Ang Lee je možná zručným režisérem, ale mně jeho zelený těžkotonážník nijak výrazně neučaroval. Líbilo se mi čestné cameo Louise Ferrigna (sekuriťák v uniformě vycházející z budovy, nelze přehlédnout!), který ztvárnil Hulka v původním seriálu (1978). 137 miliónů dolarů(rozpočet)/245,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(17.7.2008)

• Flipnic

Další z komixových hrdinů, který se podle mne příliš nepovedl. Hulk jednak na plátně není prostě takový simpaťák jako jiní komixoví hrdinové. Celý děj mi přišel dosti naivní, akční scény nezáživné (kromě souboje se psy), herecké podání hlavních postav dost ploché ... Prostě nic moc, příliš mě to nebavilo. Věřím, že z tohoto komixu se dalo vytáhnout mnohem víc.(12.12.2007)

• - Při své první proměně v Hulka zničí Bruce Banner (Eric Bana) laboratoř, ve které pracuje. V momentě, kdy zvedne zařízení gama na svá ramena, připomíná postavu Atlase z řecké mytologie, který na svých ramenech držel Zemi. Jedná se o odkaz na skutečné zařízení – spektometr, který vyzařuje gama paprsky, je používaný vědci ke studiu vzácných a neobvyklých jevů probíhajících při vzájemném působení protonů a neutronů. Tento přístroj s názvem ATLAS se nachází ve městě Argonne v Illinois v národní laboratoři. (HellFire)

• - Vývoj filmu začal už v roku 1990, vtedy ho mal režírovať Joe Johnston a neskôr Jonathan Hensleigh. (Greenpeacak)

• - Hudbu původně složil Mychael Danna, později ho nahradil Danny Elfman. (fannah)