Nemohu zakrýt lehké zklamání, ale to přišlo proto, že jsem podle trailerů čekal akční nářez a dostal porci rodinného dramatu, comicsem říznutého jen tak mimochodem. Když jsem však přistoupil na Leeho konverzační hru, uznávám, že jsem se obstojně bavil. Nekonvenční vizuální experimenty mě příliš neodváděly od děje, CGI Hulk se zelenal víc než pěkně a když už na mě nemrkal očkem on, přišla skvělá Jennifer Connely. Hulk rozhodně není snímek pro širokou diváckou masu. Je to experiment, možný směr, kterým se lze v budoucnu na poli comicsu ubírat. Ale dnes je to rozhodně směr rozporuplný a až čas ukáže jeho pravé kvality. Pro tentokrát se má situace následovně: Fanoušek akčních filmů bude zjevně zklamán a fanoušek Anga Leeho a "chytrých" comicsů se naopak pravděpodobně ocitne v sedmém nebi. Přidávám se k těm druhým.(12.6.2003)

Přiznám se, že komiksy nečtu (až na - kdysi - Rychlé šípy samozřejmě :) a proto mě srovnávání předlohy s jejich filmovou podobou tolik nebere. Rozdíly v přístupu režiséra jsou ale u tohoto žánru opravdu velmi rozdílné a možná i proto se mi Hulk tolik líbil. Ang Lee zvolil sice méně akce a víc "psychologie", ale když už je akce - tak pořádná a když už je "psychologie" - tak nenudí. Také se mi moc líbilo použití různých typů střihů a víc záběrů v jednom obraze. Snad i proto, že to režisér nepřehnal a používal je s citem. Ještě bych si dovolil vyzvihnout krásnou Jennifer Connely a doporučit tuhle Civalovu recenzi :)(29.11.2003)

Rodinné drama a comicsový příběh - jde to vůbec dohromady? Ale ano, pokud se toho chopí schopný režisér, jakým Ang Lee bezesporu je. Paradoxně mně nejvíc bavila tolik kritizovaná první "neakční" půle. V ní jsem se díky nápadité režii, vychytanému střihu a pro mně zajímavému rozdělování obrazu ve více okének, ani na chvilku nenudil. Při nepovedené scéně se zmutovanými psy mé nadšení trochu opadlo, ale následné momenty z Nevadské pouště opět uspokojily mé libido. Zejména scéna demolice tanků měla fakt koule. Při zdlouhavém dialogu otce se synem v závěru se o slovo začala hlásit nuda, ale určitě ne nuda k posrání, jak hloupě napsal jeden nejmenovaný kritik. Jo a ještě něco, ty fialový Hulkovy trencle byly fakt prďácký :o))(11.10.2003)

Tak tohle bylo zvláštní. Ang Lee odvedl práci za kterou mu bude rozhodně půlka publika tleskat a druhá ho nepochopí a nejraději by ihned dostala zpátky své vstupné. Kde je zakopán problém? V přístupu. Ang Lee vytvořil psychologický výzkum na téma Komiksový hrdina a jeho problémy. Celá stylizace se blíží komiksu úplně jinak než ostatní komiksové filmy. Tim Burton vytvořil svou atmosféru Gothamu, ale Ang Lee zašel na hranici vizuální podoby papíru na kterém je nakreslen komiks, když různé obrazy jsou v okýnkách rozházeny po obrazovce a plynou současně. Dodává tím filmu opravdu netradiční nádech umocňující divákův pocit, že si pročítá stránky komiksu. Eric Bana je dokonalým Hulkem ve všech ohledech a krásná Jennifer Connelly je prostě úžasná. Nick Nolte se jako záporák a otec Hulka, který může za jeho druhé zelené já, rozhodně nemá za co stydět. Bohužel film trochu dojíždí na tempo, které je neustálým psychologickým posunem hlavní postavy bržděn a na akční scény se dostane jen v několika případech(ale stojí to za to). Pokud nechcete příliš akční film, který sází na psychologii a promyšlenou konstrukci rozhodně je Hulk dobrá volba, ale pokud máte akční choutky tak se vaše srdce nedočká naplnění.(29.4.2007)

Hulk to schytal. Nejprve opatrně od kritiků, pak slušně do diváků. Není to úplný průšvih, to rozhodně ne, ale ta slovní vata okolo digitálního pobíhání v poušti jednoduše ničí divákovo nadšení z několika povedených scén. Renomovaný (co umí i šlápnout vedle) tvůrce Ang Lee na to šel jinak, po svém, jenže v daném žánru narazil. A mohl to čekat. Formální hrátky s obrazem spíš vadí, intelektuální řeči nikdo v tomhle kusu poslouchat nechce, emoce by naopak rád nějaké přivítal. Marně. A upřímně ani digitální kouzelníci z ILM mě úplně nedokázali posadit na zadek. Hulk je sice dráždivou a odvážnou směsicí, něco podstatného tomu však schází. A v hodně elastických spodkách to rozhodně není!!(29.7.2015)

• - Čím rozzuřenější Hulk (Eric Bana) je, tím je vyšší. Po první proměně měří necelé tři metry, po druhé tři a půl metru a po třetí proměně jsou to čtyři a půl metru. V každé proměně má také mírně odlišný odstín zelené kůže. Animátoři z ILM tak chtěli vytvořit tři odlišné Hulky. (HellFire)

• - Vývoj filmu začal už v roku 1990, vtedy ho mal režírovať Joe Johnston a neskôr Jonathan Hensleigh. (Greenpeacak)

• - Sám režisér Ang Lee stál jako předloha pro pohyby Hulka. (HellFire)