• Nin

Nuuuuuda. Velkohubá nuda. To přesně Hulk je. Z vcelku primitivního příběhu se tu dělá epos mytologických rozměrů, takže obří zelené příšery si užijete jen párkrát za film a tenhle trikovej Hulk je jedna z mála plusů tohohle filmu (akorát se mi nelíbil detail jeho obličeje, kterej připomínal žábu). Když přeskakuje skály a hází obří šutry na vrtulník, tak si pomalu člověk nepřeje nic jinýho, než aby tam přiletěl Superman od Singera a dali si tam velkolepě přes čumák... Ale akce je tu minimum. Jinak fňukající Bana brzo omrzí, zelenej Hulk tam moc není, ale naštěstí se dá ještě dívat na sympaťačku Jennifer Connelly, které to moc sluší, i když bych radši na ní koukal v úplně jiným filmu (počkat, já nemyslel p..., ... to je jedno). A málem bych zapomněl - Mám rád komiksovou stylizaci - Sin City, 300... super. Ale tak trapný dělení a "okénkování" záběrů jsem ještě nikdy neviděl. Nejdřív je to fajn, pak jen nezajímavý, ale když tam je třeba úplně nevinná scéna o tom, jak Jennifer sedí někde na nádraží na lavičce, někdo na ní zavolá a ona se zvedne... a ono je to najednou rozsekaný na 6 okýnek z různých úhlů, který se vzájemně prolínají...! Hulk je prostě šlápnutí vedle. (3/10)(30.9.2007)

Uzasne spracovany komics. Filmarom sa podarilo sklbit dost dojemne zivotne utrapy mladeho "estenieHulka" ktoreho seriozne zahral Eric Bana a zaroven na plne gule rozbehli akciu, ktora sa len tak nevidi (Hulk vs. US.army) .Bolo to tak neuveritelne neuveritelne, az to bolo neuveritelne krasne.Holt zlost je svina...;)(26.2.2004)

Tak trochu jinej komiksovej film, coz ovsem neznamena, ze by byl spatnej. Ang Lee se vydal jinou cestou a spis vsadil na proklesleni postav coz se mu do jiste miry povedlo. Skoda, ze prvni akce pride az po cca hodince, protoze do te doby to obcas misty nudi. Neni to kuli hereckym vykonum, ty jsou dobre (i kdyz Bana misty prehrava), ani kuli hudbe, ktera je (jak je u Leeho filmu zvykem) na hodne dobre urovni, ale de o to, ze se vlastne skoro nic nedeje a vlastne jedine dve dulezite sceny jsou vysvetleni jak to bylo s Hulkovo rodici a jak se v nem Hulk v dospelosti "aktivoval". Rozhodne by to chtelo trosku zkratit. Kdyz pride na radu akce, tak ta je hodne povedena, Hulk skutecne "hraje", jen mi ten jeho oblicej prisel misty takovej srandovni. Celkove triky jsou hodne dobry. Bohuzel Lee se nevyhl nekolika malo klise, najde se tu i par nechtene smesnych scen, nejake nudne pasaze a spousta nelogicnosti (hlavne do oci bije, ze si Hulk pri premene neroztrha spodky (coz je sice vysvetleno ve filmu o filmu tim stylem, ze se mu jen prodlouzi nohy, ale to mi pride hodne smesny, aby se celej zvetsil a zadek a pero ne) z dalsich nelogicnosti to je napriklad, ze ze zmutovanejch psu caka zelena krev, vrtulniky co se rozsekaj o zem nevybuchnou, stihacka vyleti az do kosmu a takle bych moh jeste chvily pokracovat). Taky bych rek, ze filmu uskodilo, ze Hulk vlastne nema poradne soupere (komiks neznam, takze tezko rict, jesli byla vubec nejaka moznost dat mu za nepritele nejakeho jineho komiksoveho hrdinu), protoze precejen vojaci zadnej poradnej souper nejsou. Ke konci se to sice rozjede trosku s jeho fotrikem (toho sileneho vedce Nick Nolte zahral opravdu suprove), ale ta bitka je moc kratka. Dal bych chtel zminit ruzne kamerove vychytavky. Na jednu stranu to prolinani oken je hodne dobrej napad a to rozvrzeni do vice oken taky, protoze film vypada vic komiksove a je zajimave videt nektere sceny z vic uhlu, ale na druhou stranu, misty to trosku rusi a pusobi to zmatene. Celkove si ale myslim, ze si Ang Lee s pro neho nezvyklym tematem poradil velice dobre, a ja se celkem dobre bavil.(2.6.2005)

• choze

Spolu s GHOST RIDEREM největší vekorozpočtová komiksová sračka vůbec. První dvě třetiny jsou s výjimkou souboje se zmutovaným pudlem (WTF?) jen užvaněnou patetickou nudou a až bitka s tanky a helikoptérami na konci na chvíli připomene, jak to CELÉ mělo vypadat. A triky mi přišly hrozné a ani hraní si s rozděleným obrazem na mě nefungovalo.(20.1.2006)

• Dadel

Nechoďte na Hulka! Pro mě zklamání roku a Ang Lee si to u mě pěkně pohnojil. -scény bez Hulka jsou velice nezajímavé a nudné. Eric Bana? To že má být hvězda budoucnosti? Šak bol úplně blbý. Jeho projev mi až připomínal výkon Zdeňka Raušera z Divokých včel. Pokud při natáčení lovil bobříka nevýraznosti, tak se mu to povedlo na výbornou. -scény s Hulkem jsou proti tomu velice směšné. Při pohledu na to funící zelené hovado jsem párkrát nedokázal zadržet smích a obávám se že to tvůrci neměli v úmyslu. :-/ Dávám dvě hvězdy jen za technické zpracování.(11.7.2003)

• - Vrtulníky, které Hulka napadnou v poušti, jsou typu RAH-66 Comanche. Stíhací letouny, se kterými bojuje u mostu Golden Gate, jsou pak typu F/A-22 Raptor. V době vydání filmu nebyl ani jeden z letounů v aktivní službě Armády Spojených států. Program RAH-66 byl dokonce úplně zrušen (23. února 2004) s tím, že ani jedna z helikoptér nebyla nasazena do aktivní služby. (3DD!3)

• - Podle animátorů z Industrial Light & Magic váží Hulk jednu a půl tuny a do úderu může vložit sílu o velikosti téměř dvě tuny na centimetr čtvereční. Jeho kůže je 10krát silnější než Kevlar. Přes hrudník má něco přes pět metrů, přes pas asi metry tři, přes nohu metr a kolem krku metry dva. Kdyby nosil boty, musely by být o velikosti 87. Může se pohybovat maximální rychlostí 135 km/h a překonat 5-6 kilometrů jediným skokem. (3DD!3)

• - V logu Marvel Enterprises na začátku filmu se objeví i stránky s Hulkem. Ty jsou z komiksu "Dogs of War". (fannah)