• Francie

Paris Is Happening

Paris Is Happening

Drama / Thriller

Francie / Německo / Belgie, 2016, 130 min

Upřímně, za zrovna bystrého chlapce se nepovažuji a proto na filmech velmi oceňuji, když je tam postava XY, která se chce dostat z bodu A do bodu B a tento náročný úkol vyřeší ideálně tak, že z bodu A vyjde a do bodu B se plynule přesune. Pak jsem jako divák velice vděčný. Sleduju excelentně hladkou lineární přímku, u které nemusím do procesu pochopení zapojovat důvtip ani své vědomosti nastřádané ze šesti úspěšně absolvovaných tříd základní školy. Ovšem pak tu máme filmy, kde postava XY zahajuje svoji cestu nepochopitelně z bodu K, pak to vezme kolem eRka k eSku, kde potká postavu EF, tak spolu chvíli kecají, pak tam skočí flashback, jak EF s TU plánují nějakou nekalost, ovšem jakou už se nedovíme, protože XY s EF zpátky v přítomnosti kráčí k bodu G, jenže u Déčka špatně zatočí a omylem dojdou k číslu 6, takže se kolem Q vrací zpět, jenže narazí na TU s LM, mrd, flashback, ukazuje se, že XY a LM byli dřív milenci, mrd, současnost, EF je v rozpacích, tak všechny pozve do Véčka na drink, kde se hodinu nic neděje a jenom se žvatlá, TU vyčítá EF její vztah s NO, nakonec se tam objeví blbeček, na kterýho už nezbyly v abecedě písmena, takže se mu familiárně přezdívá 卡雷尔, a ten všechny do toho zasranýho Béčka teleportuje! No považte, vždyť z toho by jednomu praskl čurák, slabší povahy mohou i zkolabovat. Nocturama naštěstí tak extrémní není, ale nasnímat jeden výstřel z osmi různých a po sobě krátce jdoucích pohledů, to je fakt na záchvat. Avšak téma je to bezesporu zajímavé, poutavě natočené a pro žabožrouty aktuální každým novým dnem i nocí. Hvězdu navíc za soundtrack a poslední kurevsky tíživou půlhodinku.(15.2.2017)

Zásadní. Bez explicitního nucení ideologie, názorů, důvodů. Přesto (právě proto) mnohem víc vypovídající. Tiqqun, Comité Invisible, Debord atd. Ztracené iluze, marnost, zacyklení, pozdní kapitalismus(22.5.2017)

• Phietros

Tohle nejsou teroristi, ale nepřátelé státu! Rikal jsem si dle hodnoceni, ze by bylo skoda Francouze nevidet, ale ve skutecnosti bych o nic neprisel. Prvni pul hodina o nicem a myslel jsem, ze to vypnu! Od prvniho vystrelu se to vsak pohlo a cele dostalo náboj i pointu.. Skupina lidi, co chce pohrozit statu, udela rozruch v ulicich, vyhodí 4 různá místa do vzduchu a ukryje se v obchodním centru, kde zas celá akce končí. Bohuzel bez hloupky, zadneho charisma, ktere by ve me vyvolalo a zarylo se pod kuzi! 40%(14.10.2017)

• Disease

Popravdě mi není zcela jasné, co tím chtěl autor říct. Mohl to být film o potenciálním teroristovi v komkoliv z nás nebo o vzpouře mladých znuděných "rebelů bez příčiny". Místo toho se mi dostalo zdlouhavého rádobypříběhu s pěknou úvodní sekvencí, podivnými charaktery (ano, chápu, že mladí lidé se chovají dost často jako polodementní děti) a spoustou artové onanie bez vyvrcholení.(19.1.2018)

Paříž jako diagram, v němž se potuluje několik mladých lidí, kteří tento diagram oživují. Zajímavé a vzrušující. Po čase však začíná být zřejmé, že jsou to buď atentátníci či teroristé. Když se to prokáže, pak se zajímavost a vzrušivost ztrácí v explozích (podle scénáře byl Semtex ze Semtína vynalezen někde v Jugoslávii - i tohle nám tedy chtějí upřít. Složení najdete na netu). Následné dějství v obchodním domě je rovněž zajímvé a vzrušující, ale opět jen do té doby, dokud nezačne likvidace gangu (pro vládnoucí systém nejlepší řešení - viz následné problémy s fyzickou likvidací členů RAF). Dva postřehy: Tuhle partu považuji za vzorek mladé francouzské společnosti (rasově, sociálně i ideologicky). Je divné i smutné, jak málo si mladí lidé uvědomují svůj životní potenciál. - A také jak říkají velcí pesimisté: "Každá smrt je sebevraždou" (Schopenhauer), "Za pravdu může umřít jen blb" (Nietzsche).(19.11.2019)

• Tejkina

Hrozné.. A tomu se říká artový film. Jedna hvězda za konec, kdy je konečně postříleli a za některé scény v obchoďáku. Jinak jsem u toho usínala. Takové filmy nejsou nic pro mě. Nedoporučuji.(14.3.2017)

• Lukoboss

Vizuálně působivý, to se musí nechat. Hra s kamerou, záběrem a střihem (např. jedna scéna natočená asi z pěti stran) je precizní, tam si dali opravdu záležet. Ale jinak je to takový dost o ničem, především pak proto, že film nahodí hodně otazníků, který ale nejsou zodpovězený. Příběh je nulovej - parta mladých a různorodých lidí nastraží několik bomb, pak se schovají v obchodňáku, kde se chovají úplně divně, a nakonec prostě čekají, dokud na ně nevlítne zásahový komando. Proč to udělali, jakej byl motiv, proč šli do obchodňáku, proč se tam chovali jak kreténi, jak je tam našli, proč zásahovka střílela, i když se někteří vzdávali nebo nebyli ozbrojení??? A takhle můžeme vesele pokračovat dál... bylo to prostě takový celý divný.(16.4.2017)

Možná nejúpřimnější film o současnosti. I přes nízká hodnocení (tím více!) se těším na další Bonellovy filmy.(4.4.2017)

• bizz_mjc

Strašně natažené, žánrově nekonzistentní (drama/thriller opravdu vážně?), nádech žánrovky je po úvodní stříhané a stříháné "cestovačce" v tahu a od půlky, kde se to konečně celé odkryje a semele, už o ničem, neb racionálně nechápu kroky některých hrdinů, krom toho, že mi jejich část lezla na nervy. Asi mi tu nejen něco uniklo.(25.12.2017)

• pushover

Nevím jestli to bylo geniální, nebo sračka, ale rozhodně to bylo divný.(15.2.2017)

• Mamlas

Skupina teenagerských primitivů chodí 2 hodiny po městě a pak po obchoďáku a pak je konečně všechny postřílí. Skoro celé jsem to popřeskakoval. Nedívatelně nudné.(31.3.2017)

• Pavelkedar

Uchozená ,užvaněná a rozvleklá slátanina..............(14.2.2017)

• argo.smile

Divna, utahana slatanina s dlhym zaciatkom. Nic pre mna...(7.3.2017)

• Solverino

Totální sračka a politická agitka! Už je mi na blití z těhle rádoby "artovek", kde se předvádějí nevyzrálá otlemená hovada s nejistou sexuální orientací, blábolící o tom, že to "museli" udělat. Naštěstí to spravil šťastný konec a dobře to dopadlo. Ale ta nekonečná nuda a žádnej příběh - no ale teď bude něco podobného asi dost často v televizi, Ale oni to přece vydržej ! :((24.3.2017)

Ale ano,Bonello natočil něco, co tu opravdu dlouho nebylo a podal to velmi solidně.(15.9.2017)

• srolyma

Omara, Mustafu, Yussufa a další děti z tradičních francouzských rodin už nebaví posedávání na lavičkách a tak se rozhodnou jen tak pro zábavu odpálit bomby na několika místech v Paříži. A pak si jdou ještě tak trošku zarabovat do obchoďáku. Proč si arabské děti tak rády hrají se semtexem nebo proč si přivlastňují zcela samozřejmě věci, které jim nepatří, asi není třena vysvětlovat, prostě to tak mají. A ve filmu jejich pohnutky taky ani nijak rozvedeny nejsou. Možná i proto je to celé zdlouhavé a nudné a ani závěrečný happy end to moc nezachrání.(12.8.2018)

• blondboss

Takéto typy filmov idú totálne mimo mňa. Snaha o akési umelecké pretvorenie ponurej a depresívnej drámy na mňa nezabrala a prakticky celý čas som sa nudil. Mám vcelku rád francúzske filmy, ale len tie, ktoré majú energiu. Z tohto snímku nevyžarovala prakticky žiadna a emócie sa ku mne nedostali ani náhodou. 40 %(28.9.2018)

Nocturama je film o palčivej a hrozivej aktualnej teme.Bonello natočil film svojsky a inovativne,pribeh je na vedlajšej kolaji ,prednost maju forma a atmosfera.Bonello aj tymto filmom potvrdil že je vynimočny vizualny tvorca.(4.4.2017)

• Shitonit

Já to asi poněkud nepobral. Ten jde sem, tamten tam, tvářej se jako paka, a nakonec jsem to vzdal, to se prostě dokoukat nedalo..(18.6.2017)

• elimS

20% - komentář 20ti slovy: 45 minut se jezdí metrem a chodíchodíchodíchodí po městě a dalších 60 minut se chodíchodíchodíchodí po obchoďáku. Takhle posrat dobrý námět, bez pointy.(8.10.2017)

• Jarmila68

Nic nudnějšího jsem nikdy neviděla!!!!!(14.2.2017)