Akční / Sci-Fi

USA, 2003, 138 min

Ve své době byl HULK hodně nepochopený film, možná ještě je. Psychologickou komixovou adaptaci diváci nepřijali moc kladně, i když nechápu proč. Ang Lee vrství atmosféru a skvěle rozpracovává charaktery postav, Bruce Bannera, Banerova otce, Betty, generála Rosse a až pak se soustředí na akci. Zajímavé je že dokonce ani v akčních scénách nezapomíná na motivaci a psychologii postav. Všechno dělají z určitého důvodu. Samotná akce je pak úžasná (Hulk vs. psi nebo bitva v poušti jsou geniální). Herci rovněž výborní hlavně Nick Nolte a Eric Bana. Rozhovor na konci, byl díky nim úžasně sugestivní. Moc mě mrzí, že druhý HULK se bude natáčet s jinými tvůrci a podle jiné šablony. Kdyby bylo po mém, nechal bych dál rozvíjet slibný koncept, který Lee vytvořil. Ale kdo jsem v porovnání s hlavouny z L.A. já, že?(27.4.2007)

Tak trochu jinej komiksovej film, coz ovsem neznamena, ze by byl spatnej. Ang Lee se vydal jinou cestou a spis vsadil na proklesleni postav coz se mu do jiste miry povedlo. Skoda, ze prvni akce pride az po cca hodince, protoze do te doby to obcas misty nudi. Neni to kuli hereckym vykonum, ty jsou dobre (i kdyz Bana misty prehrava), ani kuli hudbe, ktera je (jak je u Leeho filmu zvykem) na hodne dobre urovni, ale de o to, ze se vlastne skoro nic nedeje a vlastne jedine dve dulezite sceny jsou vysvetleni jak to bylo s Hulkovo rodici a jak se v nem Hulk v dospelosti "aktivoval". Rozhodne by to chtelo trosku zkratit. Kdyz pride na radu akce, tak ta je hodne povedena, Hulk skutecne "hraje", jen mi ten jeho oblicej prisel misty takovej srandovni. Celkove triky jsou hodne dobry. Bohuzel Lee se nevyhl nekolika malo klise, najde se tu i par nechtene smesnych scen, nejake nudne pasaze a spousta nelogicnosti (hlavne do oci bije, ze si Hulk pri premene neroztrha spodky (coz je sice vysvetleno ve filmu o filmu tim stylem, ze se mu jen prodlouzi nohy, ale to mi pride hodne smesny, aby se celej zvetsil a zadek a pero ne) z dalsich nelogicnosti to je napriklad, ze ze zmutovanejch psu caka zelena krev, vrtulniky co se rozsekaj o zem nevybuchnou, stihacka vyleti az do kosmu a takle bych moh jeste chvily pokracovat). Taky bych rek, ze filmu uskodilo, ze Hulk vlastne nema poradne soupere (komiks neznam, takze tezko rict, jesli byla vubec nejaka moznost dat mu za nepritele nejakeho jineho komiksoveho hrdinu), protoze precejen vojaci zadnej poradnej souper nejsou. Ke konci se to sice rozjede trosku s jeho fotrikem (toho sileneho vedce Nick Nolte zahral opravdu suprove), ale ta bitka je moc kratka. Dal bych chtel zminit ruzne kamerove vychytavky. Na jednu stranu to prolinani oken je hodne dobrej napad a to rozvrzeni do vice oken taky, protoze film vypada vic komiksove a je zajimave videt nektere sceny z vic uhlu, ale na druhou stranu, misty to trosku rusi a pusobi to zmatene. Celkove si ale myslim, ze si Ang Lee s pro neho nezvyklym tematem poradil velice dobre, a ja se celkem dobre bavil.(2.6.2005)

Cože, pět hvězdiček? Té nudě? Vidíte správně? Vidíte! Tento Hulk je podle mě dokonalý. Ang Lee si zřejmě řekl, že když už točí komiks, chce, aby to tak i vypadalo... A tak z plátna udělal rovnou komiksové stránky. Obraz dělí do rámečků a políček, postavám chybí jen bubliny s psanými texty nad hlavou. Leeův další husarský kousek spočívá v tom, že z komiksu, který je na papíře prachsprostou mlátičkou (tedy v 90% Hulkových příběhů), udělal téměř psychologický film, drama otce a syna, popis tragédie jedné rodiny. Dějové scény, dialogy a tak vůbec jsou promyšlené, dá se o nich uvažovat, není to jen tupé předžvýkávání textu. A když dojde na akci, je velkolepá a nápaditá (hod tankem a souboj se psy vedou). Co chcete víc? Já nic. Jedna z nejlepších komiksových adaptací. Proč? Právě proto, že je jiná.(18.6.2009)

Ale no tak, nebuďte na Hulka tak zlí! I mimo akční scény je to jedna z nejzajímavějších moderních komiksovek, vynikající nápaditou režií i nekomiksovou drobnokresbou postav. Sice se Leemu nepodařilo pracně rozjetý příbeh uspokojivě uzavřít, ale s celým dvouhodinovým vývojem před onou "vrcholnou" konfrontací obou Bannerů jsem byl více než spokojený. P.S: Třikaři z ILM odvedli jako obvykle výbornou práci a příkoru kritiku si nezaslouží. Postava Hulka je prostě hodně těžký oříšek, pokud od ní vyžadujeme maximálně realistický vzhled.(9.11.2008)

• Viktooorka

Pane Lee vy musíte mít pořádné koule, když z comicsové předlohy natočíte drama. Zaměřit se na dějovou linii a akční nářez odsunout na druhou kolej. Ač své milenky bezpochyby uspokojujete, bohužel já jsem asi vysoká meta. Rozhodně si cením nového přístupu, který by mohl působit. Proč se tedy tak neděje? Nick Nolte na roli záporáka sedí ( i když závěrečný hysterický záchvat mě štval). Jennifer Connelly dokonalá, nejen svou krásou, ale i hereckým nadáním. Každá scéna s ní, drží film na vyšší úrovni. Jenže se dostávám k největšímu problému a tím je Eric Bana. Nemůžete sympatizovat s někým, komu nevěříte ani nos mezi očima. Nepřála jsem si nic víc než ať zezelená, nebo umře. Ale přitom jako Hulk stál za slzičku. Jeho mladší bráška Neuvěřitelný Hulk, je přesně to, co jsem od filmu čekala, ale tady se mi to nedostalo. A létající okénka a střihy, která měli být nápadité, mě spíše vadily. Jednoduše řečeno je Hulk pro mě zklamání, které mrzí. PS: Z jakého materiálu má ušité kraťásky? Při mých současných stravovacích návycích a při mé snaze cvičit, se můj zadek neuvěřitelně mění a takové oblečení by mi velice usnadnilo život. Nevíte někdo, kde se dají pořídit? :o)(10.6.2010)

• - Při své první proměně v Hulka zničí Bruce Banner (Eric Bana) laboratoř, ve které pracuje. V momentě, kdy zvedne zařízení gama na svá ramena, připomíná postavu Atlase z řecké mytologie, který na svých ramenech držel Zemi. Jedná se o odkaz na skutečné zařízení – spektometr, který vyzařuje gama paprsky, je používaný vědci ke studiu vzácných a neobvyklých jevů probíhajících při vzájemném působení protonů a neutronů. Tento přístroj s názvem ATLAS se nachází ve městě Argonne v Illinois v národní laboratoři. (HellFire)

• - Předtím, než Hulk (Eric Bana) bojuje se psi, než na něj zaútočí vezme doktorku Rossovou (Jennifer Conelly) a strčí ji do auta. Při jeho velikosti prstů by však otevřít dveře auta mělo být přinejmenším problematické. (Thommy91)

• - Slovo "hulk" je během celého filmu vyřčeno jednou. (Wenca888)