Muž tisíce tváří (festivalový název)

• Španělsko

El hombre de las mil caras

Smoke & Mirrors

• Španělsko

El espía de las mil caras

(neoficiální název)

Životopisný / Thriller

Španělsko, 2016, 123 min

Člověk musí dávat velký pozor, aby se v tom všem zorientoval a vzhledem k tomu, že film občas přepne do uspávacího tempa, měl jsem s tím celkem problém. Ale nakonec se z toho vyklubal celkem solidní mix podvodnického a špionážního žánru s chytře překombinovanou zápletkou bez černobílých postav a charakteristických klišé. Mínusem je, že i přes veškerou snahu jsem v tom na konci neměl pořád tak úplně jasno a nejspíš by neškodilo něco si i daném případu nastudovat. 70%(29.12.2017)

• Arsenal83

Na politický thriller treba mať asi náladu a asi aj vedomosti o čom to tam točia. Neznalec španielskej modernej histórie sa tu určite stratí. Príliš veľa mien a príliš veľa postáv, príbehy nejak nezapadajú do seba a človek sa stráca v tom, o čo vlastne ide.(10.11.2017)

75% ... Miestami možno trošku príliš prekombinované ale inak veľmi príjemne pozerateľný film o podvodníkoch, kde by každý chcel podraziť každého, no všetkým sa to podariť nemôže.(22.3.2017)

Úpně jsem se v tom neorientovala :-)(9.3.2017)