Nocturama

• Francie Nocturama (více)

Ráno v Paříži. Několik mladých lidí z různých prostředí. Nezávisle na sobě začínají podivný balet v labyrintu metra a ulicích hlavního města. Zdá se, že je vede nějaký plán. Jejich pohyby jsou přesné, téměř nebezpečné. Stahují se k jednomu bodu, obchodnímu domu právě ve chvíli, kdy zavírá. Začíná noc. (Film Europe)

Solverino odpad!

Totální sračka a politická agitka! Už je mi na blití z těhle rádoby "artovek", kde se předvádějí nevyzrálá otlemená hovada s nejistou sexuální orientací, blábolící o tom, že to "museli" udělat. Naštěstí to spravil šťastný konec a dobře to dopadlo. Ale ta nekonečná nuda a žádnej příběh - no ale teď bude něco podobného asi dost často v televizi, Ale oni to přece vydržej ! :( ()

Mamlas odpad!

Skupina teenagerských primitivů chodí 2 hodiny po městě a pak po obchoďáku a pak je konečně všechny postřílí. Skoro celé jsem to popřeskakoval. Nedívatelně nudné. ()

SAINTS

Nocturama je film o palčivej a hrozivej aktualnej teme.Bonello natočil film svojsky a inovativne,pribeh je na vedlajšej kolaji ,prednost maju forma a atmosfera.Bonello aj tymto filmom potvrdil že je vynimočny vizualny tvorca. ()

srolyma

Omara, Mustafu, Yussufa a další děti z tradičních francouzských rodin už nebaví posedávání na lavičkách a tak se rozhodnou jen tak pro zábavu odpálit bomby na několika místech v Paříži. A pak si jdou ještě tak trošku zarabovat do obchoďáku. Proč si arabské děti tak rády hrají se semtexem nebo proč si přivlastňují zcela samozřejmě věci, které jim nepatří, asi není třena vysvětlovat, prostě to tak mají. A ve filmu jejich pohnutky taky ani nijak rozvedeny nejsou. Možná i proto je to celé zdlouhavé a nudné a ani závěrečný happy end to moc nezachrání. ()

blondboss

Takéto typy filmov idú totálne mimo mňa. Snaha o akési umelecké pretvorenie ponurej a depresívnej drámy na mňa nezabrala a prakticky celý čas som sa nudil. Mám vcelku rád francúzske filmy, ale len tie, ktoré majú energiu. Z tohto snímku nevyžarovala prakticky žiadna a emócie sa ku mne nedostali ani náhodou. 40 % ()

Jindra_S odpad!

Je třeba aby to někdo už napsal jasně - dvě hodiny naprosto zbytečné filmařské onanie. Bez nějaké logiky, bez nějakého velkého děje. Ano, něco se na plátně dělo, ale pořád to jen stupňovalo napětí, až i tomu poslednímu divákovi došlo, že z toho nic nebude. Samozřejmě jde najít různé paralely a asociace, ale to u tuhnutí laku taky. A obávám se, že sledovat ten lak by mělo alespoň nějaký smysl. Za mně absolutně ztracený čas. ()

LEFTFLANK

Tááák to by sme mali frantíkov na dlhšiu dobu z krku. Väčšinou keď čítam už len samotný popis niečoho nového od fr zvlášť s nálepkou socio alebo art tak to vo mne až hikne. A to točia tony a tony materiálu mám pocit. Chcel som niečo originálne, nekonvenčné, niečo čo ma posadí na zadok. Nemal som veľkolepé očakávania, ale v kútiku duše som veľmi chcel aby ma ten film niečím vzrušil, aby bol nezabudnuteľný, pravda je, že som nad tým celý ďalší deň rozmýšľal, ale to bolo skôr také WTF i just saw? why? what do you mean with that shit? Ale už je to preč a táto zaškatuľkovanosť voči fr filmovej tvorbe asi bude ešte silnejšia ako bola. Spoiler alert - teraz k filmu: takže máme tu skvelý popis o tom ako sa skupinka mladých ľudí pohybuje po rôznych miestach Paríža, áno, ale baletom by som to nenazval. Kurva celý svet nepozná jednotlivé zastávky a zapadlé uličky Paríža aký balet? Zdá sa, že asi majú niečo spoločné možno kujú nejaké čertovské pikle ... hmm to som si chcel myslieť aj ja ale zanedlho sa začne aj strieľať, chalan behá po ulici s búchačkou v ruke .... ako v pohode? niekto si len tak ide v Paríži za bieleho dňa s búchačkou v ruke? A to nás dostáva k ďalšiemu bodu ich pohyby sú presné!! ????nebezpečné???? to čo tam robili prvú hodinu a vlastne aj ten kvázi "ukrývací" zvyšok mal byť nejaký plán? Skutočne? ak sa chce niekto rozplývať pri tomto blahom mal by zobrať na vedomie plán Lexa Luthora zo superbijáku BvsS aj ten je tiež tak geniálny ale ťažko ho porovnám s tímto tu ; žarty bokom, nejaká pošahá skupinka mladých spratkov sa dostane náhodou k slušnému balíku semtexu a začne ich páliť myšlienka zahrať sa na zdivočenú bunku ISIS bez kontaktu na al-kaidu ktorá si pod útokom na francúzsku slobodu predstavuje niečo úplne odlišné a navyše to chcú spraviť bez jedinej stopy!! Problém ale nastáva už vo fáze zapojenia IQ do tohoto procesu a to zjavne chýbalo aj všetkým ktorí sa na tom filme podieľali. Sme späť a vidíme mladú dievčinu ako sa s plošinou veeľkou ako kráva vydá čistiť sochu, navyše ju pri tom pozoruje policajt a je dosť možné, že v dnešnej dobe aj nejaká ta kamera, nikoho ani nenapadne sa o ňu zaujímať ak má na druhý deň ráno socha zhorieť do tla, tak určiteee. Potom tam jeden týpek niekoho odbachne, ten čo sa potom prechádza po Paríži ako Kevin Kostner v Krajine strelcov, ďalší týpek hraje nejakú security ostrahu a s tou búchačkou vyzerá fakt drsne, tak sa ju rozhodne použiť podľa logiky - hlavne bez akejkoľvek stopy - toho ale odpráskne druhý sekuriťák ale tento už patril pod Lidl. Samozrejme čakáme na fanfáry až to všade vyvrcholí a naši nebeskí bojovníci za 34 hodinový pracovný čas sa poschovávajú do najbezpečnejšieho obchodného domu na svete. Ach to by zízali až by boli v starom Priore....Nuž v tomto obchodnom dome sa ale neschovajú do nejakej kutice bez kamery alebo hocikde kde by bolo vhodné počkať do rána. Nie treba vyžrať miestnu Billu, urobiť si mejdan v centrálnej sále nechať pustenú muziku na plné gule porozsvecovať čo sa dá, už chýbala len veľká ceduľa pred hlavné dvere "sme tu" . Samozrejme to má pod palcom ich opäť kamoš, ktorý ako inak odprevadí do neba zvyšných kolegov sekuriťákov opäť podľa hlavného prikázania, medzitým stihnú poničiť pár figurín, zajazdiť si autodrom, propremiestňovať čo najviac predmetov, že by ma to ani v najdivokejšej fantázii nenapadlo a potom..... bohužiaľ toho rána sa ja hovorím chvalabohu nedožijeme, lebo síce neviem akým zázrakom ich NSIC v Parížskom podaní vypátrala, ale z TV sa o tom postupne dozvedá naša utešená skupina ultras a tak môžme byť svedkami ich psychologického prerodu z hrdinov na posraté decká, to všetko za doprovodu neuveriteľne jednoduchého soundtracku ale mrazivého a vrívajúceho do mozgu nepríjemnú spomienku, že to sakra malo taký potenciál. Pardon za artovú odbočku, keďže naše detičky dostali skvelý nápad vyhodiť do luftu aj časť ministerstva vnútra tak s nimi žiadne vyjadnávanie neprebehlo všetci postupne dostali dýško jak sa patrí, nikto neostal na ocot a za to jediné dávam hviezdu že odpráskli aj tých dvoch starých nenažrancov, so žiadnou z postáv sa nedalo zblížiť, na to bol film strohý a dosť sterilný, ak je v tom nejaký ten art tak som asi buran tentokrát ja, ak to má nejaké posolstvo tak to musíte byť veľkomeštiak najlepšie sa hodí Londýn, zrovna Paríž, ten je veľmi v kurze alebo Madrid.... fakt to mi to pripomína pohladenie na duši akurát tak pre tých chudákov(a toto nemyslím pejoratívne), ktorí v skutočnosti prišli o najbližších kvôli podobným redardom a veľkohubé rečičky všetkých tých politických karieristov ako im je to ľúto nezhltli aj s navyjákom. Potom sa tu tiež ponúka alternatíva z druhej strany, ktorá ma napadla až teraz a je to podobné ako v nedávno videnom the Glass, a teda že film má ponúknuť nový obraz na svet nielen ako bolo povedané tam ale aj v realite samotnej "odteraz bude všetko inak" To nech nad tým premýšľa kto chce ako chce, fakt je, že od nejakého spektakulárneho diela to má sakra ďaleko a jediná vec čo ma okrem vyvražďovačky zaujala bola neustála časopriestorová zmena, neustále menenie uhlu pohľadu, občas to hnevalo občas prekvapilo ale nič viac vidieť nedokážem () (méně) (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz