Úplatky, korunní svědkové, tajné služby i miliardové částky na zahraničních kontech. Největší španělská korupční aféra 90. let a příběh muže, který oklamal celé Španělsko. Když v 90. letech prasklo na vysoce postaveného politika Luise Roldána, že si podvody přišel na v přepočtu více než 10 milionů euro, začíná se rozjíždět vysoká hra mezi tajnými službami a jedním odvážným mužem, bývalým agentem Francisco Paesou. Uprostřed fingovaných i pravých útěků, převodů a praní peněz či dohod s policií není jasné, kdo na jaké straně stojí a čí zájmy sleduje. Nebezpečná hra kočky s myší, nebo dokonalý zločin? (Dny evropského filmu)

Disease

Bylo to náročné na pozornost a prvních 10 minut jsem si dal hned znovu, abych se zorientoval v postavách, ale v pohodě. Prostřední část byla trochu nudnější, jinak bych dal i 4*. ()

Morholt

Člověk musí dávat velký pozor, aby se v tom všem zorientoval a vzhledem k tomu, že film občas přepne do uspávacího tempa, měl jsem s tím celkem problém. Ale nakonec se z toho vyklubal celkem solidní mix podvodnického a špionážního žánru s chytře překombinovanou zápletkou bez černobílých postav a charakteristických klišé. Mínusem je, že i přes veškerou snahu jsem v tom na konci neměl pořád tak úplně jasno a nejspíš by neškodilo něco si i daném případu nastudovat. 70% ()

Arsenal83

Na politický thriller treba mať asi náladu a asi aj vedomosti o čom to tam točia. Neznalec španielskej modernej histórie sa tu určite stratí. Príliš veľa mien a príliš veľa postáv, príbehy nejak nezapadajú do seba a človek sa stráca v tom, o čo vlastne ide. ()

Mishqo

75% ... Miestami možno trošku príliš prekombinované ale inak veľmi príjemne pozerateľný film o podvodníkoch, kde by každý chcel podraziť každého, no všetkým sa to podariť nemôže. ()

Začínají 24. Dny evropského filmu

Začínají 24. Dny evropského filmu

01.04.2017

24. Dny evropského filmu proběhnou v Praze 6. - 13. 4. (kina Lucerna, Světozor, Royal a Kino Pilotů) a v Brně 14. - 17. 4. (kino Scala). Jejich ozvěny se pak budou konat v Boskovicích (18. - 20. 4.),… (více)